Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318509 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #975 Dátum: 2012.07.10 15:17:38 »
Mondjuk a jövedéki adó csak 26Ft literenként, szóval még itthon is meg fogja érni a gáz az esetleges emelés után is.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #977 Dátum: 2012.07.10 19:21:27 »
Mondjuk a jövedéki adó csak 26Ft literenként, szóval még itthon is meg fogja érni a gáz az esetleges emelés után is.
Priusba is lehet gázos? ;)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #978 Dátum: 2012.07.10 20:23:43 »
Priusba is lehet gázos? ;)

Létezik, egy példány biztosan. De nekem az Avensis a gázüzemű. :)

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #979 Dátum: 2012.07.11 00:49:33 »
mivel nem nagyon lehet itt ilyeneket mondani azert halkan sugnam oda: a k...a  a...d  matolcsy :clap: :clap:

meg egy ilyen embert halljatok-e... ez majd jol odatesz a gazautozasnak... grat.   "csak ****   "

A politikai jellegű tartalom törölve. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.11 05:35:13 írta Trotter66 »

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #980 Dátum: 2012.07.11 18:35:41 »
Szerencsére határ mellett lakom és a másik oldalon dolgozom (kúttal a közelben). Már most is jóval olcsóbb Ausztriában a gáz, ezután meg...

Jól beszélsz, én is szerencsére közel lakom a határhoz, eddig nem foglalkoztam ezzel, belefért az a kis plusz, ám ha ez az intézkedés miszter matrijóska javaslatára révbe ér, én sem tankolok itthon többet :)

Jó úton jár ez a kormány, csak azt nem látja, hogy a sok ingyenélő saját fajtája mit csinál, vagy lehet épp látja és ezért húz még egy réteg bőrt azon, akin tud?

toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #981 Dátum: 2012.07.11 18:40:58 »
Elnézést, hogy ezt beszúrom, de nagy az igazságtartalma!

"Külön meglepő, hogy a Matolcsy-javaslatban az áremelést az egészségügy támogatásával magyarázzák, és az LPG adóját egy lapon említik a dohánytermékek, az alkohol és az egészségtelen élelmiszerek adójával. Mindezt úgy, hogy az LPG jóval tisztább autózást tesz lehetővé, mint akár a benzin, akár a gázolaj, azaz egy ilyen lépéssel, amellyel akadályozzák a gázzal autózás elterjedését, áttételesen nem csak az egészségügy bevételei, de a megbetegedések száma is hatékonyan növelhető."
Forrás: Totalcar
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2012/07/10/vege_az_olcso_gazautozasnak/

...akkor hogy is van ez?

  :censored: :cool2:

Kérem, hogy kerüld a színes írásmódot, a kiemeléseket vastagítással és/vagy döntéssel oldd meg.  Köszönöm szépen a megértésedet.  Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.13 05:53:13 írta Trotter66 »
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #982 Dátum: 2012.07.11 20:55:04 »
az ok h korulottunk mindenutt mar most is olcsobb MINDEN uzemanyag.... es h par emberke jogosan atjar tankolni.... de mi lesz azzal a sok emberrel akiknek  (pl nekem is)  NEM ERI MEG ATMENNI? es nem tudom magam azzal vigasztalni h "nem baj meg az emeles utan is megeri"..... :censored:

Politikai véleménynyilvánítás miatt törölve. Trotter
 
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.13 05:52:29 írta Trotter66 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #983 Dátum: 2012.07.11 21:19:08 »

Poltikai tartalom miatt törölve. Trotter]
Asszem itt a magyar politikai élettől feljebb lévő hatalmak irányítanak.
A dízel jövedéki adó emelése is EU-s kritérium volt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.13 05:54:03 írta Trotter66 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #984 Dátum: 2012.07.11 22:03:04 »
Ha jól emlékszem Magyarország is aláírt valami megállapodást vagy egyezményt, hogy a benzin árának 60%-ánál nem fog többe kerülni az LPG, a CNG pedig jövedéki adó mentes.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #985 Dátum: 2012.07.12 10:05:36 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #986 Dátum: 2012.07.12 20:56:24 »
Nm tudok napirendre térni ezzel a tervezettel!

Különösképp azért furcsa ez számomra, mert a "tudori ""doki"" " tán a következőkkel tisztában van, ha már abbana székben ül, ahonnan osztja az észt!

"A gáz halmazállapotú hajtóanyag tökéletesen elkeveredik a motorba jutó levegôvel,
tökéletesebben ég el, mint a porlasztott üzemanyag.
A szénmonoxid 50%­kal, a szénhidrogén 40­-60%-­kal kevesebb, mint benzinüzemben.

Különösen elônyös az autógáz összetételébôl adódó, viszonylag magas hidrogén­ tartalom.

A hidrogén égése során víz keletkezik, ugyanakkor a légkörbe jutó széndioxid
mennyisége a benzinhez képest 18–29%­kal kevesebb, ami az üvegházhatás
csökkentéséhez járul hozzá.

A kipufogógáz kevesebb rákkeltô hatású aromás vegyületet tartalmaz.
A szilárd részecske­kibocsátás gyakorlatilag megszűnik"
Forrás: mol.hu


Kíváncsian várom a fejleményeket :)

Kérem, hogy kerüld a színes írásmódot! Köszönöm szépen! Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.13 05:55:37 írta Trotter66 »
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #987 Dátum: 2012.07.12 21:06:29 »
Srácok!

Horvátország - Tifon hálózat - 100% MOL csoport ?!?

1 Liter LPG 4,36 hrk
Ez huf= 168 Ft
(Az üzemanyag érvényben lévő ára az autópályán lévő benzinkutakon 1.7.2012)
Forrás:http://www.tifon.hr/default.aspx?id=83

Hogy is van ez?

Itthon meg majd a duplája? Grrrr!!!

toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #988 Dátum: 2012.07.12 21:37:52 »
Nm tudok napirendre térni ezzel a tervezettel!
Különösképp azért furcsa ez számomra, mert a "tudori ""doki"" " tán a következőkkel tisztában van, ha már abbana székben ül, ahonnan osztja az észt!
...
Kíváncsian várom a fejleményeket :)
Logikát, ész érveket nem kell keresni, semmi sem számít, csak a háttér lobbi akaratának teljesítése, teljesen mindegy melyik párt van "hatalmon", mert mindegyik követi az utasításokat.
Én átálltam bioetanolra, sokkal környezetkímélőbb üzemanyag. Az EU direktíva is a jövedéki adó emelése ellen szólt (szintén színjáték) ugyan úgy, mint az LPG-nél, mégis megemelték drasztikusan az adóját. Írtam is már a fórumon, hogy az lpg lesz a következő, sajnos bejött...
Az elektromos autó még nem éri meg, de ha majd megéri és elterjed, akkor meg az áram lesz drágább!
7 éve Amerikában magyaráztam az amerikaiaknak, (lázadoztak, mert náluk akkor emelték 2 dollárra egy gallon benzin árát), hogy nálunk mennyibe kerül a benzin, nem akarták elhinni, akkor meg pláne nem, amikor elmondtam mennyi is az átlagfizetés itthon. Ahhoz viszonyítva még durvább a helyzet. Egyszerűen nem hittek nekem! A 7 év óta meg mennyit is emelkedett itthon az ára? Ez van...
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.12 21:40:44 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #989 Dátum: 2012.07.12 22:17:52 »
Srácok!

Horvátország - Tifon hálózat - 100% MOL csoport ?!?

1 Liter LPG 4,36 hrk
Ez huf= 168 Ft
Ne keress logikat, nem fogsz talalni. Az uzemanyagok es a gaz aranak a vilagon semmi koze nincs ahhoz, hogy mekkora keszlet all rendelkezesre. Folyton azt hajtjak, hogy jajj, kifogy. A jelenleg ismert mezok is 100-150 evig ellatnak meg uzemanyaggal, es ki mondta, hogy ujabbat ne talalnanak?
Raadasul 50 ev mulva ki fog meg benzines autoval jarni, mikor mar a hazi fuzios eromuvel allitod elo fillerekbol a villanyt, es az akkumulatorok is tomegtermelesben nevetseges aron lesznek kaphatok, esetleg mindjart az autodban lesz fuzios reaktor?

Az igazsag az, hogy mindig megtalaljak a modjat, hogy pontosan annyi penzt huzzanak le rolad, amiert meg epp nem teszed le a kapat, es mesz ki az utcara. De a haboru meg jobb uzlet, tehat reszukrol az sem problema, ha megis kicsit tobbet huznak le. Ez sajnos igy mukodik, addig legalabbis, amig az emberek engedik.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive