Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1230079 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
AURIS - általános topik
« Válasz #60 Dátum: 2006.11.01 19:39:26 »
Nemmel szavaztam, bár elsõre tetszik, fõleg belülrõl, azonban az új corolla kombi és szedán eleje képen jobb. Mégsem ezért "nem", legalább 10 évig nem is akarok autócserére gondolni. :kacsint:
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #61 Dátum: 2006.11.02 10:55:55 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "czsiga"


Mondjuk a Honda Civic benzines motorpalettája kifejezetten sz*r.  
1,4 / 85 LE ??? Ez mondjuk vicces 15 mp-s gyorsulás.
1,8 / 140 LE : Ez király, de keveseknek kell 140 lóerõ benzinbõl.


Hát, ha a Sziviké sz*r akkor a Corolla e11/e12, Auris-é mi?????? :roll:
Nem védeni akarom a Hondát, de az Auris se lesz egy villám az 1.4es vvti-vel, az 1.6 meg pont arra lesz jó hogy semmire...
Akkor már ésszerûbbnek tartom azt a "keveseknek kellõ" 140lovas benzinest...  (nekem pl. tökéletes volna)
Amúgy a Toyota nem véletlen nem rakta be az e12-be az 1.8vvtit, dobhatták volna kukába az összes 1.6-os Corollát...


Figyi , írtam már hogy miért nem rakta bele a sima 1.8 VVTi-t az E12-be a Corolla . Mert nem fogyott volna a fõ piacokon ! A nagy többség kompakt autóba benzinesbõl 1.6-ost vesz , egy kisebb hányad 1.4-est - 1.6-osnál nagyobbat csak igen kevesen (pár százalék) választanak . Leírtam ezt már egyszer . A nagy piacokon minden kompakt autóból az 1.6 benzines fogy a legjobban , némelyikbõl egyes piacokon az 1.4-es ; a nagyobbakat nem viszik , nem kell szinte senkinek . Hogy neked kéne , az pech  :szemforgat:

Ami az Aurist illeti : TS biztosan lesz belõle , és akkor lesz három benzines meg három dízel . Kicsit szûkös , de lefedi a vásárlói igények hatalmas hányadát . Ami magukat a motorokat illeti : benzinesbõl az 1.6-os bõven elég lesz bele , tudni fogja azt , amit a legtöbb vásárló elvár egy ilyen kategóriájú autótól .

Ha pedig a kisebb , keleti piacokat nézzük , na azok szempontjából meg végképp fölöslegesek a nagyobb benzines változatok - "árérzékenyék" elõszeretettel az alapmotort veszik , meg lehet nézni , hogy pl. mekkora hányadban fogy/fogyott nálunk , hogy két példát mondjak , a 2.0 Mazda 3 , vagy épp a 2.0 Astra vagy Golf . Ritka , mint a fehér holló ...

Félre ne érts , én nem helyeslem a Toyotának ezt a politikáját a szûk választékkal , de õk úgy gondolják , hogy a nagyon kevés vevõ , aki nem tud a típusból emiatt választani , bevállalható hátrány azért a költségmegtakarításért , amit elérnek a további modellváltozatok kihagyásával .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #62 Dátum: 2006.11.02 10:58:38 »
Idézetet írta: "Simi72"
Nemmel szavaztam, bár elsõre tetszik, fõleg belülrõl, azonban az új corolla kombi és szedán eleje képen jobb. Mégsem ezért "nem", legalább 10 évig nem is akarok autócserére gondolni. :kacsint:


Ezeken a képeken a japán változatok láthatók , nálunk biztosan máshogy fog kicsit kinézni , mint ahogy az E12 is máshogy nézett ki valamennyire .

Amúgy olvastam , hogy néhány nagy piacon (pl. a németen) ezeket már nem is fogják forgalmazni  :szemforgat: ... igaz hogy ez eddig is így volt , pl. a franciáknál az E12-bõl sem árulták a szedánt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
AURIS - általános topik
« Válasz #63 Dátum: 2006.11.02 11:47:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Félre ne érts , én nem helyeslem a Toyotának ezt a politikáját a szûk választékkal , de õk úgy gondolják , hogy a nagyon kevés vevõ , aki nem tud a típusból emiatt választani , bevállalható hátrány azért a költségmegtakarításért , amit elérnek a további modellváltozatok kihagyásával .

Ez nagyon korrekt megfogalmazás, és én is így gondolom.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
AURIS - általános topik
« Válasz #64 Dátum: 2006.11.02 12:26:18 »
Na jó, de ha már megvan a motor, mint pl. az 1,8-as, amit beletesznek más modellekbe, az vajon olyan sokba kerülne beletenni a Corollába is?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #65 Dátum: 2006.11.02 12:48:32 »
Idézetet írta: "veze"
Na jó, de ha már megvan a motor, mint pl. az 1,8-as, amit beletesznek más modellekbe, az vajon olyan sokba kerülne beletenni a Corollába is?


Sokba . Egyrészt ki kéne fejleszteni , letesztelni stb az adott modellt (hogyaszondja 1.8-as Corolla , európai piacra szánt kivitel) , másrészt ugye gyártani is kéne ami megfelelõ módosításokat igényel a gyártósoron , továbbá ugye ez többféle alkatrészt jelentene amit megintcsak le kell gyártani/be kell szerezni , mi több még a szállítás , a fogyasztóhoz eljuttatás folyamatában is plusz költséget jelent minden egyes plusz modellváltozat ... de nyilván ez utóbbi a legkisebb összetevõ .

Amikor a gyártók filléres alkatrészeken spórolnak , mert úgy agyalnak hogy egy autónál 50 cent megtakarítás az egymillió autónál már 500 ezer euro , akkor ne csodálkozz azon , hogy ha lehet , elspórolnak egy további modellváltozatot ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #66 Dátum: 2006.11.02 20:39:21 »
Íme , már kész is van a gyárilag morcosított kivitel  :D


('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #67 Dátum: 2006.11.02 21:00:52 »
Fogadjunk, hogy nem a honlapon keresztûl jársz be a fórumra.
3 napja kint van.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #68 Dátum: 2006.11.02 21:19:18 »
Idézetet írta: "Misi"
Fogadjunk, hogy nem a honlapon keresztûl jársz be a fórumra.
3 napja kint van.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


... ééés Ön NYERT  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #69 Dátum: 2006.11.03 00:28:30 »
Idézetet írta: "Misi"
Fogadjunk, hogy nem a honlapon keresztûl jársz be a fórumra.
3 napja kint van.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Egybõl a dízel vs. benzines topikba megy... :ordog:
Onnan jöhet a többi... :wink:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #70 Dátum: 2006.11.03 00:31:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Félre ne érts , én nem helyeslem a Toyotának ezt a politikáját a szûk választékkal , de õk úgy gondolják , hogy a nagyon kevés vevõ , aki nem tud a típusból emiatt választani , bevállalható hátrány azért a költségmegtakarításért , amit elérnek a további modellváltozatok kihagyásával .

Ez nagyon korrekt megfogalmazás, és én is így gondolom.


Ezért szeretek Palaczk Szakival "vitázni", mindenre racionális magyarázata van, de ezt tényleg különösen szép volt... :szemez:  :10:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #71 Dátum: 2006.11.03 00:39:04 »
Idézetet írta: "veze"
Na jó, de ha már megvan a motor, mint pl. az 1,8-as, amit beletesznek más modellekbe, az vajon olyan sokba kerülne beletenni a Corollába is?


Sajnos tényleg sokba...
Még régebben olvastam, nem akarok konkrétumokat írni, mert már nem emlékszem kristálytisztán, de a lényeg az volt X márka Y modelljénél még idõbe észrevettek egy konstrukciós hibát, viszont a premier már megvolt a gyártósor ott állt, így csak egy tényleg néhány fillérrel drágább alkatrész beszerelésével tudták kompenzálni a hibát, végeredménybe így is azonban tízmilliókat bukott az adott gyártó... :shock:

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #72 Dátum: 2006.11.03 15:54:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Fogadjunk, hogy nem a honlapon keresztûl jársz be a fórumra.
3 napja kint van.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

...meg a "Milyen legyen az új Corolla?" topikot sem olvassa: http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?p=127596#127596  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Raktam ide pár képet, amik még eddig nem voltak errefelé: http://mygallery.cc/s4tch/auris/ Szépen lassan kúsznak fel a képek. ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #73 Dátum: 2006.11.03 23:51:50 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Misi"
Fogadjunk, hogy nem a honlapon keresztûl jársz be a fórumra.
3 napja kint van.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Egybõl a dízel vs. benzines topikba megy... :ordog:
Onnan jöhet a többi... :wink:


Egyébként tényleg , mióta megvan az az elátkozott topik , tényleg ezt csinálom  :szemforgat: ... Gép elé leül :arrow: Explorer (jójótudomhogyxar) :arrow: Kedvencek :arrow: Fórum :arrow: dízelbenzintopik ... és aztán a feeling ami így fest : :banging:

(de én vagyok a  :crazy: , már többször megfogadtam hogy be sem nézek oda többé)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #74 Dátum: 2006.11.04 00:47:48 »
Idézetet írta: "holex"
Szerintem nem fog tetszeni amit írok.
Ez az Auris egyáltalán nem lett szép! A belsõ rendben van, de a külsõ kifejezetten csúnya.
Azt hiszem sokan elfogultak vagytok a márkával és a modellel kapcsolatban (egy kicsit én is) és talán emiatt nem meritek/akarjátok bevallani, de az az autó tényleg nem lett szép. Biztos vagyok benne, hogy ha ez egy Renault modell lenne, akkor midenki leszólná, ehelyett keresitek azokat az apróságokat amibe bele lehet kapaszkodni és azt mondani, de tök jó ez az autó.
Legyetek õszinték, ennél azért Ti is többet vártatok. Nem ûrhajós Civic-et, de semmiképp egy átszabott Yarist.
Így egy hónap után, azt kell mondanom, hogy csalódtam.
Már nem vagyok biztos benne, hogy jövõ tavasszal, amikor autó után nézek az Auris lesz a favorit.
Sõt! A Volvo C30-at már most vonzóbbnak találom.
Várom az ellenvéleményeket!


Szóval hogy szép-e az Auris ? Szerintem igen . Tucatautó-viszonylatban , igen . Az utódjához képest , igen . A jelenlegi Toyota modellpalettán belül is , igen . Egy erõsen modernizált E12-es design , azon a vonalon haladva amit az Ave II kezdett , és a Yaris II folytatott . Nem formabontó design , de nem is csúnya , alapvetõen kellemes ránézni .

És hogy tetszik-e a kategóriáján belül ? A kategória szépségeihez (Civic , Alfa 147 , Volvo C30) viszonyítva nem annyira . A 3-as Mazda is szebb egy kicsivel . Viszont ha odatesszük a fõ konkurrensei mellé , lásd Golf , Astra stb - igen , akkor tetszik , kicsit jobban is , mint közülük némelyik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )