Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221246 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

arnoth

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7230 Dátum: 2020.04.04 20:06:03 »
Sziasztok. 2013as 1,6 os benzines Aurisom van. Sajnos többször jelentkezik a P0172-es hibakód. Azt írja a diagosztika,hogy túl dús a keverék... Prémium benzint tankoltam bele. Lambda szondával és gyújtással nincs gond, az volt ellenőrizve. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7231 Dátum: 2020.04.04 22:22:56 »
Sziasztok,
Panoráma tető esetén tudtok esetleg valami beázás gondról?
Jött már elő valakinek a panorámatetőn beázás, kell e ettől tartani vagy sem?
Nem vettem észre, hogy probléma lett volna vele, még felhőszakadásban sem.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7232 Dátum: 2020.04.05 08:39:23 »
Sziasztok. 2013as 1,6 os benzines Aurisom van. Sajnos többször jelentkezik a P0172-es hibakód. Azt írja a diagosztika,hogy túl dús a keverék... Prémium benzint tankoltam bele. Lambda szondával és gyújtással nincs gond, az volt ellenőrizve. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
A keverék képzés elsődleges jelforrásának hibája!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

AndrasK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7233 Dátum: 2020.05.12 21:46:49 »
Sziasztok!

A 2007es Aurisban ki milyen telefontartót használ?
Akár fixen beépített, akár kivehetőt, kb 160-180 grammos telóhoz.

Ami az álomszerű lenne, az a középső fenti szellőzőrács fölé valami megoldás h hűtés is legyen + dashcamként és navira szimultán lehessen használni a telefont :)
(BT fejegység van)

Ötlet vagy inkább tapasztalat?

András

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7234 Dátum: 2020.05.13 20:45:18 »
Középső szellőzőre "akasztott" kb 2000 Ft-os tartót használok.
- kézre áll
- naviként használható a telefon
- usb töltéshez a kábel nincs útban
- nyáron a klímával hűthető (tűzi a nap rendesen)
- dashcamként nem használható (nincs elég magasan és a vezető felé van fordítva)

gyorikri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7235 Dátum: 2020.05.26 21:40:14 »
Sziasztok!
Ma elvittem a Toyota Aurisomat egy ismerős szerelőmhöz, hogy vizsgálja át műszaki vizsga előtt a kocsit, tisztítsa ki a klímát és vizsgáztassa le. Meg is lett, viszont amikor mentem érte, akkor nem nyílt a távirányítóval. Mivel nagyon siettem, kinyitottam a mechanikus kulccsal. Hybrid lévén kulcsnélküli rendszer van benne, beindult és mentem vele. Mikor hazaértem, azt vettem észre, hogy a nappali menetfény nem kapcsol ki, miután kiszálltam a kocsiból (természetesen a kocsit leállította START/STOP gombbal, ahogy mindig) Ez még csak a második tünet volt (első ugye a távirányító nem működése), a harmadik csak ezután jött. Ugye a kocsi leállítva, kiszállok, zsebemben a kulcs, majd riasztást hallok a kocsi felől. Kormány mögött kiírta, hogy "elektronikus kulcsot nem érzékeli". Ezt csak akkor csinálta korábban, ha járó motornál szálltam ki a kulccsal, tehát úgy vette, mintha a rendszer még mindig "aktív" lenne.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Mi lehet a hiba?
Amit már próbáltam:
- levettem az akksit, majd pár perc múlva vissza, de semmi.
- megpróbáltam a vész indítást (elem nélküli), azzal sem lettem előrébb (bár nem tudom mit vártam tőle, próba volt...)

Sajnos kifogytam az ötletekből. Most le kellett vennem az akksit, hogy ne merüljön le a lámpa miatt.

Jólelvagyok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7236 Dátum: 2020.06.01 20:36:36 »
Hát ha nem érzékeli a kulcsot, akkor talán lehet kimerült az elem

CitromLovacska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7237 Dátum: 2020.06.04 13:39:58 »
Sziasztok!

Van egy 2009-es Aurisom 1.6i 16V VVT-i (124 Hp) motorral. 3 éve van meg az autó, németországból lett behozva. Miután 1-2 hetet ment vele a család elkezdett világítani a check engine és a check vsc jelzés a műszerfalon. Nem igazán volt vele foglalkozva az elmúlt években, de most komolyabban lesz használva, így elvittem egy bosch márkaszervízbe ahol ezeket a kódokat szedték ki a számítógépből: P0420 (katalizátor hatásfok küszöb alatt 1. henger sor), 5201 (motor vezérlőegység, CAN-üzenetek hiba), u0100 (ECM/PCM, elektronikus szervokormány nincs kommunikáció). A katalizátor előtti és mögötti O2 szenzor, illetve minden szűrő és folyadék ki lett cserélve benne amikor megvettük az autót. Nem érzékelhető gyenge motorerő vagy rossz alapjárat, igazából nincs észrevehető baja az autónak. 100-as OMV maxxmotion benzint kap minden tankolásnál. A katalizátor problémára a szerelő adott egy adalékanyagot amelyet a következő tankolás előtt töltsek bele a tartályba, hogy kimossa az O2 szenzorokat és a katalizátort, hátha azokat nem kell így cserélni. Viszont így hírtelen túl sok minden lehet a probléma ezért hozzátok fordulok kedves Toyotások. Tudtok nekem segíteni, szűkíteni a lehetőségeket, esetleg van aki hasonlókat átélt az Aurisával?

Gáspárék

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7238 Dátum: 2020.06.22 18:11:55 »
Sziasztok
Olyan kérdéssel  fordulok hozzátok hogy utólagos tolató radar beépítésekor a tolató kamera képén lehet látni a radar jelzéseit vagy csak a csipogás hallható?
Gondolkozunk első és esetleg hátsó radar beépítésén és a gyárit a szervizben nem tudták megmondani hogy látszik e a középkonzolon vagy sem.
Amennyiben nem akkor elég lesz az utángyártott is

Tapatalkkal küldve az én SM-A705FN eszközömről


Laci84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7239 Dátum: 2020.06.22 20:35:40 »
Sziasztok!
2008-as Auris bluetooth-szal olyan problémám van, hogy hiába nyomom hosszan a Mode gombot, nem "szólal meg" hogy "Setup menu say a command."
Eddig tökéletesen működött, de egyszer azt vettem észre, hogy a telefon nem csatlakozik fel, ezért újra párosítani akartam, de a fenti probléma jött elő. Mi lehet a gond, tudtok segíteni?
Köszönöm előre is!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7240 Dátum: 2020.06.23 08:47:50 »
Nekem nincs bluetooth a kocsiban, de a manual alapján nekem úgy tűnik, hogy először törölni kellene a telefont a rendszerből és utána megpróbálkozni az újra párosítással.

gyorikri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7241 Dátum: 2020.06.24 08:48:43 »
Hát ha nem érzékeli a kulcsot, akkor talán lehet kimerült az elem

Sajnos nem volt ennyire egyszerű, megosztom veletek a tapasztalatomat:
Szóval a klímatisztítás volt a ludas. A habos klímatisztítás miatt, annak ellenére hogy a két oldalsó szellőző nyílásba minimális habot fújt a szerelő, ez pont elég volt ahhoz, hogy a baloldali szellőzőnél lefollyon a trutsiy hab és az ott lévő vezeték/csatlakozóra ráfolyvva problémát okozzon. Elvittem a Toyota szalonba, szétszedték... kicsit később behívtak, hogy megmutassák a hibát. A csatlakozó felületei egy nap alatt el volt oxidálódva.
Szóval soha többé habos klímatisztítást! Áttérek az ózonosra... Olcsóbb lesz úgy érzem :)

Majomhi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7242 Dátum: 2020.06.27 17:35:39 »
Sziasztok!

2016-os 1.8 hibrid Aurisba milyen hűtőfolyadékot ajánlotok? Van más márka/típus amit érdemes, vagy mindenképp a Toyota Super Long Life Coolant-ot javasolnátok?
Előre is köszi a választ.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7243 Dátum: 2020.06.29 22:01:30 »
Nekem is 2016-os hibrid Aurisom van, de nem gondoltam, hogy más kellene bele mint a gyári. Gondolom, hogy össze van “hangolva”... :hmmmm:

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7244 Dátum: 2020.07.01 21:50:43 »
Sziasztok!

Van egy 2009-es Aurisom 1.6i 16V VVT-i (124 Hp) motorral. 3 éve van meg az autó, németországból lett behozva. Miután 1-2 hetet ment vele a család elkezdett világítani a check engine és a check vsc jelzés a műszerfalon. Nem igazán volt vele foglalkozva az elmúlt években, de most komolyabban lesz használva, így elvittem egy bosch márkaszervízbe ahol ezeket a kódokat szedték ki a számítógépből: P0420 (katalizátor hatásfok küszöb alatt 1. henger sor), 5201 (motor vezérlőegység, CAN-üzenetek hiba), u0100 (ECM/PCM, elektronikus szervokormány nincs kommunikáció). A katalizátor előtti és mögötti O2 szenzor, illetve minden szűrő és folyadék ki lett cserélve benne amikor megvettük az autót. Nem érzékelhető gyenge motorerő vagy rossz alapjárat, igazából nincs észrevehető baja az autónak. 100-as OMV maxxmotion benzint kap minden tankolásnál. A katalizátor problémára a szerelő adott egy adalékanyagot amelyet a következő tankolás előtt töltsek bele a tartályba, hogy kimossa az O2 szenzorokat és a katalizátort, hátha azokat nem kell így cserélni. Viszont így hírtelen túl sok minden lehet a probléma ezért hozzátok fordulok kedves Toyotások. Tudtok nekem segíteni, szűkíteni a lehetőségeket, esetleg van aki hasonlókat átélt az Aurisával?

Szia
Jó pár éve hasonló gondom volt, nekem is ezt ítra ki.  Elvittem  károsanyag-kibocsátás vizsgálatra (CO) teljesen hibátlan volt.  Sokat olvastam a téma után volt aki szinte mindent kicserélt amit csak tudott mégis maradt a hiba.  Lambda szonda kiemelő megoldotta a problémát.  Azóta 2 szer műszakizott károsanyag kibocsájtás is rendben volt.