Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1245173 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4245 Dátum: 2009.08.10 23:35:40 »
Úgy tudom, a gyárak minőségbiztosítási rendszerét vizsgálták, amikor a törökök legyőzték a japánokat. Ha ez így van, akkor ettől függetlenül a termék minősége akár lehet fordított is a vizsgálat eredményéhez képest.
Lehet, persze. Minden lehet. Csak az nem, hogy törvényszerűségek állnak fenn ezen a téren  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4246 Dátum: 2009.08.11 00:28:36 »
Viszont ha úgy van, ahogy írtam, akkor a felmérés eredménye és a végtermék minősége között nincs szoros összefüggés, tehát erre hivatkozni érvelési hiba.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4247 Dátum: 2009.08.11 06:39:40 »
Viszont ha úgy van, ahogy írtam, akkor a felmérés eredménye és a végtermék minősége között nincs szoros összefüggés, tehát erre hivatkozni érvelési hiba.
Ellenben amit te fölvetettél, az csak feltételezés. Sőt ha mégis valósnak bizonyul (hogy ti. magát a minőségbiztosítást vizsgálták "csak"), akkor is sokkal inkább enged következtetni arra, hogy a jobb minőségbiztosítás folytán maguk a termékek is jobb minőségűek, mint az ellenkezőjére.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4248 Dátum: 2009.08.11 07:04:27 »
"Ez itt a gond: azt hisszük, hogy a japán úgy általában jobban dolgozik, mint a török és így tovább. Ez a nagy hülyeség."

OFF szerintem meg nem. japánban a munka becsület és tisztesség dolga. nemhogy a török hanem az egész világ számára ez felfoghatatlan.
és ennek köszönhetem h a 20éves kukába való autómmal mit művelek.  :yes:
ON : és szégyen h nyekereg egy új toyota bárhol, bármikor.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4249 Dátum: 2009.08.11 09:51:00 »
...a jobb minőségbiztosítás folytán maguk a termékek is jobb minőségűek...

Látni kellene ezt a felmérést, ugyanis ha a törökök "győzelmét" olyan komoly dolgok hozták össze, mint mondjuk iratkezelés, beszállítói kommunikáció, reklamáció kezelése, annak legfeljebb áttételesen lehet egyáltalán köze a termék minőségéhez.

Palaczk, a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy a japán gyártású autók valahogy hangyányit komplettebbnek, összerakottabbnak tűnnek. Le lehet ezt söpörni egy egyszeri felmérésre hivatkozva, aminek az eredményét még nem is láttuk (ha máshogy van, szívesen veszek linket), ha ez valakit megnyugtat, én nem bánom. Azért én hiszek a szocializációból fakadó különbségekben: nem ismerek még egy olyan népet, aki annyira állat módjára tud dolgozni, mint a japán.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4250 Dátum: 2009.08.11 10:11:28 »
Akkor ez kamu?:
"Leírom tízmilliómodszorra is: Toyota saját belső felmérés: a török gyár jobb, minőséget produkált, mint a japán.  "
Csak kíváncsiságból kérdezem.  :szemez:
Dehogy kamu - pont hogy azt bizonyítja, hogy mennyire értelmetlen ez alapján szelektálni, hogy az egyiket Törökországban, a másikat Japánban rakták össze ;) ... Másrészt szerinted azért produkált jobb minőséget a török gyár, mert törökök dolgoznak benne  :szemez: ? Ez itt a gond: azt hisszük, hogy a japán úgy általában jobban dolgozik, mint a török és így tovább. Ez a nagy hülyeség.

Aki japán autó mellett dönt, az nagy részben az elmúlt évtizedekben produkált japánban történt gyártás és tervezés miatt teszi ezt. Persze, ma a gazdaságosság miatt Törökországban is gyártanak toyotát. Hogyan lehet ezt eladni? Hát persze, hogy ezzel a 'török gyár a legjobb minőségben' szöveggel. Szerintem nincs olyan japán autó fan, aki 2 azonos típusú és árú toyota példány közül ne a japánt választaná a törökkel szemben. (persze Palack-kot leszámítva). De ez biztos azért van, mert a török toyoták a legjobbak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4251 Dátum: 2009.08.11 10:22:20 »
Egyszer már leírtam, de leírom újra. Volt japán Corollám elálló műszerfallal, víztől foltosodó üléshuzattal, Bosch alkatrészekkel, volt angol Corollám, 165 ezernél is hibátlanul, volt török Versom MMT típushibát leszámítva hibátlanul. És, hogy tovább fokozzam:
Az Európában kapható Lexusokat kizárólag japánban gyártják. A most futó IS-re szinte több visszahívás, kampány volt, mint az összesre eddig. Akkor most mi van?

De részemről befejeztem, aki akarja fetisizálja továbbra is a japán összeszerelést.

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4252 Dátum: 2009.08.11 10:24:22 »
Misi, inkább ismertess meg velünk a felméréssel.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4253 Dátum: 2009.08.11 10:30:26 »
Az Európában kapható Lexusokat kizárólag japánban gyártják.
Biztos nem segítené az eladásokat, ha a Bmw áron kínált Lexus valójában egy Törökországban gyártott Toyota lenne. De ez csak egy feltételezés a részemről.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4254 Dátum: 2009.08.11 10:41:30 »
Ja, mert ha egy Japánban gyártott Toyota van BMW áron kínálva, akkor az sokkal jobb.
Hisz az a lényeg, hogy az alvázszám eleje JT-vel kezdődjön. Az maga a szentháromság, japánban van az autók életerejének szívcsakrája, a japán emberek valójában itt felejtett marslakók, hihetetlen képességekkel, akiknek nincs más céljuk, mint űrhajót készíteni, amivel visszatérhetnek szeretett bolygójukra, de ahhoz, hogy ezt elkészíthessék, először autókon, akarom mondani kizárólag Toyotákon gyakorolnak.

Na, most lett elegem a fórumból.


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4255 Dátum: 2009.08.11 10:56:40 »
jó felejtsük el a JT fétisht .
Misi, nyugoggy meg és hagyjuk az egészet   :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4256 Dátum: 2009.08.11 11:03:04 »
Na, most lett elegem a fórumból.

Kemény dolgok ezek valóban.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4257 Dátum: 2009.08.11 11:04:10 »
Ja, mert ha egy Japánban gyártott Toyota van BMW áron kínálva, akkor az sokkal jobb.
Hisz az a lényeg, hogy az alvázszám eleje JT-vel kezdődjön. Az maga a szentháromság, japánban van az autók életerejének szívcsakrája, a japán emberek valójában itt felejtett marslakók, hihetetlen képességekkel, akiknek nincs más céljuk, mint űrhajót készíteni, amivel visszatérhetnek szeretett bolygójukra, de ahhoz, hogy ezt elkészíthessék, először autókon, akarom mondani kizárólag Toyotákon gyakorolnak.

Na, most lett elegem a fórumból.



Én már írtam korábban, hogy engem különösképp nem érdekel, hogy hol gyártották a Toyotámat. Csöndbe is maradtam mindaddig, amíg nem olvasok olyanokat, hogy a török toyota a legjobb toyota. Na itt nem tudtam megállni, hogy beleszóljak ebbe az elcsépelt témába.
A Lexus-nak meg igen is ad egy plusz presztízst, hogy japánban rakják össze, a technokrata fellegvárban. De bocs, ha tévedek. Te amikor eladsz egy Lexust 20milláért, nem jobb azt mondani, hogy japánban gyártották, minthogy törökben? Közvetve ez nem segíti a te munkádat is? Én csak feltételeztem, ha nem így van, sorry. Más szakmában vagyok.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4258 Dátum: 2009.08.11 11:06:12 »
Na, most lett elegem a fórumból.

Kemény dolgok ezek valóban.

Én is elironizálgattam eddig ezen, de kezd tele lenni a tököm a témával.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4259 Dátum: 2009.08.11 11:12:26 »
Én már írtam korábban, hogy engem különösképp nem érdekel, hogy hol gyártották a Toyotámat. Csöndbe is maradtam mindaddig, amíg nem olvasok olyanokat, hogy a török toyota a legjobb toyota. Na itt nem tudtam megállni, hogy beleszóljak ebbe az elcsépelt témába.
A Lexus-nak meg igen is ad egy plusz presztízst, hogy japánban rakják össze, a technokrata fellegvárban. De bocs, ha tévedek. Te amikor eladsz egy Lexust 20milláért, nem jobb azt mondani, hogy japánban gyártották, minthogy törökben? Közvetve ez nem segíti a te munkádat is? Én csak feltételeztem, ha nem így van, sorry. Más szakmában vagyok.

Senki nem írta, hogy a török Toyota a világ legjobbja, azt írtam, hogy pár éve jobb eredményt ért el, mint a japán gyár. Sajnos nem tudom publikálni a teljes felmérést, mert belsős anyag, nekem sincs meg. (Az is lehet, hogy csak kitaláltam....)
A hozzánk érkező Lexusok azért jönnek Japánból, mert a mi kontinensünkön sajnos nem fogy annyi, hogy megérné itt gyártani. Az USA piacra készítenek helyben is Lexusokat (RX), mert ott egyrészt megéri, másrészt igényli az ottani hangulat.
Az eladások során kevesen vannak, akik megkérdezik, hogy hol gyártják, inkább kipróbálják, megnézik, stb. A legjobb marketingünk a korábbi vásárlók véleménye. Nem ritka, hogy "összeakadnak" a szalonban az érdeklődők a tulajokkal.

Amúgy megint nem arra reagált senki, hogy mondjuk az IS problémák mennyiben erősítik a tökéletes japán gyártás mítoszát....