Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1233957 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7035 Dátum: 2018.08.19 07:12:50 »
Tönkre ment???
Új kocsit kellett volna venned [emoji6]

Tapatalkkal küldve
Szerintem abban is ilyen.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7036 Dátum: 2018.08.23 13:36:44 »
2015 vagy utáni 1.6-os Auris kombit szeretnék venni. Tudnátok néhány infóval szolgálni, mire érdemes odafigyelni ha egy autót megnézek, mik az ismert tipushibák stb? Tudom, hogy elég fiatal autóról van szó, de simán vannak 100 ezer felett futott példányok, ahol már kijöhetnek a gyenge pontok.

Ez is annyira kényes az olajra, mint az 1.33-as motor? Én nyilván a gyári előírás szerinti olajjal járatnám, de az előző tulajdonosnál ezt nem lehet kontrollálni.

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7037 Dátum: 2018.08.23 17:21:56 »
2015 vagy utáni 1.6-os Auris kombit szeretnék venni. Tudnátok néhány infóval szolgálni, mire érdemes odafigyelni ha egy autót megnézek, mik az ismert tipushibák stb? Tudom, hogy elég fiatal autóról van szó, de simán vannak 100 ezer felett futott példányok, ahol már kijöhetnek a gyenge pontok.

Ez is annyira kényes az olajra, mint az 1.33-as motor? Én nyilván a gyári előírás szerinti olajjal járatnám, de az előző tulajdonosnál ezt nem lehet kontrollálni.

Köszönöm!
Mindegyik mai motor kényes az olaj minőségére és ez a Valvematic motorokra is érvényes: 0W20 SM kell bele. A szervizek - a kedves ügyfél pénztárcájának kímélésére hivatkozva -  előszeretettel raknak 5W30-at bele. Tapasztalatom szerint, ha külön nem kérik, akkor ez az alapértelmezett. :censored:

Nekem az előző T27-ben ez a motor van. 209e km-ig nem volt érdemleges olajfogyás (egy csereciklus alatt kb 6-7 dl), utána 1 liter/5.000 km. Viszont az azóta eltelt 100e km alatt ez az érték nem nőtt, kb mindig ugyanennyi (4.500-6.000 km/1 liter). Ugyanúgy, mint a VVTi, ez is javítható hasonló módon. Nálam nincsmeg az ingerküszöb, hogy hozzányúljak.
Semmi más rosszat nem tudok mondani erről a motorról. Persze nem egy nyomaték bajnok, de a váltót használva tisztességesen megy (mégiscsak 132 LE). Lehet vele nagyon sóherkodni, mint ahogy azt nálam láthattad  ;) . De ha nem így közlekedsz, akkor szem eszi le a gatyádat. Nálam ez azt jelentette, hogy nem volt 8 liter feletti komplett tankra számolt fogyasztásom egy Horvátho csurig pakolt fordulónál (7,2-7,4). A bp-i dugós araszolásnál nincsenek csodák, egy-egy ilyen útra nálam is összejött 10 literes fogyi.

Ha egy T27-ben ki akarod próbálni, szólj, Gyöngyi kijön vele mikrotalira, ha megbeszélitek (egyébként is néha azzal jövünk)  :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7038 Dátum: 2018.08.23 22:25:07 »
Tapasztalatom szerint, ha külön nem kérik, akkor ez az alapértelmezett. :censored:
De ha kérik akkor is simán megeshet hogy közlik, hogy nincsen. :whistling:
Ha meg viszel, akkor hajlamosak pofákat vágni egyes helyeken, amiért nem a gyári 5W30 megy bele.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7039 Dátum: 2018.08.24 08:19:39 »
De ha kérik akkor is simán megeshet hogy közlik, hogy nincsen. :whistling:
Ha meg viszel, akkor hajlamosak pofákat vágni egyes helyeken, amiért nem a gyári 5W30 megy bele.
Többek között ezért kell nagyon vigyázni a márkaszervizekkel. Ilyen helyre nem is szívesen vinném, mert arra utal, hogy szakmai hozzáértésük nem üti meg az elégséges szintet. Ennyi erővel (ha már vitatkozni kell velük az olajról) egyszerűbb és sokkal olcsóbb egy mezei autószerelőhöz vinni, de inkább házilag/haverral megcsináltatni ingyen (az olajcsere tipikus az a művelet, amit magam végzek, kb. 1000 Ft egyszeri befektetést igényelt). Persze akkor nem lesz hivatalosan vezetett szervizkönyv.
Én egyébként simán kérném a panaszkönyvet ebben az esetben, ha nem a gyárilag előírt olajat teszik bele.
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.24 08:22:01 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7040 Dátum: 2018.08.24 09:03:05 »
Mindegyik mai motor kényes az olaj minőségére és ez a Valvematic motorokra is érvényes: 0W20 SM kell bele. A szervizek - a kedves ügyfél pénztárcájának kímélésére hivatkozva -  előszeretettel raknak 5W30-at bele. Tapasztalatom szerint, ha külön nem kérik, akkor ez az alapértelmezett. :censored:

Nekem az előző T27-ben ez a motor van. 209e km-ig nem volt érdemleges olajfogyás (egy csereciklus alatt kb 6-7 dl), utána 1 liter/5.000 km. Viszont az azóta eltelt 100e km alatt ez az érték nem nőtt, kb mindig ugyanennyi (4.500-6.000 km/1 liter). Ugyanúgy, mint a VVTi, ez is javítható hasonló módon. Nálam nincsmeg az ingerküszöb, hogy hozzányúljak.
Semmi más rosszat nem tudok mondani erről a motorról. Persze nem egy nyomaték bajnok, de a váltót használva tisztességesen megy (mégiscsak 132 LE). Lehet vele nagyon sóherkodni, mint ahogy azt nálam láthattad  ;) . De ha nem így közlekedsz, akkor szem eszi le a gatyádat. Nálam ez azt jelentette, hogy nem volt 8 liter feletti komplett tankra számolt fogyasztásom egy Horvátho csurig pakolt fordulónál (7,2-7,4). A bp-i dugós araszolásnál nincsenek csodák, egy-egy ilyen útra nálam is összejött 10 literes fogyi.

Ha egy T27-ben ki akarod próbálni, szólj, Gyöngyi kijön vele mikrotalira, ha megbeszélitek (egyébként is néha azzal jövünk)  :)
Köszi az infókat! Kipróbálást majd kitalálom, nem feltétlenül szeretném, mert akkor Avensist szeretnék majd venni és az nem fér bele a költségvetésbe (meg szükség sincs akkora autóra)  ::) :flowers: .
Fogyasztás kevésbé érdekel, ha 7,5-8 liter alatt van, akkor én azzal rendben vagyok. A motor biztosan erősebb lesz, mint a mostani 1.4-es 97 lóerős, és én nem vagyok attól megijedve, hogy pörgetni kell.

Az amúgy botrányos, hogy a márkaszervízek így állnak hozzá. A Corollánál nekem is mindig szólni kell külön, hogy a gyárilag előírt 5w30-at kérem. Volt, hogy a munkafelvevő visszakérdezett, hogy biztos, mert úgy drágább lesz. Mondtam, ne törödjön vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7041 Dátum: 2018.08.24 13:12:29 »
Egy kerdes
Auris hybriddel alltalaban EV-vagy ECO modban illik kozlekedni
Vagy egyaltalan van ertelme az EV modnak
Kosi elore is

mezoltan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7042 Dátum: 2018.09.01 18:16:53 »
Sziasztok ! Pár nap múlva csatlakozóm egy 2009 -es AURIS 1.6 Valvematic-al, xenon lámpás, kulcs-nélküli indítás. Esetleg ha lenne valakinek egy letölthető magyar kezelési útmutatója, hálás lennék. Német nyelvű a sajátja, nem értem. Néztem a toyota.hu-n, ott nincs csak 2012-es modelltől . :helpsmilie: Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.01 18:19:23 írta mezoltan »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7043 Dátum: 2018.09.02 10:10:10 »
Sziasztok ! Pár nap múlva csatlakozóm egy 2009 -es AURIS 1.6 Valvematic-al, xenon lámpás, kulcs-nélküli indítás. Esetleg ha lenne valakinek egy letölthető magyar kezelési útmutatója, hálás lennék. Német nyelvű a sajátja, nem értem. Néztem a toyota.hu-n, ott nincs csak 2012-es modelltől . :helpsmilie: Köszönöm.
Márkaszervízben adnak neked, csak vigyél pendrive-ot. ;)

mezoltan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7044 Dátum: 2018.09.02 10:53:02 »
Márkaszervízben adnak neked, csak vigyél pendrive-ot. ;)

Köszönöm az infót, a Toyota M5 -be fogok menni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7045 Dátum: 2018.09.02 10:53:28 »
Sziasztok ! Pár nap múlva csatlakozóm egy 2009 -es AURIS 1.6 Valvematic-al, xenon lámpás, kulcs-nélküli indítás. Esetleg ha lenne valakinek egy letölthető magyar kezelési útmutatója, hálás lennék. Német nyelvű a sajátja, nem értem. Néztem a toyota.hu-n, ott nincs csak 2012-es modelltől . :helpsmilie: Köszönöm.
Regisztrálod az autót a mytoyota.hu oldalon (alvázszám kell) és letöltődőd a hozzá való manuált.

Tapatalkkal küldve


mezoltan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7046 Dátum: 2018.09.02 11:33:57 »
Regisztrálod az autót a mytoyota.hu oldalon (alvázszám kell) és letöltődőd a hozzá való manuált.

Tapatalkkal küldve

Szia . Ez megtörtént, mármint beregisztráltam a mytoyota.hu-n, saját autóhoz beírtam az autó adatait, de az elektronikus kezelési útmutatónál, nem lehet kiválasztani a 2009-es évet, csak 2012 -től.  De majd bemegyek hozzájuk személyesen, viszem az autó papírjait is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7047 Dátum: 2018.09.02 22:15:08 »
Egy kerdes
Auris hybriddel alltalaban EV-vagy ECO modban illik kozlekedni
Vagy egyaltalan van ertelme az EV modnak
Kosi elore is
Alapból az ECO megy, és ha EV-re rakom, akkor amig kiméletesen nyomom akkor elektronyosan megy, pl a mélygarázsban, de ha nagyobbat nyomok, akkor kiírja, hogy ez nem megy EVben és ECOba kapcsol magától.
Igy maradok az alap ECO modban és igyekszem úgy játszani a gázpedállal, hogy amíg lehet az EVt válassza. Ez sík úton 70 km/h-ig megy max.
Most 168 km-re, vidéki, hegydomb és lapos részek, ebből kb 120 km autópálya 4.9-es fogyasztás kijelzéssel (azaz a valós ennél magasabb)

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7048 Dátum: 2018.09.03 10:51:33 »
Hello!

Szerintetek milyen arban lesz jovore az uj corolla HB  :clap:   2.0 180 pacis modell ? persze csak ugy kb. :)
Meg az is lehet ujra toyotam lesz........
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7049 Dátum: 2018.09.03 13:40:18 »
Hello!

Szerintetek milyen arban lesz jovore az uj corolla HB  :clap:   2.0 180 pacis modell ? persze csak ugy kb. :)
Meg az is lehet ujra toyotam lesz........
Ha lesz ...mármint kishazánkban is forgalmazzák majd, talán  :hmmmm: