Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1263838 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2985 Dátum: 2008.05.28 20:52:59 »
Idézetet írta: "hazard"

Ez a 45 mp-s dolog persze, hogy nagyon jó, fõleg ha az ember már megszokta hogy ilyen van, de ez:
Idézetet írta: "Eppendorf"
...ha nem nyitod ki valamelyik ajtót!
miért van így? Mi értelme? Miért nem lehetett csak simán? -> gyújtás-OFF +45 mp - és kész. Hogy jön ide az ajtónyitás???
Persze lehet, hogy velem, illetve a Zasszonnyal van a baj! Õ ugyanis gyújtás-OFF után ablakfelhúzásba rendszeresen "belenyit"! :tepemhajam:  (Majd jól megnevelem!  :smackbottom:  ) Szóval én ebbõl a szempontból gyakorlatilag ugyanott vagyok, mint ha SX4-ben, Sodában vagy VW-ben ülnék...  :huh:


 Ez van Kolléga Úr! :rohog:  :banging: Nevelni kell az asszonynépet, meg persze engedni is nekik amikor úgy hozza a szükség! Lényeg, hogy azt higgyék, úgy vannak a dolgok ahogy õk azt szeretnék (feltételezem õk is így gondolkodnak!)

Én azt hittem eddig, hogy ezt ez a kategória tudja (rönyó, fóksvágen) meglepetés volt az sx4!
A lényege szerintem az, hogy ez nem extra ....ha kérsz plusz ablakkúzó mechanikát az már extra......
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2986 Dátum: 2008.05.28 20:56:01 »
Idézetet írta: "asimov59"
Az áprilisi átvételkor én is 1+1 verzióban kaptam a kulcsokat, az aktuálissá vált fékbetét cserére megrendeltem a második kulcsot, (két hét alatt el is készült) amelynek anyag költsége 18 700 Ft volt, ami a "tanítással" együtt 22 211 Ft -bõl állt meg. (Az ajándékoknál a gyári riasztót és  a TPA 400 tolatás segít rendszert kértem.)
Egyetértek az elöttem szólókkal - elég gáz az ilyen "spórolás" a Toyotának.
A 45E Ft árat elõtte nekem is elõadták, de szerencsére ez lett a vége.


Üdv, és Grat az autódhoz!
Már ez is valami, hogy végülis a fele lett a "beígért" 45e-nek! De miért "riogatnak" 45e-rel, illetve lejjebb Eppendorf 65e+ÁFA-t írt... ??? Na mindegy, "nekem nem ingem", csak bosszant, hogy ilyen bagatell dolgokra sem figyelnek oda....
Megkérdezhetem, hogy mennyi lett "a vége" a vételárnak? Mennyi kedvezményt kaptál? ...akár pü-ben is válaszolhaszt.
hazard

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2987 Dátum: 2008.05.28 21:58:16 »
Idézetet írta: "hazard"

Üdv, és Grat az autódhoz!
Már ez is valami, hogy végülis a fele lett a "beígért" 45e-nek! De miért "riogatnak" 45e-rel, illetve lejjebb Eppendorf 65e+ÁFA-t írt... ??? Na mindegy, "nekem nem ingem", csak bosszant, hogy ilyen bagatell dolgokra sem figyelnek oda....
Megkérdezhetem, hogy mennyi lett "a vége" a vételárnak? Mennyi kedvezményt kaptál? ...akár pü-ben is válaszolhaszt.


Nekem két féle lehetõséget mondtak, az egyik a gyári kulcs.. valószínûleg ez kerül többe, a másik egyéb módon másolt és "tanított" ez az olcsóbb lehetõség!

Az elért kedvezményekrõl én is szívesen értekezek!
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2988 Dátum: 2008.05.28 22:14:22 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
A lényege szerintem az, hogy ez nem extra ....ha kérsz plusz ablakkúzó mechanikát az már extra......


Megoldás: Leköttetem a "gyújtás-OFF +45mp-s ablakhúzás"-t az ajtónyitás-érzékelõrõl! Költsége szinte 0 (15e-s szerviznél csináltatom), viszont engem többet nem fog idegesíteni! :viszlat:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2989 Dátum: 2008.05.28 22:21:16 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
Nekem két féle lehetõséget mondtak, az egyik a gyári kulcs.. valószínûleg ez kerül többe, a másik egyéb módon másolt és "tanított" ez az olcsóbb lehetõség!


Ühüm. "Szép" megoldás... Szerintem ez pitiánerség. Ha már ennyire költségérzékeny a  :toy: , akkor kalkulálja bele a gyári riasztó árába a +kulcsot! Legalább a No-name kulcsét és felárért kapható lenne a gyári...

Egyébként az eddigi autóimban jellemzõen volt riasztó, ebben nincs. Egy percig nem bánom/bántam meg! Nem 1x mi is 2 kulccsal használjuk...
hazard

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2990 Dátum: 2008.05.30 22:06:54 »
Nézzétek meg a toyota honlapon az új reklámfilmet! Egész jó szerintem, ha már nem találták meg a Corolla új riválisát:

"A Corollának eddig nem találtunk igazi riválist, ezért készítettünk egyet. Íme az Auris, a Corolla hagyományok büszke követõje és egyben úttörõje. A kategória egyik legtágasabb és legbiztonságosabb utasterében kifinomult elegancia uralkodik, amit a szenvedélyt sugárzó, ívelt középkonzol tesz igazán egyedivé. Vezetésre csábítanak az új Toyota motorjai is, például az új 1,6 literes VVT-i benzines, vagy a csaknem 180 lóerõs D-4D dízel."

A rivális szöveg maradt, de legalább a jelmondat új: Több tér az élethez, több tér a vételhez!  :nagymosoly:

Az elõzõ témához visszatérve, a filléreskedésrõl többször is szó esett itt a fórumon: mennyit lehet pl. spórolni azzal, hogy a dízel Aurisok popsijára nem teszik ki a D4D felíratot?! :hmm:  egy közgazdász szerint biztos sokat, a marketinges nem tudom mit szólt hozzá! :mivan:  A kulcs kérdés pedig buta hozzáállás egy presztízs márkánál...
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
AURIS - általános topik
« Válasz #2991 Dátum: 2008.05.31 09:47:37 »
No igen, az anyagiak.  :hmm:
Teszem azt, ha egy ilyen felirat 2 Euro, akkor 50e legyártott autónál ez már 100e Euro spórolás.  :toy: szempontjából elenyészõ összeg (hiszen ennyiért éppen csak hazavihetõ egy alap Lexus LS), de gondolom a sok kicsi sokra megy elvet alkalmazva milliókat spórolnak meg.
A testreszabhatóság-egyedileg összeállított extrák mellõzésével is mennyit tudnak faragni a gyártási költségeken.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2992 Dátum: 2008.05.31 17:27:17 »
Idézetet írta: "Xtrem"
No igen, az anyagiak.  :hmm:
Teszem azt, ha egy ilyen felirat 2 Euro, akkor 50e legyártott autónál ez már 100e Euro spórolás.  :toy: szempontjából elenyészõ összeg (hiszen ennyiért éppen csak hazavihetõ egy alap Lexus LS), de gondolom a sok kicsi sokra megy elvet alkalmazva milliókat spórolnak meg.
A testreszabhatóság-egyedileg összeállított extrák mellõzésével is mennyit tudnak faragni a gyártási költségeken.  :hmm:


...és megint csak azt mondom: sz*rrágás! Vmi 440e Ft-tal volt több az 1.4 VVTi-tõl az 1.4 D4D anno. Ebbe az árkülönbözetbe nem fér bele egy kis sz@r ragasztós mûanyag??? Nevetséges....
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2993 Dátum: 2008.05.31 17:50:11 »
A Toyotát én nem nevezném presztízsmárkának.
A feliratról meg azt kéne tudni, hogy:
a., Mennyi ember van, akinek baromira mindegy, hogy van-e D4-D felirat, vagy nincs?
b., Mennyi ember van, akit zavar ha ott van?
c., Mennyivel jobb, ha ott van?

Régebben a felszereltséget jelzõ kis logó is rajta volt, az E12 Corolla óta már az sincs rajta (a T25 Avensisnél szintén elhagyták).
Nem hiszem, hogy tömegesen mennének az emberek reklamálni.
Azt meg meg sem említem, hogy régen minden Toyota típusnak saját logó volt a hûtõrácson (Japánban még most is van ilyen modell.).

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2994 Dátum: 2008.05.31 20:17:24 »
Idézetet írta: "Misi"
A Toyotát én nem nevezném presztízsmárkának.
A feliratról meg azt kéne tudni, hogy:
a., Mennyi ember van, akinek baromira mindegy, hogy van-e D4-D felirat, vagy nincs?
b., Mennyi ember van, akit zavar ha ott van?
c., Mennyivel jobb, ha ott van?

Régebben a felszereltséget jelzõ kis logó is rajta volt, az E12 Corolla óta már az sincs rajta (a T25 Avensisnél szintén elhagyták).
Nem hiszem, hogy tömegesen mennének az emberek reklamálni.
Azt meg meg sem említem, hogy régen minden Toyota típusnak saját logó volt a hûtõrácson (Japánban még most is van ilyen modell.).


Félreértés ne essék, nem olyan horderejû problémáról van szó, amely megér ennyi hozzászólást :nana:  és elenyészõ probléma pl. a a távirányítós kulcs mellett!  Részemrõl csupán egy visszautalás és példa  volt arra, hogy min kell vagy lehet spórolnia a cégnek, errõl hosszú sehova nem vezetõ viták voltak már korábban is ne menjünk bele! Nyílván ez nem változtatja meg az elképzelésemet és elvárásaimat a márkáról!

Az hogy presztízs márka  vagy sem errõl is lehetne még beszélni, de ennek sincs túl sok értelme. Nyílván az egész csak viszonyítás kérdése: ha a Lexushoz, Mercedeshez stb. mérjük lehet hogy nem, de egy Suzukihoz Oplelhez képest igen. Annak a társadalmi rétegnek aki ezt az autót veszi, nyílván presztízs értékkel bír a brand és elvárásaik vannak és lehetnek vele szemben. És ugye õk a Toyota bázisa ...
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

SisiGabi77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 60
AURIS - általános topik
« Válasz #2995 Dátum: 2008.05.31 21:23:07 »
Sziasztok!

Segitsetek az aurisban a rádionak a textje elromlott vagy nem tom mindig ugyan azt irja ki ,vagy csak a szolgáltatonál van problema hát nem tom elöre is kösz

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2996 Dátum: 2008.05.31 22:31:58 »
Idézetet írta: "SisiGabi77"
Sziasztok!

Segitsetek az aurisban a rádionak a textje elromlott vagy nem tom mindig ugyan azt irja ki ,vagy csak a szolgáltatonál van problema hát nem tom elöre is kösz


Mit értesz azalatt, hogy mindig ugyanazt írja ki?

Ugyanitt: írásjelek eladók!
 :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2997 Dátum: 2008.06.01 00:45:27 »
Idézetet írta: "Misi"
A Toyotát én nem nevezném presztízsmárkának.
A feliratról meg azt kéne tudni, hogy:
a., Mennyi ember van, akinek baromira mindegy, hogy van-e D4-D felirat, vagy nincs?
b., Mennyi ember van, akit zavar ha ott van?
c., Mennyivel jobb, ha ott van?

Régebben a felszereltséget jelzõ kis logó is rajta volt, az E12 Corolla óta már az sincs rajta (a T25 Avensisnél szintén elhagyták).
Nem hiszem, hogy tömegesen mennének az emberek reklamálni.
Azt meg meg sem említem, hogy régen minden Toyota típusnak saját logó volt a hûtõrácson (Japánban még most is van ilyen modell.).


Szerintem ez most éppen nem spórolás kérdése. Vannak márkák, amelyek minden infót kiírnak a kocsi hátuljára; mások kevésbé, és most inkább ez utóbbi a trend, az osztatlan felületek jegyében, amelyek nincsenek tele feliratokkal.

Ezzel együtt, ha választanom kéne, akkor én a Mercedes & BMW féle eljárát tekinteném a leginkább korrektnek: alapesetben ott van a motorizációra utaló felirat a kocsi hátulján. Aztán, ha kéred, akkor nincs ott (ez persze nem kerül pénzbe).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2998 Dátum: 2008.06.01 00:49:34 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
Az hogy presztízs márka  vagy sem errõl is lehetne még beszélni, de ennek sincs túl sok értelme. Nyílván az egész csak viszonyítás kérdése: ha a Lexushoz, Mercedeshez stb. mérjük lehet hogy nem, de egy Suzukihoz Oplelhez képest igen. Annak a társadalmi rétegnek aki ezt az autót veszi, nyílván presztízs értékkel bír a brand és elvárásaik vannak és lehetnek vele szemben. És ugye õk a Toyota bázisa ...


A Toyota nem presztízsmárka. A Toyota Európában a Ford, az Opel, a VW, a Renault, a Mazda stb. konkurrense, az image-e is ezekével kb. azonos szinten van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2999 Dátum: 2008.06.01 07:43:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
A Toyotát én nem nevezném presztízsmárkának.
A feliratról meg azt kéne tudni, hogy:
a., Mennyi ember van, akinek baromira mindegy, hogy van-e D4-D felirat, vagy nincs?
b., Mennyi ember van, akit zavar ha ott van?
c., Mennyivel jobb, ha ott van?

Régebben a felszereltséget jelzõ kis logó is rajta volt, az E12 Corolla óta már az sincs rajta (a T25 Avensisnél szintén elhagyták).
Nem hiszem, hogy tömegesen mennének az emberek reklamálni.
Azt meg meg sem említem, hogy régen minden Toyota típusnak saját logó volt a hûtõrácson (Japánban még most is van ilyen modell.).


Szerintem ez most éppen nem spórolás kérdése. Vannak márkák, amelyek minden infót kiírnak a kocsi hátuljára; mások kevésbé, és most inkább ez utóbbi a trend, az osztatlan felületek jegyében, amelyek nincsenek tele feliratokkal.

Ezzel együtt, ha választanom kéne, akkor én a Mercedes & BMW féle eljárát tekinteném a leginkább korrektnek: alapesetben ott van a motorizációra utaló felirat a kocsi hátulján. Aztán, ha kéred, akkor nincs ott (ez persze nem kerül pénzbe).


Igen, ez lenne a legkorrektebb! Vhogy így, ilyen szemlélettel kellene kezelni a dolgokat a japóknak is! :nana:
hazard