Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232345 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gabor01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7095 Dátum: 2018.11.19 12:51:23 »
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 2014-es Auris hybrid sport touring - ra felmegy-e a 15"-os acélfelni. 5x114.3 ostókörös, 60-as agyméret. Valahol mintha azt olvastam volna hogy csak 16"-os és 17"-os felni megy fel rá. Előre is köszönöm a válaszokat.

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

Szia!

Változat/felszereltség függő, a legtöbbre nem megy fel a 15-ös, de léteznek verziók, amire igen. Az első féktárcsa függvénye, ami pl. a panorámatetősök esetében biztos, hogy nagyobb, arra 16-nál kisebb nem megy.  Viszont a 16-os felnivel nagyságrendekkel kényelmesebb az eredetileg 17-el szerelt autó és tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt. Ne kérdezzétek miért. G.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7096 Dátum: 2018.11.19 14:28:24 »
Szia!

Változat/felszereltség függő, a legtöbbre nem megy fel a 15-ös, de léteznek verziók, amire igen. Az első féktárcsa függvénye, ami pl. a panorámatetősök esetében biztos, hogy nagyobb, arra 16-nál kisebb nem megy.  Viszont a 16-os felnivel nagyságrendekkel kényelmesebb az eredetileg 17-el szerelt autó és tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt. Ne kérdezzétek miért. G.

 :eek:
Miért ne?  ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7097 Dátum: 2018.11.19 16:37:37 »
Mint fentebb említettem, hogy sikerült csak azt nem tudom hogyan.  :hug:
Nekem is volt problémám a szenzorral tavasszal. Nyomkodtam rajta én is mindent, de a vége az lett, hogy csak villogott a visszajelző.Nyár közepén vittem kötelezőre és ott mondták, amit leírtam.( 1 másodperc alatt 4szer megnyomni a gombot, majd villog a lámpa kb.1percig és ennyi) Gondoltam tavasszal visszarakod a nyári kereket és hasznát veheted annak amit leírtam. Az említett módszer beválik, akkor írd meg itt a fórumon, hogy másoknak is tanuljanak belőle. Rengeteg nyitott kérdés van itt a fórumon és semmi visszajelzés vagy konkrét megoldás.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7098 Dátum: 2018.11.20 13:55:29 »
AAAmmmúúúgy... Most ugrott be.  :otlet:

Amikor csere után átállítjátok a garnitúrát, hol van a levett garnitúra? Az érzékelők érzékelési tere ugyan le van határolva, de pl a hátsó érzékelők simán érzékelhetik a csomagtartóba tett kerekeket. És így, mivel 2 szett jeladóit érzékeli, hibát dob, nem áll át. Gondolom...

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7099 Dátum: 2018.11.21 18:25:46 »
Szia!

Változat/felszereltség függő, a legtöbbre nem megy fel a 15-ös, de léteznek verziók, amire igen. Az első féktárcsa függvénye, ami pl. a panorámatetősök esetében biztos, hogy nagyobb, arra 16-nál kisebb nem megy.  Viszont a 16-os felnivel nagyságrendekkel kényelmesebb az eredetileg 17-el szerelt autó és tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt. Ne kérdezzétek miért. G.

Nekem gyárilag 15"-os aluval van a 2014-es hibrid kombi (nem panoráma), most vettem 15"-os acélfelniket, felpróbáltam szerelőnél mindkét tengelyre, és simán elforgott. 27-én lesz felszerelve, remélem később sem lesz gond.
#FINOALLAFINE

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7100 Dátum: 2018.11.23 14:10:09 »
Egy kerdes
Auris hatrameno vezetekek gondolok itt vilagitas szintjelzo a kuszobellett vagy benne vannak elvezetve
Regen befuztek a belsokuszobe?
Elore is koszi

dp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7101 Dátum: 2018.11.23 16:32:49 »
Egy kerdes
Auris hatrameno vezetekek gondolok itt vilagitas szintjelzo a kuszobellett vagy benne vannak elvezetve
Regen befuztek a belsokuszobe?
Elore is koszi
küszöbnél a műanyag borítás alatt

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7102 Dátum: 2018.11.25 12:55:50 »
Sziasztok, akit érdekelne itt van pár kép Auris hybrid  fék cseréről:
https://rcpilot.hu/gall/egyeb/1631/20181125123811/2013_toyota_auris_hybrid_fek_csere.html
Aksit nem kötöttem le, nem volt semmi gond, kb 500km van az új fékben,
tökéletes, nem rozsdásodik a tárcsa, és kevesebb s fékpor.
(TEXTAR PRO tárcsák, hozzávaló Textar betétekkel)

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7103 Dátum: 2018.11.26 13:41:34 »
küszöbnél a műanyag borítás alatt
Köszönöm

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7104 Dátum: 2018.11.30 17:01:53 »
Sziasztok,
számomra elég zavaró Aurisban (2018-as hibrid), hogy
1., csak lábra irányított fűtésnél/szellőzésnél fúj szélvédőre és – kevésbé – szembe, felsőtestre is. Ha felsőtestre irányítva, akkor kevésbé fúj ablakra, de azért fúj.
2., lezárt oldalsó szellőzőnyílás, fúvóka is átereszti a levegőt.
Általános konstrukciós hibák vagy csak az enyém ilyen vacak?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7105 Dátum: 2018.12.01 00:13:15 »
Sziasztok,
számomra elég zavaró Aurisban (2018-as hibrid), hogy
1., csak lábra irányított fűtésnél/szellőzésnél fúj szélvédőre és – kevésbé – szembe, felsőtestre is. Ha felsőtestre irányítva, akkor kevésbé fúj ablakra, de azért fúj.
2., lezárt oldalsó szellőzőnyílás, fúvóka is átereszti a levegőt.
Általános konstrukciós hibák vagy csak az enyém ilyen vacak?
1) Én nem találkoztam olyan kocsival, ahol ez ne így lett volna. Mit szeretnél? Szellőző és felső egyszerre?
De nem értem, hogy az a verzió miért nem jó. Ha fűteni kell az utasteret, akkor valószínű kint hideg van, tehát szükséges a szélvédő párátlanítása. Az utasteret viszont a lábtérből lehet a legjobban fűteni (a meleg levegő felfelé áramlik) és nem a felső testre irányítva. 
2) Ezt a mondatot nem tudtam értelmezni. Azt akartad írni, hogy ha lezárod a szellőzőt, akkor is jön némi levegő be ott?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7106 Dátum: 2018.12.01 09:28:36 »
2) Ezt a mondatot nem tudtam értelmezni. Azt akartad írni, hogy ha lezárod a szellőzőt, akkor is jön némi levegő be ott?
Lehet hermetikus lezárást vár, hogy semennyi ne jöjjön ha lezárja. Ilyet eddig csak űrhajókban és a T25-ben láttam. :D Mindenhol máshol eresztett valamennyit, már újkorában.

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7107 Dátum: 2018.12.01 12:26:48 »
Lehet hermetikus lezárást vár, hogy semennyi ne jöjjön ha lezárja. Ilyet eddig csak űrhajókban és a T25-ben láttam. :D Mindenhol máshol eresztett valamennyit, már újkorában.
Nissanban nem eresztett... vagy legalábbis nem éreztem  ;)

kugli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7108 Dátum: 2018.12.01 12:37:28 »
1) Én nem találkoztam olyan kocsival, ahol ez ne így lett volna. Mit szeretnél? Szellőző és felső egyszerre?
De nem értem, hogy az a verzió miért nem jó. Ha fűteni kell az utasteret, akkor valószínű kint hideg van, tehát szükséges a szélvédő párátlanítása. Az utasteret viszont a lábtérből lehet a legjobban fűteni (a meleg levegő felfelé áramlik) és nem a felső testre irányítva. 
2) Ezt a mondatot nem tudtam értelmezni. Azt akartad írni, hogy ha lezárod a szellőzőt, akkor is jön némi levegő be ott?
1. Szeretem én eldönteni, hova fújjon, fűtsön. Másrészt oda fújjon, amit jelez. Ha azt jelzi, pl. csak láb, akkor csak láb legyen :) Egy idő után már nem kell szélvédőre fújni, mert eléggé bemelegedett
Nissanban pl. elég jól leszedte a párát lábra irányítva is (a légkondi)
2. Jól értetted

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7109 Dátum: 2018.12.01 12:50:02 »
Nissanban nem eresztett... vagy legalábbis nem éreztem  ;)
Reklamáld meg, ha nem tudják javítani még mindig elállhatsz a vásárlástól. Átvételkor nem állt fenn a jelenség?