Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1233838 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3585 Dátum: 2008.11.27 21:14:21 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3586 Dátum: 2008.11.27 22:47:06 »
OK, egyszer kerítünk majd rá időt! :2guns:

Mire? Pisztolypárbajra?  :flowers:

------------------

Nézd... Ismerem a spritmonitort, persze. Most néztem meg, ott jellemzően olyan 1.5 literes eltérések vannak az 1.4 benzin Corollák és a 2.0 benzin Avensisek között (pl. az első oldalon 5.80-7.33 közti értékek a Corollánál, 7.08-8.64 közöttiek az Avénél). De városi fogyiról beszéltünk. Te azt írtad, hogy jellemzően 7-8.5 közötti értékeket etetsz az autóddal városban. Mi meg 8.5-9 közöttieket az Avensissel. Ha figyelmen kívül hagyjuk a feltételezésedet, hogy ez utóbbi adat valótlan -magyarul ha elhiszed, hogy az én adatom valós, cserébe azért, hogy én is elhiszem a tiédet, ami szerintem alapfeltétel kéne hogy legyen- akkor kijelenthető, hogy a két autó városi fogyasztása között messze nincs akkora eltérés, amit az ember feltételezne az 1.4 vs. 2.0, a 97 vs. 147 LE alapján. ERRE (és nem többre) utaltam azzal a kijelentésemmel, hogy az 1.4 benzin Corolla RELATÍVE!!! sokat fogyaszt városban.

Sosem feltételeztem, hogy nem mondasz igazat. Inkább az a gond, hogy mindenki más élethelyzetben van, így a városi fogyi baromi szubjektív. Mennyire lehet reális az a fogyasztás, mint mindjuk én az utcán parkoló, hidegindítással 10km-re és 10percre lévő munkahelyemre mérek, miközben be sem melegszik rendesen a kocsi, mire megérkezem. A vezetők lábában is simán lehet takarékosság. Az lenne a legjobb, ha 3hónapig egy 1,4 Aurist használnál, arra az értékre lennék kiváncsi. Simán lehet, hogy te városban úgy tudsz közlekedni, ahogy egy átlag Avensis tulaj nem tud és/vagy nem akar. Szóval próbálok az átlag felhasználókról beszélni, mert biztos sok példa van rá, hogy valaki az 1,3yarisával többet bekapat városban mint a Camrys ésszel közlekedő.
A gyári adatok szerint az 1,4Auris-2.0Avensis tekintetében 1,9liter városi és 1,2liter vegyes fogyasztás különbség van.
Spritmonitor átlag: Auris 7,88* Avensis 9,28, vagyis a gyakorlatban 1,4liter különbség van vegyesben, a gyári 1,2-vel szemben, akkor a valós városi között miért ne lehetne reális az 1,9liter? Független a Te fogyasztásodtól, mivel most általánosságban beszélünk.
ON vagyok, sorry, de ezt még ebbe a topicba bepaszíroztam.
*sajnos kis számú a minta, így nem túl megbízható

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3587 Dátum: 2008.11.27 23:16:00 »
Ákos2004, válasz a "Mennyit fogyaszt..." topikban! Elkerülendő, hogy Szilvi haragja ránk zúduljon  :winkiss: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3588 Dátum: 2008.11.27 23:26:56 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz

Én vettem, de még tavaly szeptemberben, az autóval együtt. Hogy mennyibe került, nem emlékszem, de utánanézek, hátha megtalálom.


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3589 Dátum: 2008.11.28 08:42:43 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz

Én vettem, de még tavaly szeptemberben, az autóval együtt. Hogy mennyibe került, nem emlékszem, de utánanézek, hátha megtalálom.

Koszonom

Meg vmi. regebben olvastam hogy vki. keszitetett uleshuzatot az autohoz. Vki tud errol is infot adni. Lehetoleg Bp-i elerhetosegut keresek.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3590 Dátum: 2008.11.28 08:53:58 »
Meg vmi. regebben olvastam hogy vki. keszitetett uleshuzatot az autohoz. Vki tud errol is infot adni. Lehetoleg Bp-i elerhetosegut keresek.

Sztem Auris eseten en voltam az   :whistling:
De az nem pesti, ellenben nagyon jo! Nemreg vki irt be egy masik topikba pesti cimet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3591 Dátum: 2008.11.28 10:14:51 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz

Én vettem, de még tavaly szeptemberben, az autóval együtt. Hogy mennyibe került, nem emlékszem, de utánanézek, hátha megtalálom.

Épp nagyszervizen vagyok a Yarissal, gondoltam amíg várok, megkeresem neked az árakat. Oldalvédőcsík készlet 17.873.-, lökhárító sarokvédő: 18.448.-.
Saját véleményem szerint nincs sok értelme. Nekem is van a yarison, de nem véd semmit, mivel a kilincs vonalában a legszélesebb az autó. Ugyanez igaz a sarokvédőkre is. Mi nem is rakattunk végül az Aurisra.
Szilvi 62

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3592 Dátum: 2008.11.29 08:21:07 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz

Én vettem, de még tavaly szeptemberben, az autóval együtt. Hogy mennyibe került, nem emlékszem, de utánanézek, hátha megtalálom.

Épp nagyszervizen vagyok a Yarissal, gondoltam amíg várok, megkeresem neked az árakat. Oldalvédőcsík készlet 17.873.-, lökhárító sarokvédő: 18.448.-.
Saját véleményem szerint nincs sok értelme. Nekem is van a yarison, de nem véd semmit, mivel a kilincs vonalában a legszélesebb az autó. Ugyanez igaz a sarokvédőkre is. Mi nem is rakattunk végül az Aurisra.

Sziasztok!
A gyári katalógusban nem találtam a lökhárító tetejére a csomagtér felöl érkező karcolások kivédésére "díszlécet".
Illetve valahol láttam, de az volt a gondom, hogy éppen, hogy a vízszintes felület 3/4 ig ért.
Szerintem tovább kéne annak érnie egészen a lökhárító függőleges hátfalig !!!
Nekem nem dísznek kellene.
Hol és mennyiért lehet beszerezni Auris - hoz?
Fery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3593 Dátum: 2008.11.29 11:24:50 »
sracok ki az aki mar vett Aurisra oldalso ajtovedo es lokharito vedo csikot,  ess mennyiert?

Viziborz

Én vettem, de még tavaly szeptemberben, az autóval együtt. Hogy mennyibe került, nem emlékszem, de utánanézek, hátha megtalálom.

Épp nagyszervizen vagyok a Yarissal, gondoltam amíg várok, megkeresem neked az árakat. Oldalvédőcsík készlet 17.873.-, lökhárító sarokvédő: 18.448.-.
Saját véleményem szerint nincs sok értelme. Nekem is van a yarison, de nem véd semmit, mivel a kilincs vonalában a legszélesebb az autó. Ugyanez igaz a sarokvédőkre is. Mi nem is rakattunk végül az Aurisra.

Sziasztok!
A gyári katalógusban nem találtam a lökhárító tetejére a csomagtér felöl érkező karcolások kivédésére "díszlécet".
Illetve valahol láttam, de az volt a gondom, hogy éppen, hogy a vízszintes felület 3/4 ig ért.
Szerintem tovább kéne annak érnie egészen a lökhárító függőleges hátfalig !!!
Nekem nem dísznek kellene.
Hol és mennyiért lehet beszerezni Auris - hoz?


Ez már a corolla kombimnál is gond volt; én színtelen fóliacsíkkal oldottam meg, hogy a fényezés ne sérüljön.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3594 Dátum: 2008.12.01 08:38:13 »
Sziasztok :)

Mar beszerzes alatt vannak a disz/vedo csikok. Riaszto ( maradtak az eredeti nyitasi modszerek ) kerult bele a hetvegen es tolatoradar. Most viszont felhivtak a figyelmemet, hogy kattog az ajtohatarolo ( mas mint a tobbi 3 ajtonal ) + az ablakemelo hallat fura karistolo hangokat. Viszem szervizbe mikor fogadnak, mert nem szeretnem ha kesobb karcos lenne esetleg az uveg.

ui.: meg vmi. ha elveszem a labam a gazrol es utan! nyomom ki a kuplungot akkor termeszetes, hogy "lassan" reagal a fordulatszam csokkenesre, sot 1 pillanatra fel is emeli minimalisat, mielott visszaesne?????

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3595 Dátum: 2008.12.01 09:11:45 »
Sziasztok :)

Mar beszerzes alatt vannak a disz/vedo csikok. Riaszto ( maradtak az eredeti nyitasi modszerek ) kerult bele a hetvegen es tolatoradar. Most viszont felhivtak a figyelmemet, hogy kattog az ajtohatarolo ( mas mint a tobbi 3 ajtonal ) + az ablakemelo hallat fura karistolo hangokat. Viszem szervizbe mikor fogadnak, mert nem szeretnem ha kesobb karcos lenne esetleg az uveg.

ui.: meg vmi. ha elveszem a labam a gazrol es utan! nyomom ki a kuplungot akkor termeszetes, hogy "lassan" reagal a fordulatszam csokkenesre, sot 1 pillanatra fel is emeli minimalisat, mielott visszaesne?????

Viziborz

A fordulatemelés természetes, gázelvételkor az fel nem használt üzemanyag elégetése végett lassabban szabályoz vissza; ahogy bejáródik a motor ( meg hozzészoksz egy kicsit) csökkenni fog a jelenség.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3596 Dátum: 2008.12.01 09:41:16 »
ui.: meg vmi. ha elveszem a labam a gazrol es utan! nyomom ki a kuplungot akkor termeszetes, hogy "lassan" reagal a fordulatszam csokkenesre, sot 1 pillanatra fel is emeli minimalisat, mielott visszaesne?????

Viziborz
Ezt mar epp en is meg akartam kerdezni, mert nalam csak hideg motornal (indulas utan kb 2-3 percig) kifejezetten felugrik a fordulatszam valtasnal amikor kinyomom a kuplungot. Amint egy picit melegszik a motor ez megszunik es hat akkor ez lehet, hogy normalis jelenseg, de nekem is furcsa volt

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3597 Dátum: 2008.12.01 09:56:01 »
ui.: meg vmi. ha elveszem a labam a gazrol es utan! nyomom ki a kuplungot akkor termeszetes, hogy "lassan" reagal a fordulatszam csokkenesre, sot 1 pillanatra fel is emeli minimalisat, mielott visszaesne?????

Viziborz
Ezt mar epp en is meg akartam kerdezni, mert nalam csak hideg motornal (indulas utan kb 2-3 percig) kifejezetten felugrik a fordulatszam valtasnal amikor kinyomom a kuplungot. Amint egy picit melegszik a motor ez megszunik es hat akkor ez lehet, hogy normalis jelenseg, de nekem is furcsa volt

Hat igen nekem is furcsa, remelem tenyleg megszunik bejaratas utan.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3598 Dátum: 2008.12.04 08:21:02 »
Tegnap elvittem a kocsit a 270 Kmes szervizre :)
Elso fek csere lesz + bal elso ajtohatarolo ( erosen kattog mint aki log ) + az ajtoban levo vedo folia igazitasa, mert teljesen leengedett ablaknal majd visszaemelesnel eroteljesen surlodo es koppano hangot adott. A folian van 1 masik foliaval "erositett resz ( kemenyebb ) es ez beleert a vasuti atjaronal levo  "Andras" keresztre jellemzo ablakmozgato mechanikaba. Javasoltam hogy feszitsuk meg es 1 ketoldalas ragszalag segitsegevel megoldodott a problema. Remelem nyaron nem valik le.

Kozben konzultaltam szakertovel is az ugyben hogy miert emelkedik meg a fordulat valtaskor elengedett gaz majd kinyomott kuplungpedalnal. Ez 1 ilyne konstrukcio es ehez kell igazitani a labmozgast. Kicsit fura volt az Ave utan de belelehet jonni es mar nincs az a zavaro ford szam emelkedes. Szoval a lenyeg hogy bejaratas utan sem fog valtozni?  :eek:

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3599 Dátum: 2008.12.04 09:04:31 »
Szoval a lenyeg hogy bejaratas utan sem fog valtozni?  :eek:

Viziborz

Nyugi, fog; csökken a fordulatszámemelés, mivel a jobban összekopott motornál valahogy másképp működik egy kicsit. amíg nagyon nyers a motor, addig sokkal jobban emeli a fordulatot. (és az 1,4 motor is jobban emeli, mint az 1,6) - amikor 1,5évnyi használat után átültem egy pár körre egy 0km-es gépbe, alig tudtam rendesen kezelni, pedig ugyanúgy használtam - szerintem a nyers motornak egy kicsit több üzemanyag kell, mint egy bejáratottnak; és emiatt jobban emeli a fordulatot.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!