Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 318494 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #135 Dátum: 2004.11.07 21:21:52 »
Tső!

Lenne egy alapvető kérdésem gázzal kapcsolatban! Új még a verda(nekem) és kevés a tapasztalatom ezzel a gáz-témával kapcsolatosan! Szóval 80 lityis gáztartályom van! Akinek uilyen van,az megmondhatná mennyit szokott ebbe tankolni! Ja és hogy ki lehet-e üríteni csumára a tartályt? Józan paraszti ésszel azt gondolnám,h igen! :wink:
Minden infot szivesen várok! :toy: forever
Előre is köszi...
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #136 Dátum: 2004.11.08 11:25:51 »
Hali!

Elméletileg 80*0,8=64 litert tudsz beletenni, de ez kútfejtől is függ. Szerintem max 70 liter. A tartályból simán ki lehet fogyasztani a gázt. (kivéve a nagyon modern rendszereknél, ott asszem átkapcsol benzinre magától)

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #137 Dátum: 2004.11.10 11:46:53 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Tső!

Lenne egy alapvető kérdésem gázzal kapcsolatban! Új még a verda(nekem) és kevés a tapasztalatom ezzel a gáz-témával kapcsolatosan! Szóval 80 lityis gáztartályom van! Akinek uilyen van,az megmondhatná mennyit szokott ebbe tankolni! Ja és hogy ki lehet-e üríteni csumára a tartályt? Józan paraszti ésszel azt gondolnám,h igen! :wink:
Minden infot szivesen várok! :toy: forever
Előre is köszi...


Hali !
Nekem 80 literes van, 67-68 liter szokott belemenni, de az attól is függ, hogy áll a tartály, tehát mennyire van elfordítva a vízszinteshez képest.
Hogy teljesen kiürül-e nem tudom, de annyira ki lehet, hogy már ne tudjál vele menni.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #138 Dátum: 2004.11.10 11:50:31 »
Egy kérdés:

Kinek mi a tapasztalata a Lovato Eco lambda-szabályzású rendszerrel ? Csak mert lehet hogy veszek egyet 20e pénzért. Az jó ár ?
Nekem az lenne a lényeg, hogy hidegen is legyen alapjáratom gázzal, meg ne egyen 12l-t városban, na meg persze jó legyen a CO, CH, ne terheljem a katalizátort. Most hagyományos rendszerem van, elektromos redi, kézi mennyiségszabályzó.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #139 Dátum: 2004.11.10 13:28:40 »
Szia!

Az enyémben ilyen van. Tökéletes, mondjuk nem sokat ment még, kb: 6000 km-t. Átlagfogyi 7,6 amit főleg Érd-Bp-Szentendre és vissza útvonalon produkál. Gázzal nem lehet indítani, olvass vissza a régebbi hozzászolásaim között. Alapjárat ok, de nem olyan stabil mint átalakítás elött. Jobb nagyívű kanyarnál és 100 km/h felet a torlónyomás miatt nincs alapjárat. (befúj a szél a szívócsőbe) nagyjából ennyi. CO, CH ok.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #140 Dátum: 2004.11.13 14:11:15 »
Hali!

Computervezérléses Lovato-s (automatán átkapcsolós) gázrendszer van a gépjárművemben! Azt nem tudom,hogy hogyan lehetne kiküszöbölni,hogy benzinről gázra való átváltás után, amikor leesik a fordulat, ne álljon le a motor! Lehet ezen változtatni,vagy meg kell szokni,hogy mindíg adok neki 1 kis gáfröccsöt? Ez 1ébként mindenkinél így működik? :?:
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #141 Dátum: 2004.11.13 17:42:42 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Hali!

Computervezérléses Lovato-s (automatán átkapcsolós) gázrendszer van a gépjárművemben! Azt nem tudom,hogy hogyan lehetne kiküszöbölni,hogy benzinről gázra való átváltás után, amikor leesik a fordulat, ne álljon le a motor! Lehet ezen változtatni,vagy meg kell szokni,hogy mindíg adok neki 1 kis gáfröccsöt? Ez 1ébként mindenkinél így működik? :?:


Hőmérséklettől függően kapcsol át ? Én kézzel kapcsolom, de én is gázfröccsel, de ha gurul az autó, akkor csak átnyomom. Ha alapjáraton kapcsol át, egyértelmű, hogy kell a gázfröccs, azt nem tudom, hogy ezt is automatikusan kellene csinálnia.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #142 Dátum: 2004.11.13 21:38:36 »
Nem, nem hőmérséklettől függ. Úgy van beállítva (nálam), hogy 2500-as fordulat felett után ha esni kezd a fordulat akkor vált benzinről gázra. Ez 98%-ban felváltáskor következik be, általában észre sem venni, kivéve hogy hallani a mágnesszelepek hangját. Tehát, az hogy leáll az nem normális. Én akkor szoktam 2500-fölé engedni, ha már langyos a víz.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #143 Dátum: 2004.11.14 01:49:16 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Nem, nem hőmérséklettől függ. Úgy van beállítva (nálam), hogy 2500-as fordulat felett után ha esni kezd a fordulat akkor vált benzinről gázra. Ez 98%-ban felváltáskor következik be, általában észre sem venni, kivéve hogy hallani a mágnesszelepek hangját. Tehát, az hogy leáll az nem normális. Én akkor szoktam 2500-fölé engedni, ha már langyos a víz.

Szabolcs


Hát nekem ugyan ez a rendszer,csak olyan 1800-2000-es fordulaton vált át,amikor visszaesik! Van,h indításkor adok 1 gázfröccsöt,ezzel már át is váltott gázra,de adnom kell még1-et,hogy le ne álljon! Ha menetközben váltásnál kapcsol át, nekem sem áll le, mivel nincs ideje visszaesni a fordulatnak.
Józan paraszti ésszel arra következtetek,hogy idő kell,amíg a gáz bejut a hengerekbe,és ott átváltásnál van 1 kis idő,amikor már nincs benzinbefecskendezés,de még nincs gáz!
Azt viszont nem értem miért csak langyos motornál kapcsoltatod át? A benzinre sztem csak addig van szükség,amíg beröffen a gépezet! A hideg katalizátornak is jobb,ha nem a magas CO-jú elégetett benzint kapja,hanem a sokkal tisztább elégetett gázt!
Persze az is lehet,hogy tévedek,de nekem ez a logikus! :wink:
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #144 Dátum: 2004.11.14 10:32:55 »
Nyugodtan át lehet kapcsolni azonnal, nem kell várni míg melegszik a motor, kivéve ha komolyabb mínuszok vannak. Szerintem -5-10 fokig. Így tud érvényesülni a gáz előnyös tulajdonsága, hogy nem mossa le az olajat a hengerfalról, meg nem kerül bele az olajba, nem hígítja azt.

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #145 Dátum: 2004.11.14 19:09:59 »
Ebben valamelyest igazad van, előző gázos autómba sosem volt benzin, rá is fáztam néha. Másrészt gázszakik azt mondják nem tesz jót, a reduktornak ha ráereszted a gázt hidegen. Na most legyen okos az ember, hogy mikor vált.

Grabovszki!

Szerintem állítatsd magasabb fordulatra a váltást, így már csak elindulás után fog váltani. Neked mennyit csipeget gázból a Carina?

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #146 Dátum: 2004.11.14 22:42:07 »
Hát még az első telitankolás  nem fogyott el, de ha az előző tulaj igazat beszélt(a piros LED kigyulladása után még kb. 200km), akkor bizony 12literre jön ki! Kicsit soknak tartom,bár hozzáteszem ez 100%városban+egy párszor ki lett huzatva rendesen! :twisted:  De a következő néhány tankolás után pontosabbat tudok mondani!
Carina E 1.8i 16V XLi B/G

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #147 Dátum: 2004.11.18 08:11:22 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Hát nekem ugyan ez a rendszer,csak olyan 1800-2000-es fordulaton vált át,amikor visszaesik! Van,h indításkor adok 1 gázfröccsöt,ezzel már át is váltott gázra,de adnom kell még1-et,hogy le ne álljon! Ha menetközben váltásnál kapcsol át, nekem sem áll le, mivel nincs ideje visszaesni a fordulatnak.
Józan paraszti ésszel arra következtetek,hogy idő kell,amíg a gáz bejut a hengerekbe,és ott átváltásnál van 1 kis idő,amikor már nincs benzinbefecskendezés,de még nincs gáz!
Azt viszont nem értem miért csak langyos motornál kapcsoltatod át? A benzinre sztem csak addig van szükség,amíg beröffen a gépezet! A hideg katalizátornak is jobb,ha nem a magas CO-jú elégetett benzint kapja,hanem a sokkal tisztább elégetett gázt!
Persze az is lehet,hogy tévedek,de nekem ez a logikus! :wink:


Na, pár napja prógálgatom, hogy indítás után egyből váltok. Semmi probléma így sem, van alapjárat, nem áll le. Tehát írány a gázszerelő, feltéve, ha ez a gond nagyon idegesít.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #148 Dátum: 2004.11.18 21:41:45 »
Idézetet írta: "Grabovszki"
Hát még az első telitankolás  nem fogyott el, de ha az előző tulaj igazat beszélt(a piros LED kigyulladása után még kb. 200km), akkor bizony 12literre jön ki! Kicsit soknak tartom,bár hozzáteszem ez 100%városban+egy párszor ki lett huzatva rendesen! :twisted:  De a következő néhány tankolás után pontosabbat tudok mondani!

Szia Grabovszki!
Majd találkozhatnánk Kecskeméten valamikor valahol  :wink:
Most hétvége tuti nem jó, jövő hétvége talán.
Gázt adunk  :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #149 Dátum: 2004.11.18 23:39:10 »
OK majd egyeztetünk! Csinálunk egy kecskeméti 2személyes tallert! :P

Na 1ébként mostmár tudok pontos adattal szolgálni! 11,5 literre jött ki a gázfogyasztás mint már említettem full városban! Már nem tartom annyira szörnyűnek,mint előszőr!
Vélemény :?:
Carina E 1.8i 16V XLi B/G