Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221275 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mat(HUN)

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6990 Dátum: 2018.06.20 21:13:44 »
Sziasztok.
2007-es aurisom van. A csomagtér beázik mindkét hátsó lámpa tömitése alól.
Mennyire általános ez?
23 ezerért szakszerviz cserélt a lámpabúrák alatt tömitést. Szart se ért, a következő eső után ismét tele volt vizzel.
Végül gumiámpasztával jól körbekentem a tömitéseknél és úgy kerültek vissza. Egyik oldal már jó, de a bal oldali még mindig nedves volt eső után.
Mivel ott a szerelőnyilás sokkal kisebb mint a jobb oldalon, nem férek hozzá jól.
Hogy lehet a csomagtartóban az oldal boritását leszedni úgy hogy lehetőleg vissza is tudjam tenni?

üdv.
Lajos

Sziasztok,

Nekem 2011-es Aurisom van, idén áprilisban vettem, amikor mentem megnézni, előző este pont esett az eső és az is beázott. Persze elsőre azt mondtam hogy nem kell mert beázik, biztos törött volt ....., de hazaérve külföldi fórumokon elég sok esetet találtam ahol ugyan ezt a problémát jelezték a tulajok. A probléma hogy elég hamar "nekem ugye 7 éves" korában már tönkre ment a tömítés. Megvétel előtt, mikor már tudtam hogy több tulaj is panaszkodik erre (legalábbis külföldön), felhívtam jó pár Toyota szervízt, és összesen egy mondta hogy hallottak már ilyen problémáról, de hát vigyem be és megnézik, mert ha már beázott akkor több mint valószínű hogy már a hátsó lámpa csatlakozói is eloxidálódtak, bla-bla-bla, hirtelen eljutott már 60-70k javítási összegig :eek: Szóltam az eladónak hogy rendeljenek másik tömítés szettet és akkor megveszem, mert egyébként tényleg szép állapotban volt a kocsi, így ki is cseréltették, asszem 17k volt szereléssel együtt (természetesen nem én fizettem  :) ) és eddig még nincs problémám vele. Természetesen megvétel előtt a próbaút egy autómosóba volt, ahol kb 4-5 percig nyomattam rá a vizet  :D azért nagyobb eső után mindig leellenőrzöm hogy nem ázott e be :) Egyébként én visszavittem volna és demonstráltam volna nekik a problémát, hogy 24k-ért ugyanúgy beázik tehát próbálkozzanak tovább, természetesen ingyen.

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6991 Dátum: 2018.06.22 16:56:33 »
A minap kifogyott az ablakmosó a Riskából. Normális, hogy nem jelzett semmi a műszerfalon?

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6992 Dátum: 2018.06.23 15:23:21 »
A minap kifogyott az ablakmosó a Riskából. Normális, hogy nem jelzett semmi a műszerfalon?

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről
Nem találkoztam olyan Toyotával, mi jelezte volna.

Tapatalkkal küldve


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6993 Dátum: 2018.06.23 17:42:02 »
A Toyoták HUD kijelzést alkalmaznak, tehát a szélvédőre vetítve láthatjuk, hogy elfogyott. Történetesen nem spriccel...  :lol:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6994 Dátum: 2018.06.24 07:30:52 »
A minap kifogyott az ablakmosó a Riskából. Normális, hogy nem jelzett semmi a műszerfalon?

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről

Írja a kézikönyv, hogy a járművedben van mosófolyadék szintjelző?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Mittu21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6995 Dátum: 2018.06.24 11:30:31 »
Írja a kézikönyv, hogy a járművedben van mosófolyadék szintjelző?
Gyorsabb megkérdezni, mint 600 oldalt elolvasni (ja, a márkaszerviz két hét alatt tudta beszerezni az európai központból, magyar nyelven pedig nincs - állításuk szerint).
Köszi a válaszokat a többieknek.

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6996 Dátum: 2018.06.24 11:53:29 »
Gyorsabb megkérdezni, mint 600 oldalt elolvasni (ja, a márkaszerviz két hét alatt tudta beszerezni az európai központból, magyar nyelven pedig nincs - állításuk szerint).
Köszi a válaszokat a többieknek.

Tapatalkkal küldve az én Thor E eszközömről
Ha használod a tárgymutatót, csak 5 oldal [emoji6] [emoji41]
Szívesen [emoji847]

Tapatalkkal küldve


dupi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6997 Dátum: 2018.06.26 21:53:57 »
Kb. 1 hónap és 2000km levezetése után azt kell hogy mondjam, tetszik a kocsi. Ha kell tud "ugrani", de imádom a városi csendes suhanást is vele. Vegyes fogyasztásom 4,5-4,7 körül lehet a fedkomp szerint, autópályán (135 tempomat) 5 felett lehet, de még mindig 4,9-et mutat a műszer, pedig volt pár száz km autópálya is. Ezzel meg vagyok elégedve :) A helykínálat azért a Picassoban jobb volt, de ennyi kompromisszum belefér.
Előjött pár bosszantó apróság, a kocsi kicsit elhúzott jobbra, kellett egy futóműbeállítás, a jobb első ajtón, vagy ajtóban rázósabb úton időnként nyiszog valami műanyag, illetve 1-2 műanyag patent hiányzik, ezeket pótoltatom szervizkor. Lenne viszont egy kérdésem olyanokhoz, akinek ilyen kocsijuk van, a visszagurulás gátlónak bármilyen emelkedőn meg kellene tartania a kocsit pár másodpercre? Észrevettem, hogy a viszonylag meredek kapubejárónk alján néha nem fogja meg a kocsit, vagy nem jól csinálok valamit.

Nekem csak a nagyon enyhe emelkedőn nem fogja meg, de már a kapubejáró kicsit erősebb emelkedőjén is  működik. Ez a visszagurulás gátló a világ legjobb dolga, a többi ficsőr nem ér semmit. Talán a tempomat hasznos még, a többit nem is használom a gyakorlatban.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6998 Dátum: 2018.06.26 22:06:29 »
visszagurulás gátlónak bármilyen emelkedőn meg kellene tartania a kocsit pár másodpercre? Észrevettem, hogy a viszonylag meredek kapubejárónk alján néha nem fogja meg a kocsit, vagy nem jól csinálok valamit.
Nagyobb emelkedőnél egy csippanásig kell nyomja tartani a féket, akkor aktiválódik az igazi visszagurulás gátló. Szerintem eddig csak a HSD sajátosságát használtad, felengedett féknél az autó kúszni, de a kisebb lejtő ellene dolgozik.

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6999 Dátum: 2018.06.26 22:43:15 »
Sziasztok.
2007-es aurisom van. A csomagtér beázik mindkét hátsó lámpa tömitése alól.
Mennyire általános ez?
23 ezerért szakszerviz cserélt a lámpabúrák alatt tömitést. Szart se ért, a következő eső után ismét tele volt vizzel.
Végül gumiámpasztával jól körbekentem a tömitéseknél és úgy kerültek vissza. Egyik oldal már jó, de a bal oldali még mindig nedves volt eső után.
Mivel ott a szerelőnyilás sokkal kisebb mint a jobb oldalon, nem férek hozzá jól.
Hogy lehet a csomagtartóban az oldal boritását leszedni úgy hogy lehetőleg vissza is tudjam tenni?

üdv.
Lajos

Nálam csak a bal oldali ázik be, télen vettem észre, szintén lámpatömítés. Addig eljutottam, hogy megkérdeztem a tömítés árát, valami ~5 ezer huf, de még nem cseréltem. Egyelőre bírja a szigszalagos leragasztás a csomagtérajtógumi melletti árokban  :D .

Ellenben nekem a kézifékem adta meg magát, csak a jobb oldal fog a bal oldalinál meg valószínűleg a nyeregben halálozott el valami, merte a bovden húzza a kis kart, csak szorítás nem történik (mondjuk emiatt a kart is tökig fel kell húzni, így a bal oldali se fog rendesen, kis erőlködéssel meg lehet mozdítani az autót). Jövő héten látogatom a szervizt a problémával.

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7000 Dátum: 2018.06.27 17:28:39 »
Sziasztok, hibrides tulajokhoz szól a kérdésem alapvetően, mostanában vettem észre (lehet, hogy eddig is volt), hogy ha nagyon pörög a motor, akkor elég jó kis vibrációt lehet érezni a kocsiban. Főleg akkor érzem, ha kereszteződésben állva csak az akksit tölti, ekkor nagyon megy a motor és érezni vibrálást. Ez normális (csak nekem szokatlan), vagy valami kiegyensúlyozatlansági gond van/lehet valahol?
#FINOALLAFINE

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7001 Dátum: 2018.06.27 22:21:41 »
Össze kellene hasonlítani egy másik hasonlóval. Gondolom, hogy a szervizeseknek “automatikusan” tud lenni ilyen tapasztalata. Nekem nem tűnt fel, hogy erős a vibráció🤔

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7002 Dátum: 2018.06.28 08:29:07 »
Össze kellene hasonlítani egy másik hasonlóval. Gondolom, hogy a szervizeseknek “automatikusan” tud lenni ilyen tapasztalata. Nekem nem tűnt fel, hogy erős a vibráció🤔
Hétvégén kipróbálom Apám Aurisát ;) Nem nagy a vibráció amúgy, inkább olyan, mint amikor erős basszus miatt zizeg a levegő, kormányon nem érezni. Lehet, hogy megszoktam a csendes autózást, és fura, ha így pörgeti a motort. Beszélek majd a Toyota szervizes haverommal is, hogy kötelező szerviznél, októberben figyeljék meg.
#FINOALLAFINE

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7003 Dátum: 2018.06.28 19:00:26 »
Hétvégén kipróbálom Apám Aurisát ;) Nem nagy a vibráció amúgy, inkább olyan, mint amikor erős basszus miatt zizeg a levegő, kormányon nem érezni. Lehet, hogy megszoktam a csendes autózást, és fura, ha így pörgeti a motort. Beszélek majd a Toyota szervizes haverommal is, hogy kötelező szerviznél, októberben figyeljék meg.
Most kipróbáltam azt, hogy lemerítettem az akksit hazafele, majd az udvaron elindítottam az autót, és elkezdte tölteni az akksit. A benzinmotorra téve a kezem éreztem ugyanazt a frekvenciás rezgést, mint menet közben. Hétvégén megnézem Apám autóját hasonló helyzetben. Esetleg valaki ki tudná még próbálni? Lehet, hogy csak túlaggódom az egészet és ez normális rezgése a benzinmotornak, vagy van esetleg valami kiegyensúlyozatlanság a benzinmotorban (bár nem tudom elképzelni, mi lehet)?
#FINOALLAFINE

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #7004 Dátum: 2018.06.28 19:19:52 »
Ma kicsit akaratom ellenére teszteltem az Auris Hybrid, vízzel való kapcsolatát
Hatalmas eső volt a Gyöngyösi útnál, ezért bele kellett mennem néhány nagyobb pocsolyába
Mindég bennem van a félsz mégiscsak alul is mennek kábelek de szerencsére semmi gond, gondolom ki van találva a szigetelés
Van valakinek ezzel kapcsolatban negatív tapasztalata?
 üdv