Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318770 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

l_zoli80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #900 Dátum: 2012.04.23 11:42:31 »
hát nem pörög úgy az biztos mint az autógáz index fórum

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #901 Dátum: 2012.04.23 17:33:12 »
Mert ez itt csak a Toyoták elgázosításáról szól... :flowers:

Rics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #902 Dátum: 2012.04.24 14:06:06 »
Gázüzemes tapasztalot 100e km után.
Toyota Carina E japán
8,4-8,6 l/100 km (egyszer volt 9, több sose)
Nekem a gázüzem már visszahozta az autó árát kétszer!
Fontos: sose tankolj rissz-rossz maszek kutaknál, mert nem biztos hogy megfelelő a szűrése a gáznak.
Fontos: legyen 1/2-1,4 tank benzin a tankban. Úgy voltam vele elég pár liter is úgy sem fogy. Kipárolgott a benzin csak a zöld trutyi maradt és leégette a benzinszivattyút.
Ami hiba volt vele:
- a szakszarűtlen beszerelés miatt, a reduktor fűtés csöve elöregetett elfolyt a hűtővíz.
- a trutyi miatt eltömődött a gáz szűrő (kb. 70e km után cseréltem ki és mosattam át a rendszert)
Ami jó:
- télen egyenletesebben indul a motor, nincs bemelegedési időszak mint a benzinnél
- városi üzemben nincs észerevehető fogyasztás emelkedés (lehet ez az előző miatt)
Ami rossz:
- 120l-es tank elég sok helyet elvesz a csomagtartóból (de ezért vettem Carinát hogy még így is van mellette elegendő)
- vizsgáztatás többe kerül
- tovább tart egy tankolás (mire a kutas előkerül és megtölti)

Tanúlság: jó hogy az országban van annyi gazdag ember aki megteheti hogy nem gázzal jár. Mert szerintem a benzin luxus.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #903 Dátum: 2012.04.24 18:00:32 »
...
Tanúlság: jó hogy az országban van annyi gazdag ember aki megteheti hogy nem gázzal jár. Mert szerintem a benzin luxus.
A Te gáz fogyid 100 km-re kijön ~2030 Ft-ra, én benzin fogyasztásom ~2240-re (hozzám közeli kút árai; az általad írt fogyi, illetve az én aktuális tankra jutó mennyiségem alapján)
Éves szinten 20e km alatt 42e Ft azért még nem gazdagság  :whistling:
Tény, hogy Neked még így nagyobb a csomagtartód, mint nekem  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #904 Dátum: 2012.04.24 19:26:47 »
A Te gáz fogyid 100 km-re kijön ~2030 Ft-ra, én benzin fogyasztásom ~2240-re (hozzám közeli kút árai; az általad írt fogyi, illetve az én aktuális tankra jutó mennyiségem alapján)
Éves szinten 20e km alatt 42e Ft azért még nem gazdagság  :whistling:
Tény, hogy Neked még így nagyobb a csomagtartód, mint nekem  :lol:
jó hogy nem egy robogót hasonlítasz össze egy tankkal  :lol:

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #905 Dátum: 2012.04.24 19:43:37 »
jah ez jo volt :))) nagyot nevettem. :yes: azert az hozzatartozik az igazsaghoz, h ha nem kell hosszu utakra menni (ertsd:palyazni) akkor egy kis aygo vagy egy yaris is megfelelo lehet.persze gazzal, mi massal?! ugy nagyon olcson kijonnek a kilometerek...... :tt2:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #906 Dátum: 2012.04.24 19:50:01 »
jó hogy nem egy robogót hasonlítasz össze egy tankkal  :lol:
Azt is tudok  ;) (mindjárt nézek is egy T72-t a "népíteleten" fogyasztás miatt...)
Legalább annyira jó összehasonlítás, mint gazdagnak nevezni mindenkit, aki nem gázüzemű autóval jár...
jah ez jo volt :))) nagyot nevettem. :yes: azert az hozzatartozik az igazsaghoz, h ha nem kell hosszu utakra menni (ertsd:palyazni) akkor egy kis aygo vagy egy yaris is megfelelo lehet.persze gazzal, mi massal?! ugy nagyon olcson kijonnek a kilometerek...... :tt2:
Nem jó, nem fér bele a gáztartály, csak utánfutón. Micrába legalábbis...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #907 Dátum: 2012.04.24 21:14:01 »
Én mikor Tatán koptattam a mundért,kérdeztem a harckocsizóktól,h mennyit szippant a T72. Könnyű terepen 35liter,nehéz terepen 50liter dizel;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #908 Dátum: 2012.04.24 21:58:47 »
Mert ez itt csak a Toyoták elgázosításáról szól... :flowers:
Ott sincsenek többen, csak aktívabbak. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #909 Dátum: 2012.04.24 22:05:26 »
Gázüzemes tapasztalot 100e km után.
Toyota Carina E japán
8,4-8,6 l/100 km (egyszer volt 9, több sose)
Nekem a gázüzem már visszahozta az autó árát kétszer!
Fontos: sose tankolj rissz-rossz maszek kutaknál, mert nem biztos hogy megfelelő a szűrése a gáznak.
Fontos: legyen 1/2-1,4 tank benzin a tankban. Úgy voltam vele elég pár liter is úgy sem fogy. Kipárolgott a benzin csak a zöld trutyi maradt és leégette a benzinszivattyút.
Ami hiba volt vele:
- a szakszarűtlen beszerelés miatt, a reduktor fűtés csöve elöregetett elfolyt a hűtővíz.
- a trutyi miatt eltömődött a gáz szűrő (kb. 70e km után cseréltem ki és mosattam át a rendszert)
Ami jó:
- télen egyenletesebben indul a motor, nincs bemelegedési időszak mint a benzinnél
- városi üzemben nincs észerevehető fogyasztás emelkedés (lehet ez az előző miatt)
Ami rossz:
- 120l-es tank elég sok helyet elvesz a csomagtartóból (de ezért vettem Carinát hogy még így is van mellette elegendő)
- vizsgáztatás többe kerül
- tovább tart egy tankolás (mire a kutas előkerül és megtölti)

Tanúlság: jó hogy az országban van annyi gazdag ember aki megteheti hogy nem gázzal jár. Mert szerintem a benzin luxus.
Üdv Néked!
Örülök, hogy szóltál, mert nekem is carinám van. Sajnos nekem 9,5 a fogyim. Igaz mindig jól megy, bírja 6000-es fordulatot, bár ez nekem nem gyakorlatias. most próbálok kicsit visszavenni a fogiból. Ehhez a gáz beszerelőm nem partnar.
A cső sztem azért rogyott meg mert rossz anyagból volt. Gondolom az eredeti carina csöveidnek semmi baja.

"nincs bemelegedési időszak mint a benzinnél" Ez alatt mit értesz?
És milyen a rendszered?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #910 Dátum: 2012.04.24 22:09:15 »
A Te gáz fogyid 100 km-re kijön ~2030 Ft-ra, én benzin fogyasztásom ~2240-re (hozzám közeli kút árai; az általad írt fogyi, illetve az én aktuális tankra jutó mennyiségem alapján)
Éves szinten 20e km alatt 42e Ft azért még nem gazdagság  :whistling:
Tény, hogy Neked még így nagyobb a csomagtartód, mint nekem  :lol:
Tény, hogy a mai modern motorok jóval gazdaságosabbak mint a régiek. A haverom honda jazz-e 4,5-5-öt fogaszt 1,4 motorral.
Inkább arra gondolt előző hozzászóló, hogy ezek gázzal szintén kevesebbet fogyasztanának. Ergo minden megtett km benzinnel feleslegesen kidobott pénz. Bár vannak akik sűrűbben cserélnek autót mint megérné az átalakítás.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #911 Dátum: 2012.04.24 22:12:01 »

Legalább annyira jó összehasonlítás, mint gazdagnak nevezni mindenkit, aki nem gázüzemű autóval jár...Nem jó, nem fér bele a gáztartály,
Hát, ha nem gazdagságból, akkor miért is? lustaság, trehányság, nem is tudom, majd meg látom, várok még, majd a másik autóm... :)

tudom, mert én is "csak" most szereltettem be.
Pedig 1994-ben volt gázos skodám, igaz akkor 40ezerből gázpalackkal nem hivatalosan.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #912 Dátum: 2012.04.24 22:14:16 »
Fel teszem a nagy kérdést: Van-é valakinek AC STAG rendszere?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #913 Dátum: 2012.04.24 23:28:03 »
igen nekem az van. mult heten tettek bele.most sajnos kulfoldon vagyok de kesobb irok rola.miert kerded?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #914 Dátum: 2012.04.25 07:45:03 »
Tény, hogy a mai modern motorok jóval gazdaságosabbak mint a régiek. A haverom honda jazz-e 4,5-5-öt fogaszt 1,4 motorral.
Inkább arra gondolt előző hozzászóló, hogy ezek gázzal szintén kevesebbet fogyasztanának. Ergo minden megtett km benzinnel feleslegesen kidobott pénz. Bár vannak akik sűrűbben cserélnek autót mint megérné az átalakítás.
Mondjuk úgy, ideális esetben gazdaságosabb üzemeltetni ugyanazt az autót gázzal, mint benzinnel. Nyilván, ha lenne egy Carina, Camry stb méretű csatahajóm, akkor alternatíva lenne a gáz, de mivel gazdag vagyok, benzinnel járok, így nem érdekel  :D [rohog]