Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1228976 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7005 Dátum: 2018.06.28 19:59:31 »
Ma kicsit akaratom ellenére teszteltem az Auris Hybrid, vízzel való kapcsolatát
Hatalmas eső volt a Gyöngyösi útnál, ezért bele kellett mennem néhány nagyobb pocsolyába
Mindég bennem van a félsz mégiscsak alul is mennek kábelek de szerencsére semmi gond, gondolom ki van találva a szigetelés
Van valakinek ezzel kapcsolatban negatív tapasztalata?
 üdv
Pár felhőszakadáson mentem át vele az elmúlt hónapban. Azért gáz lenne, ha bármi baja lenne :) Nyilván nem tengeralattjáró, de azért a nagyobb tócsák nem okozhatnak gondot neki. Mégis csak van monszun odaát is.
#FINOALLAFINE

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7006 Dátum: 2018.06.28 20:55:09 »
Jaja, valamelyik szervizes tagtárs jelezhetné a gázlómélységet 😉🤔

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7007 Dátum: 2018.07.01 22:00:21 »
Össze kellene hasonlítani egy másik hasonlóval. Gondolom, hogy a szervizeseknek “automatikusan” tud lenni ilyen tapasztalata. Nekem nem tűnt fel, hogy erős a vibráció🤔
Ma megnéztem Apukám autóját, annak is vibrál a motorja, ha melegíti magát, tehát valószínűleg csak szokatlanabb érezni a motor hangját az elektromos suhanás után :)

Viszont az enyémet sikerült elaltatni :) A takarítás közben szólt benne a rádió, és nem vettem észre, hogy ment a klíma is, meg az összes belső világítás. Ennek köszönhetően 2 óra múlva nem indult a kocsi, a kijelző szinte semmi nem volt látható. Volt egy akksi töltő ott, de meg sem nyikkant vele (valószínűleg nem volt jó a töltő), így bikakábelt kellett szerezni, azzal egyből elindult. Azért volt egy kis izgalom :) A lényeg, hogy ne hagyjátok bekapcsolva a kocsit ha nem mentem vele :)
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.01 22:02:20 írta pepe0419 »
#FINOALLAFINE

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7008 Dátum: 2018.07.01 22:20:16 »
Hasznos tapasztalat. ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7009 Dátum: 2018.07.02 14:55:15 »
Hali!
Nem tudom mennyire érint másokat, de légzsákvisszahivási kampány esete forog fent. Legalább is én aE-15-ös Corrollához kaptam levelet. Aki nem kapott az érdeklődjön a márkakereskedőnél vagy az előző tulajánál.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7010 Dátum: 2018.07.03 09:15:29 »
Hali!
Nem tudom mennyire érint másokat, de légzsákvisszahivási kampány esete forog fent. Legalább is én aE-15-ös Corrollához kaptam levelet. Aki nem kapott az érdeklődjön a márkakereskedőnél vagy az előző tulajánál.
Hiába érdeklődsz  :no: , azt fogják mondani, hogy várd meg a levelet és majd akkor jelentkezz ha értesítettek.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7011 Dátum: 2018.07.03 21:05:59 »
Decemberben a szerviz alkalmával a Mayernél az ügyintéző vetette fel, hogy miért nem voltam még légzsák visszahíváson. Mondtam, hogy még nem kaptam értesítést, erre megnézte a rendszerben, hogy valóban az én autómra még nincs kiírva a javítás. Én is 2 hete kaptam meg a visszahívásról a levelet a vezérképviseletről. Fázom is kicsit tőle, hogy, ha megbontják a műszerfalat, utánna sikerül-e majd zörgésmentesen visszarakni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7012 Dátum: 2018.07.05 07:23:29 »
Decemberben a szerviz alkalmával a Mayernél az ügyintéző vetette fel, hogy miért nem voltam még légzsák visszahíváson. Mondtam, hogy még nem kaptam értesítést, erre megnézte a rendszerben, hogy valóban az én autómra még nincs kiírva a javítás. Én is 2 hete kaptam meg a visszahívásról a levelet a vezérképviseletről. Fázom is kicsit tőle, hogy, ha megbontják a műszerfalat, utánna sikerül-e majd zörgésmentesen visszarakni.
Kesztyűtartót leeresztik mint pollenszűrő cserénél és ennyi. Nem az egész műszerfalat cserélik, csak az indítópatront. Ne agódd túl. ;)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7013 Dátum: 2018.07.05 08:53:43 »
OK, köszi, én is ebben bíztam, csak valamiért az ragadt meg bennem, hogy mégis megbontják a műszerfalat. (felülről)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7014 Dátum: 2018.07.14 22:48:48 »
Üdv srácok .


Láttam tavaly vagy itt vagy az Prius topikban egy nagyon jópofa szemléltető képet, hybrid kontra benzines autóról, két oszlopban felsorolva érvek és ellenérvek. De most nem találom sehol. Tudna valaki segíteni esetleg?

Köszönöm  ;)

Ui. Kék színű volt
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.14 22:50:33 írta Michele »

Toyota69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7015 Dátum: 2018.07.17 16:44:02 »
Üdv. Mindenkinek!

2015-ös évjáratú Toyota auris touring sportom van...Kérdésem az ablak felhúzása valamilyen szoftverrel tanítható, hogy a kulccsal vezérelhető legyen? Vagy csak modull beépítéssel elérhető, hogy felhúzza a kulccsal? Válaszotokat előre is köszönöm...Attila

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7016 Dátum: 2018.07.23 07:56:18 »
Üdv. Mindenkinek!

2015-ös évjáratú Toyota auris touring sportom van...Kérdésem az ablak felhúzása valamilyen szoftverrel tanítható, hogy a kulccsal vezérelhető legyen? Vagy csak modull beépítéssel elérhető, hogy felhúzza a kulccsal? Válaszotokat előre is köszönöm...Attila
Szia,
Modul kell hozzá sajnos

Tapatalkkal küldve


Donmixes85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7017 Dátum: 2018.07.25 12:12:06 »
Sziasztok!

Most regisztraltam erre a forumra.

Angliaban elek es autovasarlas elott allok.
Olyan emberek velemenyet tapasztalatat varom akiknek van toyota auris 1.8 hybrid 2014-2015 ös valtozat.
Olvasgattam review-at de nem ertem miert kritizaljak annyira oket h vezetesi elmeny 0 meg lomha kanyarba gazos az auto.
Nekem otthon toyota corollam volt imadtam.
Kerlek irjatok vmi biztatot is a kocsirol:).
Autovasarlasnal mire figyeljek?:)
Koszonom szepen!

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7018 Dátum: 2018.07.26 06:37:54 »
Donmixes85; https://www.toyotaownersclub.com/ számodra szintén érdekes lehet.
Nekem 2016-beli van, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha a fogyasztásra mész, akkor alighanem a kisebb kerekeken jobb gurulni. Nekem, mint láthatod nem sikerül több tagtárs csodás átlagát elérni. Igaz, szinte csak 2 személlyel használjuk és megpakolva, inkább hosszú távra. Azaz, nem ez a tipikus célközönség(?). Most is a legutóbbi fogyasztásaim jól mutatják, ha gps szerint 120-130-al megyünk, akkor a lovaknak inni kell. Szerintem, teljes értékű autó autópályán a német autópályákon is és könnyű vele közlekedni Londonban is. Főleg, ha jobban ismered az utat, mint a beépített gps. Mentünk vele az Alpokban is, nem volt gond a szerpentineken egyik irányban sem.
Persze valszeg az új modell izgalmasabb, lesz....https://www.carthrottle.com/post/toyota-hybrids-are-about-to-get-a-fresh-turn-of-speed/

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7019 Dátum: 2018.07.26 17:45:10 »
Üdv srácok.
A hybrid Aurisra fel rakható a 15 colos lemez felni?
A használati útmutató szerint igen...
De jó lenne biztosra menni...
Téli szetnek szánnám.

Tapatalkkal küldve az én Pixel 2 XL eszközömről