Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318563 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #570 Dátum: 2011.04.01 08:08:59 »
Ebből a számításból viszont kimaradt, hogy gázból több fogyna, nem? 6.7 helyett mondjuk sztem lazán 8-8.5-et enne a kocsim.
Nem nőne ennyire meg szerintem!
Bár ahogy írtam is, a 16 884 .- 18 e ft körül reális, tehát hagytam rá én is.
Nekem a corollám benzinből átlag evett 7-7,5 között, lábtól, vidék/város függően.
Az utóbbi időben (gáz előtt) megnőtt a vidék meg az ingázás, így benzinből lement a fogyasztásom 6,8-7,3 közé.
Amikor átszereltettem az autómat, gázból evett (Pan EVO) 7,2-7,6 ez 10 e km-ig így ment, majd lehalt az evo (Zavoli elismerte, hogy gyártáshibás), kicserélték Fényes PAN-ra, azóta 8-8,4 a fogyasztásom, bár szerintem a hideg miatt. Az Evo fejjel nyáron jártam, okt.nov.-ba halt le, utána cserélték, akkor meg már hidegek voltak. Most, hogy napok óta jó az idő (+10, meg fölötte) javul a fogyasztásom.
Épp ma reggelt tankoltam és 380 km-re tankoltam 29,5 L gázt. Ez 7,76 L/100 Km. Szóval jó lesz ez szerintem.
Amit viszont észrevettem, hogy most a reggeli utazásnál (első 5-10 km) szaggat, olyan, mintha szakaszosan kapna anyagot :(. Ez elmúlik és utána már jó. A nagy szűrőt kicseréltem 15 e km-nél, tehát ez nem okozhatja a gondot. Szét is vágtam  ::) flexel, megnéztem, mennyire szennyezett, de nem volt igazából az.
Tudsz, vagy tudtok ajánlani valaki szakit, aki tényleg érti a dolgát és jól be tudná lőni a computeremet?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.01 08:55:02 írta musspici »
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #571 Dátum: 2011.04.30 13:04:12 »
Ez véletlen áldozata lett a rendszernek. :whistling:

sziasztok!

e11 corollánk kettős üzemre való átalakítása megtörtént:)lenne pár kérdésem itt a hozzáértő kollégákhoz :clap:

jövő héten szeretnék gyertyát cserélni,de sehol sem találtam hogy gyárilag mivel szerelték....az enyém még a békaszemes japán változat,találtam olyat hogy denso,bosch és ngk....szerintetek lpg gyertya kellene bele vagy elég ha a gyárinak a hézagját 0,7-0,8-ra beállítom....gázosból beru,brisk és ngk(de ez nagyon drága) a választék
ha vkinek esetleg van 4e-fe motorral szerelt gázüzemű corolla-ja attól szívesen venném a tapasztalatokat,jótanácsokat :helpsmilie:


musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #572 Dátum: 2011.05.04 16:34:44 »
Inkább ide illene nem a "mennyit eszik" topikba így bemásolom, vannak benne hasznos infók:

"Én spec kizártnak tartom, hogy gázt épített volna Toyota valaha is bármilyen szériaautójába.  eek Ez egy elgázosított Life, a leggyengébb motorral, én ezzel véletlen se vennék Yarist (meg mást se)."

Nos felhívtam. A gépkocsi olasz és 100%, hogy gyárilag gázos, a Toyota garancia is érvényes, akár rá is kérdezhetek Toyota MOnál. Az utolsó kép is gyári vagy kifejezetten igényes gáz beszerelést sejtet legalábbis ahoz képest amit én MOon látni szoktam. (pl. nem kilog egy kijelző a műszerfalból, hanem szépen süllyesztett.) Az eladó amúgy kereskedő és azonnal megbukott egy véletlen keresztkérdésnél....  rohog

Olaszban biztos kapható, vagy volt gázos 1.0 Aygo+Yaris rengeteg link van rá, pl.: http://www.yousaytoo.com/toyota-aygo-car-yaris-lpg/223235
A gázrendszer úgy néz ki LR, linkről: "A curiosity: the installation of LPG Aygo and Yarer, designed under the close guidance of engineers Toyota, is realized by Landi Renzo. "

Amit találtam és még érdekes lehet másnak az ez: http://www.landi.it/repository/document/20100302_TOYOTA_EN.pdf


Egyelőre ennyi, majd kutakodok még, lehet Toyotanak is írok, baromira megérné a gáz ha a motor bírná."


A történet úgy indul, hogy eddig kb havi 1000kmet mentem ami elég kevés igazából nem érte volna meg átállni LPGre, mostantól viszont ez lehet ugrik havi 3000kmre. Havi 3000kmel viszont a fogyasztásnövekedést is belekalkulálva majdnem fél év alatt megtérüla  beszerelés költsége utána pedig évi minimum 200.000-220.000Ftt sporolok annyi pénz pedig jóval több több mint a havi nettom. Évente ennyi sporolásnál szvsz muszáj körbejárni a témát...  :whistling:

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #573 Dátum: 2011.06.30 11:53:53 »
Szia!

Az üzleti célú hirdetés a fórumon A Toyota Klub Magyarország Egyesület etikai és moderátori szabályzatába ütközik. Ha hivatalos partnerünk szeretnél lenni, úgy kérlek vedd fel a kapcsolatot Mickey-vel. :)

kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.30 12:44:21 írta kleingy »

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #574 Dátum: 2011.07.07 16:10:49 »
Tudna vki ajánlani egy igazán jó céget az átépítéshez? 2,4es Camrymat szeretném gázosítani
köszönöm
2004 Camry LE

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #575 Dátum: 2011.07.08 07:33:44 »
Az Index vonatkozó fórumát érdemes olvasgatni, ott sok szakértő is ír. Ha jól emlékszem a Bácsgépker és a Szappanos műhely ajánlott, a dunakeszi szerelde meg nagyon nem. Tapasztalatom egyikkel sincs, mivel én Győrben szereltettem a gázt. Azt számold hozzá, hogy minden bizonnyal kelleni fog a flashlube kiegészítő a szelepekhez.

Egyébként pedig a Toyota Strasszer márkaszerviz is foglalkozik gázbeszereléssel. Gondolkodom rajta, hogy a következő kötelező szervizt náluk csináltatom, mert akkor egy füst alatt a gázos részt is el tudom intézni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #576 Dátum: 2011.07.08 09:16:51 »
priust nem lehet gázosítani? az lenne ám csak a hatékonyság  :lol:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #577 Dátum: 2011.07.08 09:18:53 »
priust nem lehet gázosítani? az lenne ám csak a hatékonyság  :lol:

Az biztos, de inkább nem piszkálom... :)

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #578 Dátum: 2011.08.15 12:31:45 »
Sziasztok!

Képzeljétek hogy jártam a minap.

Eljött az olajcsere, lecseréltem, 5W 40 volt benne, erre lett beállítva a gázszett is, most 0W 40 ment bele és kb. 20 km után kigyulladt a motorkontroll lámpa.

Nem tudom, hogy ennek tudható e be, én eléggé elgondolkodtam rajta.

Mondjuk a kút is más volt, mert Szentesen a MOL-nál tankoltam és nem ott szoktam.

Kb 200 km-t mentem el vele, majd mikor leállítottam (bolt) és ismét elindultam, már kialudt.
Gondolom fordult az obd.

Sajna nincs kütyüm, így nem tudtam kiolvasni, mi okozhatta a lámpa kigyulladását.

toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

hamann

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #579 Dátum: 2011.08.15 21:09:02 »
Tudna vki ajánlani egy igazán jó céget az átépítéshez? 2,4es Camrymat szeretném gázosítani
köszönöm

Szia!
Sikerült beszereltetni?
Ha igen akkor hol, és mik a tapasztalatok? :helpsmilie:

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #580 Dátum: 2011.08.16 08:14:31 »
Bár nem hozzám szólt a kérdés, én tudok ajánlani egy szervizt.

16. kerületben vannak, Zsigáék.

Nekem nem ők csinálták, de mivel gondom is volt a rendszerrel sok, hozzájuk jártam és örömmel tapasztaltam, hogy nagyon profik!

Hivatalosan skodákat szerelnek át, de sok autó megfordul náluk, mindenük van, ami ehhez kell/kellhet.

Ha gondolod, adok tel.számot hozzájuk.


Tudna vki ajánlani egy igazán jó céget az átépítéshez? 2,4es Camrymat szeretném gázosítani
köszönöm

Szia!
Sikerült beszereltetni?
Ha igen akkor hol, és mik a tapasztalatok? :helpsmilie:
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #581 Dátum: 2011.08.18 15:09:51 »
Egy kis körkép a gázautózásról .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #582 Dátum: 2011.08.18 16:04:02 »
Jó írás. Egy dologban téved, léteznek már közvetlen befecskendezéses autókhoz is gázrendszerek.

Egy dolog biztos. A 10k-ba kerülő "teletankolás" ma már időutazásnak számít...

hamann

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #583 Dátum: 2011.08.20 07:59:30 »
Üdv!

Egy 2003-as 3.0 V6 Camryba tervezek gázt rakatni.
Nincs rajta a "tiltólistán", remélem különösebb gond nem lesz vele.
Bácsgépker.
Valakinek tapasztalat?
Majd beszámolok az eredményről.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #584 Dátum: 2011.08.20 15:45:41 »
Hi!

Nekem a flashLubot tették bele.

Elég nagy szerviz, nem hiszem, hogy gondod lesz velük.

Értik a dolgukat.


Üdv!

Egy 2003-as 3.0 V6 Camryba tervezek gázt rakatni.
Nincs rajta a "tiltólistán", remélem különösebb gond nem lesz vele.
Bácsgépker.
Valakinek tapasztalat?
Majd beszámolok az eredményről.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra