Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318515 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #765 Dátum: 2012.02.17 09:05:31 »
Igen, most már megtaláltam: az AC-STAG a lengyel.
Prius 2 - a mosolygós autó.

wolfka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #766 Dátum: 2012.02.20 08:16:51 »
Sziasztok!
Toyota vásárlás előtt állok , de nem tudom az első szériás 1.4 vvti motorok mennyire szeretik a gázt, mennyivel ugrik meg a fogyasztás?
Tudom hogy gyakoribb szelephézag állításra van szükség, de nem tudom milyen tipusu ennek a motornak az állítása.... Akinek ilyen van gázzal illetve volt már ilyen hézagállítások kérem írja meg! Mennyibe van 1ilyen művelet, körülményes e? nagyon fontos, mert ez áll vagy bukik a dolog.....
Üdv: István

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #767 Dátum: 2012.02.20 19:42:52 »
Sziasztok!
Toyota vásárlás előtt állok , de nem tudom az első szériás 1.4 vvti motorok mennyire szeretik a gázt, mennyivel ugrik meg a fogyasztás?
Tudom hogy gyakoribb szelephézag állításra van szükség, de nem tudom milyen tipusu ennek a motornak az állítása.... Akinek ilyen van gázzal illetve volt már ilyen hézagállítások kérem írja meg! Mennyibe van 1ilyen művelet, körülményes e? nagyon fontos, mert ez áll vagy bukik a dolog.....
Üdv: István

Üdv, szerintem olvass vissza pár oldalt, simán minden kérdésedre megkapod a választ!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #768 Dátum: 2012.03.03 23:19:29 »
Budapesti beszerelő műhelyt tudna valaki ajánlani a "jól dolgozik" kategóriában? Visszaolvastamkét évet illeve próbáltam a keresőben de nem találtam semmi használhatót. Persze lehet bennem van a hiba.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #769 Dátum: 2012.03.04 18:57:50 »
Budapesti beszerelő műhelyt tudna valaki ajánlani a "jól dolgozik" kategóriában? Visszaolvastamkét évet illeve próbáltam a keresőben de nem találtam semmi használhatót. Persze lehet bennem van a hiba.

Üdv!

http://www.ecojet.hu/

Meleg szívvel ajánlom őket.

Tomi egy isten ebben a témában.
Nekem Szegváron gázosították el a corollát két éve, az első pár hónap ok volt, majd jöttek a gondok( kb. 10 e km-nél), ott meg ment a vetítés.
Eljutottam Tomihoz, aki kérdezett, majd mért, állított és azóta 40 e km mentem el télen/nyáron és gond egy szál sem.

Ha jót akarsz, Őket kérdezd meg.

Egyébként alapból chevrolet-et gázosítanak hivatalosan.

toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #770 Dátum: 2012.03.05 15:41:45 »
Köszönöm, felveszem velük a kapcsolatot.


Üdv!

http://www.ecojet.hu/

Meleg szívvel ajánlom őket.

Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #771 Dátum: 2012.03.08 19:19:40 »
Most lett gázos az autóm. Momdjátok már meg mi ez a "bebüdösödik a benzin"?
Mennyi idő alatt, mi a jelenség, (a büdösön kívül)?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #772 Dátum: 2012.03.09 17:54:41 »
sziasztok

meg uj vagyok a forumon.

nemreg sikerult egy szep allapotu elso gazdas vegig vezetett szkonyves avensishez hozzajutnom :clap: :clap:

2006,1.8 sedan,vvti motor (1zz...)

106000 km.


szeretnem a gazt belerakatni,de oly sok mindent lehetett mar olvasni a szelepekrol.beegnek stb....nem vagyok egy nagy magus, de mint mindenki en is szeretnek olcsobban autozni.

a sakuraban csinalnak atalakitast, ok is mondtak h a flush lube rendszert ajanljak bele 25000 huf-ert.


de nem ertem en ezt.h tudja egy ilyen rendszer megovni a szelepeket?hiszen a gaz egeshoje vagy robbanaspontja ettol nem lesz alacsonyabb... :eek:

van valakinek jo tapasztalata ezekkel a motorokkal? (vvti)

lehet h csak a magas benzinar miatti atalakitas haszna motivalja a szereloket es ki tudja mi lesz 60-100 ezer km mulva?

igaz az h benzin-gazos autot nehezebb eladni mert felnek tole?

en kb 3 ev mulva szeretnem lecserelni ezt az autot egy fiatalabbra... evi 15-20 ezret mennenk vele a mostani arakban szamolva gyorsan visszahozna az arat....


kerlek titeket segitsetek mert nagyon elbizonytalanodtam.....

minden epito jellegu hszolast szivesen olvasok...


koszi mindenkinek aki ertelmeset tud ide irni.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #773 Dátum: 2012.03.09 17:58:55 »
Szerintem az a legegyszerűbb, ha visszaolvasol a topikban. A tapasztalataimat már leírtam ide, azóta csak annyi változott, hogy már 43k km-t mentem gázzal (szintén 1.8 VVTi).

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #774 Dátum: 2012.03.09 18:00:56 »
koszi a gyors valaszt. :)
pont a te h szolasaidat lestem.igazabol vegigolvastam az egesz topikot :clap:
neked mennyiert raktak be a gazt?hol? 43k alatt volt vele vmi?

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #775 Dátum: 2012.03.09 18:10:54 »
sghu77!

a szelepeket megnezetni mennyire koltseges dolog es milyen idokozonkent kell?

mennyi a fogyasztasod vegyesben?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #776 Dátum: 2012.03.09 18:11:20 »
Nekem Győrben szerelték be tavaly és vizsgával együtt nagyjából 250k volt (Landi Renzo + flash lube). Eddig semmi. A gázrendszer karbantartása kimerült kétszeri gázszűrőcserében, ez nagyjából húszezrenként esedékes.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #777 Dátum: 2012.03.09 18:19:12 »
koszonom szepen a segitseged.

akkor tehat ne feljek tole,igaz? nekem is landi renzo lenne benne.
gondolom azert palyan te se szivessen hajtod mondjuk 140-150 fole.....

vagy u ugy hasznalod mint amiko meg benzines volt? van egy olyan erzesem h azert a tartosan magas fordulatszamot kerulni kell a gazuzemmel nem? vagy nem jol gondolom?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #778 Dátum: 2012.03.09 18:21:10 »
A szelephézag ellenőrzését bevallom én egy kicsit elhanyagoltam, mivel mindig elfelejtettem előre szólni a kötelező szervizeknél (és ez időigényes művelet), csak "fülre" ellenőrizték a szelepeket. Nem baj, két hónapon belül úgyis megint megyek, akkor szerét ejtjük.

Nálam nagyjából 8,5l gázt kér százon (de ez nem olyan, mint a benzin, nem lehet pontosan kiszámolni sosem), a tipikus használatom 1/3 országút (100-110) és 2/3 autópálya (120-130).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #779 Dátum: 2012.03.09 18:28:27 »
akkor tehat ne feljek tole,igaz? nekem is landi renzo lenne benne.
gondolom azert palyan te se szivessen hajtod mondjuk 140-150 fole.....

vagy u ugy hasznalod mint amiko meg benzines volt? van egy olyan erzesem h azert a tartosan magas fordulatszamot kerulni kell a gazuzemmel nem? vagy nem jol gondolom?

Nem szeretnék senkit sem se rá-, se lebeszélni. Nekem bejött a dolog, de "muszájból" raktam bele (évi 50k km-nél már nagyon nem mindegy), előtte én is idegenkedtem tőle.

Semmilyen autóval sem megyek tartósan 140 fölött, viszont előzés közben gondolkodás nélkül kiforgatom a motort most is. Normálisan használom, legalábbis nem kímélem jobban csak azért mert gázzal megy.