Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)  (Megtekintve 109416 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

almacsiga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #195 Dátum: 2015.03.16 14:06:35 »
Nálam is foglalja a szivargyújtót a transzmitter...jó lenne egy ilyen! Hogyan tudja a fejegység, hogy mikor mit akarok? CD (lemezes)-MP-Rádió?

Sziasztok !

Én is egy tippel tudok szolgálni, ha van aux bement és Bluetooth-os eszközről, pl. okostelefonról akar valaki zenét lejátszani és kihangosítani:
http://www.belkin.com/us/F4U037-Belkin/p/P-F4U037/
Ezt mondjuk nem a Yarisban használom, mert abban (2001-es TS) nincs aux bement, de a 2. autóban tökéletesen működik. Foglalja ugyan a szivargyújtót, de van egy USB töltő csatlakozása is. iPhone 5S-sel használom és azt tölti. Én 17000 körül vettem múlt héten. A lényege, hogy a szivargyújtóról kap áramot és a BT jelet adja le az aux bemeneten a gyári fejegységnek. Szerintem a hangminősége nagyon jó (FM transzmittereknél biztosan jobb) és egyúttal telefonkihangosító is, ami szintén egész jó minőségű hangot produkál mindkét irányban. Vezérlésben annyit tud, hogy az egyetlen nagy gombjával lehet zenét indítani, megállítani, léptetni, valamint telefonhívást fogadni, megszakítani.
A zenék között "turkálni" nem lehet vele, azt a telefonról kell megoldani, ha nem elég az egyszerű léptetés.
Talán még egy hátránya van, hogy nem automatikusan párosodik a BT-s készülékkel, hanem a gyújtás ráadása után egyszer meg kell nyomni a vezérlő gombot.
Nem kell szerelni, csak bedugni.

Csikidam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #196 Dátum: 2015.03.16 15:59:51 »
Rezsofriedrich kérdésére a válasz, hogy a Yatour úgy működik mintha egy cd tár lenne az autódban, tudsz rádiót, cd-t és a Yatour -ról mp3-at hallgatni. Váltani közöttük a gyári kezelőszerveken tudsz. A Yatour-hoz is van még külön vásárolható Bluetooth egység amivel kihangosítóként használható.  Youtube-on van pár videó róla.


Bíró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #197 Dátum: 2015.03.16 19:59:17 »
Én azt olvastam hogy a yatournál külön a pendrivon neked kell megcsinálni beszámozva a mappákat 01-06 ig és abba rakhatod be a 99 zeneszámot viszont van egy időlimit is ami kb 60 perc/szám ezáltal a hosszabb mixek kilőve. Ez igaz? A densionnál viszont ilyen nincs.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #198 Dátum: 2015.03.16 20:27:37 »
Rezsofriedrich kérdésére a válasz, hogy a Yatour úgy működik mintha egy cd tár lenne az autódban, tudsz rádiót, cd-t és a Yatour -ról mp3-at hallgatni. Váltani közöttük a gyári kezelőszerveken tudsz. A Yatour-hoz is van még külön vásárolható Bluetooth egység amivel kihangosítóként használható.  Youtube-on van pár videó róla.

Köszi!  :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #199 Dátum: 2015.03.17 10:52:22 »
Üdv!

Mp3 zenehallgatáshoz nemrég vettem Ebay-en egy Yatour nevü kütyüt. Eddig autós transzmitterről hallgattam a zenét, de mivel igény van a szivargyújtóra és nekem ezek a transzmitterek elég hamar elromlottak úgy gondoltam veszek egy normális fejegységet. Sajna ha a Yarisba fejegységet szeretnék akkor csak a beszerelő keret egy 20-asba fáj.

Kis keresgélés után találtam rá a nekem bevált Yatour-ra. Ára Ebay-en 15EFt körül mozog. 10 perc alatt beszerelhető. A gyári hifi hátoldalára kell kötni és úgy működik mint egy CD tár. Most már 99 mappában, mappánként 99 számot tudok magammal vinni az útra.  ::)
Hangminősége nagyon jó! Megéri az árát!

Érdemes megvenni hozzá a Bluetooth modult is:
- rendes kihangosítód lesz az autó hangszóróin (a mikrofont pedig a visszapillantó fölötti lámpába el lehet rejteni), tökre gyári jellegű lesz mert a rádió gombjaival veszed fel a hívást
- telórol is lehet zenét hallgatni fullos sztereó minőségben, mobilneted ha van elég akkor akár YouTube-ot vagy online rádiót is lehet hallgatni

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #200 Dátum: 2015.03.17 11:01:37 »
Én azt olvastam hogy a yatournál külön a pendrivon neked kell megcsinálni beszámozva a mappákat 01-06 ig és abba rakhatod be a 99 zeneszámot viszont van egy időlimit is ami kb 60 perc/szám ezáltal a hosszabb mixek kilőve. Ez igaz? A densionnál viszont ilyen nincs.
A Dension-nál (Gateway Lite BT) van az amit írsz, hogy maximum 6 mappád lehet. A Yatournál, meg az Eonon-nál nincs ilyen korlát.

Yatour esetén a mappák neve kell legyen CD01-től akármeddig (max CD99-ig), és minden mappában lehet max 99 szám. A manuál szerint lehet több szám is 99-nél egy mappában, de a gyári rádiók csak két karakterben tudják megjeleníteni a számokat, ezért pl. a 101-edik zeneszám 01-ként fog megjelenni a kijelzőn. 60 perces limitről még nem hallottam, de még ma ki fogom próbálni, mert kíváncsi lettem.
Amúgy a Yatour manuálja szerint nem muszáj a CDXX-es mappaszámozást alkalmazni, ezesetben egyetlen egy CD-nek fogja látni az összes mappában lévő összes zenét és kész.

Az Eonon esetében semmilyen mappanevezési korlát nincs, ott tetszőleges nevű mappákat lehet használni, összesen 99-et. Továbbá lehet bele egyszerre tenni MikroSD kártyát és pendrive-ot is, és akkor 2x99 mappád lehet, a fejegység egyik gombjával lehet váltani a pendrive és az SD kártya között.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.17 11:23:40 írta robi (Robi) »

Bíró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #201 Dátum: 2015.03.17 21:40:07 »
Robi te magad szerelted be a yatourt vagy berakattad valahol? Az idő limittel kapcsolatban akkor várom az észrevételed ha kipróbáltad :1eye: Szeretném minnél olcsobban kihozni a beszerzést illetve a beszerelést.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #202 Dátum: 2015.03.17 22:32:54 »
Idő limit nincs sztem, mert egy 74 perces fájlból ma meghallgattam uszkve 45 percet, közben többször meg kellett állnom, mindig onnan folytatta, ahol abba hagyta. Holnap lehet végére érek.

Én magam szereltem. Ebben a videóban az a lényeg, hogy részletesen elmagyarázza hogyan kell szétszedni a Yaris II középkonzolát:


Itt még egy:


Itt jobb minőségben:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #203 Dátum: 2015.03.18 09:08:32 »
Egy 76:25-ös mixet simán végigjátszott, közben tekergettem előre/hátra is benne egy-egy zenerészlet újrahallgatásához, teljesen rendben lejátszotta.

Csikidam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #204 Dátum: 2015.03.18 11:43:56 »
Magamnak szereltem be a Yatourt.
Igen a hosszabb számokat is gond nélkül lejátssza a Yatour. De a tekerés előre hátra elég lassú én erre a problémára egy programot használok amit transzmitternél is használtam mert az mindig a szám elejétől kezdte el játszani a számot. A program neve Mp3 Splitter and Joiner ezzel 15 vagy 20 perces szeletekre vágtam a hosszabb mixeket.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #205 Dátum: 2015.03.23 21:50:40 »
Yatour esetén a mappák neve kell legyen CD01-től akármeddig (max CD99-ig)...

Pontosítok, rosszul írtam. Max CD15-ig.

kovadrian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #206 Dátum: 2015.05.08 08:06:56 »
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy 2004-es Yaris Sol-ba szeretnék beépíteni egy  távirányítós központi zár vezérlő modult. Tehát központi zár van az autóban csak nem távirányítós.  Keresgéltem nemzetközi fórumokon, de nem találtam leírást csak az újabb yarishoz. Köszönöm előre is! üdv

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #207 Dátum: 2016.03.04 08:55:24 »
Sziasztok, vonóhorgot szeretnék rakatni a yarisra (2006-os). Tudnátok ajánlani céget Budapesten vagy környékén (inkább pesti oldal)? Köszi.
Yaris II 1.0

danaudio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #208 Dátum: 2016.07.06 12:52:20 »
Sziasztok!

Van egy eladó csomagtér tálcám + alig használt szőnyegeim az első generációs Yarishoz, ha valakit érdekel, írjon :)

cspeto

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tartozékok (riasztó, kihangosító stb.)
« Válasz #209 Dátum: 2017.04.18 14:54:53 »
Sziasztok,
 
Szerelt már valaki közületek tempomatot/cruse control-t 1.0-s yarisba? (1KR-FE)
2016-os változatba akarok beszerelni egy kart. Fogja tudni az autó elektronkája?
 
köszi