Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)  (Megtekintve 107391 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #75 Dátum: 2007.04.24 22:46:46 »
Idézetet írta: "ludus"
Idézetet írta: "KLaco"
Nem tom, nem voltam ott, mert sokáig tartott. 8:15 tõl 13:00ig volt bent, ezalatt zöldkártya, +3 éves szervíz is megvolt. Klíma már 11kor bent volt az fix, hogy hányan, azt ne kérdezd :oops:


hát igen ezért kérdeztem a dolgot...
egy 25 ezres árajánlat van a beépítésre / gázfeltöltésre, gondolom aki bevállal ilyet (és tud pl. gázt tölteni) látott már ilyet... gondolom a mûszerfalban már gyárilag elõ vannak készítve a kábelek, csak rá kell dugni  kapcsolót meg a többi cuccnak is megvan a helye a motrotérben stb...
gondolom én...  :roll:


A kábelek elõ vannak készítve, de csak azok! Tehát a valahogy úgy néz ki a történet, hogy ki kell venni a kesztyûtartót, alulról az ECU-t, aztán ki kell venni a ventillátorházat, aztán férni csak oda a középsõ részhez, ahol a fûtõradiátor is van, és oda megy a klíma hõcserélõje is. Jó kis meló a mûszerfal alatt...
A kinti részen is megvan természetesen mindennek a helyen, csak be kell szerelni a csöveket, kompresszort, klímahûtõt, stb...

Amúgy mielött megveszed a klímát azért jól nézd meg. Nehogy csak egyszerûen rádsózzanak egyet, hogy "ez Yarisba való". Mert pl egész más kell a japán Yarisba, egész más a franciába, faceliftesbe, ezresbe, 1,3-asba, dízelbe!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #76 Dátum: 2007.04.24 22:51:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hely az mindenre ki van találva. A bontáskor minden alkatrész kell, vannak bilincsek, kábelrögzítõk, stb, azok is fontosak. Ami nem oldható, ahelyett másikat kell venni sajna, de nem drága a gyorskötözõ. Hétvégén lefotózom a beépítést, ha nem zavar, hogy koszos a mocitér  :oops:


Ezenkívül egy bontott klímánál én pl. új tömítõgyûrûket használnék legalább azokon a helyeken, ahol nem férni hozzá. Kellemes kaland, ha már a beépített klímánál derül ki, hogy hoppá tömítetlenség van valahol a mûszerfal alatt, és lehet szétbombázni az egészet újra.
Ugye a motortér felöli részen nem gond, mert ott könnyû cserélni.

Jah és az ékszíj. Ugye a kompresszor miatt hosszabb ékszíj lesz, ami jár a klíma mellé. Abból se tenném fel a bontottat, kitudja mennyit ment már... Inkább újat!
Xanyi

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #77 Dátum: 2007.04.25 08:31:55 »
Navégre beindult a topic  :nagymosoly:
Köszönöm a válaszokat, ezért is kérdztem mert elég fû vagyok a dologhoz... Mondjuk mûszaki végzettségem van, úgyhogy biztos hogy ott állok majd a kocsi mellett a beszerelésnél hogy lássam mi történik...
A fotokat elõre is köszönöm, az ékszíj jó ötlet!
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra

Palamér

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #78 Dátum: 2007.04.30 08:00:01 »
Sziasztok! Én 1000-es Yarishoz keresnék klímahűtőt. Ha tudna valaki segíteni esetleg, megköszönném.

Pdudas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #79 Dátum: 2007.04.30 11:48:17 »
Sziasztok!

2003 10. havi 3 ajtós Yarisra keresek kerékpár tartót.
Milyen lehetõségek vannak és mibe fájnak ezek?

Elõre is köszönöm!

csokor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #80 Dátum: 2007.05.10 14:10:51 »
Sziasztok. Szeretnék venni Yaris II-höz egy könyöktámaszt. A gyári, amit a toyota honlapján látok "konzoldoboz" néven elég puritánnak tûnik a mûanyag felületével. Használ valaki iyet? Mennyire kényelmes a könyöknek? Tudtok utángyártottról, amelyik megfelõbb lenne?

Pdudas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #81 Dátum: 2007.05.10 14:27:39 »
Idézetet írta: "csokor"
Sziasztok. Szeretnék venni Yaris II-höz egy könyöktámaszt. A gyári, amit a toyota honlapján látok "konzoldoboz" néven elég puritánnak tûnik a mûanyag felületével. Használ valaki iyet? Mennyire kényelmes a könyöknek? Tudtok utángyártottról, amelyik megfelõbb lenne?
û

A Homasita tutira tart pár fajtát...

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #82 Dátum: 2007.05.15 16:18:02 »
Valaki látott mostanában valahol champion gyártmányú hátsó ablaktörlõt yaris I-hez?
Elvileg van mert a cég weboldal X29P/C01 számmal jelzi. Jelenleg a budaörsi auchant vizsgáltam át valamint a startautó webáruházát és nem találtam egyik helyen sem. Eddig ezeken a helyeken volt a legnagyobb választék.
Ha lehet championt vennék mert azzal elégedett vagyok.
De ha nehéz találni akkor rátelefonálok egy márkaszervizre hátha elfogadható áron tudnak mondani valamit.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Pdudas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #83 Dátum: 2007.05.15 16:42:03 »
Sakura-nál ha nincs komplett lapát, akkor van ablaktörlõ gumi.
Párszáz forint...

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #84 Dátum: 2007.05.15 16:50:03 »
Idézetet írta: "Pdudas"
Sakura-nál ha nincs komplett lapát, akkor van ablaktörlõ gumi.
Párszáz forint...

Köszi. Akkor gumicsere lesz.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #85 Dátum: 2007.05.17 20:45:27 »
Megvolt az ablaktörlõ gumi cseréje. 1054 ft volt a reálszisztémában 1 db. Nem kevés. Valami valeora vagy optifitre számítottam de japán írásjelek voltak rajta. A régit megvizsgálva akár még a gyári is lehetett. 7 éves autónál nem semmi.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Ködfgényszóró?
« Válasz #86 Dátum: 2007.06.11 20:17:09 »
A mostanában vásárolt Yaris II,1.3 terra A/C-hoz szeretnék ködfényszórót venni.Elég brutál ára van.A gyári kb.58e,ha elõre kábelezettés kb.64ezer,ha nem "elõkábelezett.Tudna valaki hozzászólni,hogy hol lehet ezt ellenõrizni,vagy egy olcsóbb megoldást javasolni? :hmm:
Elõre is köszi!A :toy: legyen veletek!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
tetõcsomagtartó
« Válasz #87 Dátum: 2007.08.22 20:23:34 »
Sziasztok!

A problémám a következõ: A Yarishoz van egy gyári tetõcsomagtartóm, azonban ano még zár nélkül vettem, tehát a zár helyén csak gumidugó van. Szeretnék hétvégéig zárat venni hozzá, de nem hiszem hogy ezt kizárólag a márkakereskedésben lehetne elinzézni, hiszen kipróbáltam egy Thule márkájú zárját és hibátlan volt,ebbõl gondolom hogy ez nem márkafüggõ. Szerintetek hol a legegyszerûbb beszerezni???

Thomas

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: tetõcsomagtartó
« Válasz #88 Dátum: 2007.08.22 20:39:12 »
Idézetet írta: "Thomas"
Sziasztok!

A problémám a következõ: A Yarishoz van egy gyári tetõcsomagtartóm, azonban ano még zár nélkül vettem, tehát a zár helyén csak gumidugó van. Szeretnék hétvégéig zárat venni hozzá, de nem hiszem hogy ezt kizárólag a márkakereskedésben lehetne elinzézni, hiszen kipróbáltam egy Thule márkájú zárját és hibátlan volt,ebbõl gondolom hogy ez nem márkafüggõ. Szerintetek hol a legegyszerûbb beszerezni???

Thomas


Szerintem márkakereskedésben is megjön 2 nap alatt.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Re: tetõcsomagtartó
« Válasz #89 Dátum: 2007.08.22 21:52:37 »
Idézetet írta: "Thomas"
Sziasztok!

A problémám a következõ: A Yarishoz van egy gyári tetõcsomagtartóm, azonban ano még zár nélkül vettem, tehát a zár helyén csak gumidugó van. Szeretnék hétvégéig zárat venni hozzá, de nem hiszem hogy ezt kizárólag a márkakereskedésben lehetne elinzézni, hiszen kipróbáltam egy Thule márkájú zárját és hibátlan volt,ebbõl gondolom hogy ez nem márkafüggõ. Szerintetek hol a legegyszerûbb beszerezni???

Thomas


Én nemrég nézegettem a Corollára tetõsínt. A gyári  :toy: olcsóbb mint a Thule. Lehet hogy a zár amit keresel az is olcsóbb a gyári.