Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318592 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #555 Dátum: 2011.02.14 13:40:03 »
 :eek: :eek: Benéztem.  :hug:

 :1eye: Egyébként meg magyartalan a mondat.  :nonono: :devil: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #556 Dátum: 2011.02.14 13:55:21 »
Nemtom hallottátok-e, a tv-ben modták, hogy tán megfogják azt változtatni, hogy gázos autóval nem lehet mélygarázsba beállni.

Már alapból sem lehet leállni velük. Az, hogy a médiahiénáknak csak most jutott az eszébe és/vagy uborkaszezon van, az már csak másodlagos.  :devil: :flowers:

Akkor én rosszul fogalmaztam: szóval az lesz a törvény módosításban, hogy eztán le lehet majd állni. Állítólag áprilistól. Merthogy a szakemberek mondják, hogy teljesen veszélytelenek.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Dani80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #557 Dátum: 2011.02.14 20:01:27 »
Kedves Dani!

Az Ave D4 motorja egy relatíve kényes szerkezet, ami nem szereti, ha egyrészt gyenge minőségű benzint, másrészt gázos átalakítást kap. Cserébe megy és relatíve keveset fogyaszt. Ahogy mondtad is, mióta volt váltóolaj meg motorolaj cserélve, jóval kevesebbet eszik. Próbálj ráérezni még a kocsira, menjél egyszer kétszer még Pécs-Szeged távokat és be fog állni. :yes:

Gábor ;)

Helló Gabi!!

Próbálok, próbálok.. Most kapott krómos rendszámtartó keretet, és máris fél literrel kevesebbet iszik.. :clap:   [rohog] Pénteken Szekszárdon meghajthatnád.. ;) ?
Dani

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #558 Dátum: 2011.02.14 21:43:59 »
Pénteken Szegeden vagyok, de majdcsak összehozzuk.  :1eye: No, ne OFFoljunk... :whistling:
Gabe 254.

BlAcK LuJi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #559 Dátum: 2011.03.01 16:03:35 »
Beteszem ide is, hátha...


Szervusztok!
Eddig csak read-only módban voltam, most sajnos van kérdeznivalóm is:

1.6-os, '93-as benzin-gáz üzemű Toyota Carinám hideg időben (is) pöccre indul gázzal, de 5-6 perc után iszonyatosan elkezd rázni előre-hátra, mintha nem kapna minden pillanatban üzemanyagot, és kis fordulatnál le is fullad. Mindez eltart olyan 10 percig, majd a probléma megszűnik, és ismét tökéletesen működik az autó. Mi lehet a probléma?
Még egy kérdésem lenne: mitől lehet, hogy benzines üzemmódra átkapcsolva nem működik, nem szívja fel a benzint? AC-pumpa?
Kb. 10 éve csak gázzal volt használva (semmi benzin - a volt tulaj elmondása szerint), nekem ez az első telem a Carinával.

Előre is köszönöm,
üdv: Lajos

ATAG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #560 Dátum: 2011.03.04 20:06:54 »
Beteszem ide is, hátha...


Szervusztok!
Eddig csak read-only módban voltam, most sajnos van kérdeznivalóm is:

1.6-os, '93-as benzin-gáz üzemű Toyota Carinám hideg időben (is) pöccre indul gázzal, de 5-6 perc után iszonyatosan elkezd rázni előre-hátra, mintha nem kapna minden pillanatban üzemanyagot, és kis fordulatnál le is fullad. Mindez eltart olyan 10 percig, majd a probléma megszűnik, és ismét tökéletesen működik az autó. Mi lehet a probléma?
Még egy kérdésem lenne: mitől lehet, hogy benzines üzemmódra átkapcsolva nem működik, nem szívja fel a benzint? AC-pumpa?
Kb. 10 éve csak gázzal volt használva (semmi benzin - a volt tulaj elmondása szerint), nekem ez az első telem a Carinával.

Előre is köszönöm,
üdv: Lajos

Bár nem vagyok szakértő, de gázüzemnél "esetenként előfordulhat, hogy a benzinpumpa is felmondja a szolgálatot", illetve hidegben célszerű benzin üzemet használni (ha ez nem történik automatikusan) a motor üzemi hőfokának eléréséig.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 20:08:37 írta ATAG »

NONO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #561 Dátum: 2011.03.20 23:38:33 »
Én a 2001-es évjáratú Celicámba szeretném berakatni a gázt. 1zz a motorkódja és 143 pacis.
Kérdésem, hogy mennyire káros a motornak a gázüzem?...Érdemes-e berakatni?...És hogy mik a tapasztalatok ez ügyben?
Itt találtam egy "tiltólistát", és jópár Toyota szerepel rajta...
http://automenedzser.hu/tanacsok/20100302_autogaz_gazauto_lpg/2.aspx

Válaszotokat köszönöm!

NONO

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #562 Dátum: 2011.03.29 19:28:56 »
Hát nem nagyon vagytok segítőkészek...  :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #563 Dátum: 2011.03.29 20:25:10 »
Nos nem tudom, hogy itt van-e bárki, aki ilyen motorkódú gépet gázosított volna...  :surrender:
Visszaolvasva sem találtál? Esetleg érdemes még a Corolla Club hasonló fórumán körbenézni, hátha ott van ilyen (bár ott inkább az etanollal próbálkoznak).

Szubjektív vélemény: istentelen sokat kell menni ahhoz, hogy megtérüljön. Meg sportautóba gázt? :eek: ::) Gáz.  :flowers:
         

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #564 Dátum: 2011.03.31 14:31:57 »
Sziaszok, új vagyok még itt, illetőleg ismét új.

Sok dolog történt ebben a 4 évben, mióta megvettem a Corollámat.

Kb. 20 ezer km-je a gáz is bekerült a kocsimba.

Zavoli, mert így nem kellett újravizsgáztatni.

Sok tapasztalatot szereztem ebben a témában, mert bár az elején nem volt gond (10 e km),
utána annál több és legtöbbször azt kaptam vissza, hogy ez az én hibám, ezért ne telefonáljak...
No comment!

Lassacskán 4-5 ezer km beleszaladt tünetmentesen, ám most sem tökéletes.

Szerintem sokat eszik.

Vegyesben /20 km város (hajnalban), 60 km országút /  M31 8-8,5 Liter.

Benzinből kijött 6,5-6,8-ból.
Gázból (első fej szett Evo) 7,3-7,6.
Cserefejjel (Fényes PAN) 8-8,5

Mostanság kezd a jobb idővel "csendesedni", de még így is 8-8,2L/100 Km

Ezzel a fogyasztással nem is lenne gondom, ám a teljesítménye az autómnak kevés!
Nem akar menni :(

Szerintem sokat kap és "befullad" a motor.

Gondolkodtam már azon is, hogy veszek egy adatkábelt és belenézek, mit hogy merre lehet benne hangolni.
(programozó vagyok, sacc/kb eligazodok benne)

Azonban nem szívesen nyúlnék bele úgy, hogy nincs mellettem olyan ember, aki érti ezt a témát.

Hát elsőre ennyi :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #565 Dátum: 2011.03.31 17:55:49 »
Szerintem nem olyan "istentelenül" sokat kell menni, hogy megtérüljön!210 Ft a gáz literje nálunk.Átlag 10-15 százalékos többletfogyasztással kalkulálva, elég hamar visszahozza a kb. 200.000 ft-os beszerelést.Minden egyes tankolás több mint 160 Ft-al olcsóbb.
99' Avensis 1.6 4A-FE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #566 Dátum: 2011.03.31 17:57:38 »
Évi 15 ezer km-rel, benyából 6.7 literes benyás átlaggal mennyi idő is a megtérülés?
         

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #567 Dátum: 2011.03.31 20:41:35 »
Évi 15 ezer km-rel, benyából 6.7 literes benyás átlaggal mennyi idő is a megtérülés?

Úgy azért elég sok.
Átlag 100 kilóméterenként 170 Ft különbözettel számolva 1139 Ft, ebből jön, hogy mondjuk egy telitankolásnál ami tegyük fel 40 liter, 6800 Ft megtakarítás.

Ez persze így ebben a formában nem igaz, mivel a gázból többet fog enni, bár vannak akik azt mondják, hogy ez nem igaz, én így tapasztalom.

Te havi 1250 Km-t mész el, ez 80,4 liter benzin.
Ennek ára 30 552 Ft (380 /lit.)
U.E.: Gázból: 16 884 .- (210/lit)

Nagyságrendileg ez úgy 18 körül reális.

16 884 és 30 552 között van 13 668 .-

Ebből adódik, hogy egy év alatt megtakarítasz 160 400 Ft-ot, ami majdnem a beszerelés költsége.

Ez csak egy nagyvonalú számítás, meg ugye a benzin ára is folyamatosan változik, de szerintem reális ha azt mondjuk, egy év alatt kb. megtérül.

...és arról nem beszéltünk, hogy amikor tankolsz, nem tizenezerért megy tele (!!!), hanem 4-5-6 ezerért és rögtön rájössz, hogy mindenhova mehetsz kocsival.

Én amikor berakattam, egy évre számoltam a megtérülést, tavaly augusztusban került bele, decemberben már 14 ezer km-nél tartottam(!!!) és az akkori számításomnál volt 20 ezer km a megtérülés.

Most tartok 23 ezr km-nél kb. így már megtérült.

toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #568 Dátum: 2011.03.31 21:05:10 »
Ebből a számításból viszont kimaradt, hogy gázból több fogyna, nem? 6.7 helyett mondjuk sztem lazán 8-8.5-et enne a kocsim.
         

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #569 Dátum: 2011.03.31 22:07:29 »
Nem olyan sok az a 8-8,8l ! Nekem is 7,5-8,5(8,7) között eszik gázból.
A számításnál a benzint se hagyd ki - lassan, de az is fogyogat - kb 0,5l 100-on - hidegindítások mennyiségétől függően!
Sztem te írtál emailt nekem!
Én Jánoshalmán a Bácsgépkernél szereltettem bele - Zavoli-fényes PAN -, ja és nem az egyszerűbb easy computerrel!
Nekem vagy 60-80 km-en át programozták fel-tökéletes lett!
Nem Molnár autógáz Páhi a tied?-nekik van sorozatengedélyük.
Neked nem ajánlották a felsőkenőt? - elvileg van egy lista, abban a Corolla 1,4 nem szerepel. Egyelőre nekem nincs benne-bízok benne, h nem lesz
semmi gondja a motornak!
Eddig nagyon bevált - még Görögországot is megjártam vele - végig gázzal!
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.31 22:08:43 írta kleingy »
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna