Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1233464 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6750 Dátum: 2017.08.29 15:51:26 »
Koszonom

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6751 Dátum: 2017.08.29 18:34:13 »
Én gyakorlatilag a te példádat már megtettem.
7 évig egy 1,4 Corolla-t használtam, most egy 2015.12 havi Auris Hybrid-et hajtok, használtam vettem már együtt megtettünk sikeres 3e km-t.
Főleg elővárosi városi és országúti forgalomban használva jelenleg 4,2 a fogyasztási érték, úgy hogy néha be be csúszik némi országúti erősebb menet.
100-val kényelmesen haladva ha hosszú távra mész, mondjuk legalább 50-80 km, simán 4 körül jön ki a fogyasztás, persze lakott területen betartva a sebességkorlátot.
Autópályán nekem Kecskemét-Soroksár full végig 140-vel 6,2 volt, viszont ha belevesszük azt a részt is mikor lejöttem a pályáról és bementem a városba, mire a lakásomig értem már csak 5,5 volt az érték.
Szivesen segítek persze csak abban amiben tudok. Még nem vagyok mágusa, de már van némi tapasztalatom, eddig a gépet mindenki csak csodálja....és elismerően nyilatkozik, meg hüledeznek a fogyasztást hallva.
Ja és sokan azt mondták, hogy milyen szép....hát igen tetszik vagy nem de a Prius -t nem a szépségéért kell szeretni.
Auris HSD kombi azért jól mutat, a 17-es kereket kerülném, a Power gombot szintén.
Eddig elég sok ismerősömet győzte meg ahogy gyorsul, nem egy vadászgép, de a piros lámpánál nem sok ellenfél akad. Autópályán ha padlón gyorsítasz , bizony meglepődik az utazótársadalom. Igaz igaz kicsit van búgó hangja, de szerintem egyáltalán nem zavaró.
Az egyébként is addig van míg eléri a kívánt sebességet utána csöndes.
Egy viszont tény, a 2015-ös ráncfelvarrás előtti modell rosszabbul néz ki...továbbá a központi kijelző felbontása erősen vicces...mint hallom a Touch 2 gyári navija sem egy nagy erősség
A belső minőségen egyértelműen a spórolás érződik, dumálhat itt bárki 2017-es Corolla szövet belső is spórolós, az én 2004-es Corolla-m szövet belseje masszívabb volt.....tetszik vagy nem ez van.
Viszont nincs párja és versenytársa, diesel se eszik ilyen keveset, bár nem lételeme oda vissza Németországot megjárni, lássuk be nem erre van. Én sajnálnám tartós 140 felett használni, viszont mikor hárman mentünk Soroksárra pályán vele kollégám szerint érződött benne, hogy 160-nál azért még ment volna.
Apropó valóban én is úgy tudom a 3. gen Priuszokban meg tudott sülni az inverter az állandó padlógázas tempótól, állítólag orvosolták.
Egy bizonyos, nem gondolom, hogy használ neki az állandó padlógáz 1000km-en, szvsz nem véletlenül árulnak friss hibrid-hez bontott invertert az ebay-en.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6752 Dátum: 2017.08.29 18:36:25 »
Ha gondolod gyere el a szeptemberi Toyota talira, ha minden igaz, és nem üt be semmi ott leszek, az autóm akár emberi keretek között ki is próbálható...nyilván nem fogom valami tapasztalatlan surmónak odaadni, hogy zúzza le az első kanyarban.
Auris HSD TS 2015.12

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6753 Dátum: 2017.08.29 22:20:51 »
A múlt héten a Mont Blanc környéki szerpentineknél próbáltam, volt, hogy 1000 m-t mentem vele kényelmesen fél óra alatt 10.2 litert evett, visszafele meg 1.1-et. Nagyon jó volt, hogy a hajtûkben mindig jól reagált a gázadásra.
Jobb volt mint az ugyanekkora motorú COV.
Már a németeknél sem lehet sokat padlózgatni, annyi a kamion és/vagy útépítés. Tapasztaltam, hogy a 150-160- at elviszi tartósan, de ekkor volt 7.6-os fogyasztásom, de ez azért kevesebb mint amikor a COVal tettük meg ugyanezt a szakaszt, ugyanígy. Viszont a Staukban király érzés ebben ülni és araszolni!

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6754 Dátum: 2017.09.01 14:20:01 »
sziasztok, az auris 2.-nél gyárilag nincs pótkerék, és van egy felszereltségi szint, ahol nincs pótkerék, és a csomagtér se kétszintű..
Próbálta már valaki, hogy ide hogyan lehetne pótkereket (vészkerék) mégis betenni? Kell akkor egy osb lap, lekárpitozva, meg 4 lábacska a sarkokba, hogy ne a gumin billegjen? Lehet, hogy ennyi "átlalakítást" megérne, hogy legyen mégis kerék bennt..
?
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Pistaka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6755 Dátum: 2017.09.02 18:17:26 »
Szia!
8 mm-es rétegelt lemezből vágtam ki a régi mintája szerint. Ráragasztottam egy szövet darabot. Alulra mosógép alátét gumi lapból szabtam betéteket a régi szerint, ez fel van ragasztva. Tökéletesen terhelhető. A mankó kerék fejjel lefelé van benne. Így bepakolható a közepe. Amit sajnálok, hogy a szivargyújtó csak 10 Amperes. Komoly kis kompresszorom van, aminek 15 Amper kéne. Így maradt a láb pumpa.

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6756 Dátum: 2017.09.02 18:41:44 »
köszi a választ, ilyesmire gondoltam én is.. a fejjel lefelé az azt jelento, hogy a felni "púpja" van felfelé, ugye? Mankókereket hol tudtatok szerezni? Lehet kapni a Toyotánál??
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Pistaka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6757 Dátum: 2017.09.02 19:49:31 »
A mankókerék  külső oldala ( púpja) lefelé van. Így a felni ürege szabad rakodó tér lett. A Toyotánál biztosan kapható. Nekem szerencsém volt, mert egy autó kereskedő lecserélte a spray mini kompresszor kombót egy mankó kerékre. Amit figyelmedbe ajánlok, hogy a lemezfelnihez nem jó az alufelni kerékanya. Tehát 5 darab lemezfelni anyát ajánlatos magadnál tartani. Nem beszélve arról, hogy egy autó emelőre is szükség lesz. Az emelő és a lábpumpa na meg a vonóhorog fej szépen elfér a pótkerékben.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6758 Dátum: 2017.09.04 12:07:27 »
Sziasztok, a szomszédos topikból :-) .
Azt szeretném megkérdezni, hogy az aktuális Auris csomagtartója, méretben hogyan viszonyul az E12-es Corolla, vagy első Auris csomagtartójához? Nem literre vagyok kíváncsi, hanem a szubjektív véleményetekre (pl: nagyobb, jobban kihasználható, másfélszer akkora stb...).
Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6759 Dátum: 2017.09.08 07:16:34 »
Hi,

bár nekem 7 évig volt e12 2004 sedan, talán hathatós választ tudok adni. Az ötajtós Auris számomra nem igazán számít nagy autónak, sőt a csomagterét inkább kevésbé nagynak (kicsinek) mondanám. A hely a hátsó ülések előtt se egy táncterem, a jelenlegi Corolla-ban lényegesen nagyobb a hely.
Auris HSD TS 2015.12

dupi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6760 Dátum: 2017.09.10 22:19:16 »
.....
http://www.ebay.com/itm/8-Android-6-0-Car-DVD-GPS-Radio-Stereo-for-Toyota-Corolla-Auris-2017-2018-4G-/172647338930?hash=item28329553b2:g:3xwAAOSwuMZZAcLH

Amúgy ezek az androidos cuccok annyi mindent tudnak, hogy a felét sem hiszem el amit írnak. Majd ha látok egy jól működőt talán akkor...
Addig meg rá fogok jönni hogyan lehet Touch 2-re telefont tükrözni....

Ezt a cuccot néztem én is, elvileg jó lehet, de nem tudom hogy kezeli  a kormányról való vezérlést, az első-hátsó radart, a tolató kamerát, stb.
Azt látom, hogy saját tolató kamerát használ, de nekem a gyári volna egyszerűbb, de a csatlakozójuk más, meg vajon milyen videojelet ad?
A fogyasztási és a hibridnél  az adatokat ki tudja-e jelezni? Szóval sok a kérdés és információ hiányában nem merném megvenni, meg ki szerelné be?
A touch2 leírásában az van, hogy ha mirrorlink képes készüléket csatlakoztatunk, akkor  a toyota online opciónál kiirja a mirrorlinket és azon belül az eszközt.
Nekem még nem sikerült olyan telefont rádugnom, aminél működött volna :(

Neked sikerült már valamit találni, hogyan lehet mirrorlinket csinálni?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6761 Dátum: 2017.09.11 15:13:41 »
Hi,

bár nekem 7 évig volt e12 2004 sedan, talán hathatós választ tudok adni. Az ötajtós Auris számomra nem igazán számít nagy autónak, sőt a csomagterét inkább kevésbé nagynak (kicsinek) mondanám. A hely a hátsó ülések előtt se egy táncterem, a jelenlegi Corolla-ban lényegesen nagyobb a hely.
Köszi!
Most E12 HB van, és ehhez képest érdekelne, mit tud az Auris. Ha picit nagyobb már jó :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6762 Dátum: 2017.09.11 21:28:37 »
Mikor úgy döntöttem, hogy lecserélem a sedan Corolla e12-t, akkor a kora volt a fő ok. Nálam elég volt mindenre a csomagtere. Persze persze mondhatnánk, hiszen nincsen még családom, akik belaknák.
Először én is az ötajtós hibrid Auris-t néztem ki, az sokkal kedvezőbb árban volt Németországban hibridben is. Aztán rájöttem a miértre....mikor a kecskeméti Linartech-nél hirdettek egy 1,6 benzin HB-t 100e km-vel.....meglestük a csomagterét....majdnem röhögtem.
Atyaég, de hát ez kicsi.. mondtam az értékesítőnek, mire ő:Hát az az igazság,, hogy az Auris egy kicsit túl van árazva, ja mondom ezt én is így gondolom ekkora csomagtérrel. Kontrasztként ott volt a Corolla, mely belül Avensis méretűre duzzadt. Abba is beleültem, na abban volt hely, csak igazából euro6 motornál az a   132 ló is döglött tehénnek érződik......
Még egy dolog mikor lázasan kerestem autóm utódját, ráakadtam egy huszonezer-t futott Auris hibrid HB-ra, az volt az indok hogy az eladó kicsinek érezte az autót gyerkőcök mellett.... legyünk őszinték az ötajtós kicsi is....de a kombi az azért más.
Mikor megvettem és az egyik szomszédom megnézte, azt mondta, ennek akkor a csomagtere, mint a Passat-nak...jó azért az túlzás, de jól variálható és tényleg nagy...
Viszont motornak én csak a hibridet választanám, az 1,33-as vicc, az 1,6 jó lehet, de ha használtan nem sokkal drábább a hibrid, akkor nem szól semmi a szívó benzin mellett...főleg meleg motornál a 4 liter alatti városi ugrabugra....az durva, ja és hosszú távon 100-as tempó mellett a fogyasztás igencsak a 4 liter fele konvergál.....szóval jól ki van ez találva.
Ha tudja az ember mi tud elromlani, és ezt hogyan lehet elkerülni,akkor nincs mitől tartani....
Szerencsére utamba került egy kevesett futott márkahálózatos külföldi autója, így az lett. Úgy okoskodtam, ha 2 literrel kevesebbet eszik, mint a benzines, akkor költhetek többet... az évek alatt visszahozza az árát...egyenlőre engem igazol.
Azt azért be kell látnom, hogy Toyota szinten az anyaghasználat hagy némi kívánnivalót maga után....hiába nem zörög, és a javított ráncfelvart Auris TS-nak nincs pixelmozija, azért érzi az ember, hogy az e 12 óta valahol vissza kellett lépni.... máskülönben nem tudna olyan jól szerepelni a a cég. Már testvéremék 2013-as Corolla-jában is éreztem, hogy szép szép, de a műanyagok bizony rosszabbak sokkal mint az én 2004-es e12-mben.
Tetszik nem, ez az igazság...

A Touch 2-re visszatérva eddig itt a fórumban azt olvastam, hogy csupán a régebbi telefonokkal tudja a tükrözést, újakkal nem....valami kompatibilitásbeli probléma lehet..... talán S4-esvel már sikerült valakinek, valami szabvány dolog lehet.
Egy biztos ilyen problémák mellett 50Ft-ot sem áldozok a Touch 2-re, nemhogy 120e-t, majd ha lemegy az ára 50k-ra, mint a ráncfelvarrás előttinél, majd veszek...
Veszek egy rendes mobil tartót, aztán megy a Sygic.
Egyébként neten számtalan példa van, mikor tükrözik a telefont és Sygic megy róla Touch 2-nél....régebben Garmin-ban gondolkodtam, de mikor megtudtam, hogy az ingyenes life time maps csupán 5 évet jelent, akkor kissé begurultam, na ezek se húznak le... marad a Sygic, itthon meg Google testvér...röviden ennyi.

Sajna a szombati talira csak 1-re érek oda, így nem tudok majd elég info-t magamba szívni, de majd próbálkozom.
Auris HSD TS 2015.12

stamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6763 Dátum: 2017.09.12 06:18:41 »
Sziasztok,

2016-os Aurishoz szeretnék 15"-os alufelnit venni télre.
Pontosan milyet kell vennem (furatok távolsága, ET, ...) ?
Köszi előre is.

stamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6764 Dátum: 2017.09.12 08:56:34 »
...még 2 gyors kérdésem lenne:
- 185/65-ös gumi is jó lenne? (Auris Hybrid)
- nem volt még guminyomás mérovel felszerelt kocsim, igy a kérdésem az lenne itt, hogy mivel külön kerékszettet akarok venni télre, akkor kell bele vennem majd TPMS szenzort is? Direkt vagy indirekt kell? Vagy hogy megy egy ilyen ?:)