Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)  (Megtekintve 107424 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Blondpearl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #45 Dátum: 2007.04.04 19:44:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Milyen Yarisról beszélünk? I vagy II?


I.
2001.októberben helyezték elõször forgalomba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #46 Dátum: 2007.04.04 22:45:31 »
Idézetet írta: "Blondpearl"
Idézetet írta: "Xanyi"

Milyen Yarisról beszélünk? I vagy II?


I.
2001.októberben helyezték elõször forgalomba.


Akkor viszont 100 %, hogy ott a LED a security felirattól balra, és amint kihúzod a gyújtáskapcsolóból a kulcsot el kezd villogni.
Ha ez mégse így van, akkor ott valami nem kerek. Vagy a LED ment tönkre (ilyet még nem láttam), vagy kókányolva volt valami az autó indításgátlójával.
Xanyi

Blondpearl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #47 Dátum: 2007.04.05 09:00:18 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha ez mégse így van, akkor ott valami nem kerek. Vagy a LED ment tönkre (ilyet még nem láttam), vagy kókányolva volt valami az autó indításgátlójával.


és az elképzelhetõ, h olyan alapfelszereltségû, h nincs is benne indításgátló?? /Harmony, és még centrálzár sincs benne./

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #48 Dátum: 2007.04.05 11:54:47 »
Idézetet írta: "Blondpearl"
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha ez mégse így van, akkor ott valami nem kerek. Vagy a LED ment tönkre (ilyet még nem láttam), vagy kókányolva volt valami az autó indításgátlójával.


és az elképzelhetõ, h olyan alapfelszereltségû, h nincs is benne indításgátló?? /Harmony, és még centrálzár sincs benne./


Indításgátló még a legfapadosabb verzióban is volt már '99-ben is!
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #49 Dátum: 2007.04.05 19:03:32 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Blondpearl"
Idézetet írta: "Xanyi"

Ha ez mégse így van, akkor ott valami nem kerek. Vagy a LED ment tönkre (ilyet még nem láttam), vagy kókányolva volt valami az autó indításgátlójával.


és az elképzelhetõ, h olyan alapfelszereltségû, h nincs is benne indításgátló?? /Harmony, és még centrálzár sincs benne./


Indításgátló még a legfapadosabb verzióban is volt már '99-ben is!

Na ezt jó tudni, akkor az én Yarisomban is van indításgátló  :hmm:
Azé gondolkodtam rajta, mert a kulcsnak a nyele, vagy mi nem olyan buszma nagy és aszittem nem fér bele a chip, jeladó, vagy akármi.
És a Security led is villog szépen, ahogy kell. Meg a riasztó ledje is  :nagymosoly:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Blondpearl

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #50 Dátum: 2007.04.08 08:56:19 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Indításgátló még a legfapadosabb verzióban is volt már '99-ben is!


Köszi a választ!!!!

és azt meg tudod mondani, hogy hány kulcs tartozik az autóhoz? Van egy fõkulcs, egy szervizkulcs, és van még egy kulcs - vagy az csak a centrálzáros autókhoz jár?

tanx!!! :pofa:

Illetve azt hol lehet megtudni, hogy egy 2001-es Harmony-ba mi tartozik bele? vagy hívjak fel egy márkakereskedõt?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #51 Dátum: 2007.04.08 13:24:59 »
Idézetet írta: "Blondpearl"
Idézetet írta: "Xanyi"

Indításgátló még a legfapadosabb verzióban is volt már '99-ben is!


Köszi a választ!!!!

és azt meg tudod mondani, hogy hány kulcs tartozik az autóhoz? Van egy fõkulcs, egy szervizkulcs, és van még egy kulcs - vagy az csak a centrálzáros autókhoz jár?

tanx!!! :pofa:

Illetve azt hol lehet megtudni, hogy egy 2001-es Harmony-ba mi tartozik bele? vagy hívjak fel egy márkakereskedõt?


Két normál kulcs (fekete) és egy db szervízkulcs (szürke) jár minden Toyotához!
Xanyi

vasarhelyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
hangszóró
« Válasz #52 Dátum: 2007.04.10 09:55:22 »
Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Egy régebbi yarisom van autómata ablakemelõvel, sol felszereltség és szeretném kicserélni a 4 hangszórót. A két db 10-cm-est a mûszerfalból már kiszedtem, az ajtókban levõt még nem. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mekkora hangszórókat vegyek, ha közepes árkategóriát szeretnék elérhetõ áron, egyenlõre nem tervezek erõsítõ beszerelését. Kérlek segítsetek, még teljesen amatõr vagyok. Köszi, üdv
asarhelyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #53 Dátum: 2007.04.10 15:58:24 »
Sziasztok! Mar regota szeretnek egy kulso bemenetet applikalni a radiohoz (iPod-ot rakotni), de a kereskedelemben kaphato eszkozoket tul draganak talalom. A service manual emlit egy "stereo jack adapter" nevu eszkozt, ami ha jol ertettem, csak a sedan valtozatban van. Kis keresgeles utan talaltam a neten yaris kapcsolasi rajzokat ( http://www.martin-s.biz/yarise/2007YarisManual/EWD.pdf ), es eleg egyszerunek tunik a dolog (lasd csatolt kep): gondolom az ALI, ARI es ASGN csatlakozokra a jack harom vezeteket kell kotni, a 4. csatlakozo (AUXI) pedig valoszinuleg az AUX uzemmodot kapcsolna be a radion. A kerdes csak az, hogy erre a 4. csatlakozora mit kossek? Van valakinek tippje?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Yaris II 1.0

Gera

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #54 Dátum: 2007.04.11 08:38:11 »
Idézetet írta: "Catman"
4. csatlakozo (AUXI) pedig valoszinuleg az AUX uzemmodot kapcsolna be a radion. A kerdes csak az, hogy erre a 4. csatlakozora mit kossek? Van valakinek tippje?


Üdv!

Amúgy nem tudom, de tippem az van :) Szerintem földre kell kötni akkor, ha AUXot akarsz. Ezt praktikusan egy kapcsolós jack aljzattal lehet megcsinálni, ami összezár egy érintkezõt, ha beledugnak egy dugót. Szerintem gyárilag is így lehet megoldva. Ja és a dolgot az alábbi képre alapozom (forrás: http://www.martin-s.biz/yarise/2007YarisManual/Audio%20Visual.pdf 17.o.) Itt ugye azt mondja, hogy ha bele van dugva valami a jackbe, akkor az AUXI és a GND között max 1 Ohm ellenállásnak, magyarul rövidzárnak kell lenni.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #55 Dátum: 2007.04.11 08:46:31 »
Idézetet írta: "Gera"
Amúgy nem tudom, de tippem az van :) Szerintem földre kell kötni akkor, ha AUXot akarsz. Ezt praktikusan egy kapcsolós jack aljzattal lehet megcsinálni, ami összezár egy érintkezõt, ha beledugnak egy dugót. Szerintem gyárilag is így lehet megoldva. Ja és a dolgot az alábbi képre alapozom (forrás: http://www.martin-s.biz/yarise/2007YarisManual/Audio%20Visual.pdf 17.o.) Itt ugye azt mondja, hogy ha bele van dugva valami a jackbe, akkor az AUXI és a GND között max 1 Ohm ellenállásnak, magyarul rövidzárnak kell lenni.

Koszi a tippet, en is erre a kovetkeztetesre jutottam tegnap. Viszont azt is felfedeztem, hogy az altalad is belinkelt pdf-ben a jack aljzat es radio kozott van meg egy zajszuro is. Szerintetek enelkul is jol fog mukodni (bar valoszinuleg ezt csak a proba fogja megmondani)?
Yaris II 1.0

Gera

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #56 Dátum: 2007.04.11 08:56:51 »
Idézetet írta: "Catman"
Szerintetek enelkul is jol fog mukodni (bar valoszinuleg ezt csak a proba fogja megmondani)?


Szerintem anélkül is mûködni fog. Valami rendes árnyékolt kábelt használj. Amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy csak a jack adapter hiányzik, vagy a kábel is? Mert az is lehet, hogy az benne van az autóban. Bár kétlem.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #57 Dátum: 2007.04.11 11:11:41 »
Idézetet írta: "Gera"
Idézetet írta: "Catman"
Szerintetek enelkul is jol fog mukodni (bar valoszinuleg ezt csak a proba fogja megmondani)?


Szerintem anélkül is mûködni fog. Valami rendes árnyékolt kábelt használj. Amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy csak a jack adapter hiányzik, vagy a kábel is? Mert az is lehet, hogy az benne van az autóban. Bár kétlem.

Szerintem a kabel is hianyzik. Talaltam par kepet, ahol ipod adaptert szereltek be, es latszott, hogy nincs kabel...
Yaris II 1.0

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #58 Dátum: 2007.04.15 11:43:33 »
Sajnos nem jott ossze a dolog... Ugy tunik, ez a service manual nem ehhez a tipushoz van, mint ami nekem is van. Mar eleve a radiot nem ugy kell kiszedni, mint ahogy a manualban le van irva. :)

Nincs valakinek otlete, hogy honnan lehetne megszerezni a radio csatlakozoinak labkiosztasat?
Yaris II 1.0

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #59 Dátum: 2007.04.16 10:37:57 »
Sziasztok!

Rég nem jártam erre, lehet nem is itt kéne kérdeznem de meg tudná nekem valaki mondani hogy mennyibe kerülne egy 2004-es yarisba egy klíma utólagosan? Nincs valakinek esetleg eladó (volt annak idején vmi akció ha jól emlékszem fél áron adták)? Érdemes esetleg bontottat venni? Csináltatott valaki egyáltalán ilyet a fórumról?

Minden választ megköszönnék!

 :)
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra