Szerző Téma: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 109833 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #90 Dátum: 2009.03.16 19:10:53 »
Sztem az adok-veszekbe írd be.  :flowers:
         

Solarbear

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
  • '06 Corolla 1.4 Sol
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #91 Dátum: 2009.03.16 21:34:24 »
Oké. Köszi.
Krisz

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #92 Dátum: 2009.03.17 14:43:43 »
Jelentem, felszerelték a vonóhorgomat, másnap levizsgázott az autó, frissült a zöldkártya, ma pedig új forgalmit kapott a négy éves gép. Sajnos adatváltozás esetén ma már az okmányirodán keresztül vezet az út, mert a vizsgaállomáson nem jegyezhetnek be vonóhorgot. Bürokrácia.

Komplikáció nélkül zajlott minden. Egy autóvillamossági műhelyben tették fel a vonóhorgot. A műszerfalra egy visszajelző izzó vagy LED kell kerüljön, amit a vizsgán ellenőríznek. Ez együtt villog az index visszajelzőmmel (ha nem vontatok semmit, akkor is). Hogy ennek mi értelme van?? 

Nem tudom de az enyém is ugyanígy viselkedik (már gondolkodtam, elviszem szervízbe, de úgy néz ki ez normális)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #93 Dátum: 2009.09.22 22:01:03 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, 4 napja vagyok boldog tulajdonosa egy 2006-os Corolla Lunának. Majd bemutatkozom, ha van ilyen topik :-) .
Szóval van a kocsimban bluetooth kihangosító (a papírok szerint, meg megvan a mikrofonja is), csak nem tudom aktiválni. A telefonom nem találja meg az eszközt, és nem találtam semmi gombot, amivel lehetne vele kezdeni valamit. Tudnátok segíteni?
Köszönöm!



Idézetet írta: Georgexy
Nem tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet a gyári Bluetooth kihangosító utólagos beszerelése?
Nekünk került a coriba, igaz nem gyári, hanem Parrot ( ha jól írom ).
Két dolog qrva jó az autóban, ez, meg az ülésfûtés ( csillaggarázs van ).

A kihangosító álom hangminõségû, oda sem kell néznem, csak tekerem a gombot, és angolul mondja a
hölgy, melyik betûnél járok. Az adott betûnél már oda kell pillantani a kijelzõre, hogy konkrétan kiválaszd
a hívott felet, de ennyi. Némít, visszakapcsol. Tokkal-vonóval 80 E volt.  :10:
Ja, az összes hangszóróból hallod a partnert beszélgetéskor.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #94 Dátum: 2009.09.23 22:44:28 »
Senkinek nincs ötlete? :-(
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #95 Dátum: 2009.09.23 22:47:30 »
Csak egy kérdés: miből gondolod, hogy van benne kihangosító? Ha utólag beszerelt, akkor lennie kellene valamilyen kezelőfelületnek, valahol a középkonzolon, vagy a műszerfalon.
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #96 Dátum: 2009.09.23 22:50:30 »
Csak egy kérdés: miből gondolod, hogy van benne kihangosító? Ha utólag beszerelt, akkor lennie kellene valamilyen kezelőfelületnek, valahol a középkonzolon, vagy a műszerfalon.

Kezelőfelület nincs.
Az autó szervízkönyvében bennevan, hogy beszerelték, és az A oszlopon ott is van a mikrofon. Mikor először beleültem akkor elkezdtem valamit beszélni angolul, de akkor annyira mással voltam elfoglalva, hogy nem is figyeltem rá. Majd körülnézek, jó alaposan. De azért az ötleteket szívesen venném :-) .
mondom, márkaszervíz - Reálszisztéma -- szerelte be, tehát biztos nem valami gagyi cucc.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #97 Dátum: 2009.09.23 22:53:24 »
Meg egyáltalán ki akarom deríteni, hogy valóban benne van-e, vagy nincs.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #98 Dátum: 2009.09.23 22:56:58 »
Hát ez az, ami bennem is megfogalmazódott. kocsi régebbi tulaja nem tud segíteni?
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #99 Dátum: 2009.09.23 23:12:57 »
Hát ez az, ami bennem is megfogalmazódott. kocsi régebbi tulaja nem tud segíteni?

A Reálszisztémánál vettem az autón, és mivel náluk volt végig szervízelve, megkaptam a kocsi teljes szervíztörténetét is. Ebben is szerepel 0 kilométernél a kihangosító beszerelése, és a szervízkönyvben is bennevan. Namost, ha végig odahordták az autót, nem hiszem, hogy nekiálltak voltak kibuherálni belőle. Mert akkor a mikrofonját is kiszedték volna, ami viszont határozottan ottvan.
Meg mikor először beleültem (mármint amikor már átvettem) tényleg elkezdett valami szöveget nyomni angolul, ami nem a rádió volt. Akkor nem figyeltem oda rá, és nem tudom, hogy jött elő.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #100 Dátum: 2009.09.23 23:13:35 »
Hát ez az, ami bennem is megfogalmazódott. kocsi régebbi tulaja nem tud segíteni?

Egyébként lehet, hogy kikeresem a számát és felhívom :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #101 Dátum: 2009.09.23 23:53:12 »
Ha vannak a rádiónak vezérlőgombjai a kormányon, akkor a MODE gombot tartsd nyomva... Bejelentkezik, hogy "SETUP MENU. PLEASE SAY COMMAND" Ekkor adsz neki egy "PAIR PHONE" (pőőr fóóón) parancsot, majd utána keresteted a telefonnal az eszközt. Innentől egy kis angol nyelvtudással menni fog a dolog. Elég sokmindent tud, mindenhez külön parancs van. Ha "HELP" parancsot adsz ki, akkor felsorolja őket, de elvileg az első tulajnak kapnia kellett hozzá leírást is. Azt kellene előkeríteni.
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #102 Dátum: 2009.09.24 09:52:50 »
Ha vannak a rádiónak vezérlőgombjai a kormányon, akkor a MODE gombot tartsd nyomva... Bejelentkezik, hogy "SETUP MENU. PLEASE SAY COMMAND" Ekkor adsz neki egy "PAIR PHONE" (pőőr fóóón) parancsot, majd utána keresteted a telefonnal az eszközt. Innentől egy kis angol nyelvtudással menni fog a dolog. Elég sokmindent tud, mindenhez külön parancs van. Ha "HELP" parancsot adsz ki, akkor felsorolja őket, de elvileg az első tulajnak kapnia kellett hozzá leírást is. Azt kellene előkeríteni.


Köszönöm, kipróbálom! Most, hogy mondod, lehet tényleg akkor kezdett el beszélni, amikor nézegettem a gombokat és hosszan nyomtam a mode gombot :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #103 Dátum: 2009.09.24 10:36:48 »
Esetleg azt meg tudod mondani mi lehet ennek a készülének a tipusa?
Azért kérdezem, mert akkor túrnék hozzá a neten valami -- akár angol nyelvű -- leírást.
Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #104 Dátum: 2009.09.24 17:48:28 »
Konkrétan tipusszámot nem tudok.
Xanyi