Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1231690 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7020 Dátum: 2018.08.01 20:17:20 »
Remélem olvastad az üzenetet, eleve az Auris HSD legalacsonyabb felszereltsége 15-ös kerekekkel van, bátran mehet rá, 195 65 15
5/114.3/60 15x6 ET39

Nekem a Conti jól bevált, bár nem a leghalkabb.
Michelin nem szerepelt annyira jól, de a Hankook se annyira rossz, Best Buy-nak meg ott vannak a régebbi Hankook Laufen gumik, inkább 100-szor vennék , mint valami távol keleti gagyit.
Szenzor szigorúan ebay országból, szervízben nekem legutóbb azt mondták 60e Ft, ebay-on kicsit több, mint 30 volt. .

https://www.ebay.com/itm/Valve-Toyota-Tpms-433-MHz/192613669371?hash=item2cd8ab59fb%3Ag%3ADWkAAOSwMURaw-RA&LH_PrefLoc=5&_sacat=0&_nkw=toyota+tpms&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0%7C0

Látom most is van ilyen fent.
Auris HSD TS 2015.12

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7021 Dátum: 2018.08.01 20:35:31 »
Remélem olvastad az üzenetet, eleve az Auris HSD legalacsonyabb felszereltsége 15-ös kerekekkel van, bátran mehet rá, 195 65 15
5/114.3/60 15x6 ET39

Nekem a Conti jól bevált, bár nem a leghalkabb.
Michelin nem szerepelt annyira jól, de a Hankook se annyira rossz, Best Buy-nak meg ott vannak a régebbi Hankook Laufen gumik, inkább 100-szor vennék , mint valami távol keleti gagyit.
Szenzor szigorúan ebay országból, szervízben nekem legutóbb azt mondták 60e Ft, ebay-on kicsit több, mint 30 volt. .

https://www.ebay.com/itm/Valve-Toyota-Tpms-433-MHz/192613669371?hash=item2cd8ab59fb%3Ag%3ADWkAAOSwMURaw-RA&LH_PrefLoc=5&_sacat=0&_nkw=toyota+tpms&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0%7C0

Látom most is van ilyen fent.
Érdekes, nekem a 2013as kombi hybridben nincs tpms és nem is rinyál. Az már kötelező volt akkor, nem?

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7022 Dátum: 2018.08.01 20:36:33 »
Remélem olvastad az üzenetet, eleve az Auris HSD legalacsonyabb felszereltsége 15-ös kerekekkel van, bátran mehet rá, 195 65 15
5/114.3/60 15x6 ET39

Nekem a Conti jól bevált, bár nem a leghalkabb.
Michelin nem szerepelt annyira jól, de a Hankook se annyira rossz, Best Buy-nak meg ott vannak a régebbi Hankook Laufen gumik, inkább 100-szor vennék , mint valami távol keleti gagyit.
Szenzor szigorúan ebay országból, szervízben nekem legutóbb azt mondták 60e Ft, ebay-on kicsit több, mint 30 volt. .

https://www.ebay.com/itm/Valve-Toyota-Tpms-433-MHz/192613669371?hash=item2cd8ab59fb%3Ag%3ADWkAAOSwMURaw-RA&LH_PrefLoc=5&_sacat=0&_nkw=toyota+tpms&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0%7C0

Látom most is van ilyen fent.
Szia
Az előbb olvastam.
Köszönöm szépen.
Én is rendeltem szenzort, de én licitáltam.
16000 vettem elvileg 4-et gyárit ujjat.
Kíváncsi vagyok mi jön.
Aztán majd veszek 15 lemez felnit, és gumit.
Az alufelni eladó amit linkeltél nem megbízható.
Volt neki egy szebb garnitúra is, lebeszeltem vele hogy megyek érte, el adtam az eurómat is a cél érdekében. Erre el adta másnak.
A nagy téli gumikat meg majd valahogy el adom.

Tapatalkkal küldve az én Pixel 2 XL eszközömről


Donmixes85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7023 Dátum: 2018.08.06 01:59:24 »
Köszi szépen!

Mi a kulonbseg a touring sport és a sima Auris kozott?

Melyik szeriat erdemes megvenni?

A 2015 és 2016 modell kozott van valami erdemi kulonbseg?

Angliaban Toyota kereskedésbol vennem azert kerdezem mi a best buy most:)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7024 Dátum: 2018.08.06 07:43:30 »
Nem sok.
A csomagtartó mérete, aztán kb ennyi :yes:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7025 Dátum: 2018.08.06 16:17:30 »
Kesztyűtartót leeresztik mint pollenszűrő cserénél és ennyi. Nem az egész műszerfalat cserélik, csak az indítópatront. Ne agódd túl. ;)
Mégiscsak levették a felső műszerfal burkolatot és nem alulról, a kesztyűtartót kivéve cserélték az utasoldali légzsák patront. (remélem nem fog idővel nyöszörögni)

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7026 Dátum: 2018.08.10 05:41:03 »
Sziasztok, másnak is csinált már olyat az állítható magasságú vezetőülés, hogy nagy melegben szép lassan lesüllyedt? Tavasszal nem vettem észre, de mostanában, hogy a Napon forró lesz a kocsi belül, néha leenged. Nem nagyon, csak egy kicsit, de biztosan. Gondolom ez nem normális, de ha másnak is volt ilyen, akkor nem foglalkozom vele, nem hiszem, hogy filléres a javítása, ha lehet egyáltalán. Esetleg még az előző tulajjal meg tudom csináltatni, hiszen nincs még fél éve, hogy vettem.
#FINOALLAFINE

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7027 Dátum: 2018.08.10 08:02:52 »
Sziasztok, másnak is csinált már olyat az állítható magasságú vezetőülés, hogy nagy melegben szép lassan lesüllyedt? Tavasszal nem vettem észre, de mostanában, hogy a Napon forró lesz a kocsi belül, néha leenged. Nem nagyon, csak egy kicsit, de biztosan. Gondolom ez nem normális, de ha másnak is volt ilyen, akkor nem foglalkozom vele, nem hiszem, hogy filléres a javítása, ha lehet egyáltalán. Esetleg még az előző tulajjal meg tudom csináltatni, hiszen nincs még fél éve, hogy vettem.
Az enyém nem csinál ilyet, lévén legalul van :tt2: :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7028 Dátum: 2018.08.10 21:15:28 »
Nekem a maxon van az ülés (a COVban megszoktam, hogy fenn vagyok) és nem volt még liftezésem.

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7029 Dátum: 2018.08.10 21:18:59 »
Sziasztok, másnak is csinált már olyat az állítható magasságú vezetőülés, hogy nagy melegben szép lassan lesüllyedt? Tavasszal nem vettem észre, de mostanában, hogy a Napon forró lesz a kocsi belül, néha leenged. Nem nagyon, csak egy kicsit, de biztosan. Gondolom ez nem normális, de ha másnak is volt ilyen, akkor nem foglalkozom vele, nem hiszem, hogy filléres a javítása, ha lehet egyáltalán. Esetleg még az előző tulajjal meg tudom csináltatni, hiszen nincs még fél éve, hogy vettem.
Azért ha ezt az előző tulajjal akarod megcsináltatni, akkor nem vagy korrekt...

Sent from my Thor E using Tapatalk


pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7030 Dátum: 2018.08.10 22:02:07 »
Azért ha ezt az előző tulajjal akarod megcsináltatni, akkor nem vagy korrekt...

Sent from my Thor E using Tapatalk
Miért? 3 hónapja vettem, fél évig neki kell bizonyítani, hogy nem volt akkor rossz. Nem gondolom, hogy ez most ment tönkre. Ha rossz egyáltalán.
#FINOALLAFINE

KGR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
AURIS - általános topik
« Válasz #7031 Dátum: 2018.08.15 21:34:14 »
Sziasztok!

Biztos vagyok benne, hogy már sokszor leírtátok és előre elnézést szeretnék kérni, ami miatt nincs időm teljesen végigolvasni a topicot.
Egy Toyota Auris Hybridet szeretnék vásárolni a közel jövőben és kihasználnám a lehetőséget, hogy a Ti tapasztalataitokat felvértezve tudjak elindulni a keresés rögös útján.
Konkrét kiszemelt példány egyelőre nincs, csak elképzelés ami a következő: Évjárat 2013-2014, 1.8 HSD, minél magasabb felszereltséggel természetesen (active vagy active trend+). Pontokba szedem a kérdéseimet, így talán könnyebb lesz válaszolni rájuk:
1. Mire érdemes figyelni a vásárláskor? Nem az általános dolgokra vagyok kíváncsi. Eddigi életem során volt már 5-6 autóm, szóval van tapasztalatom, hanem az olyan tipikus hibalehetőségekre, amelyek erre a típusra jellemzőek.
2. Egy ilyen idős Aurisnál előfordulhat-e olyan alkatrész, amelynek hibája kijöhet és költséges a javítása (tehát a gyenge pontjai: futómű? kormánymű? elektronika? motor?)
3. A Toyota márkaszerviz partner-e abban, hogy vásárlás előtt lekérdezhessem az elektronikus szervizkönyvet?
4. Hybrid akkumulátornál mire kell odafigyelni? Le tudom ellenőrizni az állapotát?
5. Tudtok-e olyan szakembert, akit érdemes lehet elvinni magammal a konkrét kiszemelt példányhoz (nem ingyen)?
6. A hahun egy halászteleki cég viszonylag sok aurist árul. Találkozott már velük valaki? Pozitív/negatív tapasztalat?
7. Az akkumulátorokra lehetséges garanciát kötni a Toyotánál?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7032 Dátum: 2018.08.15 22:58:01 »
Sziasztok, másnak is csinált már olyat az állítható magasságú vezetőülés, hogy nagy melegben szép lassan lesüllyedt? Tavasszal nem vettem észre, de mostanában, hogy a Napon forró lesz a kocsi belül, néha leenged. Nem nagyon, csak egy kicsit, de biztosan. Gondolom ez nem normális, de ha másnak is volt ilyen, akkor nem foglalkozom vele, nem hiszem, hogy filléres a javítása, ha lehet egyáltalán. Esetleg még az előző tulajjal meg tudom csináltatni, hiszen nincs még fél éve, hogy vettem.
Igen, csinál. Igaz Avensis, de pont úgy, ahogy leírtad.
Bocs, de ezzel visszavinni és számonkérni ... hogy is fogalmazzak  finoman ... butaság.
2-3 hetente  nyomok a karon egyet. Talán 1-2 éves kora óta ilyen. Biztos nem jutott volna eszembe eladáskor ezt megemlíteni.

Tapatalkkal küldve


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7033 Dátum: 2018.08.15 23:00:33 »
Miért? 3 hónapja vettem, fél évig neki kell bizonyítani, hogy nem volt akkor rossz. Nem gondolom, hogy ez most ment tönkre. Ha rossz egyáltalán.
Tönkre ment???
Új kocsit kellett volna venned [emoji6]

Tapatalkkal küldve


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7034 Dátum: 2018.08.18 21:33:21 »
Szia
Az előbb olvastam.
Köszönöm szépen.
Én is rendeltem szenzort, de én licitáltam.
16000 vettem elvileg 4-et gyárit ujjat.
Kíváncsi vagyok mi jön.
Aztán majd veszek 15 lemez felnit, és gumit.
Az alufelni eladó amit linkeltél nem megbízható.
Volt neki egy szebb garnitúra is, lebeszeltem vele hogy megyek érte, el adtam az eurómat is a cél érdekében. Erre el adta másnak.
A nagy téli gumikat meg majd valahogy el adom.

Tapatalkkal küldve az én Pixel 2 XL eszközömről

Na nagy bukás a 15 colos felni.
Megrendeltem a lemezfelnit de fizetés előtte azért fel próbáltuk .
Persze hogy nem megy fel , nagy a fék nyereg .
Ezek szerint Isten is úgy akarta hogy a múltkor ne tudjam meg venni a 15 collos  alu felnit , plusz az orrom előtt adtak el a 15 -ős dísztárcsát is amikor már lemez felnit akartam.
Marad a 16 -os   ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018.08.18 21:34:55 írta Michele »