Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221638 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7215 Dátum: 2019.11.24 11:55:50 »
Biztos az eredeti gumi lenne a legjobb, de nem félnék a pasztás megoldásoktól.
Ha az ecetesedés lenne a gond, ahogy néztem, a szerelőpaszták alig, vagy egyáltalán nem ecetesednek. Én pl. sokat használom az SCT vörös, illetve az Elring Dirko pasztáit. Nem drágák és beváltak. De szerintem egy Henkel kültéri akril sem rossz...
Carina lamellás szellőzőit, amik a hátsó lökhárító alatt vannak, simán sziloplaszttal tömítettem. Hála Istennek azóta nincs víz a csomagtartó aljában. Annak a gyári tömítései elporladtak, és nemhogy tömítést, de az egészet kompletten sem lehet kapni márkaszervizben. A bontott meg ugyanúgy elporladt.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7216 Dátum: 2019.12.15 13:36:23 »
Nekem nincs ilyen problémám és még én sem vettem ki a hátsó lámpát.
Én spec. nem szilóznám, inkább megvenném a gyári gumit, ha az valóban megoldás a problémára.
Persze előtte ki lehet próbálni valami ideiglenes tömítéssel, hogy megszűnik-e a beázás, mosóban tesztelni és ha ok, akkor venni meg a gumit.
Na elszóltam, engem is utolért a beázás. Az elmúlt esős héten összegyűlt pár deci víz a pótkeréknél. Most hétvégén tudtam megnézni (locsolókannával teszteltem) és nálam nem a lámpa tömítésnél folyik be (bár lehet, hogy az is elöregedett) , hanem az alatta lévő szellőzőnyillásnál. Most ideiglenesen egy kétoldalú szallaggal megemeltem a tömítést, meglátjuk mennyit ér. (a sarkoknál keményedett meg és engedett el a ragasztás, ezért úgy raktam vissza, hogy máshova essenek ezek az elöregedett részek)
Végleges megoldásként új szigetelő gumit kellene találnom.
Nem tud valaki javasolni boltot, ahol ilyen felhasználásra árulnak kb. 7*7mm-es egyik oldalán öntapadós gumi/szivacs szalagot?
Tömitővel nem szeretném fixen beragasztani.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.15 13:40:03 írta xpet »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7217 Dátum: 2019.12.15 19:04:17 »
Szia!
Ahogy feljebb írtam, azt tudom ajánlani. Nálam bevált.
Annyival egészítem ki, hogy a szellőzőt nem tömítettem teljesen körbe, hanem az alsó oldalt kihagytam: ha ki kellene venni, akkor onnan könnyen meg lehet kezdeni. Kockáztattam, de abból indultam ki, hogy a kiképzése miatt és amiatt, hogy a víz lefelé folyik, ott nem okoz majd gondot a paszta hiánya. A régi tömítést a helyén hagytam, és hála Istennek azóta hibátlan, száraz a csomagtér. Mikor 9 éve megvettük, és kis idő múlva kutattam a csomagtérben, a jobb oldalon több liter víz volt, a teteje már befagyott, majdnem leültem a döbbenettől. A pótkerék alatt is volt.  Előző tulaj persze tudott róla, de senki nem tudta megoldani :wacko: Egy gumidugót kihúzva kifolyt, de elegem volt belőle, mire jó lett. Érdekes, hogy nem a.szellőző szintén elöregedett lamelláinál megy be, hanem a lemez és a ház között.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7218 Dátum: 2019.12.16 07:13:38 »
Na elszóltam, engem is utolért a beázás. Az elmúlt esős héten összegyűlt pár deci víz a pótkeréknél. Most hétvégén tudtam megnézni (locsolókannával teszteltem) és nálam nem a lámpa tömítésnél folyik be (bár lehet, hogy az is elöregedett) , hanem az alatta lévő szellőzőnyillásnál. Most ideiglenesen egy kétoldalú szallaggal megemeltem a tömítést, meglátjuk mennyit ér. (a sarkoknál keményedett meg és engedett el a ragasztás, ezért úgy raktam vissza, hogy máshova essenek ezek az elöregedett részek)
Végleges megoldásként új szigetelő gumit kellene találnom.
Nem tud valaki javasolni boltot, ahol ilyen felhasználásra árulnak kb. 7*7mm-es egyik oldalán öntapadós gumi/szivacs szalagot?
Tömitővel nem szeretném fixen beragasztani.

Amennyiben szivacsot veszel, mindenképpen zárt cellás anyagú legyen. Itt találsz.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7219 Dátum: 2019.12.16 13:10:01 »
Na elszóltam, engem is utolért a beázás. Az elmúlt esős héten összegyűlt pár deci víz a pótkeréknél. Most hétvégén tudtam megnézni (locsolókannával teszteltem) és nálam nem a lámpa tömítésnél folyik be (bár lehet, hogy az is elöregedett) , hanem az alatta lévő szellőzőnyillásnál. Most ideiglenesen egy kétoldalú szallaggal megemeltem a tömítést, meglátjuk mennyit ér. (a sarkoknál keményedett meg és engedett el a ragasztás, ezért úgy raktam vissza, hogy máshova essenek ezek az elöregedett részek)
Végleges megoldásként új szigetelő gumit kellene találnom.
Nem tud valaki javasolni boltot, ahol ilyen felhasználásra árulnak kb. 7*7mm-es egyik oldalán öntapadós gumi/szivacs szalagot?
Tömitővel nem szeretném fixen beragasztani.
Tessék

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7220 Dátum: 2019.12.16 13:34:44 »
Köszönöm, hogy foglalkoztál leve! Google nekem is ezt dobta fel csak nem tudtam, hogy nekem az EPDM, a CR vagy a PE szalag kellene.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7221 Dátum: 2019.12.16 14:00:13 »
Direkt EPDM-et linkeltem, mert én már rendeltem tőlük ajtók utólagos szigetelésére. Vízzáró, nem porlad.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7222 Dátum: 2019.12.16 14:19:01 »

jakkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7223 Dátum: 2019.12.21 18:32:52 »
Sziasztok! Csomagtér beázással kapcsolatban lenne kérdésem. Észrevettem, hogy a csomagtérben eső után a hátsólámpa alatt víz van. Most lett takarítva és mondták, hogy másfél liter vizet mertek ki belőle. Van ötletetek, hogy hol sziváróghat be? 2007-es Toyota Auris 1.4-es. Az autó nagyon szép állapotban van a korához képest, ahogy néztem a tömítések nincsenek elhasználódva, de hozzáteszem, nem vagyok karosszériás.

Köszi

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7224 Dátum: 2019.12.21 19:19:38 »
Leginkább vagy a hátsó lámpánál tud bejutni a víz a lámpa mögötti elöregedett gumi miatt vagy a lámpa alatt lévő szellőző ablak ugyancsak elöregedett tömítése miatt. Esetleg még a lökhárító felfogató stifteknél.
Szemléltető videó

jakkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7225 Dátum: 2019.12.21 22:01:39 »
Köszönöm a segítséget, különösen a szemléltető videót.

jakkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7226 Dátum: 2019.12.23 06:45:01 »
Jó tipp volt, megis van a bejövő víznek a helye, mégpedig a lámpának a tömítésénél szivárog. Azt még nem tudom, hogy mi leghatékonyabb módja a megszüntetésének, de ez is valami.

Ellenben van meg valami, ami nem tudom, hogy hiba-e vagy nem. Eddig, ami volt autóm, illetve használtam, jellemző volt, hogy indítás után elég rövid időt teker az önindító és elindul a motor. Ez jellemzően tényleg egy pillanat. Az Aurisnál viszont ez a folyamat több és furcsán több. Ha pedig egy rövid időt közlekedek vele és leállítom, majd utánna rövid időn belül szintén elindítom, akkor ez akár 2 mp is lehet. Ha hosszabban használom és úgy teszem le, akkor az eredetileg kicsit hosszabb idővel indul. Először azt hittem akkumulátor a gond, újat vettem bele, de változatlan. Autószerelő ismerősöm javasolta valami hőfok érzékelőt-jeladót, vagy mit, azt is raktunk bele újat, de semmi.

Ha valaki tudja, hogy mi a probléma, ha egyáltalán az, azt megköszönöm.

Azt tudom még, hogy 5.000 km-el ezelőtt lett bele rakva 4 db Iridium TT gyertya.

Zsozy07

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7227 Dátum: 2020.01.23 09:20:56 »
2012 Hibrid Auris ba Plug in kit utólag lehetséges? Ha igen  hol? A lebutitott 99 le s motorból mit lehet kihozni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7228 Dátum: 2020.01.23 10:30:32 »
2012 Hibrid Auris ba Plug in kit utólag lehetséges? Ha igen  hol?
Mindent lehet, pénz kérdése. Tuti nem éri meg, keress egy plug in Priust.

 
A lebutitott 99 le s motorból mit lehet kihozni?
Egy atkinson motort akarsz tuningolni egy hibridben? Miért?  :hmmmm:


bonat

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7229 Dátum: 2020.02.09 21:48:05 »
Sziasztok,
Panoráma tető esetén tudtok esetleg valami beázás gondról?
Jött már elő valakinek a panorámatetőn beázás, kell e ettől tartani vagy sem?