Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221406 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #90 Dátum: 2006.11.06 15:50:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
... elképzelhetõnek tartom , hogy pl. a továbbra is Corolla néven futó , ezennel immár deklaráltan is a modellpalettán belül máshová pozicionált szedán és kombi kap majd egy egyszerûbb technikát (ami lehet hogy nem lesz más , mint egy megvariált E12-es) , és az kerül majd bele egyes piacokon az alapabb Aurisokba is .

Ez annyira logikusnak hangzik, hogy eszembe sem jutott. :) Már nagyon várom az elsõ teszteket. Ugye a Toyoták általában nem a vezetési élményrõl szólnak, de ha az Auris bizonyos változatai valóban multilink hátsó felfüggesztést kapnának, akkor egy közvetlen kormányzással és normális motorral könnyen élménydús kis autót lehet csinálni. Akkor pedig már fáradok is a kasszához.

Tudtommal TS verzióról egyelõre szó sincs, de nem hiszem, hogy csak annak lenne másféle hátsó felfüggesztése. Ismerve a Toyota költséghatékony mûködését, nem tûnik racionálisnak egy rétegmodellhez külön futómûvet fejleszteni.  :hmm:

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
AURIS - általános topik
« Válasz #91 Dátum: 2006.11.06 15:58:08 »
Idézetet írta: "Satriani"
... az Auris nagyobb motorral szerelt verzióiban több lengõkaros hátsó futómû lesz. Errõl hallottatok valamit? Szuper lenne, de az azért elég ritka dolog, hogy egy autót kétféle konstrukciójú futómûvel is áruljanak...  :hmm:

A dolog igen egyszerû, mivel japánban lehet kapni 4wd hajtással ezeket az autókat, az pedig csatolt legõkaros futómûvel bajosan megoldható, tehát máris adva van a 4wd több lengõkaros hátsó futómûve. Ezt már csak elhatározás kérdése, hogy melyik motorhoz szerelik.

Hogy érthetõbb legyen:
007

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #92 Dátum: 2006.11.06 16:37:16 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
... elképzelhetõnek tartom , hogy pl. a továbbra is Corolla néven futó , ezennel immár deklaráltan is a modellpalettán belül máshová pozicionált szedán és kombi kap majd egy egyszerûbb technikát (ami lehet hogy nem lesz más , mint egy megvariált E12-es) , és az kerül majd bele egyes piacokon az alapabb Aurisokba is .

Ez annyira logikusnak hangzik, hogy eszembe sem jutott. :) Már nagyon várom az elsõ teszteket. Ugye a Toyoták általában nem a vezetési élményrõl szólnak, de ha az Auris bizonyos változatai valóban multilink hátsó felfüggesztést kapnának, akkor egy közvetlen kormányzással és normális motorral könnyen élménydús kis autót lehet csinálni. Akkor pedig már fáradok is a kasszához.

Tudtommal TS verzióról egyelõre szó sincs, de nem hiszem, hogy csak annak lenne másféle hátsó felfüggesztése. Ismerve a Toyota költséghatékony mûködését, nem tûnik racionálisnak egy rétegmodellhez külön futómûvet fejleszteni.  :hmm:


Meglátjuk ... mondjuk biztosan lesz TS modell , de amúgy abszolút stimmel amit írsz .

A teszteket amúgy én is nagyon várom ... örülnék neki , ha az Auris meg tudná ismételni a Yaris sikereit ! Szerintem erre van is esélye , különösen a kis dízellel szerelt változatnak - abból már a Corolla is jól szerepelt a hasonlóan 90 lovas konkurrenciával szemben , pontosabban : nem a motor miatt kapott ki .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
AURIS - általános topik
« Válasz #93 Dátum: 2006.11.09 20:11:43 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Most látom a képen, hogy csalódnom kell! Az elõzõ képeken úgy láttam, hogy lesz végre két zónás klíma, de most látom, hogy ez is csak 1 zónás :(


Az Avensisben 2 zónás van, de még egyszer sem használtuk. Így is jól teszi a dolgát a rendszer.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #94 Dátum: 2006.11.10 22:53:13 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Most látom a képen, hogy csalódnom kell! Az elõzõ képeken úgy láttam, hogy lesz végre két zónás klíma, de most látom, hogy ez is csak 1 zónás :(


Az Avensisben 2 zónás van, de még egyszer sem használtuk. Így is jól teszi a dolgát a rendszer.

Akkor neked nincs fázós asszonykád :wink: Nekem van, és többször jó lett volna, ha nekem nem kellett volna megfõnöm, hogy õ ne fázzon.
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #95 Dátum: 2006.11.11 08:20:26 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Most látom a képen, hogy csalódnom kell! Az elõzõ képeken úgy láttam, hogy lesz végre két zónás klíma, de most látom, hogy ez is csak 1 zónás :(


Az Avensisben 2 zónás van, de még egyszer sem használtuk. Így is jól teszi a dolgát a rendszer.

Akkor neked nincs fázós asszonykád :wink: Nekem van, és többször jó lett volna, ha nekem nem kellett volna megfõnöm, hogy õ ne fázzon.


Dettó, vagy nyáron izzadnom...  :nemnem:
Bár hozzá kell fûznöm azt is, gyakorlati tapsztalat alapján, hogy ez észrevehetõen csak a lábtérben történik meg, a fejtérben nem jelenik meg élesen a különbség. :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
AURIS - általános topik
« Válasz #96 Dátum: 2006.11.11 20:41:48 »
Egyébként is jellemzõ, hogy aki vezet kevésbé fázik, hiszen többet "mozog", fékez, vált, stb. Illetve feszülteben figyel. Igazából a kétzónás légkondi akkor jön még jól, ha tartósan egy oldalról süt be a nap az autóba, így akit jobban ér a nap, biztosan melegebbet érez.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
AURIS - általános topik
« Válasz #97 Dátum: 2006.11.13 08:36:15 »
Mielõtt még kiteljesedik a gyász. :kacsint:
Látom a link nem ér semmit, inkább kép az Auris 2 zónás klímájáról.
Gondolom, hogy az alapváltozatokban nem ilyen lesz.

007

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #98 Dátum: 2006.11.13 09:16:20 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Mielõtt még kiteljesedik a gyász. :kacsint:
Látom a link nem ér semmit, inkább kép az Auris 2 zónás klímájáról.
Gondolom, hogy az alapváltozatokban nem ilyen lesz.


Mindenesetre szép... Szerintem. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #99 Dátum: 2006.11.13 21:25:53 »
Szerintem is furcsa az uj Auris külsöje de bizunk bent hogy élöbe szebb mint képen de belüröl nem rossz szerintem.csak a motor eröt fejlesztheték volna kicsit

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #100 Dátum: 2006.11.14 22:33:13 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Kgabe"
Most látom a képen, hogy csalódnom kell! Az elõzõ képeken úgy láttam, hogy lesz végre két zónás klíma, de most látom, hogy ez is csak 1 zónás :(


Az Avensisben 2 zónás van, de még egyszer sem használtuk. Így is jól teszi a dolgát a rendszer.

Akkor neked nincs fázós asszonykád :wink: Nekem van, és többször jó lett volna, ha nekem nem kellett volna megfõnöm, hogy õ ne fázzon.


Szintén zenész . Jóbarátném mellett az autóban gyakran pólóban izzadok , miközben õ pulóverben éppen csak hogy nem fázik  :szemforgat: ... ilyenkor jól jönne egy kétzónás cucc . (Másik kiváló tulajdonsága hogy nem bírja a huzatot , ez engem rendesen õrületbe tud kergetni , ha pl. a Camryvel megyünk meleg idõben , mert már városban is becsukatja velem az összes ablakot , ilyenkor csak a szellõzés marad , ami nekem nyáron édeskevés  :roll: ... szerencsére legalább a Corollájában ez már nem gond , abban legalább van klíma.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #101 Dátum: 2006.11.14 22:35:25 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Mielõtt még kiteljesedik a gyász. :kacsint:
Látom a link nem ér semmit, inkább kép az Auris 2 zónás klímájáról.
Gondolom, hogy az alapváltozatokban nem ilyen lesz.


BIZTOS, hogy az alapokban nem ilyen lesz  :szemforgat: ... de legalább lehet majd kapni a kocsihoz , ez is komoly elõrelépés .

(Egyébként tudtátok , hogy ezt a Mercedes találta ki ? Azokban már a 70-es években kétzónás volt a fûtés/szellõzés...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #102 Dátum: 2006.11.15 00:31:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


(Egyébként tudtátok , hogy ezt a Mercedes találta ki ? Azokban már a 70-es években kétzónás volt a fûtés/szellõzés...)


Bezony ám!
És klíma nélküliekbe is kétoldali "klíma" volt... :nagymosoly:
Két tekerõ volt, bejelölve a hõmérsékletekkel.
Sok dolgot a Merdzsó rakott be elsõként szériában. :nana:

Apropó: hétvégén mentünk bulizni, taxi :arrow:  200D (124es) 778ezer km(!), bontatlan motor, mondjuk semmit nem ment, :ordog:  de belülrõl alig lehetett hallani hogy dízel, nem tûnt hangosabbnak egy korabeli benzines autónál...
Vagy csak sokat piáltam... :hmm:  
Hazafelé már nem mondanám meg milyen taxival jöttünk... :partyman:  :beer:

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
AURIS - általános topik
« Válasz #103 Dátum: 2006.11.15 08:06:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
... de legalább lehet majd kapni a kocsihoz , ez is komoly elõrelépés .

Ugyanez érvényes a tempomat-ra is, nem látszik túl jól a képeken de ott van.  :D
007

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #104 Dátum: 2006.11.15 11:47:05 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Idézetet írta: "Palaczk"
... de legalább lehet majd kapni a kocsihoz , ez is komoly elõrelépés .

Ugyanez érvényes a tempomat-ra is, nem látszik túl jól a képeken de ott van.  :D


E12-höz is van, csak itthon nem lehet kapni... :crazy:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!