Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232354 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6660 Dátum: 2017.06.07 19:55:45 »
Igen valóban lehet némi olajfogyasztás, de ez csupán lehetőség...az viszont tény, anno a Toyota túlzott olajfogyasztás miatt cserélt korábban blokkokat, igaz nem most....
Egy biztos, sajnos olyan világot élünk ahol mindenki ügyeskedni akar, nyerészkedni, több pénzt keresni, ha ez úgy megy, hogy drágábbnak mondjuk az olcsó olajat, akkor úgy....tisztelet a kivételnek, vagy megszakítjuk a menetet, és menettömítővel beragasztjuk a leeresztő csavart....ilyen is van márkaszervizben. Vagy csak nem cseréljük ki az olajszűrőt és az olajat, miközben kiszámlázunk 60eFt-ot olajcserére....az a szomorú igazság, hogy ez még napjainkban is működik.
Nem véletlenül vagyok én is szkeptikus, bár még minimum két olajcserém szervizes, csupán bízni tudok, és hinni az emberi szónak. De már az felveti a kérdést, mikor a márkaszerviz nem az autónak legjobbat ajánlja.
Amúgy ide vág, de a 80% városi üzem extrém használatnak számít, ott még akár indokolt lehet minimum 10e-ként az olajcsere. Baromi sok hideg indítás, nem optimális állapot, hosszú távon a kipufogógáz visszavezetésnek hála, szívóoldalon szépen szűkülhet a keresztmetszet.
Egyszer próbáltam egy 1.6 125 lovas Corolla-t....egész jól ment, bár az a hatodik nagyon kéne bele...
Auris HSD TS 2015.12

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6661 Dátum: 2017.06.07 22:44:23 »
Egyszer próbáltam egy 1.6 125 lovas Corolla-t....egész jól ment, bár az a hatodik nagyon kéne bele...
Ügyesek ... attól is megy jól, mert rövidebbek az áttételek ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6662 Dátum: 2017.06.08 10:50:54 »
Az olajfogyasztós motorok terén egyetértek. Nem elfogadható, hogy egy maximálisan karbantartott, megkímélt üzemmódban használt benzinmotor 200e km után egyszer csak 5-6e km/1 liter olajat fogyasszon. Előtte,szinte új korától, 15e km/0,5 liter volt (bár ezt sem értettem, miért). Előtte a műszaki hulladéknak titulált Citroënen és Peugeot autóim nem fogyasztottak olajat. Nem keveset, hanem semmit. A Toyotának meg 2003 óta nem sikerül ezt a hibát kiküszöbölnie. A Priusoknál,a Yarisba, Avensisben különböző motorokban szintén többeknek fogy az olaj. Egy 5 éves mindig pedánsan szervizelt Yarisban 1l/1000 km mennyiség fogy érthetetlen módon.
Tudod, japán kocsik mindig egy picit óvatosabban vezetik be az újításokat, ami benne van az működjön biztosan alapon. így van ez az olajevéssel is: Opelék már 20 éve tudják, Toyotáék csak most merték bevezetni biztosra :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6663 Dátum: 2017.06.08 11:20:44 »
Tudod, japán kocsik mindig egy picit óvatosabban vezetik be az újításokat, ami benne van az működjön biztosan alapon. így van ez az olajevéssel is: Opelék már 20 éve tudják, Toyotáék csak most merték bevezetni biztosra :D

 [rohog]

szóval ez nem bug, hanem feature
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6664 Dátum: 2017.06.08 13:38:03 »
 :cry:

Sajnos, miután láttuk a 6e km-nél befo...ott lengéscsillapítót, elgondolkodtató.
Bár jelzem a mostani Aurisom, és tesómék Corolla-ja sem eszi. Haveromék e11 1,4 vvti 8e alatt megeszik kb 1l-t. Bár arra fel voltunk készülve, mivel előző tulaj nem tudta az olafogyasztós témát, és a gépjárműben most van 200e km, viszont a műszakit még most is csont nélkül vitte 0 Ft ráköltésével, értem én, hogy Opel, de sajnos tudom mitől kop el...... [rohog]
Auris HSD TS 2015.12

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6665 Dátum: 2017.06.08 22:49:34 »
[rohog]

szóval ez nem bug, hanem feature
Ha a bug-ot dokumentálják, onnantól feature :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6666 Dátum: 2017.06.10 18:25:02 »
Hátsó lengéscsillapítók párban cserélve gariban, 6400  km-nél 😡

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6667 Dátum: 2017.06.10 21:27:01 »
Helyes :)

Alex2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6668 Dátum: 2017.06.11 08:00:09 »
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy Toyota Auris Hybrid autóban lehet használni mirrorlinket TT2&go készülékkel? Ha igen, melyik telefonnal?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6669 Dátum: 2017.06.11 11:06:29 »

Nem megy...
Állítólag régi samsung galaxy telefonok mennek vele...
Nézzél körül a YouTube.
Van pár videó, de sok reményt ne füzz hozzá.



Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról

Alex2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6670 Dátum: 2017.06.11 11:57:17 »
Nem megy...
Állítólag régi samsung galaxy telefonok mennek vele...
Nézzél körül a YouTube.
Van pár videó, de sok reményt ne füzz hozzá.



Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról
A YouTube videót már láttam, ami 1.0-ás mirrorlinkről szól Samsung telefonnal. Azonban úgy tudom, hogy az újabb típusú autókban már feltehetően 1.1-es mirrorlink van, amit az Android 6.0-ás vagy 7.0-ás Samsunghoz találtam, csak nem tudom kipróbálni, mert jelenleg nincs  ilyen készülékem. De nem vagyok biztos benne, hogy tudja a mirrorlinket a TT2&Go, ezért kérdeztem, hátha valaki már próbálta.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6671 Dátum: 2017.06.11 13:56:11 »
A YouTube videót már láttam, ami 1.0-ás mirrorlinkről szól Samsung telefonnal. Azonban úgy tudom, hogy az újabb típusú autókban már feltehetően 1.1-es mirrorlink van, amit az Android 6.0-ás vagy 7.0-ás Samsunghoz találtam, csak nem tudom kipróbálni, mert jelenleg nincs  ilyen készülékem. De nem vagyok biztos benne, hogy tudja a mirrorlinket a TT2&Go, ezért kérdeztem, hátha valaki már próbálta.
Nekem csak navigáció nincs a kocsi, a Samsung A3 2016 írta hogy kapcsolódik, de nem történt semmi...
Motorola X Style nem megy.
Már millió programot próbáltam akkor se akar csinálni semmit... :(

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6672 Dátum: 2017.06.12 07:41:21 »
Sajnos nálam alap audio van, bár baromira jól szól a zene így is, örülnék én is egy Touch 2-nek. Mint már írtam ebay-on 177e+10e csomag-ért árulnak egy alig használtat, hozzá való gps modult olyan 150-ért láttam, bár ebay-on van olcsóbb is.
Egyenlőre még gondolkodom, mi lenne, ha néznék valamiféle normális kijelzőt külön a műszerfalra, ami video in-en keresztül kezelne egy normális tolatókamerát, + használva a Galaxy S 4 telefonom video auto-ját android-os esetleg google navigációt használva ezerszer jobb lenne, mint a saját gyári navi, aminek az éves frissítése 35eFt. Mellesleg én Sygic-ot használok android-on, melynek a full európa térképe vég nélküli frissítéssel egyszeri 20-35 euro szokott lenni mikor akció van, ja és az ország térképek előfizetés nélkül bármikor letölthetők...ingyenes....szóval ha lenne egy normális tükrözés történet, sose kéne többet gyári navi.
Az évi 35e a frissítésért szerintem brutál..... értem én, hogy az extrákon kell gazdagodni...

Amúgy a Touch 2-nek is van video in-je...így ha az ember hozzá tud férni, és lehet szétosztani, akkor már csak egy kábel kell a Samsung-hoz és mehet is a történet...bár nem tudom hogyan válthat át automatik tolatóra, ha közben a másik video-n a telefon jelét kapja....
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6673 Dátum: 2017.06.12 08:12:08 »
Sajnos nálam alap audio van, bár baromira jól szól a zene így is, örülnék én is egy Touch 2-nek. Mint már írtam ebay-on 177e+10e csomag-ért árulnak egy alig használtat, hozzá való gps modult olyan 150-ért láttam, bár ebay-on van olcsóbb is.
Egyenlőre még gondolkodom, mi lenne, ha néznék valamiféle normális kijelzőt külön a műszerfalra, ami video in-en keresztül kezelne egy normális tolatókamerát, + használva a Galaxy S 4 telefonom video auto-ját android-os esetleg google navigációt használva ezerszer jobb lenne, mint a saját gyári navi, aminek az éves frissítése 35eFt. Mellesleg én Sygic-ot használok android-on, melynek a full európa térképe vég nélküli frissítéssel egyszeri 20-35 euro szokott lenni mikor akció van, ja és az ország térképek előfizetés nélkül bármikor letölthetők...ingyenes....szóval ha lenne egy normális tükrözés történet, sose kéne többet gyári navi.
Az évi 35e a frissítésért szerintem brutál..... értem én, hogy az extrákon kell gazdagodni...

Amúgy a Touch 2-nek is van video in-je...így ha az ember hozzá tud férni, és lehet szétosztani, akkor már csak egy kábel kell a Samsung-hoz és mehet is a történet...bár nem tudom hogyan válthat át automatik tolatóra, ha közben a másik video-n a telefon jelét kapja....
Ez alapjan próbáltad?



Elvileg neked mennie kellene...

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6674 Dátum: 2017.06.16 22:11:36 »
Hi újra itt.

Jelentem, megvolt az első hivatalos méréssel teljesített 552,8 km.
Ebből kb. 300km országút 90 és 110 között, a maradék város természetesen betartva a korlátokat.
Tankolva Mol 95-ös üzemanyag ugyanazon kútoszlopnál, na lehet tippelni mennyi ment le a torkán...... :clap:
Auris HSD TS 2015.12