Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221628 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7155 Dátum: 2019.01.19 12:27:58 »
Hi, egy kérdés

Auris-om rádiója simán működött gyári kihangosítóként Galaxy s4-vel, beruháztam egy s8-ra, nem találja a rádió, én bénázom, vagy fogadjam el, hogy nem fog működni?
Auris HSD TS 2015.12

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7156 Dátum: 2019.01.19 14:56:30 »
Hi, egy kérdés

Auris-om rádiója simán működött gyári kihangosítóként Galaxy s4-vel, beruháztam egy s8-ra, nem találja a rádió, én bénázom, vagy fogadjam el, hogy nem fog működni?

szerintem vagy, vagy.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7157 Dátum: 2019.01.19 15:18:27 »
Hi, egy kérdés

Auris-om rádiója simán működött gyári kihangosítóként Galaxy s4-vel, beruháztam egy s8-ra, nem találja a rádió, én bénázom, vagy fogadjam el, hogy nem fog működni?
Ott te leszel a hiba, működnie kell az S8-cal is.
Kicsit több infó kellene. A párosításig eljutsz? Hol akad meg a folyamat? Korábban hány telefont párosítottál hozzá?
A telefon bluetooth "láthatóra" van állítva?

Tapatalkkal küldve


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7158 Dátum: 2019.01.19 18:53:21 »
Kis naívan csupán bekapcsoltam a bluetooth-ot, nem párosítottam, korábban az s4-et párosítottam. Na el megpróbálom, akkor bizonyára bennem lesz a hiba.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7159 Dátum: 2019.01.19 19:44:21 »
Párosítottam az autórádióval, pontosabban az autó rádióján elindítottam a párosítás funkciót, átlőtte a számokat, és hopp, már működik is, jól van na, én voltam a süti, de most már jó.
Eddig azt hittem, hogy a telefonon kell elindítani a párosítást, de mivel az autót használja a telefon, ezért ez fordítva működik. Az a lényeg, hogy jó a ketyere.
Apropó, most jutott eszembe mivel már jó rég óta nem írtam ide, el is felejtettem újságolni, hogy úgy másfél hete a kocsinál egy bizonyos fordulatszám mellett rezonáló hangra lettem figyelmes, először kétségbeesés. Hm...64e van benne, nem lehet, hogy bekrepáljon valami..az nem lehet, én bízom a hibridben, az nem lehet. Érdekes, elektromos módban nincs zaj, csak egy bizonyos fordulatszám mellett. Mikor a teljesítmény mutató túljut az eco sávon és nem éri el a power sávot, a kettő között kb féltávon néha gyorsítás és lassításnál fémes rezonancia.
Először megint naívan arra gondoltam, hogy a motortakaró műanyag zörög, levettem, de az nem lehet, a zaj továbbra is van,hm mindegy leszarom, ez nem lehet irány a szervíz. Ok időpont, a héten szerdán be, 10 perc diagnózis, behívnak az aknába nézzem meg. Ha jól mondom a katalizátornál ha jól gondolom a labdaszonda kábelt tartó fém lemezke rá van pontheggesztve a katalizátorra, az egyik pontheggesztés elengedett. Nem nagy cucc, de idegesítő, bár nem csodálom, szar magyar utak...meg mondjuk szar angol heggesztés, nyilván nem robot végezte, meg nem röntgennel ellenőrizve.
Mondják heggesztessem meg valakivel, mondom ahha, hogy aztán zárlatot kapjon az aksi, egy fenét, mondom hozom. Szervíz, kb. egy hónapra van időpont, én erre leszarom, akkor hozom, szervíz erre, jó beszéltünk az emberrel, jövő hét szerde reggel 8 megfelel, mondom igen....hát akkor ennyi szerdán viszem....
Még mindig vakon bízom benne, semmi gond vele, olajfogyasztás nuku, mondjuk szép is lenne, a szervízben azért megrőkönyödnek, mikor mondom, hogy Szolnokon a hibrid alap szervíz az 5w 30, és csak rendelésre van 0w20.....mondjuk ennek ellenére a google-on feldícsértem a szolnokiakat, lehet nem kellett volna. Na mindegy nem vagyok szemét, nem akarom az idegbajt az emberekre ráhozni, max nem veszek itthon olyan hibridet sose, amibe eddig 5w30 volt töltve. Aki meg igen, az így járt.....
Mostanában a fogyi olyan 5 körül van, már rájöttem, télen inkább nem engedem az aksit 3 csík alá menni, csak ha hosszú távon használom,mert városban mikor generátor módban nyomul a technika az bizony kártékonyan hat a fogyasztásra, és nem ugrálok a bömbölő hangért. Most vett két ismerős is Lexus-t, vadonat újak, mindkettő hibrid, csak ámulnak.......
Másik ismerős, akinek Passat nyomul, tavaly nyáron Bulgáriában költött 250-et a kocsira, mikor nyaralás közben elromlott valami benne, nem dicsekedett vele. Azóta az asszonya Volvo-ja is többször feldobta a Check Engine lámpát.....épp tegnap mondta, hogy szemezget az új ES-vel, hm....nekem is tetszik, bár az ára 13,8-azért az húzós, újonnan sose vennék.
Auris HSD TS 2015.12

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7160 Dátum: 2019.01.19 20:06:17 »
Párosítottam az autórádióval, pontosabban az autó rádióján elindítottam a párosítás funkciót, átlőtte a számokat, és hopp, már működik is, jól van na, én voltam a süti, de most már jó.
:lol: 
De a lényeg, hogy rendben van!  :clap:

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7161 Dátum: 2019.01.23 18:32:15 »
Heggesztés megtörtént, kb másfél óra, hibakódtörléssel együtt, mivel ugye előtte áramtalanítani kell a gépet. Ár 23eFt, kifizettem, aztán ennyi.
Fültanuja voltam egy beszélgetésnek, mikor hallom, hogy az egy évet állt banki visszavett Prius akuja cserés lett, aku ára 660e Ft. Mintha egy kicsit leült volna a fórum, remélem nem laposodik el, annak idején sok hasznos infót tudtam itt meg, máshol nem fellelhető dolgokat.

Auris HSD TS 2015.12

Andrew2019

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7162 Dátum: 2019.02.01 13:55:52 »
Sziasztok!

Első autóként vásárolnék használtan benzines 1.33-as Aurist. A kinézett példánynál a motor némileg olajos volt, valószínűleg a szelepfedél-tömítések szorulnának cserére. Véleményetek szerint ez jelezhet-e további motorikus problémákat, valamint milyen szervizt ajánlanátok Budapesten a hiba kijavítására, valamint az első tennivalók (pl. olajcsere, vezérléscsere) elvégzésére, ahol értenek a Toyotákhoz.

Köszönöm a segítséget.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7163 Dátum: 2019.02.12 22:10:08 »
Sziasztok!

Mivel nem vagyok Pesten járatos, de lenne Auris Hybrid eladó a Bp. Nagykörösi u. 162 (Pedál autó Kft.) telephelyen. Megbízható hely vagy inkább felejtős? Ahogy kivettem elvben Olaszországból származik a kocsi.
Tud valaki olyan helyet vagy helyeket ajánlani, ahol korrekt hybridet lehet venni?
Köszönöm.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7164 Dátum: 2019.02.17 21:54:56 »
Tudom, hogy én naiv vagyok, de én márkaszervízbe hordtam 12 évig a Corolla Verzót is és ott is akartam használt hibridet venni, de végül új lett.

A leül a topikhoz csak annyit, hogy naponta figyelem igy elalvás elôtt, és próbálok tanulni belôle. A facebookon nem keresem, nem bizom benne.

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7165 Dátum: 2019.02.19 02:52:44 »
Sziasztok!

Mivel nem vagyok Pesten járatos, de lenne Auris Hybrid eladó a Bp. Nagykörösi u. 162 (Pedál autó Kft.) telephelyen. Megbízható hely vagy inkább felejtős? Ahogy kivettem elvben Olaszországból származik a kocsi.
Tud valaki olyan helyet vagy helyeket ajánlani, ahol korrekt hybridet lehet venni?
Köszönöm.
Segítőkész csapat.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7166 Dátum: 2019.02.20 18:29:49 »
Szia!

Köszi, csatlakozni fogok, azóta már tulajdonosként.

Segítőkész csapat.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7167 Dátum: 2019.02.24 15:46:43 »
Mennyire is pakolható az Auris csomagtartója? Eddig foleg csak kettőnk csomagjai voltak érintve, így nem is foglalkoztam vele, de most majd 4 fedélzeti gurulós és egy feladandó 85 literes Samsonite jön a képbe. A Versónál ez ugye nem is volt kérdés, de most már a tetőcsomagtartóra gondoltam, de persze a tetrisezést/legózást vettem előre, hogy lássam, hogy mi fér be.
Nos, a tetőcsomagtartóra nincs szükség, csak a kalaptartót kell kivenni és okosan forgatni a csomagokat, és igy beférnek, még marad is hely a hátizsákoknak is.  :clap: De persze nagyon más mint a Verso volt :no:
A trükk amugy az, hogy a nagybőröndöt hosszában fektetve kell berakni és így kétoldalra befér két fedelzeti, és a fekvő nagyra ráfér a másik kettő. Megnyugodtam :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.24 15:48:43 írta Thomas59 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7168 Dátum: 2019.02.24 20:40:24 »
Aurisban van háló? Ha van, akkor a kalaptartóban van, vagy az üléstámlában?

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7169 Dátum: 2019.02.25 10:16:33 »
Hát attól tartok, hogy a háló, az nem az alap része, mert nálam az jócskán nincs.
Auris HSD TS 2015.12