Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318555 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #150 Dátum: 2004.11.19 09:18:18 »
Egy egész picit sokallom. Én 8-ból simán kijövök, és én is kizárólag városban nyomulok. (Bp és környéke) Ha hozzászámoljuk, hogy a tiéd 1.8-as és nehezebb is akkor kb 10-et kéne ennie. Lehet nehéz a lábad :-)

Szerintem
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Fülig Jimmy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok! Sürgős segítségre szorulok! Autóvásárlás
« Válasz #151 Dátum: 2004.11.19 10:26:16 »
Sziasztok!

Most hétvégén akarunk egy Toyota Corollát venni....

ezért sürgős kérdésem lenne felétek....

1.4-es benzines jó, vagy 1.4-es Dízel ajánljátok? De az 400ezer Ft-tal drágáb... meg egyáltalán jobb az?

Mi nem vezetnénk olyan sokat... tehát nem ebből a szempontból lenne fontos a dízel... inkább kevess fogyasztás, meg egyáltalán jobban működik és megy a dízellel a Corolla?

És a Sol csomagot válasszuk az 1.4es benzineshez, vagy inkább, ha a dízelt ajánljátok, akkor a dízelt?

Ja és mindenképpen csak 1.4et vennék, mert az már sok szempontból többletköltség az 1.6... erre ne is próbáljatok rábeszélni...:)

előre is köszönettel....
nagyon fontos lenne és sürgős....

Üdv. Fülig Jimmy

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #152 Dátum: 2004.11.19 10:43:46 »
Jó, de ezt miért ide írod?
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #153 Dátum: 2004.11.20 21:19:52 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Egy egész picit sokallom. Én 8-ból simán kijövök, és én is kizárólag városban nyomulok. (Bp és környéke) Ha hozzászámoljuk, hogy a tiéd 1.8-as és nehezebb is akkor kb 10-et kéne ennie. Lehet nehéz a lábad :-)

Szerintem


45-ös a lábam, a súlyát még nem mértem külön! :lol:  Szóval szerinted sok? Hát én is örülnék, ha kevesebb lenne,de attól félek ha állíttatok rajta,h nem fog úgy menni a gép! :cry:  Persze még így is olcsóbban jövök ki,mint 1 dízellel! Ismerős off OOOOA41.8T-je on ennyiből jön ki benzinből,pedig az turbós...!(legalábbis ő ezt állítja) :huh:
Na mind1 hát ez van! Majd a közeljövőben ellátogatok Páhiba,legalább az átváltás fordulatszámát is beállíttatom!+berakok 1 tojást
a gázpedál alá! :D
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #154 Dátum: 2004.11.20 21:47:04 »
Páhit ajánlom! A Corollámba is ott költözött bele a gáz. Értenek hozzá, nem ma kezdték, nem lehúzósak. Mikor átvettem mentünk egy kört és a laptop közben rá volt dugva a LOV-ECO-ra, és a srác állítgatta. Tökéletesre sikerült :-) pedig elég szörözős vagyok minden téren.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #155 Dátum: 2004.11.21 18:08:06 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Páhit ajánlom! A Corollámba is ott költözött bele a gáz. Értenek hozzá, nem ma kezdték, nem lehúzósak. Mikor átvettem mentünk egy kört és a laptop közben rá volt dugva a LOV-ECO-ra, és a srác állítgatta. Tökéletesre sikerült :-) pedig elég szörözős vagyok minden téren.

Nekem is ott került bele a gáz.
Egyszer mentem oda vissza hiba miatt (túl sokat evett, és nem ment), de kiderült, hogy megszakítót kellett cserélni, nem az ő hibájuk volt  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #156 Dátum: 2004.11.24 17:25:43 »
Kérdés!

El lehet-e csak gázzal indítani az autót? Mert nekem azt hiszem sikerült! Ráadom a gyújtást,ZÖLD LED villogó NSÁRGA folyamatos
aztán átbillentek benzinre,majd vissza ekkor a ZÖLD is és a NSÁRGA is folyamatosan világít! Ráindítok,és csak a ZÖLD világít, vagyis elindítottam benzin nélkül! Ez csak nekem új,vagy ti se próbáltátok eddig? :wink:

Más!

Honnan tudnék leírást szerezni a gázrendszerről? Kapcsolási rajz+működés+egyebek! Nem tud vki véletlenül ilyet?
Előre is köszi!
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #157 Dátum: 2004.11.24 20:46:54 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Kérdés!

El lehet-e csak gázzal indítani az autót? Mert nekem azt hiszem sikerült! Ráadom a gyújtást,ZÖLD LED villogó NSÁRGA folyamatos
aztán átbillentek benzinre,majd vissza ekkor a ZÖLD is és a NSÁRGA is folyamatosan világít! Ráindítok,és csak a ZÖLD világít, vagyis elindítottam benzin nélkül! Ez csak nekem új,vagy ti se próbáltátok eddig? :wink:

Más!

Honnan tudnék leírást szerezni a gázrendszerről? Kapcsolási rajz+működés+egyebek! Nem tud vki véletlenül ilyet?
Előre is köszi!


van ismerős, akinek féléve nem volt benzin a kocsijában, csak gázzal jár, legalábbis nyáron.  -csak az a gond, hogy a benzinből kiül a soktrutyi, aztán az első benzines indításkor mindent eldugít, tehát érdemes néha benzint is használni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #158 Dátum: 2004.11.25 16:02:51 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Kérdés!

El lehet-e csak gázzal indítani az autót? Mert nekem azt hiszem sikerült! Ráadom a gyújtást,ZÖLD LED villogó NSÁRGA folyamatos
aztán átbillentek benzinre,majd vissza ekkor a ZÖLD is és a NSÁRGA is folyamatosan világít! Ráindítok,és csak a ZÖLD világít, vagyis elindítottam benzin nélkül! Ez csak nekem új,vagy ti se próbáltátok eddig? :wink:

Más!

Honnan tudnék leírást szerezni a gázrendszerről? Kapcsolási rajz+működés+egyebek! Nem tud vki véletlenül ilyet?
Előre is köszi!

El lehet indítani benzin nélkül is minden további nélkül. Én is csak azzal indítok - más kérdés, hogy nekem előnyösebb is, mivel így nem kell a szívatót sem használnom. Indításkor nem baj, ha csak gázzal mész, de azért néha járasd benzinnel is - olyan 95%/5% gáz-benzin arány már jó.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #159 Dátum: 2004.11.26 08:18:43 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Kérdés!

El lehet-e csak gázzal indítani az autót? Mert nekem azt hiszem sikerült! Ráadom a gyújtást,ZÖLD LED villogó NSÁRGA folyamatos
aztán átbillentek benzinre,majd vissza ekkor a ZÖLD is és a NSÁRGA is folyamatosan világít! Ráindítok,és csak a ZÖLD világít, vagyis elindítottam benzin nélkül! Ez csak nekem új,vagy ti se próbáltátok eddig? :wink:

Más!

Honnan tudnék leírást szerezni a gázrendszerről? Kapcsolási rajz+működés+egyebek! Nem tud vki véletlenül ilyet?
Előre is köszi!


Szeva Grabovszki!

Nekem is LOV-ECO-m van. Tegnap este próbálgattam, de nem úgy mükik, mint a tiéd, (lehet türelmetlen voltam) csak benzinnel hajlandó indulni.

Ilyen cuccos van bent: http://members.chello.hu/szabolcs/gaz/index.html

Átalakítási rajz itt: http://members.chello.hu/szabolcs/gaz/index.html

Mondjuk ez a Corollához való, de ha kell fentvan itt: http://www.gazauto.hu/index.php?con=ataleng&mnu=0.0.0.0.1.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #160 Dátum: 2004.11.26 16:13:07 »
Thx a sok infot!
Nekem is LOV "ECO" vezérlés van!Az egyedüli eltérés a tiédhez képest az átkapcsolóban van,ami nálam egy 2állású billenőkapcsoló! Amikor leáll az autó, mondjuk lefullasztod, akkor is ugyanúgy ég a két LED,mint amikor csak gázzal indítok) Mostmár azt csinálom,hogy amíg ki nem hül a motor,gázzal indítok! A Te kapcsolód újabbnak néz ki,érdekes hogy azzal nem lehet ilyet csinálni!
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #161 Dátum: 2004.12.10 16:12:25 »
Most megint előjött egy idegesítő baj, és nem tudom mire vélni.
Amikor gázról váltok vissza benzinre, nem megy az autó. Csomót dadog, 60 fölé nem megy, lefullad, minden baja van. 2-3 perc vagy 2-3 km után megszűnik a dolog, de szerintem ez már túl van a tűréshatáron! Most is félre kellett állnom az 5-ösön, amíg magához tért a kicsike  :?
Mire véljem a dolgot? Egyszerű szennyeződés, vagy egyéb baj is lehet? Mikor érdemes, milyen sebességnél átváltani gázról benzinre? Nyomjam a gázt vagy ne? Most nem tudom, hogy én csinálom rosszul, vagy a kocsi a rakoncátlan  :?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #162 Dátum: 2004.12.10 17:32:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Most megint előjött egy idegesítő baj, és nem tudom mire vélni.
Amikor gázról váltok vissza benzinre, nem megy az autó. Csomót dadog, 60 fölé nem megy, lefullad, minden baja van. 2-3 perc vagy 2-3 km után megszűnik a dolog, de szerintem ez már túl van a tűréshatáron! Most is félre kellett állnom az 5-ösön, amíg magához tért a kicsike  :?
Mire véljem a dolgot? Egyszerű szennyeződés, vagy egyéb baj is lehet? Mikor érdemes, milyen sebességnél átváltani gázról benzinre? Nyomjam a gázt vagy ne? Most nem tudom, hogy én csinálom rosszul, vagy a kocsi a rakoncátlan  :?


Nem csak arról van szó,hogy régen használtad benzinnel, és ki volt ürülve az úszóház?! Amíg az el nem éri a megfelelő szintet, szerintem addig szarakszik! Csak tippelek! Nem tuti!
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #163 Dátum: 2004.12.10 18:01:45 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Nem csak arról van szó,hogy régen használtad benzinnel, és ki volt ürülve az úszóház?! Amíg az el nem éri a megfelelő szintet, szerintem addig szarakszik! Csak tippelek! Nem tuti!

Én úgy tudtam, hogy ki is KELL járatni minden gázra váltás előtt a karbiból minden csepp benzint - ergo minden benzinre való visszaváltáskor kell lennie egy kis rángatásnak, ilyesminek. Ezt már meg is szoktam, na de 2-3 percig nem szokott rakoncátlankodni...
Amúgy minden gáztankolás előtt járok kicsit benzinnel is, pont azért, hogy tiszta maradjon a benzinrendszer is.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #164 Dátum: 2004.12.11 02:31:06 »
Akkor Passz! A karburátorokhoz nem igazán értek! Annyit tudok segíteni,hogy van Toyota Aisan karburátorokhoz egy kis leírásom pdf-ben!Bár a tiéd pont nincs közte,mert a tercel,corolla,carina,hilux,hiace típusokra vonatkozik! De a tiéd max egyszerűbb lehet ezekénél! Ártani nem árt! Ha gondolod elküldöm! :reappear:
Carina E 1.8i 16V XLi B/G