Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 317982 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #45 Dátum: 2004.08.06 22:23:58 »
Köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat, és igazatok van  :lol:
Kerek 50 km. megtétele után a tapasztalatok: tényleg van elég jelentős teljesítményvisszaesés, 90-ről 4.-ben sem húz nagyon, eddig jobban gyorsult. De viszont nem annyira vészes, mint gondoltam.
A kocsi pöccre indul. A srácok szerint hidegindításkor sem kell majd használnom az eddigi manuális szivatót/benzinüzemet, mert a gáznak is van egy dúsítogombja. Azt benyomom, indítózok, és már mehetek is. Reggel ki is próbálom eztet, mert elég fura, ha nem kell szivatózni  :roll:
De persze ez jó hír  :wink:
Ha ennyire nehéz az eladás, akkor majd "házon belül" (gázzal járók közössége) adom el. De nem tűnik fel a laikusoknak, hogy ennyi gáztöltő állomás nyílik?  :?:  A MOL is nyitja sorra majdnem minden kútján, és hirdeti is büszkén...  :!:  Na jó, mindegy, arról már rég letettem, hogy megértsem az átlagember előítéletes, tévedesekkel teli gondolkodásmódját.  :cry:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #46 Dátum: 2004.08.06 23:16:08 »
Szerintem itt a néphűlyítés magasabb fokon áll mint  bárhol máshol. Én azóta használok gázautót amióta lehet (1994) , de ha bárkinek megemlítem, aki nem halott erről csak az jut eszébe amit Xeri kartács leírt. Mindenki fél tőle!!! DE!!! Volt a családban egy gázos Wartburg 1.3 és egy rossz beavatkozás következtében az AC pumpa csöve lecsúszott és porig égett az autó 3 perc alatt. Mondanom sem kell gáz üzemű volt. A gárésznek kutya baja sem lett miközben az autó leamortizálodott 0-ra. Vannak róla fotók is. Mikor az autót szétbntottuk a nagynyomású részben ott figyelt az üzemi nyomás. Tehát sehol nem eresztett el semmit. És miért is égett le???! Hát a benzintől- Na ezekután mondja még valaki nekem, hogy az LPG nem biztonságos!!! Képeket rakhatok be ha ígényli valaki! Nos, itt Mo.on sajnos nem tudsz felárral eladni gázautót. Esetleg olyannak aki tudja, hogy miről is van szó.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #47 Dátum: 2004.08.07 12:21:38 »
Azért ha komolyabb mínuszok lesznek, benzinnel kell indítanod, mert ha gázzal indulsz, lefagyhat a reduktor. És ilyenkor előtte benzinnel is kell leállítani, hogy reggel ne kelljen kézzel pumpálni az AC-t, ha lehet egyáltalán( a Tercelen nem lehet )
Amúgy pár hónapja e-mailban megkérdeztem a Molnár autógázt, hogy a Tercelbe mennyiért raknák bele pótkeréktartállyal, és nekem is 105 ezret írt.
Azért van néhány ember, aki nem fél a gáztól. Pl. én, meg a nagybátyám is előnyként könyvelte el, hogy a kiválasztott autó gázüzemű, azt hozzáteszem, hogy egyikünk sem kifejezetten gázos autót keresett. Van, aki kifejezetten azt keres, az azért mert rengeteget megy, vagy seftelni akar, na ezektő az autóktól tényleg óvakodni kell.
Épp most néztem egy Mol-kúton, 149 Ft a gáz ! Pár hónapja 138 körül volt. Én a románoknál tankolok, ahol átszámítva 98 Ft körül van, ez az utiköltséggel együtt 110 Ft.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #48 Dátum: 2004.08.07 12:56:43 »
Köszi S.Zola.
Itt Kecskeméten 2 napja néztem, 135 a gáz literje az Agip kúton.
És tényleg nem kell a szivatót használnom.  :shock:   Ez nagyon jó, hiszen a szivatózás vitt el egy csomó üzemanyagot. Viszont érzek egy nagyon enyhe, de érezhető szagot a motortér környékéről, ami eddig nem volt. Olyan gázszag szerű, de nem a tipikus otthoni gáznak a szaga, annál szúrosabb. Másnak is van ilyen szag, vagy csak nekem?  :?:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #49 Dátum: 2004.08.07 13:08:54 »
Nekem kb. minusz 5 felett még simán indult gázzal, és az előző tél elég enyhe volt, úgyhogy nem nagyon kapcsoltam át benzinre :)
Ennél hidegebb időben valóban érdemes benzinnel leállni, mert bár a motorba magától is eljutna a benzin, elég hosszan kell inditózni hozzá, és az nem olyan szivderitő  :wink:
Az előitéletekről pedig még annyit, hogy a média ismét felelős, ha csak részben is. Amikor egy gázos autó kigyullad és leég, az szalagcim az esti hiradóban, mig ha egy benzines jár ugyanigy, az általában be sem kerül a hirekbe. Egyébként a gyöngyösi gázszervizben is látható egy gáztartály, amit egy baleset miatt teljesen kiégett autóból vettek ki, és még lötyög benne a gáz  :lol:  Szeretném én megnézni azt a benzintartályt, amit egy kiégett autóból kiszednek  :shock:  :D  :D
135 nem rossz ár szerintem, amikor utoljára gázt tankoltan januárban, akkor 138 volt a kedvenc mol-kutamnál.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #50 Dátum: 2004.08.07 13:17:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Köszi S.Zola.
Itt Kecskeméten 2 napja néztem, 135 a gáz literje az Agip kúton.
És tényleg nem kell a szivatót használnom.  :shock:   Ez nagyon jó, hiszen a szivatózás vitt el egy csomó üzemanyagot. Viszont érzek egy nagyon enyhe, de érezhető szagot a motortér környékéről, ami eddig nem volt. Olyan gázszag szerű, de nem a tipikus otthoni gáznak a szaga, annál szúrosabb. Másnak is van ilyen szag, vagy csak nekem?  :?:


Néha én is éreztem az autóm körül (olykor belül is) gyenge gázszagot, aminek nem jöttem rá az okára, merthogy sehol nem szivárgott.
Egy jótanácsot viszont hadd adjak, ha kezdő gázos vagy: sose tankolj noname kútnál, és ha teheted, a primagázt is kerüld el! Én az első beszerelés után néztem nagyot, amikor 1000km-t megtéve megállt az autó, és csak benzinnel tudtam továbbmenni. Óriási fejjel mentem vissza a szervizbe, hogy micsoda szart raktak az autómba, mire kivették a szűrőt és kiöntöttek belőle egy kis maréknyi szemetet. Utána újra ment az autó, bár nem sokkal később még a tartályt is át kellett mosni, annyi mocsok van néhol a gázban. Azóta csak nagy cégeknél tankolok (mol, shell, total), és nincs ilyen gondom.

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #51 Dátum: 2004.08.07 13:28:54 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Xeri!

Új képek:

http://members.chello.hu/szabolcs/gaz/index.html

Szabolcs


Kösz a képeket! Sajnos az átkapcsoló kicsit életlen, de a lényeg látszik :)
Már csak azt nem tudom, hol zárja el a benzint, hogy azonnal át lehet kapcsolni  :?:   :shock:  :?
Ja, és a tartályon az elzáró szelephez befér a kezed? Elég eldugottnak látszik  :roll:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #52 Dátum: 2004.08.07 14:16:05 »
A motor szempontjából egyetlen káros hatása az a gáznak, hogy mivel a karburátorban nincs benzin, az úszó leül a karburátorház aljára és ott rezeg, és lassacskán átlyukadhat. Ez ellen azt javasolták, hogy "néha" járjak kicsit benzinnel. A "néha" milyen gyakran és mennyi ideig tart? Mennyit járjak benzinnel?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #53 Dátum: 2004.08.07 14:25:29 »
Idézetet írta: "Szeke"
A motor szempontjából egyetlen káros hatása az a gáznak, hogy mivel a karburátorban nincs benzin, az úszó leül a karburátorház aljára és ott rezeg, és lassacskán átlyukadhat. Ez ellen azt javasolták, hogy "néha" járjak kicsit benzinnel. A "néha" milyen gyakran és mennyi ideig tart? Mennyit járjak benzinnel?

Ha rám hallgatsz, elég lesz olyankor átkapcsolni, amikor kifogy a gáz :) Mivel ahhoz nincs mérő a műszerfalon, nagyjából km-re fogod tudni, hogy mennyit mész egy tankkal. És ha nem sieted el az újratöltést, a végén esetleg már benzinnel kell majd tankolni menned, ennyi szerintem pont elég :D
Ja, egyébként a gáz sokkal "humánusabban" fogy ki, mint a benzin  :lol: Nem rángat és akadozik a motor, csak egyre erőtlenebb lesz, egyre kevésbé pörög fel, úgyhogy bőven van idő átkapcsolni (volt, hogy az első jelektől még 6km-t mentem átváltás nélkül) :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #54 Dátum: 2004.08.07 14:38:02 »
Idézetet írta: "xeri"
Mivel ahhoz nincs mérő a műszerfalon, nagyjából km-re fogod tudni, hogy mennyit mész egy tankkal.

Van tartályszintjelző az átkapcsológomb és szivatógomb panelján. 5 LED van, ami a szintet mutatja.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #55 Dátum: 2004.08.07 14:39:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "xeri"
Mivel ahhoz nincs mérő a műszerfalon, nagyjából km-re fogod tudni, hogy mennyit mész egy tankkal.

Van tartályszintjelző az átkapcsológomb és szivatógomb panelján. 5 LED van, ami a szintet mutatja.


Ja, akkor már olyasmit kaptál te is, mint W311-es kolléga. Az enyémen még nem volt :)

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #56 Dátum: 2004.08.07 17:00:56 »
Kösz a képeket! Sajnos az átkapcsoló kicsit életlen, de a lényeg látszik :)
Már csak azt nem tudom, hol zárja el a benzint, hogy azonnal át lehet kapcsolni  :?:   :shock:  :?
Ja, és a tartályon az elzáró szelephez befér a kezed? Elég eldugottnak látszik  :roll:[/quote]

Az autó injektoros, a kapcsoláskor megszakad az injektorok áramköre, és így nem tudnak benzint adagolni, tehát azonnal megszűnik a benzinellátás, nem kell várni mint a karburátorosnál, hogy kifogyjon az úszóházból a benzin, így azonnal át is lehet kapcsolni gázra.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #57 Dátum: 2004.08.10 08:41:19 »
Pontosan, mikor átkapcsolsz benzinről gázra, akkor megszakítja az injektorok áramkörét (de tesz be helyükre injektor emulátort, h a ECU ne hülyüljön meg), majd aztán az AC-t is leállítja.

S.Zola!

Te faragtál keverőt a Hondádba? Vagy nagyon keverlek valakivel?

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #58 Dátum: 2004.08.10 17:47:34 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Pontosan, mikor átkapcsolsz benzinről gázra, akkor megszakítja az injektorok áramkörét (de tesz be helyükre injektor emulátort, h a ECU ne hülyüljön meg), majd aztán az AC-t is leállítja.

S.Zola!

Te faragtál keverőt a Hondádba? Vagy nagyon keverlek valakivel?

Szabolcs


Nem, én klímát faragtam a Hondába, a keverő benne volt :D
Nekem nincs emulátorom, így amikor gázon van, világít a motorellenőrző fény, csak akkor tűnik el, ha leveszem a gyújtást és úgy nyomom át benzinre. De ez nem jelent problémát, legalábbis nem tapasztaltam semmit.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #59 Dátum: 2004.08.10 17:50:28 »
Ja, és nekem a benzinszivattyú állandóan megy, így állandóan keringeti a benzint, és nem keletkeznek lerakódások, csak vigyázni kell, ki ne fogyjon a benzin. És így tök könnyen ki lehet venni a benzint a tankból, rácsatlakozok a szűrőre, és az szépen kidolgozza a kannába a román benzint, hogy át tudjam rakni a Tercelbe  :lol: