Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232464 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6825 Dátum: 2017.12.04 10:37:37 »
Mondjuk az előtte említett 10000 km szervízt se értem, tudomásom szerint egy év vagy 15ezer km a szervíz periódus.
Mi a baj az egy évvel? Én akkor is elviszem, ha abban az évben csak 1200 km-t mentem vele.

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6826 Dátum: 2017.12.09 17:45:55 »
Egy bugyuta kérdés
Auris 2014 combi hybrid, az mind sport, vagy van több tipus???
Bocs ha nagy hülyeséget kérdezek
üdv

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6827 Dátum: 2017.12.09 19:30:38 »
Jelenlegi hybrid Auris lengéscsillapító rugója (első, hátsó) csereszabatos a facelift előtti hybrid Auris-éval?

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6828 Dátum: 2017.12.13 08:54:29 »
Egész pontosan Auris TS-nek hívja a Toyota, tehát Touring Sport, bár ezt a sportosságot a Totalcar újságírói rendre megkérdőjelezik, én meg azt kérdőjelezném meg, hogy egy bölcsész végzettségű diplomás embert hogyan lehat autós szakértőnek hívni....
Azért a képet meglehetősen árnyalja, hogy az én autómmal odaállva a lámpához, mikor az zöldre vált, 10-ből 9 autó lemarad, mint a borravaló.....aztán persze gázt adnak, de én akkor már vigyorgok és kényelmesen ráállok az 50-re..
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.13 08:57:47 írta lacke1 »
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6829 Dátum: 2017.12.13 09:01:11 »
Szerintem a facelift előtti futómű van benne, én úgy érzékelem a fő változtatás a klímapanel, a Touch 2, a sebességmérőnél látható digitális műszeregység rendes felbontása, értsd nem pixelháború, továbbá az autó áttervezett frontja , és a hibrid rendszer hangolása lehet a fő különbség.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6830 Dátum: 2017.12.13 09:32:26 »
Örülök, hogy más is osztja a tapasztalatokat az autóval kapcsolatban, ha lehet én is hasonlóan teszek, elvégre ha az ember odafigyel mások észrevételeire avval csak okosabb lesz.
Én a kocsit egy 7 évet használt Corolla eladása miatt vettem. Látván az új árakat, még csak véletlenül sem akartam újat venni, 3-4 évesben gondolkodtam, először magam behozva. Még az eladás előtt hónapokat bújtam a mobile.de-t, de rá kellett jönnöm az általam meghatározott ársávban csak Olaszországban van ilyen autó, ők pedig nem a korrektségről híresek. Persze azért a hahu-t is néztem rendszeresen, míg egy nap rátaláltam egy ismert kereskedőre aki nem kavicsos neppertelepen árulja a levetett nyugati tekertórás vackokat. Sajnálom, ha ez valakinek fáj, de szvsz a kintről hozott Prius-ok javát még kint megtekerik...egyedül a holland autóknak lehet elég egyszerűen utánanézni...a többi esélytelen, mert valamilyen büdös rejtély miatt nem töltik a Toyota digitális szervízkönyvét,csak pecsételnek.
Apropó a helyi márkaszalonban, mikor teszteltem egy hibrid RAV 4-et,  megmondtam, hogy használt hibridet fogok venni, akkor a kereskedő számára, mintha lementem volna a térképről....hm... érdekes......nemrég még válság volt, .....számomra fura a hozzáállás.
Tehát megtaláltam a kocsit, megvolt az állapotfelmérés...kifizettem 10e Ft, nem pénz hogy tisztán lássak, DOT számok stimmelnek a gumin, a gumi gyártási száma egybevág az autó forgalomba helyezésével. Ugyan csak 4 hangszóró az is csak elől, meg csak 15-ös felni, meg nincs ülésfűtés, meg keine tempomat....plusz olcsó fejegység....de ezek mint mind orvosolhatók....
Az állapot szuper új szag, szép belső, örülök...ez volt fél éve...
Első fogyasztás 550km 3.8-as átlag kúton mérve, a fedcomp kb. 2 decit csalhat, bár ebben sem vagyok biztos, hiszen kattanástól kattanásig töltöm a tankot....szóval 15-ös kerekekkel nincs akkora különbség...
Azóta nyáron 4,2 -4,3-as átlagok jöttek, felvettem a spór üzemmódot.....este 10 után Kecskemét-Tiszakécske comp. szerint 3 liter ez volt a legdurvább, de akkor aztán tényleg tojás a lábon, nulla előzés 70-80-as tempó ez a legjobb ami elő tud jönni belőle. 
Ezután volt Kecskemét- Soroksár Auchan végig stabil 140....fogyi 6,2...de vissza beleszámítva az utolsó 7km városi tötymörgést már csak 5,6.
Hmm.. ha belejön az ember annyira nem is rossz, októberben elmentünk 5-en Kecskemétről Szolnok-ra, mivel apám mellettem ült ezért kötelezőket tartottam kb 12-14 fokos külső hőmérséklet mellett oda is vissza is 3,8 volt, sógorom szeme kerekedett, akinek egy Corolla 1,6-ja van 2013.
Előtte volt Kerekegyháza Soltvadkert Kerekegyháza ott is ha jól emlékszem 4 alatt volt picivel a fogyi.
Azóta a hideg miatt a fogyasztás közelítette az 5 litert tartósan még nem lépte át, de azért magasabb.
Reggelente külön szívfájdalom, mikor kiállok és csukom a garázsajtót bömböl a szivató, míg a nagykapunál sem hagyja abba, nyáron ez kb. 20 másodperc...után elhallgat....megoldás állófűtés webasto, vagy elektromos.....óvja a motort, és szvsz brutálisan csökkenti a fogyasztást.
Bent a városban a melóhely 5km-re van....itt néha vannak meglepetések, volt már, hogy 7literes átlag volt  5,6km-re....de volt kicsivel 6 alatt is sajnos a 6km télen rövid távnak számít, így itt nem érzem a hibrid brutál előnyét
A lakásomtól anyámék házáig 22km van az ha elővárosi módban megyek akkor télen is megvan 4,2-ből, de ha az 52-es főúton teszem ezt akkor 4,5 ennyi....persze ilyenkor a helyi bevásárlóközpontba is benézek.
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.13 09:39:03 írta lacke1 »
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6831 Dátum: 2017.12.13 20:57:18 »
Azóta a hideg miatt a fogyasztás közelítette az 5 litert tartósan még nem lépte át, de azért magasabb.
Reggelente külön szívfájdalom, mikor kiállok és csukom a garázsajtót bömböl a szivató, míg a nagykapunál sem hagyja abba, nyáron ez kb. 20 másodperc...után elhallgat....megoldás állófűtés webasto, vagy elektromos....
Vagy úgy rakod le az autót hogy legalább félig legyen a hibrid aksi.
Így másnap mielőtt el indulna a motor az EV gomb megnyomásával le tudod tiltani a motor indulását.
Be csukd a garázst és a kaput és mikor már gurulsz akkor újra meg nyomod az EV gombot és életre kell a motor.
Így nem bömből és menet közben melegíted, csak egy dologra vigyázz, amíg nem elég meleg a motor nem tudsz padló gázt adni, ilyenkor a hibrid aksival gyorsul, és az olyankor pikk pakk le merül.
Szóval csak óvatosan.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6832 Dátum: 2017.12.19 17:15:20 »
Ezt még nem vettem észre, hogy nem tudok padlózni, bár hideg módban nem is szoktam. Próbálgattam benyomni full feltöltött aksi mellett reggeli -2-ben az EV gombot,...hát Ev mode is not available felirat jelent meg. Úgy hogy a logika hibádzik.
Visszatérve még a fogyikra, hétfőn megint voltam Kecskemét Fót Kecskemét útvonalon. Odafele mivel kicsit sietnem kellett először kecskeméti elkerülő 100, majd 5-ös főút 110, aztán m5 végig stabil 130, majd utána m0 100-110-e tempó. Folyamat vége 5,2 a computer szerint. Kinti hőfok -2 grad celsius.
Este 8 után aztán ismét vissza, viszont csavarként m3 bevezető, Hungária és úgy m5, Hungária ugye végig 70....mikorra hazaértem Kecskemétre, a fogyimérő 4,1-et mutatott, igaz-igaz megint beálltam egy kamion mögé vitorlázni..... [rohog] viszont stabil 100 mellett a pillanatnyi fogyasztásmérő azt mutatta, hogy jócskán 5 alatt....

Összegezve erős 140 mellett 6 fölött kicsivel 130-nál már 5-höz közelítve inkább olyan 5,6...de 100-val rendkívül szolíd az étvágy..
Most akadtam egy régi cikkre miszerint a 2015-ös ráncfelvarrott modell már a Prius 4 hajtását örökölte...hm...akkor azért tűnik nekem olyan erősnek, és nem lustának....
Nemrég megvolt az olajcsere, pollen és levegőszűrő nélkül hibrid átvizsgálással 39500....0w20,.. ennyi kell neki, sógorom vitte el mert én dolgoztam....korrekt munkát végeztek, kaptam egy csomó papírt, csak az fájt, hogy időpont egyeztetés után 2 hét múlva tudtuk csak olajcserére vinni a vasat itt Kecskeméten. Először hallva próbáltam Szolnokkal is beszélni, de mivel hiába lett volna időpont, azt se tudták megmondani, hogy 0w20-val mennyi lenne az olajcsere, azt mondták, majd viszahívnak, én erre köszönöm.
Levegő és pollenszűrőt én magam cseréltem a kettő ára volt 3500Ft.....bagatel...az elején gondolkodtam, hogyan is jön-le a kesztyűtartó zsanérja, majd észrevettem....no problémo.....ezt még én is meg tudom csinálni
Következő olajcserénél előre kicserélem, az időpontra majd figyelek és két héttel lejárat előtt fogok azt kérni, így nem ér majd meglepetés.

Eddig 7e km-t tettünk meg közösen és nem utáltam meg, sőt kezd hozzám nőni, még mindig nagyon tetszik, sokan ugyanezt mondják, akik először látják... milyen szép....hát majd ha tavasszal jönnek a 16-os kerekek, talán kicsit feldobják.

Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6833 Dátum: 2017.12.19 18:56:49 »
Ezt még nem vettem észre, hogy nem tudok padlózni, bár hideg módban nem is szoktam. Próbálgattam benyomni full feltöltött aksi mellett reggeli -2-ben az EV gombot,...hát Ev mode is not available felirat jelent meg.

Pedig nálam minden esetben működik, nagyon régen így használom, persze gyújtás után azonnal meg kell nyomni, ha már jár a motor akkor hiába nyomkodod.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6834 Dátum: 2017.12.20 18:04:23 »
Na jó ma reggelre már nem működött.
-3 C° volt a garázs, és ki írta hogy motor előmelegítés. De - 1C° - ig működik.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


KergeKacsa

  • Vendég
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6835 Dátum: 2017.12.21 23:20:18 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy hibrid, 2016-os Aurisba (automata valtos) milyen valtozarat lehet rakatni? Lehet egyaltalan?
Ha nem, milyen hasonlo, fizikai biztonsagi megoldas johet szoba?

Koszonettel: Kacsa

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6836 Dátum: 2017.12.21 23:37:47 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy hibrid, 2016-os Aurisba (automata valtos) milyen valtozarat lehet rakatni? Lehet egyaltalan?
Ha nem, milyen hasonlo, fizikai biztonsagi megoldas johet szoba?

Koszonettel: Kacsa
Prius topicba nézz bele ha kontaktot keresel a témában. A fórumon a megoldási lehetőségek szándékosan nincsenek kitárgyalva, a tulajdonosok védelmében.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6837 Dátum: 2017.12.24 18:24:13 »
Boldog Karácsonyt mindenkinek!  ::)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6838 Dátum: 2017.12.24 19:43:19 »
Boldog karácsonyt.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6839 Dátum: 2017.12.27 19:19:05 »
2013-as hyrid Aurisom van.
Múlt héten kigyulladt a narancssárga check lámpa a műszerfalon. Többször újraindítottam az autót, mentem is vele de nem aludt el a check lámpa. Bementem vele toyota szervízbe ahol törölték a hibát de nem tudták megmondani a pontos hibaokot. Annyit mondtak csak, hogy vagy a hűtőkör termosztát vagy a hűtőrendszer szenzora rossz vagy a hidegben csak “meghülyült” a szenzor. Semmit nem cseréltek, azóta nem gyulladt ki a check lámpa. Azóta elkezdtem nézni a hűtővízkör hőfokát és elég alacsony hőfokok vannak. 55 és 88 fok közötti értékek vannak, bármennyit is megyek vele (100 km után is). Leggyakoribb a 80 és 85 fok közötti tartomány 80-100as tempónál. Ha kikapcsol a benzinmotor pillanatok alatt csökken  a vízfőfok 10 fokot 80-ról 70-re kb 5 perc alatt és simán visszahűl 60 fok alá is kb. 20 perc alatt.
Ezek nekem elég alacsony értéknek tűnnek, tekintve, hogy a benzinmotor üzemi hőfoka 90 fok körül kellene hogy legyen.

Valaki szokta nézni a vízhőmérsékletet? Tinektek mennyi a vízhőfok? Én kevesellem amit nálam látok de lehet ez a normális....