Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221429 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

frank_25

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7245 Dátum: 2020.07.06 12:05:25 »
Sziasztok!
Találkozott-e már valaki olyan "problémával", hogy az autó magától lenullázza a napi km számlálót ( Trip A, B)  és az átlagfogyasztás mérőt is?  2016 októberi Auris hybrid kombi-ról van szó, 2019 november óta van nálam, az elmúlt kb. fél évben nem fordult elő ilyen, viszont ebből az elmúlt 3 hétben már másodszor jön elő ez a jelenség. Beállok az udvarra, másnap reggelre 0 minden,  és átáll a kijelző az összkilométer kijelzésre.
Ha esetleg valakinél jelentkezett már ilyen probléma,és leírná mi rá a megoldás, azt megköszönném.

Jólelvagyok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7246 Dátum: 2020.07.07 10:47:44 »
Sziasztok!
Ma elvittem a Toyota Aurisomat egy ismerős szerelőmhöz, hogy vizsgálja át műszaki vizsga előtt a kocsit, tisztítsa ki a klímát és vizsgáztassa le. Meg is lett, viszont amikor mentem érte, akkor nem nyílt a távirányítóval. Mivel nagyon siettem, kinyitottam a mechanikus kulccsal. Hybrid lévén kulcsnélküli rendszer van benne, beindult és mentem vele. Mikor hazaértem, azt vettem észre, hogy a nappali menetfény nem kapcsol ki, miután kiszálltam a kocsiból (természetesen a kocsit leállította START/STOP gombbal, ahogy mindig) Ez még csak a második tünet volt (első ugye a távirányító nem működése), a harmadik csak ezután jött. Ugye a kocsi leállítva, kiszállok, zsebemben a kulcs, majd riasztást hallok a kocsi felől. Kormány mögött kiírta, hogy "elektronikus kulcsot nem érzékeli". Ezt csak akkor csinálta korábban, ha járó motornál szálltam ki a kulccsal, tehát úgy vette, mintha a rendszer még mindig "aktív" lenne.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Mi lehet a hiba?
Amit már próbáltam:
- levettem az akksit, majd pár perc múlva vissza, de semmi.
- megpróbáltam a vész indítást (elem nélküli), azzal sem lettem előrébb (bár nem tudom mit vártam tőle, próba volt...)

Sajnos kifogytam az ötletekből. Most le kellett vennem az akksit, hogy ne merüljön le a lámpa miatt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7247 Dátum: 2020.07.07 11:36:44 »

pube

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7248 Dátum: 2020.07.09 18:50:22 »
Auris hybrid E180 2014. Tudja valaki, hol van benne az immobiliser?

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7249 Dátum: 2020.07.20 12:22:47 »
Egy kérdésem lenne
Hallani sok mindent a benzin adalekanyagokról
100-s benzint lehet vagy érdemes használni Auris Hybrid-be???
Előre is köszi

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7250 Dátum: 2020.08.07 15:15:30 »
Az volna a kérdésem
Auris Hybrid
A -motorból enyhe zörgő hang hallatszik az első henger felől vagyis ahol a vezermulanc van
Hasonló mint mikor a hagyományos autóknál a generatprcsapagynak van egy kis hangja
Most volt szervizben olajcseren
Mivel ott külső forgó alkatrész nem latok lehet hogy valóban a lanc zörög???
Szökött a lánccal gond lenni?????
Köszi előre is

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7251 Dátum: 2020.08.14 13:51:47 »
Alighanem egy erőteljes, fiatalos kézifékbehúzás után egy kicsi holtjátéka, 3 ujjnyi, lett a fékkarnak mielőtt erőt fejtene ki. Alighanem ez szub-optimális főleg a közeljövő műszaki miatt is.
Hogy lehet beállítani a kéziféket, hogy normálisan működjön?
Történetesen a könyöktámasz alatti 12V-os csatlakozót ki kellett pattintanom, és látom, hogy ott megy az “ alagútban” a kézifék, de nem tudom, hol és hogy szabad, lehet állítani.


Betti 30

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7252 Dátum: 2020.08.16 13:32:13 »
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. 2010-es Auris Hybridem van. nem tudom a Bluetooth-t bekapcsolni, illetve összehangolni a telefonommal. navigációval nem rendelkező autóról  van szó.

bero

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7253 Dátum: 2020.08.20 17:27:56 »
Üdvözlöm a Tisztelt márkatársakat!
Nemrégiben került az Auris a családba, pillanatnyilag ismerkedünk egymással, pontosabban a gyerekek, ők fogják használni. Magyarországi 2008 üzembe helyezés, 140 e km 1.4 diesel, MMT váltós. Nulla gyakorlattal rendelkeznek a srácok az ő kívánságuk volt az automata. Segítséget szeretnék kérni, hogy mivek a karbantartás az enyém lesz mire kell ügyelnem? Az alap dolgokat motorolaj, össz szűrő kicserélve. A váltó olajat nem tudom, hogy mikor kell cserélni, cseréltetni. Köszönöm a segítséget és a befogadást

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7254 Dátum: 2020.08.20 20:21:47 »
.... mire kell ügyelnem?
Mindenekelőtt az MMT váltónak olvass utána. Ez a Toyota egyik nagy tévedése. Azt mondják 2 típusa van: amelyik már elromlott és ami el fog. A hibás alkatrész (aktuátor) ára több százezer Ft. Talán már az országban is van olyan cég, aki szakszerűen tudja javítani, olvass utána.
A váltóolajra a Toyota nem ír elő cserét csak ellenőrzést, többen viszont esküsznek a 60 ezres csereperiódusra.

bero

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7255 Dátum: 2020.08.20 20:40:12 »
köszönöm , hát ez van erre kell vigyázni . mik a hibajelenségei ? most szépen vált automatán is és kézi módban is . a motor az 1.4 d meg kimondottan tetszik . soha nem voltam diesel párti de ez szépen jár . nekem egy benzines Mitsubihi ASX van de a srácoknak ez kellett .
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.20 20:44:36 írta bero »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7256 Dátum: 2020.08.21 13:13:29 »
Olvass utána akár itt a fórumon is van neki külön topic. Az a szerkezet hajlamos a meghibásodásra, ami a kuplungot, váltást vezérli. Jobb esetben egy kalibrálás segíthet, de előbb-utóbb az sem.
Amire emlékszem az, hogy állásban ajánlott kirakni üresbe, az meghosszabítja az élettartamát.

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7257 Dátum: 2020.08.25 09:26:12 »
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. 2010-es Auris Hybridem van. nem tudom a Bluetooth-t bekapcsolni, illetve összehangolni a telefonommal. navigációval nem rendelkező autóról  van szó.
Nem nehez, de telefonfuggo. A Lumiamat elfogadta (bt 4.0), a regi butatelefont (bt3.0) meg nem.

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7258 Dátum: 2020.08.25 09:37:02 »
Sziasztok!

2016-os 1.8 hibrid Aurisba milyen hűtőfolyadékot ajánlotok? Van más márka/típus amit érdemes, vagy mindenképp a Toyota Super Long Life Coolant-ot javasolnátok?
Előre is köszi a választ.
Egyelore (hacsak nincs benne a vilag osszes kilometere), semmilyet. Pont azert Super Long Life (pink). 10ev/150e km kb a csereperiodusa. Es birja is.
Aztan meg ugyanilyet, esetleg sima Long Life-ot (az piros)
A kesobbiekre fele periodust ir mellesleg emlekeim szerint.

Nessh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7259 Dátum: 2020.09.29 17:39:13 »
Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék hogy mi a véleményetek a 2018/2019-es Auris-ról. Egy ilyennel szemezek most: Auris Touring Sports 1.6 Classic, 2019 márciusi.

Ja és még egy kérdés:
Pontosan mit is csinál az "egyszerű automata parkolási rendszer"?
(Ezt közben megnéztem, jó pofa. Ez hasznos vagy csak oda tud leparkolni ahol nagyon nagy hely van?)

Előre is köszi a válaszokat!
« Utoljára szerkesztve: 2020.09.29 17:45:34 írta Nessh »