Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1229755 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7125 Dátum: 2018.12.05 22:01:55 »
Van egy applikáció; Toyota Interactive Guide Aurisra (Androidra és iOSre is) abban most gyorsan megnéztem ezt az Auto gombot, mert eddig szerintem egyszer sem használtam a két év alatt. Most majd megmutathatja a téli viszonyok között, hogy mit tud.

Amugy meg az automatizálással elveszik az “íze” az autónak. Ez a fejlődés ára. Nehezen, de belenyugodtam, hogy nem tudok sem szelephézagot, se előgyújtást állítani kézzel az Aurison.  :nonono:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7126 Dátum: 2018.12.06 10:27:24 »
Arra gondolsz, amikor a szelephimbán van az állítócsavar és egyszerűen lehet a hézagot állítani, hogy ez az Aurisban nincsen? Ilyen csavaros volt anno az MTZ meg a  Maruti is.
Az Auris már nem is hézagoló lapkás? Mert azon is lehet állítani kézzel, lapkacsere ;) Már a Samara is ilyen volt, a Carina meg főleg. Örültem, hogy a Toyota kihagyta a hidrotőkét. Esetleg az Aurisban már azok vannak??


TtkRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.06 10:29:55 írta vd1234 »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7127 Dátum: 2018.12.06 22:14:44 »
 ;) és még az üveggyertyás porlasztó beállítást, a keverék arányt, nem is említettem :nonono:
De gondolom, hogy előbb utóbb lesz hekkelése is a hibrid rendszernek amikor nem a fogyasztásra, hanem az ami a torkán kiférre lesz hangolva...

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7128 Dátum: 2018.12.07 21:31:04 »
Magyarázom: van egy kezelési, amibe szépen le van írva, hogy miként működik a szellőztető rendszer. És tényleg úgy működik. Akkor miért kérdezed, hogy ez ilyen, nem lehet másként beállítani. Te csak lábra akarod. Találtál olyat a lehetőséget? Ha nem, akkor tőlünk mit vársz? Titkos gombkombinációt? Nincs olyan.

Add el. Ez nem a te autód.

Kipróbáltad az automata módot? Vagy csak nem hiszed, hogy jó lehet, csípőből leszólod.

A Toyota mérnökei rosszul gépészkedtek. Tervezz autót, gyártsd le, olyan lesz, amit akartál, nem kell alkalmazkodni. Vagy keress más gyártót, ha az neked jobban megfelel. Kompromisszum minden autóban van

Mielőtt megrendelted - megvetted - és kifizetsz egy adag pénzt, nem kellett volna megnézni, hogy mit, hogyan csinál, megfelel-e az igényeidnek? Ésszerűbb lett volna, mint utólag értetlenkedni.

Komolyan írtam, hogy add el, mert ez nem a te autód, midig ezen fogsz rágódni és rossz szájízzel ülsz bele minden nap, majd az is rossz lesz benne, ami egyébként jó. Tényleg sajnálom, hogy így jártál.
Kézzel ki kell zárni a a szemközti szellőző et és akkor már csak lábra fújja. 🤫

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7129 Dátum: 2018.12.08 07:32:03 »
Fűtés, szellőzés téma már ha felmerült.
KÉrdezném van olyan intelligens a rendszer az autóba, hogy autómata módban mikor ég az AC lámpa esetleg télen lekapcsolja vagy nem használja a klímát.
Asszony mindig úgy megy vele szerintem nem tudja mit nyomkod.
Én mindig szélvédő láb ba használom ilyenkor kikapcsolt klímával.
De érdekes ilyenkor nekem a lábra fújt levegő hidegnek érződik.  :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7130 Dátum: 2018.12.08 13:41:28 »
Fűtés, szellőzés téma már ha felmerült.
KÉrdezném van olyan intelligens a rendszer az autóba, hogy autómata módban mikor ég az AC lámpa esetleg télen lekapcsolja vagy nem használja a klímát.
Asszony mindig úgy megy vele szerintem nem tudja mit nyomkod.
Én mindig szélvédő láb ba használom ilyenkor kikapcsolt klímával.
De érdekes ilyenkor nekem a lábra fújt levegő hidegnek érződik.  :devil:
Próbálj kicsit több nyelvtant(kötőszavak, ragok, ékezetek, stb.), mert így csak harmadikra sikerült megérteni. Lehet hogy a hölgynek több ész jutott mint gondolnád és azért kapcsolja be a klímát, mert leszedi a párát. Azért is bölcs, hogy járatja, mert így nem keményednek ki a tömítések. Én pl. 80%-ban klímával járok télen is. Ilyenkor jóval többet megy mint nyáron.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.08 13:49:34 írta Silent »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7131 Dátum: 2018.12.08 21:17:01 »
Sziasztok!

Auris hybrid gépkocsihoz valakinek van szerelési utasítása? Megköszönném ha vki megosztaná velem.
Köszönöm előre is!

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7132 Dátum: 2018.12.09 12:11:25 »
Sziasztok!

Auris hybrid gépkocsihoz valakinek van szerelési utasítása? Megköszönném ha vki megosztaná velem.
Köszönöm előre is!
Regisztráld magad a toyota.hu oldalon és belépés után letöltheted alvázszám alapján. Használati utasítást és nem pedig szerelésit.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.09 12:19:58 írta dp »

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7133 Dátum: 2018.12.09 12:28:21 »
Fűtés, szellőzés téma már ha felmerült.
KÉrdezném van olyan intelligens a rendszer az autóba, hogy autómata módban mikor ég az AC lámpa esetleg télen lekapcsolja vagy nem használja a klímát.
Asszony mindig úgy megy vele szerintem nem tudja mit nyomkod.
Én mindig szélvédő láb ba használom ilyenkor kikapcsolt klímával.
De érdekes ilyenkor nekem a lábra fújt levegő hidegnek érződik.  :devil:
Gondolom ha fűteni kell az autót akkor nem fog hideget fújni, ahogy nyáron sem fúj hideget ha behült az autó azért digitklíma. Egyébként kikapcsolható hogy auto módba kapcsolva ne induljon el a klíma.

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7134 Dátum: 2018.12.10 21:33:56 »
Kézzel ki kell zárni a a szemközti szellőző et és akkor már csak lábra fújja. 🤫
Jaja, rájöttem én is ;)
Majdnem tökéletes is lenne, ha oldalsó szellőző rendesen zárna  :)
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.10 21:45:09 írta kugli »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7135 Dátum: 2018.12.10 21:51:34 »
Jaja, rájöttem én is ;)
Majdnem tökéletes is lenne, ha oldalsó szellőző rendesen zárna  :)
Ma elég sokat mentem és direkt megnéztem (2017-es T27 Avensis ). Én semmi levegő mozgást nem tapasztaltam a felső légbefúvókon.
Nézesd meg a szervizben.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7136 Dátum: 2018.12.14 16:41:17 »
Regisztráld magad a toyota.hu oldalon és belépés után letöltheted alvázszám alapján. Használati utasítást és nem pedig szerelésit.

Köszi a tippet. Használati utasítasom van, nem az kellene hanem szerelési. De azért köszönöm a hozzászólást!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7137 Dátum: 2018.12.17 09:13:03 »
Sziasztok!
Az autómban (2016 Auris TS HSD) 0 fok körül elég kellemetlen zörgés jön kb a navi környékéről. Olyan, mintha nem lenne minden csavar rendesen meghúzva és rezeg. Melegebb időben nem volt vele gond, nyilván a hőmérséklet miatt van, de kérdés, hogy lehet ezzel valamit kezdeni? Eléggé idegesít. A 12 éves Corollám műszerfala semmilyen körülmények között nem adott ilyen hangot.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7138 Dátum: 2019.01.07 19:20:19 »
Sziasztok!
Az autómban (2016 Auris TS HSD) 0 fok körül elég kellemetlen zörgés jön kb a navi környékéről. Olyan, mintha nem lenne minden csavar rendesen meghúzva és rezeg. Melegebb időben nem volt vele gond, nyilván a hőmérséklet miatt van, de kérdés, hogy lehet ezzel valamit kezdeni? Eléggé idegesít. A 12 éves Corollám műszerfala semmilyen körülmények között nem adott ilyen hangot.
Szia. Nekem a 2016-os Aurisom már az első tél óta folyamatosan zörög a műszerfal környékéről. Szervíz már kétszer bontotta de semmi javulás. Egyszer zörög egyszer nem. Sajnos gagyi minőség az egész műszerfal és környéke. Ezt megerősítette belsős ember is. Megbízható autó gyenge minőségű összeszereléssel. Világ életemben Toyotára vágytam, de az biztos hogy ez volt az első és utolsó!
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.07 19:28:50 írta Tamás1973 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7139 Dátum: 2019.01.07 19:25:53 »


No Tamás! Akkó szalaggyá neki megint, oszt tuggyuk má' meg, hogy mit akarsz írni, mer' ezt mán olvastuk!  ::) :whistling: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu