Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318715 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #855 Dátum: 2012.04.16 21:09:02 »
tudja valaki h a tartalyos gazbol amit igy latok csaladi hazaknal meg tanyaknal abbol lehetseges-e az autot tankolni persze csak elmeleti szinten!!!! :innocent: :innocent:
Hát én még úgy emlékszem hogy annó unokabátyám palackból szivattyúzta át a gázt a Samara tartályába, volt hogy én is segítettem neki. Egy lécre volt lefektetve egy henger, azon egy kar és azt kellett ide oda huzogatni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #856 Dátum: 2012.04.16 21:27:50 »

tudja valaki h a tartalyos gazbol amit igy latok csaladi hazaknal meg tanyaknal abbol lehetseges-e az autot tankolni persze csak elmeleti szinten!!!! :innocent: :innocent:

én is hallottam már róla, szokták még csinálni mostanában is

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #857 Dátum: 2012.04.16 23:01:12 »
Tiszteletem Forwheel !

az én fejemben is már megfordult hogy beszerzek hozzá kábelt szoftvert, (egyébként rádiós jeladón keresztül csinált kapcsolatot az ECU és a laptop között), csak hát ugye gőzöm nincs a beállítás mikéntjéről, esetleg ha valaki tud valami gyors talpalót azt szívesen fogadnám

1:Beszerelés:

kicsit problémáztak a töltőcsonk elhelyezésével, mert először nem akartak besüllyeszteni a lökhárítóba, hanem egy külső konzollal akarták a lökhárítón kívülre tenni, de amikor pont ott voltam láttam, hogy egy OFF corsára is így rakták fel, és elég hányás kinézete volt. Így inkább a besüllyesztés mellé tettem le a voksomat, azért akarták külső konzollal felrakni mert az enyémen van vonóhorog, ami mélyen benyúl a lökhárító alá, és nem akartak bíbelődni vele.
+ fentebb írtam a gázinjektorok felfogatása

2:Programozás

a programozást szabó tamás csinálta szabad kézzel (nem bízik az automata beállításban). A programozás kicsit elhúzódott nekem, mert először nem kapott fordulatszám jelet a laptopja. Aztán meg további gond volt hogy ennél a motornál a benzinbekecsfedés a négy hengerre egyszerre történik, és gázzal is elsőre így akarta állítani, nah akkor állíta hangosan csattogtak a gáz injektorok (erről már fentebb), aztán átváltott inkább szekvenciálisra.

Egyébként a fent említett magas fordulat számon (leforgatás  :tt2: ) eltekintet problémától szépen megy, alapjárat is szép, és menet közben is szépen jár, gyorsításoknál nincsen torpanás, szóval ezzel a tartománnyal nincs probléma,  amikor  próbálgattam a rendszer terhelhetőségét  (kicsi teljesítmény csökkenés érezhető)
viszont amikor nagy tempónál óra szerint 160 (forgalomtól elzárt körülmények között  ;) ) kitettem üresbe leállt a motor (gondolom a rövidke menet közbeni beállítás következménye), akkor egy kicsit beszartam, de utána benzinen már nem csinálta ugyanezt, sőt normál tempó mellett kitéve üresbe sem áll le gázon, de remélem minderre gyógyírt jelent egy rendes beállítás. Egy hónapon belül vissza akarok menni, hogy csinálják meg a műszakit,  finomítsunk a beállításokon, és gázinjektor konzol pótolják.

egyébként nagyon megy a bolt, mert napi 2-3 átalakítást csinálnak, tehát azért csak van már tapasztalat, csak pont emiatt szerintem nem jut idő rendesen behangolni, meg kicsit hányaveti  a munka (gázinjektorok rögzítése). Viszont legalább nem furkálták szét a motorteret.
Tehát így is eddig még elégedett vagyok a munkájukkal
( nem volt rajtuk cipzáros felső= nincs karmolás  :D)

jah a 600x220 GZWM tartály állati magas, rendesen kilóg a padló síkjából, viszont legalább 39 litert beletankoltak (remélem nem csak az óra csalt Debrecen GázPont)
+ mankókereket keresek

Én megpróbálom jocijocótól lekérdzni. A STAG progi már meg van.
Tényleg az a baj, hogy futószalagon nyomják a gázátalakítást. Nyilván előbb-utóbb erős gázáremelés lesz.
6300-ig pörgettem, ott pirosba ment és nem kínoztam tovább.
Nekem is ki áll, pedig 630x200-as tartályom van. Neked nem fért volna be a 630-as? Elvileg egyforma a gyári kerékméretünk.
A gázinjektor nekem is csak oda van téve a blokkra és a gázcső tartja. Én igazábol nem is tudom hova tudnám felfogatni. Majd csinálok fotót.
Most állítottam a gyertya hézagomat 8,0-ról 9,5-re. kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #858 Dátum: 2012.04.16 23:06:38 »
azt csak remelni tudom h a gaz megtartja az arelonyet a benzinnel es a dizellel szemben is!

Van aki direkt jegyezte: LPG ár/benzin ár százalékban

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2 - a mosolygós autó.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #859 Dátum: 2012.04.17 00:33:10 »
Tényleg az a baj, hogy futószalagon nyomják a gázátalakítást. Nyilván előbb-utóbb erős gázáremelés lesz.
Nekem is ki áll, pedig 630x200-as tartályom van. Neked nem fért volna be a 630-as? Elvileg egyforma a gyári kerékméretünk.

engem megb*aszna az ideg ha a gáz árát jelentősen felnyomnák.

hm nekem elég passzentosan van bent a tartály, de a számokat nézve befért volna, de nekem egyébként a gyári kerékméretem 165/70R14 587 mm
neked meg ha jól tudom (mivel bátyámnak is egy '92 4A-FE carina-e van ő klubos /nem a véletlen  műve, hogy nekem toyotám lett :P)
185/65-60R14 596-578 mm

a te tartályodba mennyit tudsz tankolni max? mert ua. a két tartály űrtartama :), nekem azt mondták a beszerelésnél hogy valamit berhelnek a tartályon hogy több férjen bele, lövésem nincs hogy lett 36literből 39liter, de a 39 liter az 39 liter, ha nem csal a kút(vagy kamu az egész).

ma megbeszéltem szabó tamással, magas fordulatszám melletti hullámzás kiküszöbölését, és a gázinjektorok konzoljának pótlását, és műszakit is majd ők csinálják meg,

zajvéget ha majd más nem egyenként valami szigetelő anyaggal bebugyolálom az injektorokat

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #860 Dátum: 2012.04.17 07:22:08 »
hm nekem elég passzentosan van bent a tartály, de a számokat nézve befért volna, de nekem egyébként a gyári kerékméretem 165/70R14 587 mm
neked meg ha jól tudom (mivel bátyámnak is egy '92 4A-FE carina-e van ő klubos /nem a véletlen  műve, hogy nekem toyotám lett :P)
185/65-60R14 596-578 mm

a te tartályodba mennyit tudsz tankolni max? mert ua. a két tartály űrtartama :), nekem azt mondták a beszerelésnél hogy valamit berhelnek a tartályon hogy több férjen bele, lövésem nincs hogy lett 36literből 39liter, de a 39 liter az 39 liter, ha nem csal a kút(vagy kamu az egész).

Nekem is csak 630-as tartály fér bele az I-es Avensisbe, pedig 195/60R15 a pótkerék mérete.

A multiszelepen állítanak, hogy nagyobb nyomásnál kapcsolja le a töltést. Ez persze azt is okozza, hogy a "gáz" nyomása kevesebbet nőhet a hőmérséklet emelkedésére válaszként (pl. ha napon áll az autó nyáron). A "felesleg" ilyenkor a kocsi alá távozik a multiszelepen keresztül.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #861 Dátum: 2012.04.17 12:05:55 »
engem megb*aszna az ideg ha a gáz árát jelentősen felnyomnák.

hm nekem elég passzentosan van bent a tartály, de a számokat nézve befért volna, de nekem egyébként a gyári kerékméretem 165/70R14 587 mm
neked meg ha jól tudom (mivel bátyámnak is egy '92 4A-FE carina-e van ő klubos /nem a véletlen  műve, hogy nekem toyotám lett :P)
185/65-60R14 596-578 mm

a te tartályodba mennyit tudsz tankolni max? mert ua. a két tartály űrtartama :), nekem azt mondták a beszerelésnél hogy valamit berhelnek a tartályon hogy több férjen bele, lövésem nincs hogy lett 36literből 39liter, de a 39 liter az 39 liter, ha nem csal a kút(vagy kamu az egész).

ma megbeszéltem szabó tamással, magas fordulatszám melletti hullámzás kiküszöbölését, és a gázinjektorok konzoljának pótlását, és műszakit is majd ők csinálják meg,

zajvéget ha majd más nem egyenként valami szigetelő anyaggal bebugyolálom az injektorokat
A kerékméretben igazad van, de ha tényleg egyforma a tartály térfogatunk, nekem 43,52 liter volt a legtöbb a Galamb utcai kútnál.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #862 Dátum: 2012.04.17 12:40:01 »
A kerékméretben igazad van, de ha tényleg egyforma a tartály térfogatunk, nekem 43,52 liter volt a legtöbb a Galamb utcai kútnál.

http://www.lpgautodebrecen.hu/gaztartalyok/bels-szelepes.html#axzz1sFDtRa92 én innen néztem az adatokat

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #863 Dátum: 2012.04.17 15:14:30 »
igen,hat engem az erdekelne h erdemes-e lassan 260ft-os LPG ar mellett/helyett otthonrol,palackbol esetleg tartalybol tankolni......  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:az mindegy h szivattyuval vagy kezi atfejtovel.

meg nincs tartalyom de ha megerne a tankolas akkor szereznek.... persze csak elmeletileg. :innocent: :innocent: :innocent: :innocent: :innocent: :yes: :yes: :yes:

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #864 Dátum: 2012.04.17 17:52:55 »
igen,hat engem az erdekelne h erdemes-e lassan 260ft-os LPG ar mellett/helyett otthonrol,palackbol esetleg tartalybol tankolni......  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:az mindegy h szivattyuval vagy kezi atfejtovel.

meg nincs tartalyom de ha megerne a tankolas akkor szereznek.... persze csak elmeletileg. :innocent: :innocent: :innocent: :innocent: :innocent: :yes: :yes: :yes:

http://www.mol.hu/hu/vallalati_ugyfeleknek/termekek/energetikai_termekek/pb_termekek/palackos_pb_gaz_termekek_fogyasztoi_arai/ ha ennél olcsóbban tudsz akkor megéri, mert én 39 litert tankoltam 9.000 ft-ért, bár nem tom hány kg, de a tartályos gázban már több a ráció :) (egy menü ponttal feljebb)  :clap:

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #865 Dátum: 2012.04.17 18:08:36 »
vajon egy kis palackban (11,5 kg) hany liter gaz lehet? :hmmmm:

324e ft egy tonna tartalyos gaz.... vajon az hany liter lehet? :)

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #866 Dátum: 2012.04.17 18:26:50 »
kozben megtalaltam: egy 11,5 kg-os palackban 20,5 L gaz van... most mar csak szamolni kell....

haaat... palackbol nem eri meg...vajon tartalybol? :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #867 Dátum: 2012.04.17 18:29:42 »
engem megb*aszna az ideg ha a gáz árát jelentősen felnyomnák.


haaat eleg sokmindenkit szetb...na az ideg asszem.. sztem engem is... remelem nem most emelik fel.. ha igen akkor jon el a CNG ideje!!!! na meg az otthon tankolase!!!!! :yes: :yes: :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #868 Dátum: 2012.04.17 20:22:01 »
... ha igen akkor jon el a CNG ideje!!!! ...
De csak ha nem Bp-en élsz, hanem pl. Szegeden, vagy Győrben, máshol még nem nagyon van. Hogy finoman fogalmazzak, jelentős az árkülönbség Szeged (225 Ft) és Bp (350 Ft) között CNG területen...  :hmmmm:

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #869 Dátum: 2012.04.17 21:20:12 »
en ugy gondoltam h ha felnyomjak az lpg arat akkor veszek egy hazi cng kompresszort... meg egy cng-s zafirat vagy mittom en mit :)  a tobbit mar a fantaziadra bizom.....