Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1228952 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7110 Dátum: 2018.12.01 13:13:34 »
Reklamáld meg, ha nem tudják javítani még mindig elállhatsz a vásárlástól. Átvételkor nem állt fenn a jelenség?
Az lesz
Bevallom, ennyire részletesen nem néztem át átvételkor... talán hiba volt

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7111 Dátum: 2018.12.01 13:18:19 »
Megnéztem az előbb, tényleg nincs olyan opció mint pl. ha jól emlékszem a COVban, vagy S100-ban, hogy CSAK a szélvédőre fújjon. De tényleg igaz a tapasztalat, hogy a szélvédőről a párát a légkondi szedi le hamar. Viszont sokkal könnyebb volt hidegben a szélvédőt bemelegíteni (lásd ónoseső esetén) ha csak szélvédőre való fújás lehetne. Ez biz egy hiányosság.

Viszont, a bal oldali szellőző zárasra tekerve szerintem jól zár, de nem hermetikus, ugyhogy valami minimál levegő jöhet ott is. Szerintem ez nagyon egyszerű okból van. Nem egy “váltó” kapcsoló van, mint a már említett 100-as Skodában, UAZban... és akkor egy másik csőbe irányul a légáram, hanem a cső végén van egy lamellás zárás ami adja a szivárgás lehetőségét.

Ha jelentősebb a szivárgás, akkor elképzelhető, hogy valamelyik lamella nem zár, ezt a szerviz nézze meg.

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7112 Dátum: 2018.12.01 13:41:13 »
Megnéztem az előbb, tényleg nincs olyan opció mint pl. ha jól emlékszem a COVban, vagy S100-ban, hogy CSAK a szélvédőre fújjon. De tényleg igaz a tapasztalat, hogy a szélvédőről a párát a légkondi szedi le hamar. Viszont sokkal könnyebb volt hidegben a szélvédőt bemelegíteni (lásd ónoseső esetén) ha csak szélvédőre való fújás lehetne. Ez biz egy hiányosság.

Viszont, a bal oldali szellőző zárasra tekerve szerintem jól zár, de nem hermetikus, ugyhogy valami minimál levegő jöhet ott is. Szerintem ez nagyon egyszerű okból van. Nem egy “váltó” kapcsoló van, mint a már említett 100-as Skodában, UAZban... és akkor egy másik csőbe irányul a légáram, hanem a cső végén van egy lamellás zárás ami adja a szivárgás lehetőségét.

Ha jelentősebb a szivárgás, akkor elképzelhető, hogy valamelyik lamella nem zár, ezt a szerviz nézze meg.
Van olyan gomb, h "szvédőlefújó", nem tudom, h akkor fúj-e máshova... de én csak lábra akarok :))

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7113 Dátum: 2018.12.01 14:12:22 »
Banyek! Mik vannak, pedig szoktam használni, de nem figyeltem, hogy ez tényleg lakapcsolja a lábra fújást. Azt hittem, hogy csak az első szélvédőfűtés, de okosabb nálam. Ha bekapcsolom a gombot, akkor az összes levegő megy a szélvedőre. Király! 👍

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7114 Dátum: 2018.12.01 18:20:20 »
Gondolom kaptál hozzá kezelésit (user manualt) elektronikus formában. Ott  minden szépen érthetően le van írva, hogy mi mivel állítható. Ha nem úgy működik nálad, akkor vidd el szervizbe, megnézik.
Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy mit nem tudsz beállítani, de ez valószínű az én olvasási/értelmezési problémám  :surrender:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7115 Dátum: 2018.12.01 20:22:30 »
Az lesz
Bevallom, ennyire részletesen nem néztem át átvételkor... talán hiba volt
Pár napja írta Szmöre cartárs a gumik topicban, hogy rendelt Aurisba magasabb szintű navit, télikereket meg csomagtértálcát a kocsihoz. Ha jól értettem, akkor ő se nézte át átvételkor és utólag derült ki, hogy alap navi van benne, a téli gumiból nem rávaló méretet adtak, csomagtértálca meg nincs(vagy nm belevaló, ez nem derült ki). Érdekes, hogy az Aurisra ilyen sztorik vannak, tavaly is volt néhány hasonló. :hmmmm:

Van olyan gomb, h "szvédőlefújó", nem tudom, h akkor fúj-e máshova... de én csak lábra akarok :))
T25-ben is van. Olyankor szélvédőre áll rá, max fordulatra áll át a ventilátor és légkondit is kapcsol. Szerintem ez egységes Toyota funkció.

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7116 Dátum: 2018.12.01 23:16:40 »
Gondolom kaptál hozzá kezelésit (user manualt) elektronikus formában. Ott  minden szépen érthetően le van írva, hogy mi mivel állítható. Ha nem úgy működik nálad, akkor vidd el szervizbe, megnézik.
Nekem még mindig nem egyértelmű, hogy mit nem tudsz beállítani, de ez valószínű az én olvasási/értelmezési problémám  :surrender:
a pdf-re gondolsz elektromos forma alatt? persze, kaptam, sőt, kaptam papíron is
reménykedtem benne, h lehet csak lábra állítani. az a "főleg lábra" zavar a 3-as állásban. a többi állásban (pl 1-es) miért nem "főleg"? miért "főleg", ha párátlanításra és fűtésre ott van 4-es állás, "főleg" nélkül? Szóval szvsz ez nem logikus
(megjegyzem, más nyelven nem írja, h "főleg")  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7117 Dátum: 2018.12.02 11:19:12 »
a pdf-re gondolsz elektromos forma alatt? persze, kaptam, sőt, kaptam papíron is
reménykedtem benne, h lehet csak lábra állítani. az a "főleg lábra" zavar a 3-as állásban. a többi állásban (pl 1-es) miért nem "főleg"? miért "főleg", ha párátlanításra és fűtésre ott van 4-es állás, "főleg" nélkül? Szóval szvsz ez nem logikus
(megjegyzem, más nyelven nem írja, h "főleg")  ;)
Ja, hogy van valami titkos gomb kombináció, ami nincs leírva a kezelésiben?  Hát sajnos nincs [emoji6]

Bevallom őszintén, nálam szinte mindig automata módban működik az egész fütés-hűtés. Azért van és megoldja. Vagy akkor pontosabban fogalmazva kielégíti az igényeimet, ritkán nyúlok bele. Ekkor ugyanis nem csak a hőfokot, hanem a fújás irányát, erősségét is a kütyü szabályozza. Ha fűteni kell, lefelé, ha hűteni felfelé fúj, ha még hideg a víz alacsony ventilátor fokozatban, aztán szépen felerősödik, majd ha eléri a hőfokot visszavesz. Hűtésnél, fűtésnél egyaránt intelligensen végzi a dolgát. 18 éve olyan kocsikban ülök, aból ez így megoldott.

Próbáld ki, ne ragaszkodj a régi szokásaidhoz, még a végén kiderül, hogy megfelelően végzi a dolgát és te csak megszokásból akarsz folyamatosan gépészkedni - feleslegesen [emoji106][emoji846]

Tapatalkkal küldve


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7118 Dátum: 2018.12.02 12:20:40 »
Az AUTO mód mit csinál? Neked télen-nyáron jó?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7119 Dátum: 2018.12.02 12:23:50 »
Az AUTO mód mit csinál? Neked télen-nyáron jó?
Nekem igen.
Már a Citroen Picasso-ban is ilyen intelligens automata rendszer volt és -tök jól működött. Nekem itt is megfelelő, kényelmes.

Tapatalkkal küldve


arrrgggh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7120 Dátum: 2018.12.02 17:37:47 »
Sziasztok!

2009-es Aurisra lehet kapni hűtőrács takarót?
A téli időben hasznos lenne.

Toyoauris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7121 Dátum: 2018.12.03 14:09:00 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne tapasztalt e már valaki ilyet 2.2 177 lovas auris 2007 dpf szűrővel kisebb út után is legyen az akár 20 km leállítás után hihetetlenül hangosan pattog a dpf tudom hűl ki hőtágulás ezzel jár de ilyen durván és hangosan egy autón se hallottam még (mint amikor a zománc pattog). Normális? Lehet jele az eltomodesnek? Füstölés főleg mostanában hidegben van. Ennyire szerintem nem szabadna felmelegednie, hogy akár fél óra múlva is hallom hogy hűl ki és pattog a fém...

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7122 Dátum: 2018.12.05 18:29:40 »
Ja, hogy van valami titkos gomb kombináció, ami nincs leírva a kezelésiben?  Hát sajnos nincs [emoji6]

Bevallom őszintén, nálam szinte mindig automata módban működik az egész fütés-hűtés. Azért van és megoldja. Vagy akkor pontosabban fogalmazva kielégíti az igényeimet, ritkán nyúlok bele. Ekkor ugyanis nem csak a hőfokot, hanem a fújás irányát, erősségét is a kütyü szabályozza. Ha fűteni kell, lefelé, ha hűteni felfelé fúj, ha még hideg a víz alacsony ventilátor fokozatban, aztán szépen felerősödik, majd ha eléri a hőfokot visszavesz. Hűtésnél, fűtésnél egyaránt intelligensen végzi a dolgát. 18 éve olyan kocsikban ülök, aból ez így megoldott.

Próbáld ki, ne ragaszkodj a régi szokásaidhoz, még a végén kiderül, hogy megfelelően végzi a dolgát és te csak megszokásból akarsz folyamatosan gépészkedni - feleslegesen [emoji106][emoji846]

Tapatalkkal küldve

Miféle kombináció? Ezt sajnos nem értem...
A minimum, ami elvárható egy kezelési útmutatótól, h nem titkol el semmit :)

Kifizetek egy adag pénzt, és még én alkalmazkodjak? :)
Azt gondoltam volna, vége a "vevő olyan színű autót rendel, amilyet akar, amíg az a szín a fekete" világnak…
Nem hiszem, hogy az automata jobban tudja, hogy nekem mi jó, hova fújjon, milyen erővel... Ezen az alapon elég lenne egyetlen (micsoda megtakarítás!), „automata ki/be” gomb. A többivel a vevő csak összezavarjagépészkedi a mérnökök által tutin kitalált rendszert. Ez kicsit olyan komcsi rendszer („mi tudjuk, mi a jó neked”)
Ez (mennyire automatizáljunk, ill. mennyire legyen lehetőség egyéni beállításokra) egyébként egy érdekes kérdés az autógyártók – és általában kütyügyártók – számára. Én - ha lehet - szeretem "testre szabni" a használati tárgyaimat
Röviden: az én igényeimet nem elégíti ki, és szvsz nem logikus a rendszer (azaz az utolsó kérdésemre még keresem a választ  ;) ). Toyota mérnökei ebben nem alkottak nagyot, rosszul gépészkedtek.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7123 Dátum: 2018.12.05 19:30:37 »
Miféle kombináció? Ezt sajnos nem értem...
A minimum, ami elvárható egy kezelési útmutatótól, h nem titkol el semmit :)

Kifizetek egy adag pénzt, és még én alkalmazkodjak? :)
Azt gondoltam volna, vége a "vevő olyan színű autót rendel, amilyet akar, amíg az a szín a fekete" világnak…
Nem hiszem, hogy az automata jobban tudja, hogy nekem mi jó, hova fújjon, milyen erővel... Ezen az alapon elég lenne egyetlen (micsoda megtakarítás!), „automata ki/be” gomb. A többivel a vevő csak összezavarjagépészkedi a mérnökök által tutin kitalált rendszert. Ez kicsit olyan komcsi rendszer („mi tudjuk, mi a jó neked”)
Ez (mennyire automatizáljunk, ill. mennyire legyen lehetőség egyéni beállításokra) egyébként egy érdekes kérdés az autógyártók – és általában kütyügyártók – számára. Én - ha lehet - szeretem "testre szabni" a használati tárgyaimat
Röviden: az én igényeimet nem elégíti ki, és szvsz nem logikus a rendszer (azaz az utolsó kérdésemre még keresem a választ  ;) ). Toyota mérnökei ebben nem alkottak nagyot, rosszul gépészkedtek.
Magyarázom: van egy kezelési, amibe szépen le van írva, hogy miként működik a szellőztető rendszer. És tényleg úgy működik. Akkor miért kérdezed, hogy ez ilyen, nem lehet másként beállítani. Te csak lábra akarod. Találtál olyat a lehetőséget? Ha nem, akkor tőlünk mit vársz? Titkos gombkombinációt? Nincs olyan.

Add el. Ez nem a te autód.

Kipróbáltad az automata módot? Vagy csak nem hiszed, hogy jó lehet, csípőből leszólod.

A Toyota mérnökei rosszul gépészkedtek. Tervezz autót, gyártsd le, olyan lesz, amit akartál, nem kell alkalmazkodni. Vagy keress más gyártót, ha az neked jobban megfelel. Kompromisszum minden autóban van

Mielőtt megrendelted - megvetted - és kifizetsz egy adag pénzt, nem kellett volna megnézni, hogy mit, hogyan csinál, megfelel-e az igényeidnek? Ésszerűbb lett volna, mint utólag értetlenkedni.

Komolyan írtam, hogy add el, mert ez nem a te autód, midig ezen fogsz rágódni és rossz szájízzel ülsz bele minden nap, majd az is rossz lesz benne, ami egyébként jó. Tényleg sajnálom, hogy így jártál.

Toyoauris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7124 Dátum: 2018.12.05 20:42:18 »
Sziasztok!

Auris 2.2 D-4D D-Cat 2007 a hideg idő beálltával egyre többször látok fehér füstöt a kocsi mögött ez általában üzem meleg motornal fordul elő és pl akkor amikor egy kirforgalomba bemegyek 2. Be után ki kicsit ralepek Ford. Szám 2500 kb és rakom a 3. At általában ilyenkor jelentkezik főleg ebben a fordulatszám tartományban. Ha valaki tapasztalta ezt szintén és esetleg tudja vagy tudjátok rá a megoldást hálás lennék!!