Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1245042 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5250 Dátum: 2011.03.24 13:47:08 »
Használatfüggő! Az én autómban 137 ezer km van, és még csak elől voltak fékbetétek cserélve, hátul még az sem. Oké, főleg pályán ment, de ebből látszik, hogy nem km függő.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5251 Dátum: 2011.03.24 13:56:17 »
Több helyen olvastam, hogy nyiszog az Aurisok féke... Talán csak gyors kopás miatt, de az is lehet, hogy más az oka.  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5252 Dátum: 2011.03.24 17:56:45 »
60 ezer km -nél kellet valakinek hátsó féket cserélni? Lejárt a garim február elején, kb két héten belül mennék a hatvanezres szervizre és visít a jobb hátsó fék. :cry:
Kopás jelző lenne?   :hmmmm:
Az enyémen ~40e-nél cserélték a hátsót garanciában, pontosan azért, mert visítani kezdett az is (az elsők mellett). Használat és autó-függő! Feleségem autóján (Astra H) 90e-nél cserélték először az elsőket, a hátsó még sokáig megfelelő lesz!
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5253 Dátum: 2011.03.24 18:01:52 »
A garis cserét már  :censored: az nem fog menni, sajnos. Azért elég furcsa lenne 60 ezernél hátul elkopna, eddig még nem volt olyan autóm amelyiknél ez sikerült volna.
Köszi a válaszokat  :flowers: a szervizben nemsokára minden kiderül.  :nonono:
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5254 Dátum: 2011.03.24 19:42:02 »
Attol fugg mikor visit. Ha mindig, akkor nem a betet a ludas, hanem a munkahenger, ami berohadt. Ha csak fekezesnel, akkor a betet kopott el.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5255 Dátum: 2011.03.24 20:40:51 »
...Persze nem is egy objektív szakértő cikkét olvashattuk... :hug:

Mutass már olyanokat. Egyébként ha objektív szakértő lennék, akkor elfogadnád a véleményem?

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5256 Dátum: 2011.03.25 22:25:33 »
...Persze nem is egy objektív szakértő cikkét olvashattuk... :hug:

Mutass már olyanokat. Egyébként ha objektív szakértő lennék, akkor elfogadnád a véleményem?
Ne szívd fel a taknyot! Amit írtál az valamelyest érdekes volt annak is, aki E12-t hajt és annak is, aki E15-t. Mindössze arra utaltam, hogy a leírásodban javarészt a külsőségeknél megrekedtél, holott pont' ezek azok a dolgok, amelyek megítélése teljesen az egyéni ízlés kérdése! Hogy egy belső műszerfal elem "embertelen" anyagból készült-e vagy sem, az eltörpül számomra ahhoz a problémához képest, hogy megint autózhatok 2*100 km-t, mert  meg kell zsírozni a "tűzkarikát", és ha ez meg is történik, akkor most már ez mindig így lesz? 20e kilométerenként vihetem kenésre???? Nincs végeleges megoldása problémának??? És soha, de soha sem tudok csendesen gurulgatni a városban??? Mindig parasztszekér módján, visítva-sivítva kell közlekednem???
Hát én ezért fészkelődöm kényelmetlenül az Auris ülésében, és nem azért, mert "buszos"! :winkiss:
hazard

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5257 Dátum: 2011.03.25 23:12:11 »
Ne szívd fel a taknyot!

Semmi okot nem adtam hasonló megjegyzésekre, ezt a vonalat itt kéne abbahagyni, remélem, nem túl nagy kérés.

Azért kifejtem, mire gondoltam. Egyrészt "független szakértők" nincsenek. Az autók megítélése nem objektív tudomány (sőt, nem is tudomány), sosem volt az. Az emberek nagy része nem is objektív elemek alapján választ autót, hanem elsősorban az ízlés befolyása alatt. Így hát szubjektivitást számon kérni nagyon finoman fogalmazva minimum véleményes dolog: némileg _mindenki_ szubjektív, ha autókról van szó. Másrészt 1-2 óra alatt persze, hogy az alapvető benyomásokról ír az ember, függetlenség és/vagy szakértőség ide vagy oda. Ezt írtad:

...sztem par ora alatt ezt nem lehet eldonteni (ahogy ezt mar irtam korabban is)  :hug:
Nem csak ezt, hanem a beszámolóban szereplő sok egyéb dolgot sem. Persze nem is egy objektív szakértő cikkét olvashattuk... :hug:

Ez egy fölösleges megjegyzés. Ráadásul még kapufa is, ugyanis azon túl, hogy tisztáztuk, nincsenek objektív szakértők ebben a szubjektív témában, 1-2 óra után nyugodtan lehet megalapozott véleményt nyújtani egy ugyanolyan motorral szerelt másik autóhoz képest mutatkozó menetteljesítményekről, anyagminőségről, helykínálatról, váltóról, üléshelyzetről, összeszerelésről, zajszintről, és a többiről. Labiscsakl cartárs megjegyzését elfogadom, a praktikum összetettebb dolog (bár ültem már annyit Aurisban, és próbáltam már annyiszor, hogy ebben is megalapozottnak érzem a véleményem, az E12-höz képest azon túl sem erős az Auris, hogy nem áll kézre).
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.25 23:23:33 írta Satriani »

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5258 Dátum: 2011.03.26 07:19:53 »
KNECHT márka minőségéhez mit szóltok? Levegőszűrőt vennék! (LX 2792)  :hmmmm:
Várom a válaszokat.
Üdv!
 
 
auris aquatis

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5259 Dátum: 2011.03.26 09:14:44 »
Ne szívd fel a taknyot!

Semmi okot nem adtam hasonló megjegyzésekre, ezt a vonalat itt kéne abbahagyni, remélem, nem túl nagy kérés.

Azért kifejtem, mire gondoltam. Egyrészt "független szakértők" nincsenek. Az autók megítélése nem objektív tudomány (sőt, nem is tudomány), sosem volt az. Az emberek nagy része nem is objektív elemek alapján választ autót, hanem elsősorban az ízlés befolyása alatt. Így hát szubjektivitást számon kérni nagyon finoman fogalmazva minimum véleményes dolog: némileg _mindenki_ szubjektív, ha autókról van szó. Másrészt 1-2 óra alatt persze, hogy az alapvető benyomásokról ír az ember, függetlenség és/vagy szakértőség ide vagy oda. Ezt írtad:
Ne tipródj, nem ér ez ennyit! Nem bántó szándékkal írtam a bejegyzéseimet, csak megfogalmaztam azokat a problémákat, amik valósak és jelentősek az Auris használatát érintően. Érdemes azért tovább is olvasni, és nem kellene leragadni az első mondatnál! :flowers:
hazard

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5260 Dátum: 2011.03.27 13:51:15 »
60 ezer km -nél kellet valakinek hátsó féket cserélni? Lejárt a garim február elején, kb két héten belül mennék a hatvanezres szervizre és visít a jobb hátsó fék. :cry:
Kopás jelző lenne?   :hmmmm:

Nekem 50-52.000 körül volt egy hátsófék csere, gariban, mert berohadtak a fékbetétek! Visított, mint egy szekér a kocsi tőle!  :censored:


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5261 Dátum: 2011.03.27 18:47:39 »
60 ezer km -nél kellet valakinek hátsó féket cserélni? Lejárt a garim február elején, kb két héten belül mennék a hatvanezres szervizre és visít a jobb hátsó fék. :cry:
Kopás jelző lenne?   :hmmmm:

Nekem 50-52.000 körül volt egy hátsófék csere, gariban, mert berohadtak a fékbetétek! Visított, mint egy szekér a kocsi tőle!  :censored:
Hát le is petézek, ha pluszban még ennyit kell fizetnem mert van egy konstrukciós hiba!  :censored: :censored: :censored:
Fery

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5262 Dátum: 2011.03.27 20:09:36 »
Szerintem pont arról van szó hogy nem került semmibe, mert garanciába cserélték a fékeket 50e km után - nem tudom ezt hány márka csinálja meg.  :hmmmm:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5263 Dátum: 2011.03.28 07:45:11 »
Szerintem pont arról van szó hogy nem került semmibe, mert garanciába cserélték a fékeket 50e km után - nem tudom ezt hány márka csinálja meg.  :hmmmm:

Igen! Félre értettem.  :) (nálam már nem játszik a gari mert elmúlt három éves  :no:)
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5264 Dátum: 2011.03.28 07:49:25 »
Mult heten en megkotottem a 2 ev extracare-t. Most jar hozza 20ezer forintnyi szerviz kupon. Ket csikorgo fekpofa es szinte ingyen van... (nekem csere ota "sajna" nem csikorog, igy onkoltseges lesz  :lol: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX