Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)  (Megtekintve 107368 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Dátum: 2006.11.04 00:19:26 »
Gondolom , a topik címe alapján értelemszerû , hogy milyen kérdések tartoznak ide ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lizso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
META riasztó
« Válasz #1 Dátum: 2006.11.04 07:56:57 »
Sziasztok!
Volna egy kérdésem. Mikor vettem az autót, azt mondta a tulaj, hogy META riasztó van az autóban, és el is hittem. Kaptam hozzá két kerek távirányítót (egy gombos), meg egy piros METASystem kódkártyát is. Aztán otthon nézegettem, de sehol nem találtam benne szirénát. Gondoltam biztos a kürtre kötötték. Hát próbálgattam mindenhogyan riasztást elõidézni, de sehogy nem megy. Létezik, hogy csak egy egyszerû távirányítós központi zárat kaptam? De tudtommal a META nem csinál ilyet, és ahhoz meg minek a kódkártya??


Üdv mindenkinek, Lizsó

sziszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #2 Dátum: 2006.11.04 19:42:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Gondolom , a topik címe alapján értelemszerû , hogy milyen kérdések tartoznak ide ;) ...

Miért kellett bezárni két rendesen mûködõ topikot? Miért kell összevonni dolgokat? Eddig, aki riasztó kérdésben keresett válaszokat végiglapozta a riasztós topikot. Kihangosító szintén zenész...
Ennyi erõvel elég lenne egyetlen Toyota topik.
Most van a témában 3 topik, ebbõl kettõ lezárva.

Bocsi, hogy kopasz létemre belebubogok, de szvsz ez teljesen logikátlan.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Re: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #3 Dátum: 2006.11.04 21:34:14 »
Idézetet írta: "sziszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Gondolom , a topik címe alapján értelemszerû , hogy milyen kérdések tartoznak ide ;) ...

Miért kellett bezárni két rendesen mûködõ topikot? Miért kell összevonni dolgokat? Eddig, aki riasztó kérdésben keresett válaszokat végiglapozta a riasztós topikot. Kihangosító szintén zenész...
Ennyi erõvel elég lenne egyetlen Toyota topik.
Most van a témában 3 topik, ebbõl kettõ lezárva.

Bocsi, hogy kopasz létemre belebubogok, de szvsz ez teljesen logikátlan.


Hát igen.... :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

sziszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #4 Dátum: 2006.11.07 20:59:00 »
Idézetet írta: "PParker"
Hát igen.... :hmm:

És nem-e lehetne-e, hogy egy illetékes bökjön egyet az undo gombra???

leszilaci

  • Vendég
Re: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #5 Dátum: 2006.11.07 21:09:13 »
Idézetet írta: "sziszi"
És nem-e lehetne-e, hogy egy illetékes bökjön egyet az undo gombra???

szerintem Palaczk következetesebb annál, minthogy visszavonja :pofa:
de ha nem tetszik írjál neki privit...tutibiztos válaszolni fog rá :kacsint:

sziszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #6 Dátum: 2006.11.07 21:22:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "sziszi"
És nem-e lehetne-e, hogy egy illetékes bökjön egyet az undo gombra???

szerintem Palaczk következetesebb annál, minthogy visszavonja :pofa:
de ha nem tetszik írjál neki privit...tutibiztos válaszolni fog rá :kacsint:

ok! ;-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #7 Dátum: 2006.11.07 23:01:10 »
A helyzet az , hogy próbáljuk elkerülni , hogy minden egyes alkatrésznek külön topikja legyen . Így is épp elég topik van . Az új fórumozók tájékoztatására szánt topikban többek közt felhívjuk a figyelmet erre is . Nem az a cél , hogy ide valaki csak azért nézzen be , hogy egy nagyon leszûkített kérdésre pontos választ kapjon , és már mehessen is Isten hírével . Hol lenne ennek a vége ? Csináljunk mindjárt külön topikot az Enforcer , a Prestige meg a mittomén milyen riasztóknak is ? Elvégre lehet , hogy van olyan , akit csak az Enforcer érdekel ;) ... gondolom , érthetõ , hogy mit akarok mondani .

A cél az , hogy a fórumozók , amellett hogy választ kapnak a kérdéseikre , aktív résztvevõi legyenek a fórum életének , tájékozódjanak , olvasgassanak és persze írjanak is . Lehetõleg minél többet . Körül lehet nézni pl. az Avensis vagy pláne a Carina fórumon , hogy ott hány topikba fér bele minden . És mégis mindenki választ kap a kérdéseire . A specifizálódás és az áttekinthetõség között meg kell húzni valahol egy határt , és én úgy gondolom , hogy ebbe nem fér bele az , hogy minden egyes tartozéknak és alkatrésznek külön topikja legyen . Akkor az általános topikok mire valók , oda ki és miért fog írni ?

Röviden : az említett topikokat a fentiek figyelembe vételével és megfontolásával zártam le , és ezen nem szeretnék változtatni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #8 Dátum: 2006.11.08 09:26:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A helyzet az , hogy próbáljuk elkerülni , hogy minden egyes alkatrésznek külön topikja legyen . Így is épp elég topik van . Az új fórumozók tájékoztatására szánt topikban többek közt felhívjuk a figyelmet erre is . Nem az a cél , hogy ide valaki csak azért nézzen be , hogy egy nagyon leszûkített kérdésre pontos választ kapjon , és már mehessen is Isten hírével . Hol lenne ennek a vége ? Csináljunk mindjárt külön topikot az Enforcer , a Prestige meg a mittomén milyen riasztóknak is ? Elvégre lehet , hogy van olyan , akit csak az Enforcer érdekel ;) ... gondolom , érthetõ , hogy mit akarok mondani .

A cél az , hogy a fórumozók , amellett hogy választ kapnak a kérdéseikre , aktív résztvevõi legyenek a fórum életének , tájékozódjanak , olvasgassanak és persze írjanak is . Lehetõleg minél többet . Körül lehet nézni pl. az Avensis vagy pláne a Carina fórumon , hogy ott hány topikba fér bele minden . És mégis mindenki választ kap a kérdéseire . A specifizálódás és az áttekinthetõség között meg kell húzni valahol egy határt , és én úgy gondolom , hogy ebbe nem fér bele az , hogy minden egyes tartozéknak és alkatrésznek külön topikja legyen . Akkor az általános topikok mire valók , oda ki és miért fog írni ?

Röviden : az említett topikokat a fentiek figyelembe vételével és megfontolásával zártam le , és ezen nem szeretnék változtatni .


Ahogy én érzékelem az összevonással senkinek nem sem lenne problémája...
Esetleg megoldható lenne, hogy a két elõzmény topic hozzászólásai átkerüljenek az újba? Mert így az lett a helyzet, hogy 2 topic helyett 3 lett.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #9 Dátum: 2006.11.08 10:54:54 »
Idézetet írta: "kmr"
Ahogy én érzékelem az összevonással senkinek nem sem lenne problémája...
Esetleg megoldható lenne, hogy a két elõzmény topic hozzászólásai átkerüljenek az újba? Mert így az lett a helyzet, hogy 2 topic helyett 3 lett.


Megpróbáltam összevonni , de egyelõre sajnos nem boldogultam vele . Talán késõbb ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #10 Dátum: 2006.11.09 08:04:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kmr"
Ahogy én érzékelem az összevonással senkinek nem sem lenne problémája...
Esetleg megoldható lenne, hogy a két elõzmény topic hozzászólásai átkerüljenek az újba? Mert így az lett a helyzet, hogy 2 topic helyett 3 lett.


Megpróbáltam összevonni , de egyelõre sajnos nem boldogultam vele . Talán késõbb ...

Kozvetlenul az adatbazisban update paranccsal at lehet irni a regi hozzaszolasok topic id-jat ennek a topicnak az id-jara. Csak ezzel az a problema, hogy akkor elegge ossze lesznek kavarodva a hozzaszolasok.
Yaris II 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #11 Dátum: 2006.11.09 17:06:57 »
Idézetet írta: "Catman"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kmr"
Ahogy én érzékelem az összevonással senkinek nem sem lenne problémája...
Esetleg megoldható lenne, hogy a két elõzmény topic hozzászólásai átkerüljenek az újba? Mert így az lett a helyzet, hogy 2 topic helyett 3 lett.


Megpróbáltam összevonni , de egyelõre sajnos nem boldogultam vele . Talán késõbb ...

Kozvetlenul az adatbazisban update paranccsal at lehet irni a regi hozzaszolasok topic id-jat ennek a topicnak az id-jara. Csak ezzel az a problema, hogy akkor elegge ossze lesznek kavarodva a hozzaszolasok.


Ez már nekem kínai , ennyire nem értek hozzá  :szemforgat: ... egyébként is , direkt néztem : a lezárt topikokba egy ideje nem érkezett hozzászólás . Ha valaki okvetlenül onnan akar valamit ide idézni , megteheti . Akinek pedig újonnan merül fel ebbe a témakörbe tartozó problémája , eleve ide írja . Oszt' kész :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sziszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #12 Dátum: 2006.11.09 22:57:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez már nekem kínai , ennyire nem értek hozzá  :szemforgat: ... egyébként is , direkt néztem : a lezárt topikokba egy ideje nem érkezett hozzászólás . Ha valaki okvetlenül onnan akar valamit ide idézni , megteheti . Akinek pedig újonnan merül fel ebbe a témakörbe tartozó problémája , eleve ide írja . Oszt' kész :)

Hogy jöhetnének zárás után hozzászólások? :-) Na jó értem én, hogy mire gondoltál, de az csak nem lehet ok, hogy valaki két hónapig nem írt az "Ültetés topikba, vagy esetleg szétoffolták...
Azért az mégis éredekes statisztika, hogy 32 topikból 17 le van zárva, pedig duplázás alig van.
Ezeknek a témái meg mennek a "Yarisról általában" topikba. Érdemes lenne végigolvasnod, csavartól a repülõig minden van ott. Ember legyen a talpán aki megtalál valamit, amire kiváncsi.
Ettõl nem lesz nagyobb olvasottság, csak mindenki ott fog kérdezgetni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #13 Dátum: 2006.11.10 01:08:37 »
Idézetet írta: "sziszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez már nekem kínai , ennyire nem értek hozzá  :szemforgat: ... egyébként is , direkt néztem : a lezárt topikokba egy ideje nem érkezett hozzászólás . Ha valaki okvetlenül onnan akar valamit ide idézni , megteheti . Akinek pedig újonnan merül fel ebbe a témakörbe tartozó problémája , eleve ide írja . Oszt' kész :)

Hogy jöhetnének zárás után hozzászólások? :-) Na jó értem én, hogy mire gondoltál, de az csak nem lehet ok, hogy valaki két hónapig nem írt az "Ültetés topikba, vagy esetleg szétoffolták...
Azért az mégis éredekes statisztika, hogy 32 topikból 17 le van zárva, pedig duplázás alig van.
Ezeknek a témái meg mennek a "Yarisról általában" topikba. Érdemes lenne végigolvasnod, csavartól a repülõig minden van ott. Ember legyen a talpán aki megtalál valamit, amire kiváncsi.
Ettõl nem lesz nagyobb olvasottság, csak mindenki ott fog kérdezgetni...


Azért van annyi lezárt topik , mert sokan ész nélkül nyitogatják õket (anélkül hogy körülnéznének hogy hova illene a kérdésük , anélkül hogy gondolkoznának) - ezeket aztán lezárjuk , de mivel lehetõleg nem akarjuk emberek hozzászólásait nyomtalanul eltüntetni , ezért ki mégsem töröljük , legalábbis azokat nem , amelyekben már több hozzászólás van .

És , igen , azért vannak az általános topikok , hogy oda minél többen minél több dologról írjanak . Ahogy már írtam , ez nem értelmezõ kéziszótár és nem lexikon . Eszmecserére szolgál a Fórum , nem (csak) arra , hogy felütöm a könyvet a "riasztó" címszónál , elolvasom ami ott van , és már be is csukom , mert a továbbiakban érdektelen , megkaptam amit akartam ... nem ez a cél , dehát ezt már leírtam egyszer .

Mi a gond ezzel tulajdonképpen ? Példa : Carinánknak hétvégén elvették a forgalmiját , lejárt mûszaki miatt . Most mit kellett volna tennem ? Rögtön topikot nyitni "Elvették a forgalmimat - mi a teendõ?" cím alatt ? Dehogy . Be lehet írni az általános topikok valamelyikébe - ott is elolvassák , ott is válaszolnak rá . Nagy tévedés azt hinni (és ebbe nagyon sokan beleesnek) , hogy az adott kérdésre majd extra figyelem irányul , ha külön topik születik neki . Épp ellenkezõleg - minél több a topik , annál kevesebbet tud az ember folyamatosan figyelemmel követni .

Amúgy nincs sok értelme folytatni ezt a diskurzust ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #14 Dátum: 2006.11.10 07:41:11 »
Idézetet írta: "sziszi"
Ettõl nem lesz nagyobb olvasottság, csak mindenki ott fog kérdezgetni...

csak nyugodtan kérdezz...aki tud, úgyis válaszol, senkinek nem harapták le a fülét ilyen miatt :kacsint: