Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1245092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6045 Dátum: 2014.01.18 19:12:48 »
Öszintén kit érdekel miből van a műszerfal teteje.
Nem az érdekel, miből van, hanem az, hogy tetszik vagy sem. Toyotánál alap kellene legyen az, hogy ne essen szét, ne zörögjön és idősebb korában is hasonló állapotban maradjon. Azonban ha nem tetszik akkor nincs kedvem évekig nézegetni. A Cori csak picit kölönbözik belülről az Auristól, de az megfogott. Az Auris meg inkább taszít, annak ellenére, hogy kivülről tetszetős.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6046 Dátum: 2014.01.19 02:02:48 »
Látható, hogy összességében egy áron vannak, sőt.
Akkor rosszul tudom, mert nyilvan anno nem vetettem ossze az autokat es ajalnatokat amikor epp 5-6 millio kozott keszultem autot venni hanem bementem a Toyota szalonba es levettem egy Aurist a polcrol  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6047 Dátum: 2014.01.19 02:03:15 »
gyerekek, mi ez nőklapjacaffe?
[rohog] :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6048 Dátum: 2014.01.19 07:52:18 »
Én igazából most a VII-es Golfról beszéltem, mikor felhoztam az árat, ez sikerült elég drágára.
Ráadásul a tesztelők mindig valami highline csodát kapnak meg, amiben sivalkodva élveznek, ami olyan 7 millában állna meg. (lásd pl ezt: http://www.vezess.hu/teszt/teszt_vw_golf_vii_1/41216/ ) Vennétek 7 milláért alsó közepes kompaktot? Nem érzitek kissé elrugaszkodottnak?
A legolcsóbb olyan, ami hasonlítható az én 1,6-os motoromhoz, az 1,4 tsi, az 5,6-ról indul. Trendline. 1,4-es. Alap. 5,6-ért... egy kompakt.
Érdekes, hogy a tesztelők nem érzik ezt drágának...  mindig odaírják, hogy már húde kevésért elvihető a 86 lóerős fapados, de abban még tesztelő nem ült. Abban nincs adaptív lengéscsillapítás mondjuk, meg bőrülés, meg ilyenek.

Amúgy szerintem a Toyota most is olyan kocsikat gyárt, mint mindig is. Csak az elvárások mentek feljebb. Ma már nem elég, hogy megbízható, tágas, tartós, jó a motor - ma már legyen tapizós meg tetszetős a műszerfal. Ami látszik. Még akkor is, ha ez drága, mert akkor élvez a tesztelő meg a tulajdonos.

Az én Aurisom is le lett húzva meg fanyalogva, mikor kijött, pedig szerintem semmiben nem kell szégyenkeznie a kortársaihoz képest (ősmotoros 1,6os golf V volt az ellenfél akkoriban). Akkor se tetszett senkinek a műszerfal, meg nincs könyöklő, meg a rádiógomb nehezen jár. Ezek voltak a fő érvek akkor a tesztekben...





csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6049 Dátum: 2014.01.19 10:04:51 »
hát a mostani auris a fasorban sincs a golfhoz képest, még az esetleges árkülönbséggel együtt is. ezt a toyota is komolyan veszi, annyira, hogy soron kívül fészliftelik. van is mit...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6050 Dátum: 2014.01.19 10:21:57 »
hát a mostani auris a fasorban sincs a golfhoz képest, még az esetleges árkülönbséggel együtt is. ezt a toyota is komolyan veszi, annyira, hogy soron kívül fészliftelik. van is mit...
Nekem pl. nagyon tetszik a most futó 2013as modellévű Auris. Az emberek meg veszik, mert látok belőle aránylag sokat, többnyire kombi kivitelben.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6051 Dátum: 2014.01.19 10:48:46 »
hát a mostani auris a fasorban sincs a golfhoz képest, még az esetleges árkülönbséggel együtt is. ezt a toyota is komolyan veszi, annyira, hogy soron kívül fészliftelik. van is mit...
Tudod van akinek már az 5 millió is túl sok pénz, nemhogy a több mint a 6 [rohog]

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6052 Dátum: 2014.01.19 11:01:10 »
hát a mostani auris a fasorban sincs a golfhoz képest, még az esetleges árkülönbséggel együtt is. ezt a toyota is komolyan veszi, annyira, hogy soron kívül fészliftelik. van is mit...

Nem nagyon tudok mit mondani erre, mivel sem az egyikben, sem a másikban nem ültem még.
A Golf most nagyon felkapott lett, mindenki arra erjed. Valószínűleg nem rossz kocsi.
De azt hiszem, a Toyota se olyan szörnyű, mint amennyire lehúzzák.
Érdekes kérdés ám, hogy mi a 'jó kocsi'.
Mert van az újságírós jó, ami legyen sportos, meg puha, meg szép, meg halk, meg egyen keveset.
Aztán meg van a felhasználói jó, ami meg elérhető árú, olcsón fenntartható, nem elromló, kopásálló, nyúzható.
És van még a gyártónak jó autó is, ami meg attól jó, ha sokat lehet keresni rajta.
Nos, talán az elsőt nézve tényleg a Golf lehet a jobb. A másik kettőt azért megnézném...


Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6053 Dátum: 2014.01.19 11:03:23 »
hát a mostani auris a fasorban sincs a golfhoz képest, még az esetleges árkülönbséggel együtt is. ezt a toyota is komolyan veszi, annyira, hogy soron kívül fészliftelik. van is mit...

Csak kár, hogy a drága jó tsi golfok idő előtt mennek motorgenerálra... stb... stb... nem elég az, hogy szép, tartósságra sehol sincs a toyota termékeihez képest.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.19 11:04:54 írta Corollás Gergő »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6054 Dátum: 2014.01.19 11:11:56 »
Csak kár, hogy a drága jó tsi golfok idő előtt mennek motorgenerálra... stb... stb... nem elég az, hogy szép, tartósságra sehol sincs a toyota termékeihez képest.
Ezért azonos áron is  Toyotát választanám  ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6055 Dátum: 2014.01.19 11:39:02 »
Ezért azonos áron is  Toyotát választanám  ;)

Na ezzel maximálisan egyet értek. :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6056 Dátum: 2014.01.19 12:16:45 »
Csak kár, hogy a drága jó tsi golfok idő előtt mennek motorgenerálra... stb... stb... nem elég az, hogy szép, tartósságra sehol sincs a toyota termékeihez képest.
Kicsit fel van ez fújva. A TSI motorok esetleges hibáit mind gariban cserélték. Mondhatjuk, hogy a Toyota VVT-i motorcsaládjával nagyobb gondok voltak, ugye gondolok itt a 2001-2004es vvt-i motorok cseréjére, vagy éppen a tipikus szívócsonk hibákra. De az Auris féknyikorgós belépője sem volt túl elegáns.
A Golf pont olyan jó, mint a Corolla vagy Auris, ezek a kategória legjobbjai. Mondjam azt, hogy a Golf5 2003vége óta tartalmazza a hátsó légbefúvóst, ezt pl. a 2013ban megjelent Auris nem tartalmazza, szóval sok a pro kontra érv.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6057 Dátum: 2014.01.19 13:08:07 »
Kicsit fel van ez fújva. A TSI motorok esetleges hibáit mind gariban cserélték. Mondhatjuk, hogy a Toyota VVT-i motorcsaládjával nagyobb gondok voltak, ugye gondolok itt a 2001-2004es vvt-i motorok cseréjére, vagy éppen a tipikus szívócsonk hibákra. De az Auris féknyikorgós belépője sem volt túl elegáns.
A Golf pont olyan jó, mint a Corolla vagy Auris, ezek a kategória legjobbjai. Mondjam azt, hogy a Golf5 2003vége óta tartalmazza a hátsó légbefúvóst, ezt pl. a 2013ban megjelent Auris nem tartalmazza, szóval sok a pro kontra érv.

Nem a felszereltségről meg beltérről van szó. A Toyota megbízhatóbb. És fel van fújva a tsi, mert tényleg nagyon rossz egy konstrukció. Hányat vittem már szervizbe, ne tudd meg.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6058 Dátum: 2014.01.21 15:54:37 »
Kicsit fel van ez fújva. A TSI motorok esetleges hibáit mind gariban cserélték. Mondhatjuk, hogy a Toyota VVT-i motorcsaládjával nagyobb gondok voltak, ugye gondolok itt a 2001-2004es vvt-i motorok cseréjére, vagy éppen a tipikus szívócsonk hibákra. De az Auris féknyikorgós belépője sem volt túl elegáns.
A Golf pont olyan jó, mint a Corolla vagy Auris, ezek a kategória legjobbjai. Mondjam azt, hogy a Golf5 2003vége óta tartalmazza a hátsó légbefúvóst, ezt pl. a 2013ban megjelent Auris nem tartalmazza, szóval sok a pro kontra érv.


Ezt Te sem gondolod komolyan.  :hmmmm:
A VVT-i egy kiforrott és megbízható konstrukció, ami a TSI-kröl közel sem mondható el.
Arról nem is beszélve, hogy kíváncsi lennék egy 400-500 ezer km-t futott TSI szervíztörténetére.  :whistling:

Erre a Toyota motorcserére meg nem tudok egy példát sem, pedig mozog egy-két darab a környezetemben.  :cool2:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6059 Dátum: 2014.01.21 16:20:02 »
Ezt Te sem gondolod komolyan.  :hmmmm:
A VVT-i egy kiforrott és megbízható konstrukció, ami a TSI-kröl közel sem mondható el.
Arról nem is beszélve, hogy kíváncsi lennék egy 400-500 ezer km-t futott TSI szervíztörténetére.  :whistling:

Erre a Toyota motorcserére meg nem tudok egy példát sem, pedig mozog egy-két darab a környezetemben.  :cool2:
Pedig igaz. Az első szériás motorok szinte mind ezzel a gonddal küszködnek, nyilván nem véletlen, hogy anno 7 évig vagy 180 ezer km-ig olajfogyi gond miatt ingyen és bérmentve a Toyota gariban új blokkra cserélte a hibásakat. Itt a fórumon is vannak/voltak motorcserés vvt-ik és számtalan az olajevős.