Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318780 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #945 Dátum: 2012.05.15 17:06:04 »
Corollások!
milyen olajat használtok lpg-és használat esetén, én castrol 5w-40-et használtam, használok..
12ezret mentem gázzal eddig..
szelephézagellenőrzést milyen időközönként szoktatok végeztetni?


en eddig a gyari toyota olajat hasznalom mert ez volt a kocsiban az utolso szerviz ota.. de egyesek azt mondjak h jobb a direkt lpg-re fejlesztett olaj.. nem tudom.... majd vmi okos megmondja.ki igy ki ugy velekedik.

szelephezag: fel kell hivni a szervizet es megkerdezni.itt is ugy van h ahany ember annyifelet mond.valaki azt mondja h annyi idonkent kell nezetni ahogy a szervizben egyebkent is neznek.. van aki azt mondja h lpg eseten 20.000-kent ra kene pillantani..... kinek van igaza.? en nem tudom, mindenesetre  sztem a 20-30 ezres intervallum indokolt lehet...... de kerdezd meg az okosoktol, nemegy forumtag mar eleg sokat elment gazzal..... kinek milyenek a tapasztalatai.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #946 Dátum: 2012.05.15 17:12:56 »
A percenkénti 1csepp kevésnek tűnik nekem, így nem igen fogy ki 800km alatt egy teljes tartály lube, nekem olyan 7csepp/perc és vagy 4000km-re elég, manuális az enyém,de majd tekerek rajta mert olyan mintha több fogyna mint korábban


hat en nem tudom.. nekem percenkent ment bele egy csepp.. es az az erdekes h direkt ilyen 3000-es fordulathoz lett belove..... szal alapjaraton is es 3000-nel is egy csepp ment le... de nem ertem akkor hova lett????? [rohog] [rohog] [rohog]


7 csepp/perc???? haaat ez mellett 4000km-re eleg? ez nekem erdekes.... fel liter mennyisegrol beszelunk igaz? :hmmmm: :hmmmm:

sgh! esetleg megnezned nekem h a tied mennyit adagol percenkent? nagyon megkoszonnem.... persze csak ha van idod....

egyebkent meg azert valasztottam az automata rendszert mert ez allitolag sokkal takarekossabban adagol.....haaat ...... :wacko: :wacko: :wacko:


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #947 Dátum: 2012.05.15 17:57:56 »
5-6 csepp / percre emlékszem én is, hogy annyit állítottak be nekem. Magam még nem tekergettem a cuccot.

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #948 Dátum: 2012.05.15 21:37:12 »

hat en nem tudom.. nekem percenkent ment bele egy csepp.. es az az erdekes h direkt ilyen 3000-es fordulathoz lett belove..... szal alapjaraton is es 3000-nel is egy csepp ment le... de nem ertem akkor hova lett????? [rohog] [rohog] [rohog]


7 csepp/perc???? haaat ez mellett 4000km-re eleg? ez nekem erdekes.... fel liter mennyisegrol beszelunk igaz? :hmmmm: :hmmmm:

sgh! esetleg megnezned nekem h a tied mennyit adagol percenkent? nagyon megkoszonnem.... persze csak ha van idod....

egyebkent meg azert valasztottam az automata rendszert mert ez allitolag sokkal takarekossabban adagol.....haaat ...... :wacko: :wacko: :wacko:

Nekem olyan 7 cseppet adagol percenként mint ahogy írtam, érdekes az hogy ki mennyit tud fél liter lube-al megtenni, mert időben és nem km-ben történik a csepegtetés,
pl. ugyanazt az 50km-es távot nem mindegy hogy 100km/h órás sebességgel vagy 50 km/h-ás sebességgel teszed meg, ha 100-al mész fél óra alatt teszed meg, és így 7x30=210csepp, ha 50-el mész 420 csepp, úgyhogy a megtett km és a lötyi fogyása nem mindegy h hogy zajlik, mert ha főleg városban araszolsz kevesebb km alatt elfogy a lötyi, mint pályás vagy országúti használatnál..

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #949 Dátum: 2012.05.17 01:05:44 »
na neeeeeeee    nekem azt mondtak h 4dl kb 4000 km-re eleg- es a dobozan is ez van irva.........

nameg,sgh se megy lassan allandoan...akkor neki mert eleg pl?

béci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #950 Dátum: 2012.05.20 23:32:14 »
Sziasztok, nagy dilemmában vagyok, a hozzáértők és tapasztaltak tanácsát kérném, ugyanis tervezem a gázrendszer ( LPG ) beépítését 2003-as 1.8 motorba és három gyártó szekvenciális rendszere van " játékban " :

Lovato, Landirenzo, Zavoli

Melyik gyártó rendszerét ajánljátok ?
Árban és felépítésben hasonló mindhárom gyártó rendszere ( pótkeréktartály, ECU, stb... ).

Számomra elsősorban a minőség és megbízhatóság a mérvadó.

Köszönöm és minden jót...

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #951 Dátum: 2012.05.21 01:46:26 »
olvass vissza!!! :yes: :yes: :yes:

lpgdoktor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #952 Dátum: 2012.05.21 14:39:09 »
Sziasztok, elnézést kérek a zavarásért, remélem nem sértem a fórum szabályzatát, ha felhívom a figyelmetek az alábbi oldalra!
Korrekt és igényes munkát végzünk autógáz beépítéssel kapcsolatban! Szeretettel várunk mindenkit és köszönöm, hogy megnéztétek!
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.21 15:37:39 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #953 Dátum: 2012.05.21 15:37:18 »
Szia!

A reklámmal, partnerséggel kapcsolatban kérlek Mickey-vel vedd fel a kapcsolatot.
:flowers:
         

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #954 Dátum: 2012.05.22 13:58:38 »
Sziasztok, nagy dilemmában vagyok, a hozzáértők és tapasztaltak tanácsát kérném, ugyanis tervezem a gázrendszer ( LPG ) beépítését 2003-as 1.8 motorba és három gyártó szekvenciális rendszere van " játékban " :

Lovato, Landirenzo, Zavoli

Melyik gyártó rendszerét ajánljátok ?
Árban és felépítésben hasonló mindhárom gyártó rendszere ( pótkeréktartály, ECU, stb... ).

Számomra elsősorban a minőség és megbízhatóság a mérvadó.

Köszönöm és minden jót...
Dicsérik a landit, nagy a nimbusza. Új törekvő a lengyel AC-STAG300 szintén jó, főleg elektronikában. De nem rossz a másik kettő sem. Sok függ a beszereléstől és a beállítástól. Panaszok inkább az injektorokkal szokott lenni egy bizonyos idő után, de nagyjából ezekkel a szettekkel azonos minőségű injektorokat adnak. A jókat külön kell megvenni. Javaslom a
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9023399&la=116416163
honlapot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #955 Dátum: 2012.05.27 17:41:15 »
szelepkenő flashlube folyadékot tud vki olcsón, vagy milyen helyről lehet olcsón beszerezni?

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #956 Dátum: 2012.05.28 21:09:09 »
Sziasztok, nagy dilemmában vagyok, a hozzáértők és tapasztaltak tanácsát kérném, ugyanis tervezem a gázrendszer ( LPG ) beépítését 2003-as 1.8 motorba és három gyártó szekvenciális rendszere van " játékban " :

Lovato, Landirenzo, Zavoli

Melyik gyártó rendszerét ajánljátok ?
Árban és felépítésben hasonló mindhárom gyártó rendszere ( pótkeréktartály, ECU, stb... ).

Számomra elsősorban a minőség és megbízhatóság a mérvadó.

Köszönöm és minden jót...


Én a Zavolit választanám. Kapható hozzá minden kis alkatrész, tömítés, nem kell egységenként eldobni ha netán elromlana valami rajta. Általában fém házas gázinjektorokkal szerelni.

Landinak mára már a neve nagyobb, mint a minősége. Elmentek a marketing irányába...

AC-Stag elektronikában tényleg jó, ha találsz hozzáértőt, amúgy csak szívás.

Ezeket nekem is mondták több helyen, mikor informálódtam... amúgy szinte mindenki mást mond, de mindegyik korszerű rendszer.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #957 Dátum: 2012.05.28 22:27:49 »
szelepkenő flashlube folyadékot tud vki olcsón, vagy milyen helyről lehet olcsón beszerezni?


bacsgepker,

mar adjak kimerosre is.. nekem legalabbis ugy adtak... ugy olcsobb...


mas:

nemsokara irok egy gazos beszamolot ide :) csak meg nem volt idom.... :no:

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #958 Dátum: 2012.06.01 13:46:13 »

bacsgepker,

mar adjak kimerosre is.. nekem legalabbis ugy adtak... ugy olcsobb...


mas:

nemsokara irok egy gazos beszamolot ide :) csak meg nem volt idom.... :no:



Köszi! El is tudják postázni a kimérőset? és úgy mennyibe fájt 1l?

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #959 Dátum: 2012.06.01 17:09:51 »
huh en pont ott voltam mert a flashlubomon ki kellett cserelni a szivattyut (tul sok lotyit adagolt).

ott mondtak h van kimeros is. en nem is tudom mar h mennyit fizettem az egy literert.talan 3500 -at? vagy 4500-at? biz isten nem emlekszem mar ra.hazudni nem akarok.figyi sztem postaznak is de meg kene erdeklodnod. van honlapjuk ott talalsz elerhetoseget.nyugodtan kerdezd meg nagyon rendesek biztos tudnak segiteni.