Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232733 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6735 Dátum: 2017.08.17 18:06:59 »
A zörgés sem múlt el. Első alkalommal azt mondták, hogy az első sárvédő A oszlopnál lévő végénél zöröghetett, melyet kitöltöttek valami fekete nyúlós anyaggal. Egy-két nap múlva ismét jött a zörgés. Ezek főleg hideg időben nagyon zavaróak, ekkor felerősödik a zaj. Visszavittem, majd egy délelőtt próbálgatás után visszakaptam a kocsit, ekkor azt mondták, hogy mentek vele sokat, de addig nem csinálta. Természetesen a probléma megmaradt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6736 Dátum: 2017.08.17 19:06:13 »
A zörgés sem múlt el. Első alkalommal azt mondták, hogy az első sárvédő A oszlopnál lévő végénél zöröghetett, melyet kitöltöttek valami fekete nyúlós anyaggal. Egy-két nap múlva ismét jött a zörgés. Ezek főleg hideg időben nagyon zavaróak, ekkor felerősödik a zaj. Visszavittem, majd egy délelőtt próbálgatás után visszakaptam a kocsit, ekkor azt mondták, hogy mentek vele sokat, de addig nem csinálta. Természetesen a probléma megmaradt.
Lehet, hogy kihagytak valami csavart, vagy patentet az angolok? Vagy volt sérülve? :hmmmm:

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6737 Dátum: 2017.08.17 20:20:08 »
Sérülés nem volt. Az angolokban pedig nem bízom. Inkább erre gondolok.

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6738 Dátum: 2017.08.17 20:53:20 »
Sziasztok,

régebb óta keresem, de sehol se találom, hogy vajon mennyi az auris (a hibrid) válltávolsága (shoulder room) a 2. sorban. Kíváncsiságból kérdezem, mert több autóé fent van a neten, de konkrétan a toyotáké (és a suzukiké) nem nagyon.. :)
Eddig egyetlen helyen se találkoztam ezzel az értékkel. Jelenleg Corollám van, és érdekelne, hogy az auris nagyobb-e valamennyivel (nyilván papíron)..A corolláé pent van, tudtommal az 53 inch.
Köszönöm, ha valaki belefut, vagy valami apróbetűs részen találkozik ezzel az "értékkel".


Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6739 Dátum: 2017.08.17 22:11:22 »
A zörgés sem múlt el. Első alkalommal azt mondták, hogy az első sárvédő A oszlopnál lévő végénél zöröghetett, melyet kitöltöttek valami fekete nyúlós anyaggal. Egy-két nap múlva ismét jött a zörgés. Ezek főleg hideg időben nagyon zavaróak, ekkor felerősödik a zaj. Visszavittem, majd egy délelőtt próbálgatás után visszakaptam a kocsit, ekkor azt mondták, hogy mentek vele sokat, de addig nem csinálta. Természetesen a probléma megmaradt.
Nálam kívül a szélvédő jobb alsó sarkánál zörög egy műanyag elem ahogy hozzáér az üveghez. Tipikusan akkor produkálja magát ha hideg van és bekacsolom a fűtést a szélvédőre irányítva. De az enyém 1. gen Auris, nem valószínű, hogy ugyanaz a hiba lenne.

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6740 Dátum: 2017.08.24 22:28:34 »
Hi to All,

kb lement már 3e km... fogyasztás átlagban 4,2, és ebben benne vannak sietős országúti menetek. No probléma, lassan jön a kötelező, ami kissé aggaszt. Korábbi tapasztalataim alapján jelenleg nem ápolok túl sok bizodalmat a márkaszervizekkel kapcsolatban. Gondolkodtam ugyan egy Méta rendszerű blokkolásgátló beszerelésén a márkaszervízben, de mikor az értékesítő kolléga nem tudta, hogy hol blokkolják az elektronikus jelet a riasztóval, továbbá semmiféle további információt nem akart nyújtani, úgy döntöttem egyenlőre a casco és a zárt garázs a védelem.
Talán a Duett kft normálisabb lesz, pont emiatt gondolkodom, kollégám Alfa-jának olajcseréje során ami 45eFt-ba került nem cserélte le a márka szerviz az olajszűrőt. Hm....sajnos azt kell, hogy lássam továbbra sem kell nagyon bízni senkiben sem, legalábbis amit nem szabad szememmel látok. Más forrásból is értesültem, az értékesítők nem épp a legkedvesebb formájukat hozzák, több panaszt is hallottam, és nem átlagember volt egyik ügyfél sem....
Mondhatnám a konkrét esetet, de nem szeretnék senkinek sem kellemetlen perceket okozni. Csak csendben megjegyeztem.
Ja tényleg tegnap este riadtam vettem észre, hogy kijelzett a keréknyomás ellenőrző hibaikonja a műszerfalon, na mondom ez is kezdi.
Ma reggel elővadásztam a gyári melléklet szivargyujtós mini kompresszort.
Munka után aztán a parkolóban felpumpáltam a négy kereket, és lás csodát, a hibaüzenet eltűnt.
Tudja valaki, meddig jó a szenzorban az ellem? Egyáltalán hol van itt az érzékelő és mekkora az elem?
Az ebay-on olyan nagy bunkónak látom, de az én kocsimon nem látok ló..... se.
Apropó még vagy 2 hónapja rákérdeztem a szervizben az értékesítőre, mennyibe kerülne a Touch 2 gps-vel...aszonták 500e.... még jó hogy egy  bizonyos felszereltség mellett csak 200e ha jól látom, mint extra, persze persze mondhatnánk az kitermeli a dolgot...hát nem tudom.

Hála a jó égnek többet is találtam alig használtakat kevesebb mint 400euro-ért, először csak a dánok tűntek fel 500-ért de aztán találtam olcsóbbat. Ha jól látom a GPS az külön tétel.
Kamerát még keresem, a mobil tükrözésre is láttam szerkezetet, bár ezek még kérdést képeznek.
A kocsit továbbra is szeretem, bár így 3e km után meg kell jegyeznem, az autó kevesebbet fogyasztana, ha nagyobb lenne az aku. Továbbá hidegen mindig-mindig beindul a benzinmotor, ezért én nem nevezném űber takarékosnak, pusztán takarékos kocsinak. Ahhoz, hogy brutál legyen a fogyasztás rövid távokon mondjuk 5 km, amennyire én lakom a melóhelytől, kell bele az állófűtés szvsz, erősen gondolkodom is rajta.
Na most jöhet a kritika ha valaki ki akarja adni magából.
Auris HSD TS 2015.12

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6741 Dátum: 2017.08.25 08:02:03 »
Nekem a Mayernél nagyon jó tapasztalatom van.
A nyomásérzékelő általában a gumin belül van, abból nem látsz semmit (csak a szelepet).Arra én is kiváncsi lennék meddig bírja az elem benne, dehát vannak kütyük amik 5-6 évig is bírják pl. a kulcs, órák... (a gyári aksim már több mint 10 éves! :tt2:)
Aztán lehet, hogy olyankor komplett érzékelő csere????
A fogysztáson majd  fogsz még csiszolgatni, ha jobban kiismered mikor érdemes gurulni, "motorfékezni", lassan gyórsítani...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6742 Dátum: 2017.08.25 22:39:52 »
A Touch 2 gyári gpst csak ajánlani tudom! (Ajánlom, hogy csinálják meg rendesebben!) Többször elôfordult, hogy azt mondta, hogy fordulj, tarts jobbra, miközben a térképen az ellenkezôjét mutatta! Eddig mindig a térképi volt a jó irány. Nem tudom, hogy ezt, hogy lehetne jelezni. Meg a sok duma zavar. Nem azt mondja, hogy forduljon jobbra stb, hanem pl "Kérem, 120 m után forduljon jobbra", hol kellett volna??  :cry:
A régi fekete-fehér TNS310-ben rövid egyértelmû parancsok voltak, és ábrák.
Meg az autópályán, jobban jelezte, hogy milyen parkolók jönnek, sima, wc-s, kutas. Ez meg, behoz mindent a környékrôl, de használható infó nélkül.
Már volt, hogy inkább a telefonos tomtomot használtam 😭
Érzékelôkre meg ezt nézegetem pár napja, mert a COVról megmaradt acélfelnis téligumikban nincs szenzor.
https://www.tpmscentre.co.uk/products/copy-of-pacific-oem-replacement-tpms-tyre-pressure-sensor-valves-433mhz

dupi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6743 Dátum: 2017.08.27 19:07:38 »
Nem tudom a Toyota  kitől veszi a térképet - a navi állitólag iGO alapú, ami látszik is - de kb 3 éves térkép van rajta,
pedig 2017 v1-et mutat. Rohadt bosszantó és szégyen a Toyotára nézve, hogy egy új autót ilyen navival, illetve térképpel
ad el :(

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6744 Dátum: 2017.08.28 19:27:20 »
Szomorúan hallom, hogy a navi egy kalap kaki akkor....bár azt írják, hogy internet alapon tud működni.
Eddig amiatt gondolkodtam a Touch 2 mellett, mert akkor nem kerül sehová se plusz kábel és kijelző.
Hm.... ez elgondolkodtat, másik megoldás a Garmin normál navija hozzá való vez nélküli kamerával.
Esetleg Touch 2 telefon tükrözéssel, vagy a telefon video kijövő jelét belenyomva a Touch 2-be elvileg lehetséges....
Még nagyobb a kérdőjel mint eddig, utánanéztem, hátra bonyolultabb a hátsó hangszórókat beletenni, mint gondoltam....
A legbiztosabb a Google telefonos navija, vagy a Sygic azokkal még sose csalódtam...hm... úgy látom még lehet rágódni rajta, mert az 500eFt-os kütyü sem tökéletes.
Auris HSD TS 2015.12

dupi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6745 Dátum: 2017.08.28 20:27:11 »
Eddig minden beépitett navi kaki volt amivel találkoztam. Szvsz az iGO az a navi program,
ami mindent tud ami nekem kell, illetve talán még a waze.
Sajnos  a gyári fejegységen  nem lehet ezeket használni, Kinából kellene rendelni androidosat,
ami lehetséges is, csak nem tudom ki szerelné be. Nyilván  a fejegységre nem lenne gari, de gondolom
az autó többi részére  megmaradna.  Viszont vicc, hogy 200ezret ki kellene dobjak, hogy legyen egy jó navim.
Nem értem a Toyotát, klassz kis autó ez az auris, de képesek ilyen sz@r  térképpel adni és ilyen lebutitott
iGO programmal.  :(

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6746 Dátum: 2017.08.28 22:40:26 »
Én is nézegettem ezeket a kínai navikat, hm... nem 200-ak azok, de nem bízok egyikben sem, mint a kínai töltőkben sem, csak az egyiknek kell zárlatot csinálni a szivargyujtón.
Duett kft szidta egy Égéstérben az összes ilyen okosítást...hm nyilván ők ellene vannak, mert a saját bizniszt tolják nem 25k-ért akarnak valamit beszerelni, hanem egy autón többet keresni.
Nem is maga a fejegység a kérdés, hanem hogy milyen proci van benne és ahhoz mennyi memória társul, lévén ezek azok a tipikus pontok, ahol megbukhat a navi.
Sygic-hoz is komolyabb proci kell, jó s4 már bőven jó hozzá, de egy olcsó telefonon meg se mukkan.

http://www.ebay.com/itm/8-Android-6-0-Car-DVD-GPS-Radio-Stereo-for-Toyota-Corolla-Auris-2017-2018-4G-/172647338930?hash=item28329553b2:g:3xwAAOSwuMZZAcLH

Amúgy ezek az androidos cuccok annyi mindent tudnak, hogy a felét sem hiszem el amit írnak. Majd ha látok egy jól működőt talán akkor...
Addig meg rá fogok jönni hogyan lehet Touch 2-re telefont tükrözni....
Auris HSD TS 2015.12

dupi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6747 Dátum: 2017.08.29 09:59:06 »
Nekem nincs bajom a kinai cuccokkal, kicsit oda kell figyelni a vásárláskor.
A nagy bajom jelen esetben ezzel a cuccal amit linkeltél, hogy nem tudja
a ári tolatókamerát használni, meg a beépitett mikrofont sem :(
A leirásában nem látom a képernyő nativ felbontását sem, bár néztem ezt
a cuccost  máshol ott azt hiszem 1024x600 volt irva, ez gyengécske.
Azt hiszem várnom kell mig a kinaiak kihoznak egy ujabb szerkentyűt az
ujabb kiadású corolla/aurishoz. Meg aztán találni kellene vkit aki be is szereli,
ha majd egyszer  beszerzek  egy ilyet.
A mirror linket állitólag csak néhány régebbi telefonnal tudja a touch2, de
ehhez nem értek.

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6748 Dátum: 2017.08.29 14:29:28 »
Auris Hybrid vasarlas elott allok
Hasznaltrol lenne szo
2 kerdesem lenne
Mi az a tempo amit hosszabb tavon kulfoldi ut tartosan tud menni nem akarok 170-nel jarni pusztan erdekel
Hogy viselkedik hegyi utakon pl egy erdelyi utazas
A power gomb gyakori hasznalata karositja az invettert ezt hallottam valakitol
Elore is koszi
Egy corollat valtana le
Udv

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6749 Dátum: 2017.08.29 15:12:56 »
Mint minden autó, az Auris is képes tartósan a végsebességével közlekedni. A gyorsan kiürülő tank és a motorhang nevelő hatású.

Az Auris HSD normális autó, semmi különös gond nincs vele kanyarban és hegymenetben. Ésszel vezetve kevesebbet fogyaszt.

A power gomb a PIII ban okozott problémát, szoftverfrissítéssel orvosolták. Az Auris HSD ben nem tudom, hogy jelentkezett,de ha igen, akkor bizonyára abban is megoldották.
A magam részéről feleslegesnek tartom, aki sportolni akar vegyen nagyobb Lexust vagy vmi izomautót. A HSD a nyugalomról szól.