Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318696 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #750 Dátum: 2012.01.22 11:27:13 »
Na erre kiváncsi leszek.
Bocsi ha rossz helyre posztoltam, asszem itt merült fel multkor a kérdés.
Baromság az egész.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #751 Dátum: 2012.01.22 17:57:07 »
Na erre kiváncsi leszek.
Bocsi ha rossz helyre posztoltam, asszem itt merült fel multkor a kérdés.
Talán még vanak akik emlékeznek egy, a TV-ben leadott sztorira. A történet a 90-es évek leje, annyira, hogy túlnyomórészt lada, wartburg trabant járt az utakon.
Egy ember kikisérletezett "valami" löttyöt, és állította, hogy felére csökkenti a fogyasztást. Be "jelentette" az RTL Klubnak. Kszállt a stáb és csináltak egy tesztet, végig közvetítve a TV-ben lötyivel és anélkül. Nem lévén fogyimérő az akkori autókban, adott mennyiségű üzemanyaggal tesztelték mennyi utat tudnak megtenni.
Az állítás igaz volt, egyértelműen kijelentették a TV-ben.

Az érdekes a sztoriban: A manus elmondta, hogy közönséges háztartási boltban, akkor még volt ilyen, kapható lötyikből öntögette össze. Aminek az ára töredéke az üzemanyagnak, még most is Pl 1l hypó 70 Ft körül van most.
A másik érdekes, hogy úgy eltünt minden erről  dologról, soha senki elő nem vette a témát. De még a fazon sem hirdethette a dolgot sehol, feltehetőleg ő is eltűnt
Prius 2 - a mosolygós autó.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #752 Dátum: 2012.01.22 18:15:41 »
A másik érdekes, hogy úgy eltünt minden erről  dologról, soha senki elő nem vette a témát. De még a fazon sem hirdethette a dolgot sehol, feltehetőleg ő is eltűnt

Likvidálta az olajmaffia?  :clap: :lol: Rengeteg ehhez hasonló találmányról lehet hallani, de végül egyik sem terjed el. Úgy gondolom, hogy ha valóban megbízhatóan működnének és a motort se károsítanák hosszú távon már elkezdte volna forglmazni valaki, hivatalosan is, mert tuti siker lenne. Mégsem ez történt. Vajon miért? Valószínűleg komoly problémák akadtak vele...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #753 Dátum: 2012.01.22 19:02:19 »
Nyilvánvaló, hogy szinte mindenek felett áll az olaj érdekeltségébe tartozó tőke és szó szerint mindent elkövet a profit érdekében, ettől függetlenül vízbontással nem lesz kissebb a fogyasztás. Ennek oka a fizika :)

Attól mert egy média valamely csodakütyü mellé állt vagy áll annak egy oka volt/lesz: a pillanatnyi érdek.



lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #754 Dátum: 2012.01.22 23:10:28 »
Nyilvánvaló, hogy szinte mindenek felett áll az olaj érdekeltségébe tartozó tőke és szó szerint mindent elkövet a profit érdekében, ettől függetlenül vízbontással nem lesz kissebb a fogyasztás. Ennek oka a fizika :)

Attól mert egy média valamely csodakütyü mellé állt vagy áll annak egy oka volt/lesz: a pillanatnyi érdek.
Nem tudom mi lehetett az érdeke a Tv-nek, merthogy a fickó eltűnt. Egy egyszerű "kisformátumú" kémiatanár volt.
Mindig csodálkoztam, hogy lehet abban hinni, hogy ha lenne valami technológia vagy bármi amivel felére lehetne csökkenteni a fogyasztást, a nagy cégek előjönnének vele, csak azért mert azt látjuk, hogy harcolnak a tizedliterekért.

Valaki komolyan gondolja, hogy 10 évvel ezelőtt nem tudtak volna 32 Gb-os penndrive-ot előállítani.
Hogy 1 év kellett a cd író megjelenése után a dvd írónak és félmillió forintba kerültek annó 2000-ben?

Ha egy "kisember" feltalál valami ilyesmit, neki nyilván ebből lenne az üzlet. A nagy kompaniknak nem.
A "benzint" az utolsó cseppig el kell adni. Ahogy csökken a kereslet és a készlet, úgy nő az ára. A bevétel ebből mindig konstans. Az egyik csökken a másik nő.
Prius 2 - a mosolygós autó.

rgyuri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #755 Dátum: 2012.01.23 20:47:01 »
Sziasztok!
2007-es évjárató 1.4 benzin Aurisomba gázrendszer beépítését tervezem. Van valakinek tapasztalata ilyen típus átalakításáról? Lehet-nem lehet? Mire kell ügyelni? Hol éri meg (lehetőleg Szegeden vagy a közelében)?
Előre is köszönöm

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #756 Dátum: 2012.01.24 09:48:49 »
Közvetlen benzinbefecskendezéses motorral mennyire kompatibilis a gázüzem? Van valakinek ilyen Avensissel tapasztalata?

Mert az autó tökéletes, hatalmas, erős és jól fel van szerelve. Nem tehet róla, hogy így elszálltak az üa. árak.  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #757 Dátum: 2012.01.24 18:02:51 »
Közvetlen benzinbefecskendezéses motorral mennyire kompatibilis a gázüzem? Van valakinek ilyen Avensissel tapasztalata?

Mert az autó tökéletes, hatalmas, erős és jól fel van szerelve. Nem tehet róla, hogy így elszálltak az üa. árak.  :szemez:
semennyire. vagy de. ez a két nézet van mostanában :D nekem azt mondták anno, hogy nem lehet, de hammernek azóta más infoi vannak ugyanazzal a kocsival  ;)

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #758 Dátum: 2012.01.24 20:41:45 »
Ma vittem elgázosítani az autót....Kíváncsi leszek....Holnap kész.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #759 Dátum: 2012.01.25 04:40:40 »
Sziasztok!
2007-es évjárató 1.4 benzin Aurisomba gázrendszer beépítését tervezem. Van valakinek tapasztalata ilyen típus átalakításáról? Lehet-nem lehet? Mire kell ügyelni? Hol éri meg (lehetőleg Szegeden vagy a közelében)?
Előre is köszönöm

Kerj egy ajanlatot a szegedi Toyota szakszervizben, ugy tudom, csinaljak ok is.
(dizeles voltam, nem erintett a kerdes)
A dorozsmai uton vannak :)
kisa
born to ride

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #760 Dátum: 2012.01.30 14:01:24 »
Elkészült.

Simán, döccenő nélkül, automatikusan vált át benzinről gázra.
A teljesítményen kicsit észrevenni, de nem annyira, mint a klímát.
Pótkerék tartály (40 l) került bele, így a duplafenekű csomagtartóból szimpla lett.
A kapcsoló a sebváltó mögötti vakkapcsoló egyikébe került.
Felsőkenő rendszert is rakattam bele.

Egyenlőre minden ok.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #761 Dátum: 2012.02.16 16:13:00 »
Most zavoli, landi, vagy lovato?
Lehet itt tisztán látni?
Ahova vinni akarom, azt mondták azt teszik bele amelyiket kérem. De melyiket kérjem?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #762 Dátum: 2012.02.16 16:26:55 »
Én a Zavoli közül választhattam.... :lol:
A Nivámban Lovato van. (kb. 10 éve)
Eddig mindkettő jó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #763 Dátum: 2012.02.16 16:29:44 »
A zavoli a lengyel?
A lengyelre mondták, hogy lehet fordulatszámhoz beállítani valami nyitás időt milisecundumot vagy mit.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Face75

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 267
  • Yaris III 1.3 Active
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #764 Dátum: 2012.02.17 06:39:02 »
 A Zavoli rendszer olasz.