Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221550 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7080 Dátum: 2018.10.18 09:38:53 »
Sziasztok!
Az alany egy Auris HSD 2016/11 havi. A kérdéseim a következők:
- Van-e benne DRL? Ha igen, akkor menüből hogyan tudom beállítani? Mert nekem jelenleg nincs, de igény lenne rá, jó lenne ha nem kellene mindig világítást kapcsolni.
- Nem működik a duda. Mi lehet a gond, le lehet ezt valami menüben tiltani? Ha igen, akkor megmondanátok hol, mert visszaállítanám. Budapest forgalomban ez fontos kiegészítő.

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7081 Dátum: 2018.10.18 10:07:14 »
Sziasztok!
Az alany egy Auris HSD 2016/11 havi. A kérdéseim a következők:
- Van-e benne DRL? Ha igen, akkor menüből hogyan tudom beállítani? Mert nekem jelenleg nincs, de igény lenne rá, jó lenne ha nem kellene mindig világítást kapcsolni.
- Nem működik a duda. Mi lehet a gond, le lehet ezt valami menüben tiltani? Ha igen, akkor megmondanátok hol, mert visszaállítanám. Budapest forgalomban ez fontos kiegészítő.

Köszönöm!
DRL-nek már utánaolvastam, azt is be kell kapcsolni. De a dudára ötlet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7082 Dátum: 2018.10.18 10:30:41 »
Sziasztok, auris hsd-hez a szervizen kívül cserélt már valaki fék tárcsákat? Milyet ajánlanátok, esetleg szerelő Debrecenben??
Azt ne laikus csinálja, mert akkut is le kell kötni többek között, szóval nem a hagyományos módon cserélik.

Sent from my Thor E using Tapatalk


pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7083 Dátum: 2018.10.24 19:31:15 »
Sziasztok, Auris Touring Sport 1,8 HSD-re mekkora a gyári acélfelni, 15"? 5,5 - 6 - 6,5", vagy mindegy? Téli gumihoz keresek. Automax ezt javasolta: 6x15, 5x114,3 KF:60 ET:39. Köszi.
#FINOALLAFINE

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7084 Dátum: 2018.11.11 10:35:47 »
Aurist 1.4 d4d 6-os váltóval 2013-15 körül érdemes venni? Van valami ismert típushiba? Jól tudom, hogy láncos a motor és nincs benne kettöstömegű lendkerék? 95%-ban autópályára/főútra lenne.

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7085 Dátum: 2018.11.11 17:07:16 »
Valaki tudja, hogyan kell a kerékszenzort aktíválni értelmesen.
Lassan 3. évbe lép de eddig az idei év tavaszáig állandóan szervízbe kellett vinnem egy tél tavasz kerékcserekor.
Pár alkalom után azt mondták nem kell mert megtanulta. Ilyet se hallottam még.
Idei év tavaszán sikerült a tavaszit beaktíválnom a lámpa elaludt de, hogy hogyan azt nem tudom mert a könyve leírt 3 villanásos  metódus nálam nem működik.
Tegnap télire csere, és mai nap pályán hibajelzés. Célállomásnál ismét a szokásos kínlódásos metódus. Most is sikerült de abba semmi tudatosság nem volt.
Kulcs on álllás kesztyűtartónál gomb nyomni míg 3 nem villan de eredmény ugyanaz,. hibajelzés még mindig.
Ezek után anyázva vagy anélkül sokszornyomkodva majd könyvet bújva egyszer csak voaala.
Sikerült de hogy hogyan azt nem vágom.
Valaki értelemszerűen leírhatnál a kerékszenzor aktíválás menetét.  :szemez:

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7086 Dátum: 2018.11.12 18:10:28 »
Azt ne laikus csinálja, mert akkut is le kell kötni többek között, szóval nem a hagyományos módon cserélik.

Sent from my Thor E using Tapatalk
Köszönöm a tanácsot, sikerült jobban utána néznem, nem olyan ördöngös dolog.
Ki is cseréltem kompletten a féktárcsákat betéttel együtt, az aksit nem kellett lekötni,
Némi infó: Bosch rendszerű féknyereg elől-hátul
                2013-as hybrid Auris, Gyári garnitúrával 142000km futott
                Ami belekerült: Textar Pro tárcsa Textar betétekkel elől-hátul, Textar DOT4 fékfolyadék.
      Fékfolyadék cserével kb: 5 munka óra.
 

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7087 Dátum: 2018.11.15 16:27:31 »
Valaki tudja, hogyan kell a kerékszenzort aktíválni értelmesen.
Lassan 3. évbe lép de eddig az idei év tavaszáig állandóan szervízbe kellett vinnem egy tél tavasz kerékcserekor.
Pár alkalom után azt mondták nem kell mert megtanulta. Ilyet se hallottam még.
Idei év tavaszán sikerült a tavaszit beaktíválnom a lámpa elaludt de, hogy hogyan azt nem tudom mert a könyve leírt 3 villanásos  metódus nálam nem működik.
Tegnap télire csere, és mai nap pályán hibajelzés. Célállomásnál ismét a szokásos kínlódásos metódus. Most is sikerült de abba semmi tudatosság nem volt.
Kulcs on álllás kesztyűtartónál gomb nyomni míg 3 nem villan de eredmény ugyanaz,. hibajelzés még mindig.
Ezek után anyázva vagy anélkül sokszornyomkodva majd könyvet bújva egyszer csak voaala.
Sikerült de hogy hogyan azt nem vágom.
Valaki értelemszerűen leírhatnál a kerékszenzor aktíválás menetét.  :szemez:
Nekem ezt mondták:
-Gyújtás ráad, kézifék kienged sík terepen és 1 másodperc alatt 4szer megnyomni a gombot. És várni amíg bekéri a szenzorok adatait. Természetesen a kerekek legyenek 2,3 ra fújva. Majd írd meg hogy sikerült-e.

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7088 Dátum: 2018.11.15 16:58:37 »
Sziasztok, Auris Touring Sport 1,8 HSD-re mekkora a gyári acélfelni, 15"? 5,5 - 6 - 6,5", vagy mindegy? Téli gumihoz keresek. Automax ezt javasolta: 6x15, 5x114,3 KF:60 ET:39. Köszi.
  A start ès live modelleket árulták 15ös kerékkel a méretét nem tudom ,de az adatok jók amiket megadtál. A 16os kerék 6,5 széles és 45 az ET; 17es kerék 7széles és 50 az ET.

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7089 Dátum: 2018.11.16 20:40:56 »
sziasztok,

Auris 1.4 benzin 2008-as a következőt csinálja. Többnyire 2-esben 2000-3000 fordulatnál felpörög a motor, majd visszaesik a fordulat és picit az erő is elmegy úgy érzem
Júliusban volt a Toyotaban kötelező szervizen olajcserék + gyertyák is cserélve lettek. Ötlet? vagy valakinek volt már hasonló?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7090 Dátum: 2018.11.17 11:47:55 »
Csúszik a kuplung gondolom. Elkopott, csere...

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7091 Dátum: 2018.11.18 16:27:25 »
Sziasztok!
Kérdezném Auris Hybrid riasztó, tegnap vidéken voltunk ,mikor hazaértünk bezártam a riasztó nem működött.
A kis piros led nem világított. Ha működik mikor bezárom kb 20mp-ig folyamatosan világít majd villogni kezd
Ma de magátol megjavult, ezekben van belső akkumulátor mármint a riasztóban, vagy érintkezési hiba lenne?
A motortérben lévő szirénán vonalkódos toyota matrica van, valami gyári riasztó lenne?
Tud valaki Újpest környékén jó riasztóst???
Köszi előre is

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7092 Dátum: 2018.11.18 16:57:44 »
Nekem ezt mondták:
-Gyújtás ráad, kézifék kienged sík terepen és 1 másodperc alatt 4szer megnyomni a gombot. És várni amíg bekéri a szenzorok adatait. Természetesen a kerekek legyenek 2,3 ra fújva. Majd írd meg hogy sikerült-e.
Mint fentebb említettem, hogy sikerült csak azt nem tudom hogyan.  :hug:

borsosg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7093 Dátum: 2018.11.19 10:44:42 »
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 2014-es Auris hybrid sport touring - ra felmegy-e a 15"-os acélfelni. 5x114.3 ostókörös, 60-as agyméret. Valahol mintha azt olvastam volna hogy csak 16"-os és 17"-os felni megy fel rá. Előre is köszönöm a válaszokat.

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről


Gabor01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7094 Dátum: 2018.11.19 12:46:41 »
Sziasztok, auris hsd-hez a szervizen kívül cserélt már valaki fék tárcsákat? Milyet ajánlanátok, esetleg szerelő Debrecenben??

Sziasztok!

A fék minden további nélkül cserélhető, pont úgy, mint bármi másik autón, nyugodtan bele lehet kezdeni. Én is cseréltem otthon. Egy lényeges van: az autót le kell állítani és a kulcsot olyan messze vinni, hogy ne érzékelje és a vezetőoldali ajtót nem szabad nyitogatni, amíg a féknyereg le van szerelve. Így nem indul be semmi olyan folyamat, ami gondot okozhat a féknél.
És nem kell hozzá lekötni az akkut. De amúgy az is pont úgy leköthető, mint bármi más autó esetében, ha valaki éppen azt szeretné. Az egy teljesen normál 12v-os akku a csomagtartó jobb oldalánál. A kézikönyvben is leírják amúgy. G.
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.19 12:56:19 írta Gabor01 »