Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1229663 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #120 Dátum: 2006.11.19 18:59:30 »
Idézetet írta: "Satriani"
:!:  :!:  :!:  :!:  :!:

HOPPÁ!!!  :mivan:

Auris menetpróba: http://www.channel4.com/4car/di/toyota/auris/5074/1


Lehet hogy csak ez a buzi jobbkormány zavar be, de nekem a belseje nem tetszik...
Nem jó ez a hegyi lesikló mûszerfal... :?  
Az elefántablak meg továbbra is.. [smilie=sm08.gif]

Amúgy kívülrõl nagyon ott van az Auris, :10:  sztem qrva jó lett... :nagymosoly:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #121 Dátum: 2006.11.19 22:45:08 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Satriani"
:!:  :!:  :!:  :!:  :!:

HOPPÁ!!!  :mivan:

Auris menetpróba: http://www.channel4.com/4car/di/toyota/auris/5074/1


Lehet hogy csak ez a buzi jobbkormány zavar be, de nekem a belseje nem tetszik...
Nem jó ez a hegyi lesikló mûszerfal... :?  
Az elefántablak meg továbbra is.. [smilie=sm08.gif]

Amúgy kívülrõl nagyon ott van az Auris, :10:  sztem qrva jó lett... :nagymosoly:

És megintcsak egyzónás a klíma. Félek drága lesz a két zóna. Vagy csak magas csomagban...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #122 Dátum: 2006.11.20 23:02:03 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"


(Egyébként tudtátok , hogy ezt a Mercedes találta ki ? Azokban már a 70-es években kétzónás volt a fûtés/szellõzés...)


Bezony ám!
És klíma nélküliekbe is kétoldali "klíma" volt... :nagymosoly:
Két tekerõ volt, bejelölve a hõmérsékletekkel.


Én se véletlenül írtam fûtés/szellõzés-t , nem pedig klímá-t ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #123 Dátum: 2006.11.20 23:25:56 »
Idézetet írta: "Satriani"
:!:  :!:  :!:  :!:  :!:

HOPPÁ!!!  :mivan:

Auris menetpróba: http://www.channel4.com/4car/di/toyota/auris/5074/1


Na , hát vannak itt érdekes infók ...

1 : "While the Japanese-speaking Auris doesn't get (...) manual boxes...(...)...the CVT box that's standard in Japan" - döbbenet , tehát ott a kocsit nem is csinálják kézi váltóval , csak fokozatmentes automatával  :o ... viszont Európában ez lesz : "...five- and six-speed manuals for Euro duty, plus a MultiMode box with paddle shifters." - vagyis öt- és hatsebességes kézi váltók , ezt ugye eddig is tudtuk , nyilván az erõsebbekben lesz a hatgangos , szerintem az 1.6-osban meg a 2.0 és 2.2 dízelekben ; az viszont megintcsak új infó , hogy eszerint az MMT váltós darabokban a váltó kapcsolható lesz a kormány mellé (mögé?) szerelt billentyûkkel is - ez jó :) !

2 : "...the new petrol 1.6 Dual VVT-i..." - azaz az 1.6-os benzines nem pusztán erõsebb lesz - ez egy új motor , amiben kettõs VVT-i vezérlés lesz !

3 : "...It stands shorter in length, taller and usefully wider than the outgoing Corolla hatch..." - tehát az Auris magasabb és szélesebb lesz az E12-esnél - viszont nemhogy nem lesz hosszabb , de épp ellenkezõleg : rövidebb lesz  :o

4 : "...it's based off an all-new platform..." - vagyis a nagyon hasonló külsõ méretek ellenére , az autó egy teljesen új padlóvázat kapott , vagyis nem egy E12-es upgrade csupán  :D !

Ezek bizony nagyon jó hírek !

Ami pedig magát az autót illeti : hát egyre jobban tetszik - a belsõ különösen , fülig ért a szám mikor fölfedeztem hogy a középkonzol "lebeg" (mint a Volvonál) - ez igen , végre egy eredeti ötlet , kis merészség  :10: ... ezt a belsõt nagyon-nagyon eltalálták  :szemez: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #124 Dátum: 2006.11.21 08:53:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , hát vannak itt érdekes infók ...

Szerintem ezek közül csak a váltóval kapcsolatos infó az új félig-meddig, ráadásul az egyik tudtommal nem is pontos: az Auris hosszabb lesz (4220 mm), mint az E12 HB (4180 mm).

Nekem is nagyon tetszik, az E12-höz hasonlóan ezt is nekem csinálták.

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
AURIS - általános topik
« Válasz #125 Dátum: 2006.11.21 11:21:59 »
Itt az új Corolla!!!

007

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #126 Dátum: 2006.11.21 11:40:11 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , hát vannak itt érdekes infók ...

Szerintem ezek közül csak a váltóval kapcsolatos infó az új félig-meddig, ráadásul az egyik tudtommal nem is pontos: az Auris hosszabb lesz (4220 mm), mint az E12 HB (4180 mm).

Nekem is nagyon tetszik, az E12-höz hasonlóan ezt is nekem csinálták.


Közben volt az AB-ben is cikk róla , õk is csináltak a kocsival menetpróbát Japánban . Neten sajnos nincs fönn , csak a nyomtatott kiadásban . A lényeg : az angol infó a rövidebb kasztniról téves , 4 centivel hosszabb lesz az Auris HB mint az E12 HB .

Amúgy nagyon dicsérték az autót - a futómû megállapításuk szerint sokat javult az E12-höz képest , az utastérre azt írták hogy kategóriájához képest szokatlanul igényes . Kiemelték továbbá a tágasságot meg a tetszetõs designt . Ez volt a konklúzió : "Sehr schick , qualitativ hochwertig , mit kräftigen , modernen Motoren und guten Fahreigenschaften . Damit wird er mehr als bisher zu einer echten Herausforderung für den Klassenbesten , den VW Golf ."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #127 Dátum: 2006.11.21 11:44:51 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Itt az új Corolla!!!


Ejha  :o ... ez SZÉP  :D !!! SOKKAL jobban néz ki mint az E12 szedán , szerintem ez nagyobb változás , mint az Auris az E12 HB-hez képest ! Öntudatos , komoly arc (egész más mint az E12 szedán/kombi bávatag arckifejezése) , dinamikus és elegáns oldalnézet ... klassz  :10: ! Kicsit beugrik róla oldalnézetbõl a Jetta , összességében meg az új Civic szedán , de ez egyáltalán nem kritika akar lenni  :) ... bakker egy ilyen Corollát el tudnék képzelni magunknak , pontosabban apámnak a Carina helyett !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #128 Dátum: 2006.11.21 11:45:35 »
Akkor lesz nekünk CVT váltonk, amikor 1500 ccm-es és 1800 ccm-es motor. Soha.
Remélem lesz normális ótómata is :D

Egyébként a 4 ajtós sedan nagyon jól néz ki, de én inkább Avensis-t szeretnék venni, ha ez a mostani kiszolgált.
D: 212

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
AURIS - általános topik
« Válasz #129 Dátum: 2006.11.21 11:50:37 »
Szép! A kombiról nincs még kép? A japán vagy usa verziót már láttam, de az európai biztos más lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #130 Dátum: 2006.11.21 11:57:17 »
Idézetet írta: "czsiga"
Akkor lesz nekünk CVT váltonk, amikor 1500 ccm-es és 1800 ccm-es motor. Soha.
Remélem lesz normális ótómata is :D

Egyébként a 4 ajtós sedan nagyon jól néz ki, de én inkább Avensis-t szeretnék venni, ha ez a mostani kiszolgált.


Nekünk persze hogy nem lesz CVT váltónk - de nem is kéne , az alapján amit az angolok írnak róla . Alacsony fordulatról felhúzatni nem lehet vele mert nem engedi le oda a motort , ha meg nyomod neki , akkor feszt pörgeti eszeveszetten ("hysterically")  :shock: ... kéne a francnak ilyen váltó . Nem 100-asok ezek a japánok hogy ez kell nekik  :szemforgat:

"Normális" automata tartok tõle , hogy megint nem lesz . Az MMT-rõl beszélnek , ugye (remélhetõleg gyermekbetegségekbõl kigyógyítva) . Hogy ezek mellé lesz-e hagyományos automata , mint eddig az 1.6-osban - hát valszeg igen , de kérdéses hogy új lesz-e , vagy marad az eddigi , oldschool négygangos , ami tényleg csak megrögzött automata-freakeknek jó választás , egy csomó kompromisszummal ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #131 Dátum: 2006.11.21 11:58:56 »
Idézetet írta: "Peter"
Szép! A kombiról nincs még kép? A japán vagy usa verziót már láttam, de az európai biztos más lesz.


Hát a kombi minden bizonnyal ugyanilyen lesz , mármint szembõl - mert ez a szedán a képen már az európai verzió , legalábbis nagyon annak tûnik . Remélem , a kombi hátulját (is) kicsit izgalmasabbá teszik a mostani , "elsõéves designer-hallgató rajzol egy kompakt kombit" típusú megoldásnál  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #132 Dátum: 2006.11.21 12:07:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Szép! A kombiról nincs még kép? A japán vagy usa verziót már láttam, de az európai biztos más lesz.


Hát a kombi minden bizonnyal ugyanilyen lesz , mármint szembõl - mert ez a szedán a képen már az európai verzió , legalábbis nagyon annak tûnik . Remélem , a kombi hátulját (is) kicsit izgalmasabbá teszik a mostani , "elsõéves designer-hallgató rajzol egy kompakt kombit" típusú megoldásnál  :roll:


Inkább nagyobb legyen, mint izgalmas, sajna a mostani 402l-es csomagtere nem egy világbajnok, azért 450-500l beleférhetne!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #133 Dátum: 2006.11.21 12:29:48 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peter"
Szép! A kombiról nincs még kép? A japán vagy usa verziót már láttam, de az európai biztos más lesz.


Hát a kombi minden bizonnyal ugyanilyen lesz , mármint szembõl - mert ez a szedán a képen már az európai verzió , legalábbis nagyon annak tûnik . Remélem , a kombi hátulját (is) kicsit izgalmasabbá teszik a mostani , "elsõéves designer-hallgató rajzol egy kompakt kombit" típusú megoldásnál  :roll:


Inkább nagyobb legyen, mint izgalmas, sajna a mostani 402l-es csomagtere nem egy világbajnok, azért 450-500l beleférhetne!!!


Ja igen , nagyobb is legyen , stimmel ! Nagyobb és szebb :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
AURIS - általános topik
« Válasz #134 Dátum: 2006.11.21 13:09:16 »
Ugyan az ára , mennyi lesz ?
zegény vagyok