Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232862 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6720 Dátum: 2017.08.03 21:57:42 »
Sziasztok.

4 napja vettem egy használt (18e km-es) Toyota Auris Hybrid-et. A mai 40 fokos melegben megjelent egy hibaüzenet: "A hbrid akkumulátor hűtőalkatrészei karbantartást igényelnek egy márkakereskedésben". A kocsiban öten utaztunk amikor az üzenet megjelent, de estére sem múlt el. Hazafele azonnal két Toyota márkaszervizbe is beugrottam, az egyikben azt mondták hogy ez egy viszonylag gyakori jelenség és el fog tünni az üzenet majd ha lehül, gyakorlatilag azt mondta hogy ne ijedjek meg. A másik már azt akarta hogy azonnal hagyjam ott a kocsit es ilyen hibával még nem nagyon találkoztak. WTF? Valaki már találkozott esetleg ilyen hibaüzenettel?

Köszi előre is.
Nem lehet hogy túl melegedett?
Ment a klíma gondolom?
Mert az ugye az utastér ből veszi a hűtés hez a levegőt...
Vagy lehet el van koszolodva a hűtés...
Mondjuk 18 e km alatt nem kellene.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


stamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6721 Dátum: 2017.08.07 20:00:29 »
Igen, úgy tűnik az első szervizesnek volt igaza. Másnap reggelre eltünt az üzenet. Ment a klima a kocsiban és öten ültünk benne, aztán kicsit állt is a kocsi a 40+ fokos tűző napon, mielőtt a hibaüzenet megjelent.

Jut eszembe, mi a hybrid Aurisoknál a kötelező szervízperiodus? Mikor/milyen kötelező szervizre kell vinnem? Nincs sajna hozzá semmi szervizfüzet/garanciafüzet. Letölthető esetleg valahonnan ilyen doksi?
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.07 20:02:56 írta stamas »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6722 Dátum: 2017.08.07 21:17:22 »
Igen, úgy tűnik az első szervizesnek volt igaza. Másnap reggelre eltünt az üzenet. Ment a klima a kocsiban és öten ültünk benne, aztán kicsit állt is a kocsi a 40+ fokos tűző napon, mielőtt a hibaüzenet megjelent.

Jut eszembe, mi a hybrid Aurisoknál a kötelező szervízperiodus? Mikor/milyen kötelező szervizre kell vinnem? Nincs sajna hozzá semmi szervizfüzet/garanciafüzet. Letölthető esetleg valahonnan ilyen doksi?

15000 km vagy egy év.
Elvileg innen sok minden le tölthető :
https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html
De garancia füzet biztos nincs...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


makaii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6723 Dátum: 2017.08.15 11:30:21 »
Sziasztok.
Egy gyors, technikai kérdésem lenne, Toyota Auris autóhoz. Az történt, hogy a műszerfal háttérvilágítása nem világít ha fel van kapcsolva a fényszóró. Hol lehet ezt beállítani, hogy ne így legyen? Korábban ez nem í]y volt, nem értem mi változhatott. Előre is köszönöm a válaszokat.

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6724 Dátum: 2017.08.16 18:48:18 »
Szerintem világít csak a minimum fényerőn. Próbáld meg feltekerni a fényerőt, amit úgy tudsz, hogy amikor fel van kapcsolva a tompított nyomkodd a beállító gombot a computernél és meg fog jelenni egy skála, amit tudsz felfelé emelni. A max.-on használom én is mert napsütésben nem kell vakoskodni. Nálam legalább is az E15-s corollán így jártam el.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6725 Dátum: 2017.08.16 20:10:33 »
Szerintem világít csak a minimum fényerőn. Próbáld meg feltekerni a fényerőt, amit úgy tudsz, hogy amikor fel van kapcsolva a tompított nyomkodd a beállító gombot a computernél és meg fog jelenni egy skála, amit tudsz felfelé emelni. A max.-on használom én is mert napsütésben nem kell vakoskodni. Nálam legalább is az E15-s corollán így jártam el.
Szerintem nekünk mindig egyformán világít, akármit kapcsolunk fel (már a helyzetjelzőnél is)
De a többi amit írtál az OK.
Talán valami áramkőrbe belenyúltak???

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6726 Dátum: 2017.08.16 21:11:08 »
Megosztanám veletek a 15 hónapos Aurisom eddigi negatív élményeim.

2 hónap után első érzékelő hiba .... szervíz
6 hónap után (első hidegebb idő) műszerfal és szélvédő környéke felől kopogó, zörgő hangok...szervíz..azt mondják megoldva
7 hónap után ismét szervíz, mert ugyanúgy zörög......ugyanaz továbbra is
12 hónap után  100 km/h felett éles sípoló hang időközönként az autó eleje felől... szervíz....féktisztítás...a hiba megmarad


Elég elkeserítő nem?

Csak az enyém ennyire gáz?


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6727 Dátum: 2017.08.16 23:53:31 »
Megosztanám veletek a 15 hónapos Aurisom eddigi negatív élményeim.

2 hónap után első érzékelő hiba .... szervíz
6 hónap után (első hidegebb idő) műszerfal és szélvédő környéke felől kopogó, zörgő hangok...szervíz..azt mondják megoldva
7 hónap után ismét szervíz, mert ugyanúgy zörög......ugyanaz továbbra is
12 hónap után  100 km/h felett éles sípoló hang időközönként az autó eleje felől... szervíz....féktisztítás...a hiba megmarad


Elég elkeserítő nem?

Csak az enyém ennyire gáz?
Igazából nem írtad le mik voltak a problémák, így nehéz megítélni...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6728 Dátum: 2017.08.17 05:13:44 »
Igazából nem írtad le mik voltak a problémák, így nehéz megítélni...
Ahogy olvasom éppen az jött le , hogy nem találták a hibákat, az a baja. :hmmmm:

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6729 Dátum: 2017.08.17 06:47:01 »
Igen. Az a baj, hogy az érzékelő párásodásán kívül  a többi probléma okát nem sikerül a szervíznek megtalálni. Az a baj, hogy a zörgés és a sípoló hang időszakos és nem állandó, így a szervízelést követő pár száz méteres próbakörön hirtelen minden jónak tűnik. Aztán később kiderül mégsem. Néha már úgy érzem, hogy a szervízben nem vesznek komolyan....

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6730 Dátum: 2017.08.17 08:30:40 »
Néha már úgy érzem, hogy a szervízben nem vesznek komolyan....

Az könnyen meglehet.
Hová hordod?

Tamás1973

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6731 Dátum: 2017.08.17 09:44:56 »
Mayer Székesfehérvár

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6732 Dátum: 2017.08.17 10:01:21 »
Mayer Székesfehérvár
Pedig azok itt Budakeszin nagyon rendesek és tényleg értik a dolgukat és próbálják olcsón meguszni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6733 Dátum: 2017.08.17 10:03:17 »
Igen. Az a baj, hogy az érzékelő párásodásán kívül  a többi probléma okát nem sikerül a szervíznek megtalálni. Az a baj, hogy a zörgés és a sípoló hang időszakos és nem állandó, így a szervízelést követő pár száz méteres próbakörön hirtelen minden jónak tűnik. Aztán később kiderül mégsem. Néha már úgy érzem, hogy a szervízben nem vesznek komolyan....
Valószínű nem tudják mi a hiba :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6734 Dátum: 2017.08.17 15:08:52 »
Ahogy olvasom éppen az jött le , hogy nem találták a hibákat, az a baja. :hmmmm:
Nem voltam benne biztos, hogy fizikailag valamilyen elülső érzékelő, vagy az első eset és volt le nem írt második eset...
A zörgő, kopogó hangokra nem írtad, hogy mit mondtak megoldásnak, de valamit csináltak amitől elmúlt. Megkérdezted, hogy mit?

Igen. Az a baj, hogy az érzékelő párásodásán kívül  a többi probléma okát nem sikerül a szervíznek megtalálni. Az a baj, hogy a zörgés és a sípoló hang időszakos és nem állandó, így a szervízelést követő pár száz méteres próbakörön hirtelen minden jónak tűnik. Aztán később kiderül mégsem. Néha már úgy érzem, hogy a szervízben nem vesznek komolyan....
Helyfüggő is lehet, hogy komolyan vesznek-e, meg vehemencia amivel követeled a gyors megszüntetést. Mayer Pilisvörösvárral meg Budakeszivel (nagyrészt) jók a tapasztalatok, Székesfehérváron még nem jártam. Viszont ha jól rémlik Verso topicban többeknek volt új autónál panasz, hogy visszapillantónál a szenzor bepárásodott. A megoldásra nem emlékszem, de ha ez a probléma nálad is, akkor lehet érdemes benézni a topicba.