Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318705 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #960 Dátum: 2012.06.02 11:58:24 »
huh en pont ott voltam mert a flashlubomon ki kellett cserelni a szivattyut (tul sok lotyit adagolt).

ott mondtak h van kimeros is. en nem is tudom mar h mennyit fizettem az egy literert.talan 3500 -at? vagy 4500-at? biz isten nem emlekszem mar ra.hazudni nem akarok.figyi sztem postaznak is de meg kene erdeklodnod. van honlapjuk ott talalsz elerhetoseget.nyugodtan kerdezd meg nagyon rendesek biztos tudnak segiteni.

Ok., köszi! megkérdezem..

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #961 Dátum: 2012.06.03 23:13:55 »
nah mivelh nem porog a topic ezert leirom a sajat tapasztalataimat.


szoval miutan megvettem az ave-t (1.8 benzin 2006) rogton elgondolkodtam azon h betetetem a gazt.a gondolatot tett kovette es nemi nyomozas utan raakadtam erre a forumra aholis sok kerdesemre valaszt kaptam, foleg sgh-volt aki sokat segitett nagy thx neki !!! :yes: :yes: :yes: :yes:

hallottam par szervizrol akiket erdemes volt felkeresni,igaz mind mas mas ajanlatot adott mas mas rendszerre igy kisse nehez volt osszehasonlitani oket.

en a lengyel rendszert (AC STAG) es a bacsgepkert valasztottam vegul.
elore kellett idopontot kerni,nekem masfel honapra tudtak adni.... de en meg szerencses vtam volt aki 3 honapot vart..... :D

szoval eljott a nagy nap,nagyon rendesek votak,vegig engedtek h ott legyeskedjek az auto korul,bar oszinten szolva nemigen tudtam elkepzelni h h is megy egy ilyen beszereles.... mindegy most legalabb megtudtam.

2 nagyon szimpatikus fiatal velem egykoru srac szerelte be a cuccot. amig az egyik hatul mokolt addig a masik a motorteret szerelte.latszott rajtuk h rutinbol dolgoznak,ennek ellenere nagyon baratsagosak voltak es segitokeszek, barmikor barmirol kerdeztem oket szivesen valaszoltak. :yes:  es volt egy par kerdesem..... :yes: :yes: :yes: :yes: [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]


az egesz beszereles nagyon flottul ment es annak ellenere h rutinbol csinaltak ugyeltek minden egyes kis reszletre.. es nemcsak azert mert en ott voltam.. latszott rajtuk h minosegimunkat vegeznek  es preciz szakemberek. mondtam is nekik h amiert ilyen fa..an megcsinaltak felteszem oket a toyota forumra :)

maga az installacio az kb 5 ora volt majd kovetkezett a dolog lenyegi resze, beultunk a kocsiba es eljott eletem elso gazos utja... mit mondjak kb 40 perc alatt megvolt a felprogramozas.... :D




h ne szaporitsam tovabb a szot:


azota kb 5000 km-ert mentem gazzal es az alabbi tapasztalatokat tudom mondani:

az auto fogyasztasa kb 1 literrel megnott ami kb olyan 10-12% os tobbletfogyasztas nekem.hozza kell tennem h ez vegyes fogyasztas klimaval, de olyan 8 literrel maszkalok el.
52 literes a potkerektartalyom,rendre ilyen 40-41 liter megy bele.igy autozok 500 km-eket.  :D :D :D a szintjelzom is eleg pontos, szepen mutatja h mennyi a hatramarado gazmennyiseg amit felhasznalhatok.

mindent osszevetve nagyon meg vagyok elegedve,remelem hamar behozza az arat a cucc.jah es nem mellekesen jo az a tudat h a kornyezetemre is nagyobb tekintettel vagyok igy.... :clap: :clap: :clap:


ha vkit vmi erdekel kerdezzen nyugodtan mert elegge kusza lett ez a beszamolo,..csak mar keso van es kisse faradt vagyok......

« Utoljára szerkesztve: 2012.06.03 23:17:40 írta Coldplay »

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #962 Dátum: 2012.06.04 13:56:54 »
nah mivelh nem porog a topic ezert leirom a sajat tapasztalataimat.... ha vkit vmi erdekel kerdezzen nyugodtan mert elegge kusza lett ez a beszamolo,..csak mar keso van es kisse faradt vagyok......

A szelephézag rendszeres ellenőriztetésére neked felhívták a figyelmed? nekem azt mondták hogy ha van benne flashlube és használom akkor nem lesz gond vele, meg olyan 60ezrenként meg lehet nézni, viszont az autógáz index fórumon meg azt ajánlották, hogy 20-30 ezrenként nézessem, meg h a kipufogó oldali hézag szokott fogyni, nekem 1,4 vvti corollám van..
most kb. 12ezer gázos km-nél járok vele.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.04 14:07:56 írta kleingy »

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #963 Dátum: 2012.06.04 15:36:59 »
ooo igen most h igy mondod mondtak nekem is h figyeljek oda ra... de azt is mondtak (es egy autoszerelo haverom is mondta) h addig jo egy motor mig nincs megbontva.... es sztem ez igaz is lehet.nekem van benne flashlube... sot en meg a benzinbe is rakok spurit meg flashlubot egyszerre biztos ami biztos alapon.

de majd a kovetkezo szerviznel (120.000) megnezetem lehet a szelepeket en is. vagy legalabbis kikerem a tanacsukat.kulonben nekem meg 1.8 vvti van  :clap: :clap: :clap: :clap:

ennel mar csak a valvematic motor a jobb, az takarekossabb es erossebb is egy kicsit :)

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #964 Dátum: 2012.06.07 20:01:22 »
ooo igen most h igy mondod mondtak nekem is h figyeljek oda ra... de azt is mondtak (es egy autoszerelo haverom is mondta) h addig jo egy motor mig nincs megbontva.... es sztem ez igaz is lehet.nekem van benne flashlube... sot en meg a benzinbe is rakok spurit meg flashlubot egyszerre biztos ami biztos alapon.

de majd a kovetkezo szerviznel (120.000) megnezetem lehet a szelepeket en is. vagy legalabbis kikerem a tanacsukat.kulonben nekem meg 1.8 vvti van  :clap: :clap: :clap: :clap:

ennel mar csak a valvematic motor a jobb, az takarekossabb es erossebb is egy kicsit :)

ja, ez igaz, egyik haveromnak hengerfejes lett a motorja még anno,mert nem megfelelő hűtőfolyadékot önöttek bele korábban a szervízben, majd mikor megcsináltatta elkeszte neki enni az olajat, úgyhogy vmit biztos ***tak neki..

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #965 Dátum: 2012.06.13 22:09:53 »
megkérdeztem a bácsgépkert a lötyivel kapcsi, a kimérős 3800ft/lityó, úgyhogy rendeltem is
köszi a tippet!

ooo igen most h igy mondod mondtak nekem is h figyeljek oda ra... de azt is mondtak (es egy autoszerelo haverom is mondta) h addig jo egy motor mig nincs megbontva.... es sztem ez igaz is lehet.nekem van benne flashlube... sot en meg a benzinbe is rakok spurit meg flashlubot egyszerre biztos ami biztos alapon.

de majd a kovetkezo szerviznel (120.000) megnezetem lehet a szelepeket en is. vagy legalabbis kikerem a tanacsukat.kulonben nekem meg 1.8 vvti van  :clap: :clap: :clap: :clap:

ennel mar csak a valvematic motor a jobb, az takarekossabb es erossebb is egy kicsit :)

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #966 Dátum: 2012.06.18 10:42:02 »
toyota szervízben szervízelteted a kocsit vagy vmi más szervízben?

ooo igen most h igy mondod mondtak nekem is h figyeljek oda ra... de azt is mondtak (es egy autoszerelo haverom is mondta) h addig jo egy motor mig nincs megbontva.... es sztem ez igaz is lehet.nekem van benne flashlube... sot en meg a benzinbe is rakok spurit meg flashlubot egyszerre biztos ami biztos alapon.

de majd a kovetkezo szerviznel (120.000) megnezetem lehet a szelepeket en is. vagy legalabbis kikerem a tanacsukat.kulonben nekem meg 1.8 vvti van  :clap: :clap: :clap: :clap:

ennel mar csak a valvematic motor a jobb, az takarekossabb es erossebb is egy kicsit :)

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #967 Dátum: 2012.06.18 21:09:29 »
eddig szkonyves volt az auto.... nemsokara megint vinni kene.. bar nem tudom.... nemsokara 120 ezres lesz az auto....a durva csak az h az egyik legjobb baratom autoszerelo.. igazabol o mindent meg tudna csinalni nekem csakhat akkor nem lesz szervizkonyves az auto es a kesobbi eladasnal ez nem biztos h elonyos....... :))))

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #968 Dátum: 2012.06.28 12:54:24 »


ha vkit vmi erdekel kerdezzen nyugodtan mert elegge kusza lett ez a beszamolo,..csak mar keso van es kisse faradt vagyok......

Mennyi volt cakk und pakk az egész? 
Forintosítva?

Köszi
Robi

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #969 Dátum: 2012.07.03 23:12:36 »
240

D-Alamo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #970 Dátum: 2012.07.05 12:47:09 »
sziasztok!Tud valaki megbízható gázszerelőt Győrben?
Kérdezz bátran!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #971 Dátum: 2012.07.05 19:12:32 »
Na kezdik csöpögtetni a rossz hírt...
Miután jól kitoltak velem a bioetanol (E85) árának 90Ft-os literenkénti emelésével, gondolkoztam, hogy akkor lpg átalakítás, de féltem tőle, hogy mire visszahozná a befektetett pénzt (nekem kb. 1.5 év), addigra jól megemelik az lpg jövedéki adóját is.
Erre ma ezt olvasom:
"Az elemzők által Magyarországnak javasolt intézkedéscsomag az ország tranzitszerepéből adódóan fokozatosan növelné a dízel adóztatását, párhuzamosan a fuvarozóknak bevezetett kereskedelmi gázolajár 2013-as megszüntetésével. A csomag emellett folyamatosan emelné a földgáz és az lpg adóterhelését."
 :eek:
Itt a teljes cikk:
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/dragabb_dizel_es_gaz_uj_javaslat_a_kormanynak.524463.html
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #972 Dátum: 2012.07.06 17:56:19 »
sziasztok!Tud valaki megbízható gázszerelőt Győrben?

Nekem a Zoom Autónál szerelték. Korrektek voltak.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #973 Dátum: 2012.07.10 14:54:03 »
Ezután is megéri majd?
Vagy majd mindenki palackból fogja átszivattyúzni a gázt?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #974 Dátum: 2012.07.10 15:14:51 »
Szerencsére határ mellett lakom és a másik oldalon dolgozom (kúttal a közelben). Már most is jóval olcsóbb Ausztriában a gáz, ezután meg...