Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318518 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

gucsesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #690 Dátum: 2011.11.24 22:18:21 »
2007-es corolla 1.6 dual vvti szerintetek mehet bele gáz?
Mi lesz a komputerrel nem hülyül be?

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #691 Dátum: 2011.11.25 05:33:55 »
ja igen, erre gondoltam- hammer, csak azért kérdem, mert én már egyszser utánajártam, és közölték velem, hogy ezt a kocsit nem lehet gázosítani... persze lehet, tavaly óta fejlődött a technológia :)

Az az igazság, hogy van nálam két T25-ös motorra ajánlat és már két kört futottam a biztos ami biztos kategóriában, de még mindig csak "igen" választ kaptam. Ma rákérdeztem még egyszer. Köszi az infót :szemez: :szemez:
Hammer2.4

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #692 Dátum: 2011.12.01 19:30:08 »
ja igen, erre gondoltam- hammer, csak azért kérdem, mert én már egyszser utánajártam, és közölték velem, hogy ezt a kocsit nem lehet gázosítani... persze lehet, tavaly óta fejlődött a technológia :)

Na, rákérdeztem még egyszer mind a két helyen és a válasz igen volt. Azt hiszem még ebben a hónapban meg is csináltatom, ha bevállalja valamelyik csapat az ünnepek előtt. Egyébbként CSUFÁR nagyon jó a gép!!!!!! Kicseréltem a gyertyákat azóta talán még jobban hasít!!!! Csak kicsit sok a fogyasztás 150 felett(9,5-9,7). Ezzel a futási teljesítménnyel fél év alatt már hasznot fog hajtani, ma láttam egy Bácsgépkeres beépítést. Komolyan mondom még nekem műszaki embernek is azt kell mondanom:SZÉP MUNKA!!!
Hammer2.4

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #693 Dátum: 2011.12.01 21:56:31 »
Na, rákérdeztem még egyszer mind a két helyen és a válasz igen volt. Azt hiszem még ebben a hónapban meg is csináltatom, ha bevállalja valamelyik csapat az ünnepek előtt. Egyébbként CSUFÁR nagyon jó a gép!!!!!! Kicseréltem a gyertyákat azóta talán még jobban hasít!!!! Csak kicsit sok a fogyasztás 150 felett(9,5-9,7). Ezzel a futási teljesítménnyel fél év alatt már hasznot fog hajtani, ma láttam egy Bácsgépkeres beépítést. Komolyan mondom még nekem műszaki embernek is azt kell mondanom:SZÉP MUNKA!!!
örülök. ha meg gázosítható akkor meg pláne király, akkor már dízeles költségekkel futhat csak sima nagy benzinmotoros karakterisztikával :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #694 Dátum: 2011.12.01 22:11:18 »
Csufar!
Nézem milyen jó kis Mazdád van! diesel?
Jó járgány?Elérhető áron vannak 1,5 alatt látok szépeket.
Csak a hátsó ülést nem lehet rendessen ledönteni, vagy mégis?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #695 Dátum: 2011.12.02 17:14:48 »
Csufar!
Nézem milyen jó kis Mazdád van! diesel?
Jó járgány?Elérhető áron vannak 1,5 alatt látok szépeket.
Csak a hátsó ülést nem lehet rendessen ledönteni, vagy mégis?
ja. ez lett az avéból  :cry: dízel. amolyan kávédaráló típus...igen másfél körül lehet már látni, bár használt 6-7 éves dízelt "csak úgy" sose vennék. ez a tesómé volt. nagyon jó kis kocsi, meglepően tágas. simán elférünk benne négyen (két gyereküléssel), sőt, ÖTEN is! a nagyobb gyerekülés előre jön, a kisebbik hátul középre, és szépen el lehet férni kétfelől két embernek. Most próbáltuk a hétvégén, teljesen jó. holnap meg 150 km-re megyünk ugyanígy, na az talán már kicsit húzósabb lesz. meglátjuk. a hátsó ülés sajnos nem állítható, dönteni még nem próbáltam. a csomagtartóba befér a két gyerek két biciklije (egy nagy laufrad meg egy nemtudommekkora másik, olyan hatéves méretű). öt és fél körül fogyaszt nálam. alig járok a benzinkútra újabban...spanyol gyártmány, ezért szerintem könnyebb belefutni valami xarba, ezzel soha semmi baj nem volt. pár évig most ez lesz a kocsink, úgyhogy ne is legyen...

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #696 Dátum: 2011.12.05 16:13:46 »
örülök. ha meg gázosítható akkor meg pláne király, akkor már dízeles költségekkel futhat csak sima nagy benzinmotoros karakterisztikával :D

Meg lett a válasz minden kérdésre. A legdöbbentőbb az volt, hogy februárra tudnak időpontot adni leghamarabb. Nem gondoltam volna. Drága a benzin, sok a meló.
Kivárom, mert nagyon sokat hoz havi szinten.
Hammer2.4

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #697 Dátum: 2011.12.05 20:17:03 »
hajrá :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #698 Dátum: 2011.12.12 22:13:02 »
Lehetséges-e vajon a Yarisomba gázszettet beépíteni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #699 Dátum: 2011.12.12 22:23:41 »
Lehetséges-e vajon a Yarisomba gázszettet beépíteni?

Persze, a flash lube valószínűleg ajánlott, de gondot biztosan nem jelent. Az üzemeltetésen nálad is sokat spórolna. Mennyit mész egy évben?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #700 Dátum: 2011.12.13 10:29:45 »
Lehetséges-e vajon a Yarisomba gázszettet beépíteni?
Biztos, a neten hirdetnek is egyet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #701 Dátum: 2011.12.13 19:54:54 »
Persze, a flash lube valószínűleg ajánlott, de gondot biztosan nem jelent. Az üzemeltetésen nálad is sokat spórolna. Mennyit mész egy évben?
Mivel már oktat, ezért rengeteget. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #702 Dátum: 2011.12.14 18:58:43 »
Lehetséges-e vajon a Yarisomba gázszettet beépíteni?

Persze, a kérdés/probléma sose ez volt. Hanem hogy árt e a motornak vagy sem.

Anno én több helyről olvastam, hogy VVTibe ne. Erre most egyre több VVTis írja, hogy már ment vele 100.000km+ és gond nélkül megy. ld itt is a Corollas/Avensisos tapasztalatokat. Lehet, hogy korábbi rossz tapasztalatok a nem megfelelő beszerelés/beállítás miatt voltak???

Anno amikor kiszámoltam úgy jött ki, hogy az üzemanyag költségen ~30-35%ot lehet vele sporolni. Az pedig baromi sok pénz ~év alatt behozza a beszerelési költséget.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #703 Dátum: 2011.12.14 22:23:37 »
Inkább a D4 motorra mondják, hogy azt ne, a sima VVTi-nél eddig nem panaszkodott senki. Viszont tervezik a gáz adóját is szépen megemelni, így már nem biztos, hogy olyan jövedelmező lesz.
music     

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #704 Dátum: 2011.12.16 14:50:31 »
Viszont tervezik a gáz adóját is szépen megemelni, így már nem biztos, hogy olyan jövedelmező lesz.

Anno olvastam róla, hogy az LPG árát nemzetközi környezetvédelmi vállalás miatt nem emelték eddig és nem fogják ezután sem. Nem mindha kormnyunkat érdekelné, hogy mit írtak/nem írt MO korábban alá.