Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1233934 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6675 Dátum: 2017.06.16 22:20:42 »
21,3 liter.

Tehát az annyi mint, 3,853l/100km....ami meglepő, a komputer 10km-vel ezelőtt még egyszer felugrott 3,9-re, de aztán az esti futások alatti araszolgatás hatására lement végül 3,8-ra.
Szóval jelentem az átlagfogyasztás mérő 195/65 15"-nál teljesen korrekt módon és jól mér nem csal egy dekát sem. Legalábbis nálam....
Nem komótosan közlekedtem, hanem tempósan, a kigyorsításokat ugyan nem padlógázon, de a power mezőbe lépve tettem meg mindig.Egyszer találkoztam egy testvér auris ts hibriddel, de ő inkább a komótos 85-re szavazott, azért ezt már túl papásnak érzem, nem köszönöm, igaz jobb szeretek A-ból B-be normálisan megérkezni és nem vánszorogva. De legalább már a dugó nem idegesít, hanem vigyorgok rajta.....
A 2004-es Corolla-m ezt olyan 6,2 körül hozta volna ki, úgy hogy eddig felülmúlja a várakozásaimat a kicsike....ja és még mindig baromira tetszik.
Holnap és vasárnap autópálya etap, majd jelentkezem ott mit mutat...
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6676 Dátum: 2017.06.16 22:38:30 »
21,3 liter.

Tehát az annyi mint, 3,853l/100km....ami meglepő, a komputer 10km-vel ezelőtt még egyszer felugrott 3,9-re, de aztán az esti futások alatti araszolgatás hatására lement végül 3,8-ra.
Szóval jelentem az átlagfogyasztás mérő 195/65 15"-nál teljesen korrekt módon és jól mér nem csal egy dekát sem. Legalábbis nálam....
Nem komótosan közlekedtem, hanem tempósan, a kigyorsításokat ugyan nem padlógázon, de a power mezőbe lépve tettem meg mindig.Egyszer találkoztam egy testvér auris ts hibriddel, de ő inkább a komótos 85-re szavazott, azért ezt már túl papásnak érzem, nem köszönöm, igaz jobb szeretek A-ból B-be normálisan megérkezni és nem vánszorogva. De legalább már a dugó nem idegesít, hanem vigyorgok rajta.....
A 2004-es Corolla-m ezt olyan 6,2 körül hozta volna ki, úgy hogy eddig felülmúlja a várakozásaimat a kicsike....ja és még mindig baromira tetszik.
Holnap és vasárnap autópálya etap, majd jelentkezem ott mit mutat...

Alakul az :)
Van külön fogyasztás topik, ott kicsit több az élet.
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1099.0
Vitatkozzunk a fogyasztásról


Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


stamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6677 Dátum: 2017.06.17 21:38:23 »
Sziasztok.
Hybridekkel kapcsolatban lenne kérdésem. Az érdekelne, hogy egy ilyen autó hogy viselkedik indulás után. Például ha én este feltöltött akksival beállok a garázsba, akkor másnap reggel a villanymotor fog engem az első 2-3 kilometeren elvinni, vagy évszaktól és mindentől függetlenül a benzin és majd az üzemi hőfok elérése után kapcsol át villanyra? 
Köszi előre is.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6678 Dátum: 2017.06.17 22:11:08 »
Sziasztok.
Hybridekkel kapcsolatban lenne kérdésem. Az érdekelne, hogy egy ilyen autó hogy viselkedik indulás után. Például ha én este feltöltött akksival beállok a garázsba, akkor másnap reggel a villanymotor fog engem az első 2-3 kilometeren elvinni, vagy évszaktól és mindentől függetlenül a benzin és majd az üzemi hőfok elérése után kapcsol át villanyra? 
Köszi előre is.
Az utóbbi.
Minden esetben be kapcsol a benzin motor és 40C° melegít utána le áll. Ez ebben a jó időben kb 3-5 perc, utána elektromos módban halad.

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6679 Dátum: 2017.06.18 16:51:49 »
Mivel reggelre csupa lábnyom, folt stb lett a kocsi tetején, motorházán, felnyitottam a motorháztetőt, de nem láttam "beltéri" nyomát a nyestnek. Mennyire "kedvelik" a nyestek a hybrideket?
(Ráadásul az egyik dög itt van fél méterre tőlem a tetőtéri lambéria mögött, de már hozzászokott az emberek méltatlankodásához...) 😭😡

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6680 Dátum: 2017.06.18 19:54:19 »
Na megint itthon vagyok. Szóval megtett km 380, átlagfogyi 5,5.
Viszont ebben volt 80 város és országút,a többi autópálya..
Azt tapasztaltam, ha óra szerint tartós 140 nyomul, akkor a fogyasztás olyan 6,2 80-km-es távon. Viszont ha ehhez társul némi város mondjuk 10km, akkor a fogyasztás durván leesik 5,5-re.
Szóval ez bizony óra szerint 140-nél 6,2-t eszik, nem ötöt és nem kevesebbet, viszont számomra ez nagyon baráti, az ismerős 1,8 vvti corolla verso-jához, ami Berlinbe menet stabil 8-on állt ugyanilyen tempó mellett.
Úgy mondom ezt, hogy a 147 lovas vvti az enyémhez komótosan gyorsít.
Mikor le kell lassítani mondjuk 80-ra, és vissza onnan 140-re...hát még a dízelek is megszeppennek....csak pislognak, a benzinesek meg egyenesen lemaradnak.
Valaki azt írta, hogy ez még 140-nél is tol egyet, tény ha lepadlózza az ember még onnan is megindul, nem úgy mint az 1,4 vvti-m ami csak komótosan gyorsult. Viszont ezt megindulásnak idézőjelesen nevezném.
Ami nagyon pozitív utazó 140-nél ha nincs brutális oldalszél meglepő csönd van a gépjárműben.....várakozásokon felüli, főként úgy hogy tesómék 2013-as Corrola 1.6 vvti-je kifelé Bécsbe menet 4 személlyel ugyancsak 8-at evett.....talán a 2017-es Corolla kevesebbet eszik pályán, viszont arra meg azt írják, hogy a motor erejét megölte az euro 6....hát ennyi dióhéjban.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6681 Dátum: 2017.06.18 20:16:49 »
Na megint itthon vagyok. Szóval megtett km 380, átlagfogyi 5,5.
Viszont ebben volt 80 város és országút,a többi autópálya..
Azt tapasztaltam, ha óra szerint tartós 140 nyomul, akkor a fogyasztás olyan 6,2 80-km-es távon. Viszont ha ehhez társul némi város mondjuk 10km, akkor a fogyasztás durván leesik 5,5-re.
Szóval ez bizony óra szerint 140-nél 6,2-t eszik, nem ötöt és nem kevesebbet, viszont számomra ez nagyon baráti, az ismerős 1,8 vvti corolla verso-jához, ami Berlinbe menet stabil 8-on állt ugyanilyen tempó mellett.
Úgy mondom ezt, hogy a 147 lovas vvti az enyémhez komótosan gyorsít.
Mikor le kell lassítani mondjuk 80-ra, és vissza onnan 140-re...hát még a dízelek is megszeppennek....csak pislognak, a benzinesek meg egyenesen lemaradnak.
Valaki azt írta, hogy ez még 140-nél is tol egyet, tény ha lepadlózza az ember még onnan is megindul, nem úgy mint az 1,4 vvti-m ami csak komótosan gyorsult. Viszont ezt megindulásnak idézőjelesen nevezném.
Ami nagyon pozitív utazó 140-nél ha nincs brutális oldalszél meglepő csönd van a gépjárműben.....várakozásokon felüli, főként úgy hogy tesómék 2013-as Corrola 1.6 vvti-je kifelé Bécsbe menet 4 személlyel ugyancsak 8-at evett.....talán a 2017-es Corolla kevesebbet eszik pályán, viszont arra meg azt írják, hogy a motor erejét megölte az euro 6....hát ennyi dióhéjban.
Regisztrálj be ide:
https://www.spritmonitor.de/en/
Mindet könyvelj be ide amikor tankolsz, aztán meg mondom hogy rakd ki a fórum aláírásba mint nekünk van.
Fogyasztás visszatérve, nem gondoltam volna hogy fel megy 6 liter fölé a fogyasztás... :(


Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6682 Dátum: 2017.06.18 20:19:39 »
Thomas59

Macska volt az nem nyest :)
Nálunk is össze tapossa az autót.

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6683 Dátum: 2017.06.18 21:21:04 »
Thomas59

Macska volt az nem nyest :)
Nálunk is össze tapossa az autót.

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról
Már miért ne lehetne nyest? Nekem is rendszeresen végigmászkálják  néha még rá is termelnek és a gépházban is összesároznak mindent. Pedig van benne nyestriasztó az aksihoz közel :cry:

szabilali

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6684 Dátum: 2017.06.20 22:22:54 »
Sziasztok egy kérdéssel fordulok hozzátok.Nemrég diagnosztizáltak a kis automnál egy olyat bal oldalt a keréknél kormányléc külsö belsö gömbcsukló axiál csere.azt mondták különn nem lehet egybe kell az egész kormánymüvet cserélni.Ami nagyon nagyon sokba kerül.Ez télleg igy van??????????és hogy ezt lehet halogatni vagy a sürgős kategoria.!!!!!Köszönöm a válaszokat előre is!!!!

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6685 Dátum: 2017.06.21 21:41:14 »
Hello,

lehet tudni milyen évjáratú az autó? Gondolom a márkaszervíz javasolta, náluk mindenre a csere a megoldás. Lehet nem pont ide vág, de mikor az előző Corolla-mat megvettem, és bevittem a helyi szaki szerelőműhelyébe, hogy első reggel elkezdett  ciripelni valami a meghajtásban. Az alkalmazottja már kapta is volna szét a vízpumpát.....meg az önindítót, meg a generátort, azt mondta szét kell szedni. Erre a tulaj meg azt, apám jó ismerőse, csukjam be az ajtót és menjek onnan, használjam a kocsit. Ezek után egy másik szerelőnél, akinél aztán 6 évig ment az olajcsere le lett cserélve a generátorszíj, nem gyári Toyota, mert az 7e Ft lett volna, vele azonos minőségű szíj 3e Ft volt. Nem voltam akkor sem szarrágó, de bíztam benne, azt mondta ezzel is jó lesz. Bár mivel ezen volt borda, az eredeti japánban meg nem, egy nagyon minimális zajbeli különbség volt, de ettől még 6 évet gyönyörűen szolgált.
Én azért meghallgatnék mást is, nem vennék senki szavára mérget....itt a fórumban is van egy Toyota szervíz....lehet őket véleményezni is....esetleg őket is megkérdezhetnéd. Remélem lesz nálam szakavatottabb aki segítő szándékát nyilatkoztatja ki.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6686 Dátum: 2017.06.21 21:50:58 »
Apropó ma óriási mákom volt, garázsban pihent a japán csodám...a melóhelyen délután 4 körül olyan jégzajlás volt, hogy az összes kollégám autóját elintézte. Nem egy autónak a lámpáját is kitörte a jég...nagyon durva, életemben még nem láttam ilyen jeget. Hm... a sors keze, hogy ma a biciklit választottam a kocsi helyett...
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6687 Dátum: 2017.06.22 05:41:44 »
Apropó ma óriási mákom volt, garázsban pihent a japán csodám...a melóhelyen délután 4 körül olyan jégzajlás volt, hogy az összes kollégám autóját elintézte. Nem egy autónak a lámpáját is kitörte a jég...nagyon durva, életemben még nem láttam ilyen jeget. Hm... a sors keze, hogy ma a biciklit választottam a kocsi helyett...

Mázlista vagy.
Az előző autóm is el kapta a jég... :(
Hol volt tegnap ez a jég eső?

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6688 Dátum: 2017.06.22 05:53:49 »
Mázlista vagy.
Az előző autóm is el kapta a jég... :(
Hol volt tegnap ez a jég eső?

Tapatalk 2-vel küldve Motorola X Style - ról
pl.kecskeméten...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6689 Dátum: 2017.06.22 11:58:28 »
Kecskemét bizonyos részei, Merci gyár nem kapott.
Auris HSD TS 2015.12