Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1263348 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3105 Dátum: 2008.06.25 15:41:24 »
Egy belső felmérés szerint a Török gyár jobb minőséget produkált, mint a Japán pár éve.
A Toyota évek óta gyárt Dél-Afrikában. Onnan jönnek a Hiluxok és pár hónapja az új Corolla is. De nagyon sok készült ott az E10-esből is, aminek igen jó volt a megbízhatósági statisztikája.
Az egyetlen különbség, hogy a Japán összeszerelésnél több a Japán alkatrész a kocsiban. De pl. az én E12-ömben, ami Japán volt Bosch ABS volt és Német gyártmányú gumikkal jött....
Mikor tanuljátok már meg, hogy ezen múlik....

Az én Aurisom is török, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Ahhoz képest, hogy kemény műanyagokból van összerakva a beltér és rendkívül rosszminőségű, keskeny hegyi utakon járok vele nagyrészt, semmi sem zörög benne 23.000 km elteltével. Persze ez természetes is egy Toyotánál, de az előző, angol összeszerelésű Corollám 30-40 ezernél már kezdett nyöszörögni... Kíváncsi leszek az Aurisra, egyelőre sokkal jobban összerakott benyomást kelt, mint az elődje.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3106 Dátum: 2008.06.25 15:49:02 »

Samu telefonnal nekem megfelelően működik, egy esetet kivéve eddig, hogy egy telefon után nem kapcsolta vissza az hifi hangját! Hiába erősítettem, kikapcsoltam, be .. semmi, aztán a következő telefon "calling ended" beszólása után visszajött a hifi.. :eek: :wacko:

Amúgy leginkább az zavar, mikor beszálláskor " Eppendorf telefonja connected"  ::) :sleeping: szöveget nyomja! Nem lehet ezt kiiktatni?? csak csatlakozzon szép csensesen és kész???  :surrender:

Hat ahogy latom a bluetooth mindenkinel mas vicces dolgot produkal  :hammer:
Gondolom fugg a telefontol, beallitasoktol, szoftververziotol stb. mindenesetre gaz pedig egyebkent nekem ez a "beszelgetos" uzemmod nagyon bejon.

Van egy masik kerdesem, de ne rohogjetek. Az normalis, hogy amikor uresben lenyomom majd felengedem a kuplungot "hallom a hangjat"? Lehet tul nagyok az elvarasaim, de kicsit zavar, hogy ilyenkor hallok egy kattansfelet..

A Bluetooth nekem kifogástalanul működötött a Nokia 6280-asommal, nem volt olyan hang sem, hogy "G6 telefonja csatlakoztatva", szépen hang nélkül és automatikusan tette a dolgát. Viszont amikor Nokia N95-re váltottam, nekem is problémák merültek fel. Több fórumon is olvastam, hogy ezzel a telefonnal visszatérő probléma a bluetooth kihangosító lecsatlakozása, illetve hogy automatikusan nem "lövi össze" magát, ha beszállsz az autóba, hanem kézzel kell csatlakoztatni. A gondot állítólag nem a Toyota kütyüjében, hanem a telefonban kell keresni. Ezt bizonyítja az is, hogy néhány hete szoftvert frissítettem a Nokián, és azóta láss csodát, tökéletesen működik minden, magától csatlakozik a kihangosítóra és nem szakad meg utána sem a kapcsolat.

A kuplung: szerintem ez teljesen normális dolog, elvégre kell annak valami hangot adnia, hogy forognak-e a váltóban lévő tengelyek, vagy nem. Megnyugtatásul mondom, hogy az RX-8-as Mazdában is igen jól hallható ez a jelenség :)
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3107 Dátum: 2008.06.25 17:38:52 »
Hat en bizok benne, hogy mar azzal szereltek.. En az elso 1100on vagyok ugyan csak tul, de nalam edig nem jelentkezett. Akiknel volt vele gond mikor jott elo?

Nekem már az átvétel estéjén (40 km) előjött a csikorgás. húzattam még 200 km-et bele, aztán cseréltettem.. azóta csendben van! Ha eddig nem kezdte el valószínűleg már nem fogja!

Így van. Nekem is az első 80 km-en belül jelentkezett. Próbáltam többször megvasalni, de csak ideiglenesen oldotta meg a problémát. Végül cserélték nekem is.
hazard

Necromancer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3108 Dátum: 2008.06.25 21:45:24 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL!.......

Hát ez pech az biztos, túl nagyok voltak az elvárásaid .. és nem azt kaptad amire számítottál, vagy amit elvártál. A problémák nagy része orvosolható:  fékbetét cserélhető - van nyikorgásmentes változat is, de hogy már eleve miért nem azzal szerelik??; kormány beállítható, nekem speciel nem ferde. Nekem egyéb rossz tapasztalatom nincs, szeretem a kicsikét, nagyon jó vezetni. Biztos, mikorra összeszoktok és a problémákat is megoldják megkedveled te is! ::) :flowers:



Nekem a hétfői Toyota Super-es kormánybeállítós, és egyéb problémaelhárítós napomon mondták, hogy a fékbetétcsere nem segít... Állítólag a Toyota dolgozik a megoldáson. Erre én, akkor amíg nincs megoldás így fog csikorogni, hogy az agyam kiugrik a helyéről és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál??? Válasz sajnos: IGEN. És kérdeztem, hogy van az, hogy másik szervízben ezt tudták orvosolni? Válasz: szerencséjük volt... KÖSZI! NO COMMENT...Bár még lesz.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3109 Dátum: 2008.06.25 22:33:40 »
Sziasztok!
Én új vagyok itt, de TOYOTA tulajként már nem:-) Eddig 3 új corollám volt, illetve egy 2003-as sedan még most is van. Eddig szép a történet, mert ezek akocsik tudtak mentek, szuper jó járgányok!  Viszont most vettem egy Auris Aquatis-t és KIÁBRÁNDULTAM A TOYOTÁBÓL!.......

Hát ez pech az biztos, túl nagyok voltak az elvárásaid .. és nem azt kaptad amire számítottál, vagy amit elvártál. A problémák nagy része orvosolható:  fékbetét cserélhető - van nyikorgásmentes változat is, de hogy már eleve miért nem azzal szerelik??; kormány beállítható, nekem speciel nem ferde. Nekem egyéb rossz tapasztalatom nincs, szeretem a kicsikét, nagyon jó vezetni. Biztos, mikorra összeszoktok és a problémákat is megoldják megkedveled te is! ::) :flowers:


Nekem a hétfői Toyota Super-es kormánybeállítós, és egyéb problémaelhárítós napomon mondták, hogy a fékbetétcsere nem segít... Állítólag a Toyota dolgozik a megoldáson. Erre én, akkor amíg nincs megoldás így fog csikorogni, hogy az agyam kiugrik a helyéről és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál??? Válasz sajnos: IGEN. És kérdeztem, hogy van az, hogy másik szervízben ezt tudták orvosolni? Válasz: szerencséjük volt... KÖSZI! NO COMMENT...Bár még lesz.

No nemar  :nono: Csomoan irtak mar, hogy volt nyikorgas, fekbetetcsere es meg lett oldva. Nem hiszem, hogy mindenkinek szerencseje volt. Nalam nem is volt gond a fekkel..

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3110 Dátum: 2008.06.25 23:12:42 »
...és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál???

Sztem kutyát nem érdekli hogy nyikorog a féked, értem ezalatt: nem hinném hogy rajtad röhögnek' a piroslámpánál ::)

De tény ami tény: bosszantó a nyikorgó fék :2guns:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3111 Dátum: 2008.06.25 23:13:23 »
Nekem a hétfői Toyota Super-es kormánybeállítós, és egyéb problémaelhárítós napomon mondták, hogy a fékbetétcsere nem segít... Állítólag a Toyota dolgozik a megoldáson. Erre én, akkor amíg nincs megoldás így fog csikorogni, hogy az agyam kiugrik a helyéről és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál??? Válasz sajnos: IGEN. És kérdeztem, hogy van az, hogy másik szervízben ezt tudták orvosolni? Válasz: szerencséjük volt... KÖSZI! NO COMMENT...Bár még lesz.

Szerintem ne hagyd annyiban, nekem azt mondták amit beletesznek az már új típusú fékbetét és ezekkel már nem volt gond. Nekem sincs 1000 km-t mentem már vele. Azt nem mondom, hogy néha nem lehet hallani vékony ciccegéseket, de ezt még mindig elviselem .. az előző hajattépő csikorgás után. :nono:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3112 Dátum: 2008.06.25 23:17:48 »
...és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál???

Sztem kutyát nem érdekli hogy nyikorog a féked, értem ezalatt: nem hinném hogy rajtad röhögnek' a piroslámpánál ::)

De tény ami tény: bosszantó a nyikorgó fék :2guns:

Nyilván nem röhögnek rajta, de egy erősebb hanghatásra önkéntelenül is oda figyel az ember, ezt magadon is tapasztalhatod. Általában ilyenkor egy korosodott off verdát lát az ember ramaty állapotban, de amikor egy zsír új autótól tapasztalja akkor az a felületes szemlélőben is megragad.
A röhögés a közvetlenebb környezetre érvényes, akik minden kis hiba kapcsán lefikázzák az autót, ami a gazdinak nem esik túl jól nyílvánvalóan.... :online2long:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Peti

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3113 Dátum: 2008.06.25 23:19:05 »

Nyilván nem röhögnek rajta, de egy erősebb hanghatásra önkéntelenül is oda figyel az ember, ezt magadon is tapasztalhatod. Általában ilyenkor egy korosodott off verdát lát az ember ramaty állapotban, de amikor egy zsír új autótól tapasztalja akkor az a felületes szemlélőben is megragad.
A röhögés a közvetlenebb környezetre érvényes, akik minden kis hiba kapcsán lefikázzák az autót, ami a gazdinak nem esik túl jól nyílvánvalóan.... :online2long:

Jah, értem...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3114 Dátum: 2008.06.26 07:58:05 »
Nekem a hétfői Toyota Super-es kormánybeállítós, és egyéb problémaelhárítós napomon mondták, hogy a fékbetétcsere nem segít... Állítólag a Toyota dolgozik a megoldáson. Erre én, akkor amíg nincs megoldás így fog csikorogni, hogy az agyam kiugrik a helyéről és begyűjtöm a sok kis "fapados" vigyorgó üdvözlését minden pirosnál??? Válasz sajnos: IGEN. És kérdeztem, hogy van az, hogy másik szervízben ezt tudták orvosolni? Válasz: szerencséjük volt... KÖSZI! NO COMMENT...Bár még lesz.
Badarság! Nekem pontosan ott cserélték a betéteket - igaz, nem mondták tutira - és bevált! Nem ezért mentem 1.sorban, demegemlítettem. Megnézte A. Mihály, h van-e betét raktáron, volt és már cserélték is! Lehet, h a TC-s mivoltom segített... :innocent:
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3115 Dátum: 2008.06.26 08:36:57 »
Badarság! Nekem pontosan ott cserélték a betéteket - igaz, nem mondták tutira - és bevált! Nem ezért mentem 1.sorban, demegemlítettem. Megnézte A. Mihály, h van-e betét raktáron, volt és már cserélték is! Lehet, h a TC-s mivoltom segített... :innocent:

TC-s mivoltod miatt? Na ez lenne a badarság, ha "csak" ez miatt. Cserélni kell és kész, nem megfelelő minőség, csere. Mindenkinek!  :tt2:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3116 Dátum: 2008.06.26 09:24:57 »
Badarság! Nekem pontosan ott cserélték a betéteket - igaz, nem mondták tutira - és bevált! Nem ezért mentem 1.sorban, demegemlítettem. Megnézte A. Mihály, h van-e betét raktáron, volt és már cserélték is! Lehet, h a TC-s mivoltom segített... :innocent:

TC-s mivoltod miatt? Na ez lenne a badarság, ha "csak" ez miatt. Cserélni kell és kész, nem megfelelő minőség, csere. Mindenkinek!  :tt2:

Mondom: "Lehet, h a TC-s mivoltom segített..." Egyébként Máté Imit kerestem, aki amolyan összekötőféle (Super-TC), és gyorsan "eligazította" a kollégáit, hogy mit és hogyan az ügyemben... Különben nekem sem ígérték, hogy na, ez a ***a betét és innentől kezdve minden kóser, hanem azt mondták, ha van egyátalán fékbetét raktáron, akkor kicserélik. ...és volt, és csere, és már nem csikorog azóta :winkiss: (Korábban telefonban nekem is azt mondták, amit Necromancer-nek. Ezért írtam, hogy lehet.)
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3117 Dátum: 2008.06.26 10:50:23 »
hazard!

Nem szúrka piszka akart lenni, csak úgy jött a mondanivalóm.  :1eye:
Egyébként meg örülök. hogy megoldódnak ezek a problémák!
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3118 Dátum: 2008.06.26 11:11:48 »
hazard!

Nem szúrka piszka akart lenni, csak úgy jött a mondanivalóm.  :1eye:
Egyébként meg örülök. hogy megoldódnak ezek a problémák!

Persze, no problem.
Különben igazad van: A garancia-érvényesítés alanyi jogon jár! Nem kellene jönni ezzel a vakerával, hogy "...a fékbetétcsere nem segít... Állítólag a Toyota dolgozik a megoldáson." Ja, 1 éve... Szó nélkül kellene cserélni, addig, amíg be nem válik egy.  :devil:
hazard

B. Á r p i

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3119 Dátum: 2008.06.26 18:52:16 »
Sziasztok!

Tapasztalta már valaki rajtam kívül, hogy középen a szellőző környéke, ha felmelegszik a napon, akkor iszonyat módon recseg a hírtelen úthibákon? Megoldási javaslatot is örömmel vennék.

Árpi
Árpi