Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318871 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #105 Dátum: 2004.08.26 14:52:34 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "xeri"
Na, itten vannak a képek: http://kep.tar.hu/xeri/index.phtml?aid=27630595
A minőségért elnézést kérek, de csak ez van :)


Ez hány literes tartály ?


Mint a végső válasz: 42  :lol:  :wink:

Kb. 34 litert lehet tankolni bele.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #106 Dátum: 2004.08.30 19:25:24 »
Elég hektikusan változik a fogyasztás. Tankoltam már 300 km-re 29 litert is, meg most 255-re 16,1 litert is... Ez a mostani tankolás a rekord (~9 forint/km). Pedig majdnem az összes megtett km városon kívüli, és 90-100km/h átlagsebességű.  :!:  Eddig még csak 4x-5x tankoltam, majd beáll egy idő után, meg majd kitapasztalom, mi az ami árt neki.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #107 Dátum: 2004.08.30 20:14:37 »
Idézetet írta: "Szeke"
Elég hektikusan változik a fogyasztás. Tankoltam már 300 km-re 29 litert is, meg most 255-re 16,1 litert is... Ez a mostani tankolás a rekord (~9 forint/km). Pedig majdnem az összes megtett km városon kívüli, és 90-100km/h átlagsebességű.  :!:  Eddig még csak 4x-5x tankoltam, majd beáll egy idő után, meg majd kitapasztalom, mi az ami árt neki.


Városon kívül ilyen tempónál a rekordod tűnik reálisabbnak, de szerintem ha ekkora különbségek vannak, akkor ne egy-egy tankolás után számolj a továbbiakban, hanem 2-3-4 tank együttes eredményét vedd valósnak. A kutak ugyanis különböző nyomással töltik a tartályt, és amikor a szelep a tartályban lezár, akkor még lassan csordogálhat befelé a gáz. Ezért zárják el kézzel a kutat, de jártam már úgy, hogy korábban bementem egy mol-kútnál fizetni, és a kezdő kutas megvárta, amíg lassan-lassan csurig töltötte a tartályt :)
Egy szó mint száz, két "tele" tankolás között lehet akár néhány liter eltérés is, ezért érdemes átlagolni.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #108 Dátum: 2004.08.31 11:58:48 »
Ne ijedj meg nekem is eléggé szórnak az adatok, pontosan Xeri által leírt okok miatt.

Íme:



Mondjuk azt hozzátenném, hogy a két 9l/100km feletti fogyasztás A Balaton körül lépésben történő haladásnál történt.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #109 Dátum: 2004.08.31 12:16:57 »
Idézetet írta: "xeri"
Egy szó mint száz, két "tele" tankolás között lehet akár néhány liter eltérés is, ezért érdemes átlagolni.


Ez pontosításra szorul, ugyanis a dolog természetéből adódóan vagy súlyozott átlagot kéne számolni, vagy egyszerűen összeadni az utakat és a litereket és úgy osztani. (Pl. ha 400km-en csinálsz 7l-es fogyasztást, aztán 200-on 9l-t, akkor nem 8l lesz az átlagod, hanem (28l+18l)/(4+2)=7,67)

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #110 Dátum: 2004.08.31 21:21:45 »
Az előbbiek alátámasztására elmondhatom, hogy a mai tankolásnál 10l-es átlagot kaptam, mondjuk elég állat módon közlekedtem mostanában :)

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #111 Dátum: 2004.09.04 16:24:53 »
Újabb tankolás, ezúttal 8,7-es átlag jött ki. Még mindig sokallom, mert most már nem száguldoztam annyira (na jó, az elején azért mégis), de annak még mindig örülök, hogy nem lett gyengébb az autóm :)
Jut eszembe, tegnap voltam vizsgán. Lehet, hogy legközelebb én is a fizetős verziót választom :( Nem mintha bármi gond lett volna az autóval, de igy is 11ezerbe és 3 órámba került, mire végeztem. Ezzel együtt meg ugyanott vagyok, sőt.
Egyébként a vizsgáztatók rendesek voltak, mert amikor 3 óra várakozás után (gyakorlatilag teljesen hideg motorral) benzinnel nem volt elég alacsony a CO, akkor simán "megoldották" a műszeren a megfelelő értéket. Mondjuk nem csoda, mert úgy láttam, hogy 80-90%-ban hivatásos "haverok" hordják oda az autókat (a fizetősöket, ugye :)), és ezekkel szemben gyakorlatilag az egyetlen követelmény, hogy guruljanak. Nem egyszer a "sofőr" intézte a műszerek kezelését is, hasonlóképpen "megoldva" az esetleg problémás értékeket.  :shock:
Szóval amit ott láttam 3 óra alatt, az alapján egy ellenőr gyakorlatilag a vizsgaállomás teljes személyzetét vád alá helyezhette volna  8)

u.i.: Most már biztos, hogy a purhabos riogatás kamu, senki nem hallott még róla. A tartálynál az egyetlen követelmény, hogy a sorozatszáma stimmeljen azzal, ami a papirján szerepel.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #112 Dátum: 2004.09.04 17:53:34 »
Nekem most 9.7 lett szlovák gázzal, kb 90% országút, 10% város.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #113 Dátum: 2004.09.05 13:06:20 »
Idézet a Toyota Corolla sorozat-átépítési engedélyéből:

".... A tartály és a pótkerék között található üreget minden esetben tömítőanyaggal ki kell tölteni (pl: PUR-hab)."

Szerencsére nem tudja semelyik vizsgabiztos  :D

Én is tankoltam csütörtökön: 7,3l/100km
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #114 Dátum: 2004.09.05 14:30:19 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Idézet a Toyota Corolla sorozat-átépítési engedélyéből:

".... A tartály és a pótkerék között található üreget minden esetben tömítőanyaggal ki kell tölteni (pl: PUR-hab)."

Szerencsére nem tudja semelyik vizsgabiztos  :D

Én is tankoltam csütörtökön: 7,3l/100km


Ez vicces, mert "a tartály és a pótkerék között található üreg" elég nagy, ha az autó az utcán parkol, a pótkerék meg a pincében van  :)  :lol:
Ha ez szó szerint így van a te sorozatengedélyedben, akkor azt valami fontoskodó hivatalnok írta bele :)
Megnéztem viszont az enyémet is, és abban nincs utalás ilyesmire. Valószínű, hogy más műhelyek által kért sorozatengedélyről van szó (az enyém 300-0347 számú).
Erről egyébként eszembe jutott egy érdekes beszélgetés, amit annak idején Páhival folytattam telefonon. Szóba került ugyanis a sorozatengedély, és akkor nekem azt mondták, hogy Corollára még nincs nekik, és mit szólnék ahhoz, ha az én autómat vinnék el engedélyeztetni. Ez azt jelentette volna, hogy 2-3 napra hagyom náluk az autót, cserébe ők intézik a vizsgát és ők is fizetik a vizsgadíjat. Ez pedig azért érdekes (már akkor is csodálkoztam rajta), mert akkor már rég kész volt a te autód, ezért én azt gondoltam, hogy van sorozatengedélyük  :?:  :?

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #115 Dátum: 2004.09.05 16:34:41 »
Az idézed innét származik: http://www.medic-car.hu/pdf/Toyota300-0347_dok.pdf  ez a 347-es sorozatengedély, a Medic-Car csinálta.

Páhiban is a 300-0347-es sorozatengedély alapján szereltek és nekem is
szó szerint azt mondták, mint neked telefonban, vagyis hogy nincs nekik, de ha beszereltetem akkor már lesz. Beszereltettem, de én vittem vizsgára idő hiányában és érdekesmódon az átalakítási bizonylaton ez a 347-es sorozatengedély szerepelt. (igen halkan jegyzem meg, hogy ezt nem használhatnák tudtommal, mivel a Medic Car-é), de mint minden más itt agyarországon annyira le van szabályozva, hogy a végén senki sem biztos semmiben és a vizsgabiztosnak lővése sincs arról, hogy pl. ezeknek a papíroknak hogy kéne kinézniük, ki mikor használhatja, szerzői jogokról meg már ne is beszéljünk, stb...stb... Bár az is lehet, hogy megvásárolták a Medic-Car-os sorozatengedélyt... De nekem tökmind1! Egyébként ez a 347-es engedély valahol fent a van a www.kff.hu-n is és valószínűleg ezért fogadják el mindenhol.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #116 Dátum: 2004.09.05 16:46:41 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Az idézed innét származik: http://www.medic-car.hu/pdf/Toyota300-0347_dok.pdf  ez a 347-es sorozatengedély, a Medic-Car csinálta.

Páhiban is a 300-0347-es sorozatengedély alapján szereltek és nekem is
szó szerint azt mondták, mint neked telefonban, vagyis hogy nincs nekik, de ha beszereltetem akkor már lesz. Beszereltettem, de én vittem vizsgára idő hiányában és érdekesmódon az átalakítási bizonylaton ez a 347-es sorozatengedély szerepelt. (igen halkan jegyzem meg, hogy ezt nem használhatnák tudtommal, mivel a Medic Car-é), de mint minden más itt agyarországon annyira le van szabályozva, hogy a végén senki sem biztos semmiben és a vizsgabiztosnak lővése sincs arról, hogy pl. ezeknek a papíroknak hogy kéne kinézniük, ki mikor használhatja, szerzői jogokról meg már ne is beszéljünk, stb...stb... Bár az is lehet, hogy megvásárolták a Medic-Car-os sorozatengedélyt... De nekem tökmind1! Egyébként ez a 347-es engedély valahol fent a van a www.kff.hu-n is és valószínűleg ezért fogadják el mindenhol.


Megnéztem, ezek szerint a tervezőmérnökök fogalmaztak pontatlanul :)
Egyébként úgy lehet, ahogy mondod, valaki megcsinálta és mindenki használja (ennek egyébként van logikája, hiszen ha minden tipust minden műhely külön engedélyeztetne, akkor az akár több százezer engedély között a jóég se tudna eligazodni. Más kérdés, hogy elvileg így kéne csinálni...). Én magát a tervet nem láttam, csak az engedélyező határozatot olvastam, mert anélkül nekem nem akarták elfogadni a vizsgán a beszerelési bizonylatot (noha ez valóban központilag kiadott és ellenőrizhető engedély)  :? .

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #117 Dátum: 2004.09.18 18:45:14 »
Ma ismételten tankoltam. Kezd körvonalazódni az összátlag: kb 8 liter.
Most 380km-re (amiből 200km város) tankoltam 33 litert - a kilométerköltség így 12,1 forint. Ez annyit jelent, mintha benzinből 4,9 litert evett volna 100 kilométerenként.  :10:
Augusztus 23 óta mentem 1300 kilométert, tehát hamar be fogja hozni az árát...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #118 Dátum: 2004.09.18 19:17:52 »
Nekem is volt azóta pár tankolásom:
9,2 - főleg város, napi másfél óra dugóval :)
8,6 - ugyanez dugó nélkül  :lol:
8,4 - autópálya 130-140 között

Nem tudom, mikor lesz időm egy minimál-fogyasztást összehozni, mondjuk 80-90-es tempóval eldöcögni valahova, de nagyon kíváncsi lennék az aljára, mert a tetejét már láttam  8)

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #119 Dátum: 2004.09.19 10:40:26 »
Én meg tegnap tankoltam Szabadkán, 88Ft/l áron. Egyébként a Tompa után 6 km-rel is van gázkút jugóba, lehet hogy legközelebb oda megyek.