Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 310043 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #15 Dátum: 2004.07.19 15:31:00 »
A defektspray engem is elgondolkodtatott (félreértések elkerülése végett, a mankókerékkel együtt arra szolgál, hogy a legközelebbi gumiszervizbe el tudj menni az autóval, nem pedig csak azért is hazavezetni párszáz kilométerről :)
Wartburg311, neked milyen tartályod lesz? Mindenképpen érdekelnek a fejlemények, mert mint írtam, ugyanilyen autóba nekem is egyre sürgetőbb a beszerelés (augusztusban lejár a műszaki, és nem akarok kétszer menni :) )
Részletes beszámolót lécci, ha nem gond  :oops:

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #16 Dátum: 2004.07.19 21:48:17 »
Xeri!

Természetesen pótkeréktartállyal lesz. Mivel kombi, értelmetlen lenne elvenni a hatalmas csomagteret. Elvileg, ha pontosan 220 mm magas a tartály akkor az belemegy, de ha plusszos egy kicsit, akkor csak a 200 mm magas fog belekerülni. A pótkerék miatt én is aggódtam, de pár éve olvastam egy tesztet ezekről a defektjavító spray-kről a totalcaron és elég megnyugtató volt. (persze most nem találom a cikket). Ha megvan az átszerelés küldök minden finomságot (fotók, fogyasztási adatok, stb.)

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #17 Dátum: 2004.07.21 11:42:03 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Xeri!

Természetesen pótkeréktartállyal lesz. Mivel kombi, értelmetlen lenne elvenni a hatalmas csomagteret. Elvileg, ha pontosan 220 mm magas a tartály akkor az belemegy, de ha plusszos egy kicsit, akkor csak a 200 mm magas fog belekerülni. A pótkerék miatt én is aggódtam, de pár éve olvastam egy tesztet ezekről a defektjavító spray-kről a totalcaron és elég megnyugtató volt. (persze most nem találom a cikket). Ha megvan az átszerelés küldök minden finomságot (fotók, fogyasztási adatok, stb.)

Szabolcs


Engem az áron és a beszerelő műhelyen kívül leginkább a teljesítmény változása érdekel. Ha van lehetőséged, hogy mérj valami gyorsulási vagy végsebesség-adatot az átalakítás előtt, aztán utána is, az jó lenne.
600-as vagy csak 570-es átmérőjű tartály lesz? 600-asból láttam 240 magasat is, az már 54 literes :)
A magasabbnak van valami hátránya azon kívül, hogy esetleg feljebb nyomja a csomagtartó alját?

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #18 Dátum: 2004.07.21 21:54:15 »
Na, gáz benne. Sok tapasztalat még nincs, képek holnap. Idáig 120 km-t mentem, teljesítménycsökkenés van, majd mérek egy gyorsulást a jövőhéten. A tartályból csak a 600x200-as ment bele így nem emeli el a csomagtérfedelet. 220mm magas nem fér be! Indulni benzinnel indul majd menet közben vált át magától gázra. Egy elektronika figyeli a lambda szonda által adott jelet és annyi gázt enged be, hogy pont megfelelő legyen az égés. (soros porton programozható ez) Mást 1egynlőre nem tudok mondani.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #19 Dátum: 2004.07.21 22:27:10 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Na, gáz benne. Sok tapasztalat még nincs, képek holnap. Idáig 120 km-t mentem, teljesítménycsökkenés van, majd mérek egy gyorsulást a jövőhéten. A tartályból csak a 600x200-as ment bele így nem emeli el a csomagtérfedelet. 220mm magas nem fér be! Indulni benzinnel indul majd menet közben vált át magától gázra. Egy elektronika figyeli a lambda szonda által adott jelet és annyi gázt enged be, hogy pont megfelelő legyen az égés. (soros porton programozható ez) Mást 1egynlőre nem tudok mondani.

Szabolcs


Kezdetnek ez sem rossz :) Addig kérdezek, hátha úgy könnyebb  :lol:
Hol és mennyiért szerelték? Elégedett vagy a munkájukkal?
Az a 2 centi magasságkülönbség olyan sokat számít? Vagy csak idegesítő, mert billeg rajta a csomagtartó alja? Azért nem rossz a 43 liter sem, abba kb. 35-öt lehet tankolni, 4-500 km... A fogyasztásra is kíváncsi leszek, ha majd tankolsz kettőt-hármat :)
Átváltani kézzel is lehet, ugye? Gázszintmérő csak a tartályon van, vagy kértél a műszerfalra is?
Ott voltál a beszerelésnél? Hány helyen fúrták meg az autót? Nagyon fájt?  :lol:  :lol:
A soros portot ugye nem azért írtad, mert mindenki otthon beállíthatja magának?  :shock:  8)

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #20 Dátum: 2004.07.22 10:06:49 »
A Molnár Autógáznál csinálták www.molnarautogaz.hu mondjuk nincs közel, de véletlenül van ott egy kis szőlőnk és addig ott voltunk míg szerelték. Korrektnek tűnnek, nem gányoltak semmit. Elötte megnéztük mit hova rakjanak, mekkora tartály menjen bele stb. A srác mindent elmonott, hogy működik, stb. Soros vonalon programozható a progit is odadta volna, de kell hozzá hardware is sajna.
Szerintem ha 2 cm-el magassabb a tartály a csomagtér ajlánál, akkor az rém ígénytelenül billeg rajta!

Vannak képek mindjárt feltolom valahova. Ide nem lehet?

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #21 Dátum: 2004.07.22 10:08:36 »
Hogyne lehetne, csak nem tom, hogy hogyan, talán az img gombbal... :-) Próba szerencse....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #22 Dátum: 2004.07.22 10:51:16 »
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #23 Dátum: 2004.07.22 10:52:47 »
Jól nézz ki a tartály. de hova rakod a pótkereket??? :shock:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #24 Dátum: 2004.07.22 11:52:31 »
Pótkerék nincs, lesz viszont defektjavító spray.  Hosszú útra meg szerzek egy mankókereket.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #25 Dátum: 2004.07.23 08:25:09 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Jól nézz ki a tartály. de hova rakod a pótkereket??? :shock:


Olvasás rulez  8)

Páhi sem rossz, én Gyöngyösre jártam az előző autómmal :) Ha nem találok jobbat, most is az lesz.

Mennyibe volt az egész? A kézi átkapcsolásról még nem írtál, vagy az kimaradt belőle?

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #26 Dátum: 2004.07.23 09:08:12 »
Ja, igen. Mindent elfelejtek!

Szóval van átkapcsoló is természetesen. Sőt gázszint visszajlző is 5 leddel (ezt lehet átmahinálom a gyári benzinszint  mérőre, úgy hogy ha gázzal megy akkor azt mutassa) A rendszer benzinnel indul mindig majd egy bizonyos idő elteltével magátol kapcsol át gázüzemre (ha hidegebb akkor késöbb vált át) Természetesen benzinre is bármikor vissza lehet kapcsolni. Az ár a következőképp nézett ki: átalakítás 140, pótkeréktartály: 15 + vizsga kb. 15 (ez még nincs meg mert közben felkerült egy vonóhorog)
Én 163-at fizettem mert tele is tankolták + volt gyertyacsere mert katasztrófálisan néztek ki. Ebben az ábran a vizsga kivételével minden benne van.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #27 Dátum: 2004.07.23 15:38:16 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Ja, igen. Mindent elfelejtek!

Szóval van átkapcsoló is természetesen. Sőt gázszint visszajlző is 5 leddel (ezt lehet átmahinálom a gyári benzinszint  mérőre, úgy hogy ha gázzal megy akkor azt mutassa) A rendszer benzinnel indul mindig majd egy bizonyos idő elteltével magátol kapcsol át gázüzemre (ha hidegebb akkor késöbb vált át) Természetesen benzinre is bármikor vissza lehet kapcsolni. Az ár a következőképp nézett ki: átalakítás 140, pótkeréktartály: 15 + vizsga kb. 15 (ez még nincs meg mert közben felkerült egy vonóhorog)
Én 163-at fizettem mert tele is tankolták + volt gyertyacsere mert katasztrófálisan néztek ki. Ebben az ábran a vizsga kivételével minden benne van.

Szabolcs


Wow! Azonnal mesélj a vonóhorogról is, mert az is érdekel :) Bár attól tartok, arra most nem lesz pénzem, de már az előző autóm elgázosításánál is azt terveztem, hogy egy füst alatt kap vonóhorgot is, aztán abból se lett semmi :)
Ez a ledes szintjelző alaptartozék volt, vagy külön kérted?
Kézi átkapcsolásnál van még "üres" állás, ahol ki kell fogyasztani a benzint, vagy az már a múlté?

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #28 Dátum: 2004.07.25 18:11:39 »
-Vonóhorgot megvettem kemény 26eFt-ért mejd feltettem. A bekötés sem túl bonyolult, annyi a trükk vele, hogy a műbizonylatot alá kell írnia valamilyen szerviznek, mintha ők tették volna fel.

-Mivel injektoros az autó nincs középső állás, nincs mit kifogyasztani a nemlétező karburátorból  :D

-A visszajelzőt külön nem kértem valszeg benne van alapból, bár sok helyen látom, hogy 6-10eFt-ot kérnek érte.  :shock:


Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #29 Dátum: 2004.07.25 20:15:33 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
-Vonóhorgot megvettem kemény 26eFt-ért mejd feltettem. A bekötés sem túl bonyolult, annyi a trükk vele, hogy a műbizonylatot alá kell írnia valamilyen szerviznek, mintha ők tették volna fel.

-Mivel injektoros az autó nincs középső állás, nincs mit kifogyasztani a nemlétező karburátorból  :D

-A visszajelzőt külön nem kértem valszeg benne van alapból, bár sok helyen látom, hogy 6-10eFt-ot kérnek érte.  :shock:


Szabolcs


Kösz az infókat :)

Ennyire profi vagy, hogy felraktad magadnak, vagy ilyen egyszerű/előkészített a művelet? Eredetit, vagy utángyártottat (esetleg bontottat?) adnak ennyiért?

A szintjelzőt én is azért kérdeztem, mert mintha feláras lett volna ott, ahol legutóbb néztem. Lehet, hogy én is Páhiba megyek végül beszereltetni? Az egyetlen gond az, hogy a kötelező szervizekre is oda illene visszajárni, az meg hát... hmmm... kicsit messze van  :?