Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1266529 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2835 Dátum: 2008.04.08 13:01:23 »
Hali!

Volt mit visszaolvasnom!  :pofa:
Az okfejtések a színnel és a név megváltoztatásával nekem vegyes képet adott a vásárlói igényekrõl, amit  most nem tudhatunk mennyire potenciálisak!
Mert ugye a vártnál kevesebb lett az értékesítés. Más típusoknál annyival többet adtak el?
Érv-ellenérv, jól mutatott, de engem egyáltalán nem befolyásolt a Toyota palettában a nevük. Azt néztem, nekem milyen igényeim, elvárásaim vannak egy autóval szemben. Az Auris belefért, még úgy is, hogy csak olyan szûkös a színválasztéka  :nagymosoly:
Fery

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2836 Dátum: 2008.04.08 13:09:08 »
Lenne egy kérdésem.
Sikerült beújítanom a mobilomat, ebben már van bluetooth.
Felmerült bennem, hogy ez a bluetooth kihangosító hasznos lehetne.
Ezt utólag is be lehet építeni az AURIS-ba, vagy csak gyárilag lehet rendelni? És ha lehet utólag, akkor kb. mi lehet az ára?

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
AURIS - általános topik
« Válasz #2837 Dátum: 2008.04.08 16:09:24 »
Idézetet írta: "szirl"
Egyébként megfigyeltem, hogy érdekes módon az Aurist nem tisztelik a többi autósok.
Sokkal jobban bevágnak ez elé a kocsi elé, mint a régi 4-es golfom elé, pedig az egy 75 pacis motorral bírt, ez meg 125 paci.
Arra gondolok, talán keverhetik az SX4-es Suzukival. Vagy nem tudom. Kifejezetten nagy erõs motorral rendelkezõ kocsikon kívül nem sokan bírnak erõsebb motorral, nem értem a tisztelet hiányát...


Én pont ellenkezõjét tapasztaltam. Még a nagy luxuskocsik is beengednek szinte elsõre ha indexelek, alsóbbrendû útról kikanyarodva is mindenki megáll és villog. Bár ez lehet, hogy az autó fekete színe miatt is van, azoknak általában nagyobb a tekintélyük (fõleg ha sötétített is). Versenyezni sem akar senki, ha mellettem van üres elfogyó vagy kanyarodó sáv, inkább beállnak mögém, gondolják biztos kemény a gép, nem kekeckednek  :nagymosoly:
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
AURIS - általános topik
« Válasz #2838 Dátum: 2008.04.08 16:30:19 »
Idézetet írta: "szirl"
Lenne egy kérdésem.
Sikerült beújítanom a mobilomat, ebben már van bluetooth.
Felmerült bennem, hogy ez a bluetooth kihangosító hasznos lehetne.
Ezt utólag is be lehet építeni az AURIS-ba, vagy csak gyárilag lehet rendelni? És ha lehet utólag, akkor kb. mi lehet az ára?


Tudomásom szerint két féle bluetooth kihangosító van az Aurishoz, egyiket a mûszerfalra szerelik, így utólag is beépíthetõ, egy kis kezelõegységgel (lásd a képen) lehet fogadni a hívásokat. Ez a tavalyi Toyota Auris tartozéklistám szerint 84.216 forint + szerelés.

A másik verzió, ami nekem is van, az integrált rendszer, ezt asszem utólag már nem lehet belerakni, mert eleve úgy rendelik meg az autót, hogy bluetoothra képes fejegységet szerelnek bele. Ezt amúgy a kormányról lehet vezérelni a baloldali audio gombokkal. Illetve létezik még egy verzió, ami széria a navival felszerelt modelleken, ezeken a kormány jobboldalán külön kezelõfelület van a telefonnak, a baloldal megmarad csak a hifinek.

Ha Connect csomagot kérsz, akkor a tolatóradart és a bluetooth kihangosítót együtt kapod 125 ezerért.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
AURIS - általános topik
« Válasz #2839 Dátum: 2008.04.08 17:11:25 »
G6

Nincs olyan, hogy Bluetooth képes fejegység, és olyan sincs hogy gyárilag beépített Bluetooth... Attól, hogy te úgy vetted át az autót, nem azt jelenti hogy az a gyárba került bele. Vagy a márkaszervíz rakta bele, vagy ha tolatóradarod is van akkor pedig Kolinba szerelték... Ami Neked van, ott két dobozt kell elhelyezni a mûszerfal alatt, összedugdosni a rádióval és kész!

szirl
Természetesen lehet utólag szerelni Bluetooth kihangosítót, sõt mint írtam csak úgy lehet :kacsint:
Kétféle gyári Bluetooth kihangosító van. Amirõl G6 képet belinkelt, azt azokba az Aurisokba lehet szerelni, amikbe nincs multikormány (alacsony szereltség). Ennek kezelése a képen látható kis kütyüvel lehetséges. A másik verziót a multikormányosba lehet beépíteni (magasabb szereltség), beszerelés után a mikrofonon kívül nem lesz semmi látható, és a kezelés a kormányon lévõ gombok + hangvezérléssel történik.
Mindkettõ gyári cucc ára nagyon húzos, simán bennevan 100 ezerbe.
Ha olcsóbb alternatívát akarsz van egy tippem:


Ez egy Motorola kihangosító. Nokia, Sony Ericsson, Sharp, Siemens telefonokkal próbáltuk már, mûködik. Samsungal nem mûködött. Rengeteg helyen lehet kapni, ára 20 ezer Ft alatt van. És amint a képen látható, a kezelõje ugyanaz mint a gyári Toyotáé, csak a Toyota jel helyén Motorola van. Hab a tortán, hogy a gyári Toyota kihangosító központi dobozán is Motorola felirat van, szóval õk a beszállítók. A különbség csak annyi, hogy a gyári egy csatlakozó segítségével az autó hangszóróin szól, ennek pedig saját hangszórója van, ami szintén a mûszerfal alá szerelendõ  :kacsint:
Xanyi

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
AURIS - általános topik
« Válasz #2840 Dátum: 2008.04.08 17:44:29 »
Idézetet írta: "Xanyi"
G6

Nincs olyan, hogy Bluetooth képes fejegység, és olyan sincs hogy gyárilag beépített Bluetooth... Attól, hogy te úgy vetted át az autót, nem azt jelenti hogy az a gyárba került bele. Vagy a márkaszervíz rakta bele, vagy ha tolatóradarod is van akkor pedig Kolinba szerelték... Ami Neked van, ott két dobozt kell elhelyezni a mûszerfal alatt, összedugdosni a rádióval és kész!


Köszi a javítást  :kacsint:  Én csak arra az infóra támaszkodtam, amit a márkakereskedésben mondtak, vagyis hogy a Connect2 csomagot nem lehet utólag beszerelni, mert eleve úgy érkezik az autó, hogy benne van. De ezekszerint megoldható a kormányról vezérelhetõ bluetooth utólagos beszerelése is.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
AURIS - általános topik
« Válasz #2841 Dátum: 2008.04.08 17:53:21 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Ez egy Motorola kihangosító. Nokia, Sony Ericsson, Sharp, Siemens telefonokkal próbáltuk már, mûködik. Samsungal nem mûködött. Rengeteg helyen lehet kapni, ára 20 ezer Ft alatt van. És amint a képen látható, a kezelõje ugyanaz mint a gyári Toyotáé, csak a Toyota jel helyén Motorola van. Hab a tortán, hogy a gyári Toyota kihangosító központi dobozán is Motorola felirat van, szóval õk a beszállítók. A különbség csak annyi, hogy a gyári egy csatlakozó segítségével az autó hangszóróin szól, ennek pedig saját hangszórója van, ami szintén a mûszerfal alá szerelendõ  :kacsint:


Egyébként ez a mûszerfalra szerelhetõ változat is hangvezérléses? Legjobb az egészben, amikor bemnondja, hogy ki hív :)

Azt nem tudod véletlenül, hogy Nokia N95-tel miért nem mûküdik a bluetooth kihangosító? Állandóan lecsatlakozik kb 5 másodperccel elindulás után, majd ha ezt követõen kézzel újracsatlakozol, csak akkor lesz stabil. Semmilyen más telefonnal nem tapasztaltam ilyen problémát, ott automatikusan létrejött a kapcsolat a kihangosító és a telefon között, amikor ráadtam a gyújtást  :hmm:
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
AURIS - általános topik
« Válasz #2842 Dátum: 2008.04.08 19:25:50 »
Arra nem emléxem, hogy a mûszerfalra szerelhetõ változat hangvezérléses-e, de valszeg az, mert mikor ma beültem egy ilyennel szerelt autóba megszólalt hogy "fónréédivan"  :nagymosoly:

Én egyébként azt csipem ezekbe a hangvezérelt kihangosítókba, mikor az istennek nem akarja megérteni amit mondasz  :nagymosoly:
Az N95-ös témát passzolom, de valószínüleg ott a telefon oldalán lesz a probléma, hiszen írod hogy más telefonnal normálisan mûködik. Esetleg egy szoftverfrissítés?
Xanyi

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2843 Dátum: 2008.04.08 19:33:31 »
Idézetet írta: "szirl"
Egyébként megfigyeltem, hogy érdekes módon az Aurist nem tisztelik a többi autósok.
Sokkal jobban bevágnak ez elé a kocsi elé, mint a régi 4-es golfom elé, pedig az egy 75 pacis motorral bírt, ez meg 125 paci.
Arra gondolok, talán keverhetik az SX4-es Suzukival. Vagy nem tudom. Kifejezetten nagy erõs motorral rendelkezõ kocsikon kívül nem sokan bírnak erõsebb motorral, nem értem a tisztelet hiányát...


Simán eltudom képzelni, hogy a köztudatban egy 4es Golfnak több ""tekintélye"" van, mint egy Corolla/Aurisnak, ez van...

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2844 Dátum: 2008.04.08 19:35:56 »
Idézetet írta: "G6"
...gondolják biztos kemény a gép, nem kekeckednek  :nagymosoly:


Na de Neked kemény is a gép :sunyi:  pláne lendületbõl, nem nagyon van olyan -a hétköznapi utcaképhez tartozó- autó ami legyorsulna :wink:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
AURIS - általános topik
« Válasz #2845 Dátum: 2008.04.09 08:34:29 »
Ma dobták be hozzám a Toyota Világa tavaszi számát, ebben azt írják, hogy Mo-n 2007-ben 2304 Aurist és 1761 Corollát értékesítettek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2846 Dátum: 2008.04.09 09:00:14 »
Sziasztok!

Köszi a tippeket mindenkinek!  :magasztal:

Képzeljétek, pont Motorola telefonom van. Ezzel tehát nem lenne gond. Azzal már inkább, hogy jó lenne az a beépített vezérlés dolog, vagyis hogy a kormányról tudom kezelni, és nem látszik. Nekem a kormányon van hangvezérlés kezelés, a bal oldali gombok be vannak integrálva (LUNA felszereltség)
Sajnos viszont 100e körüli pénzt tuti nem szánok rá...
Ha meg már olyan kütyü, ami amúgy is látszik, akkor talán jobban járok egy bluetooth fülessel. Annak az az elõnye is megvan, hogy a többi utas nem hallja, kivel beszélek  :yawinkle:
Igazából nekem tetszik a kocsi mûszerfala úgy, ahogy van, nem akarok semmi külsõ egységet rátenni.

De köszi a segítséget mégegyszer.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2847 Dátum: 2008.04.09 09:10:02 »
Na jó, az én kocsim nem fekete vadállat, kívülrõl csak egy ezüstszürke kisegér.

Érdekes, hogy a 4-es golfot ennyivel jobban tisztelik. Persze van abból nagyon erõs is, de Magyarországon ritka, mint a fehér holló. De az is igaz, hogy az emberek általában nincsenek tisztában vele, hogy a Toyota motorok milyen jók. Szerintem olyan átlagoska autónak gondolják sokan (pláne ha csak a tesztekbõl tájékozódnak)

Ma egyébként egy piros (vagy vörös?) Auris után mentem, tök jó az a szín. A parkolóban meg állt egy kék, az is tetszett. Én gondolkodtam a kéken, mikor vettem, de sajnos nem tudtak kék autót mutatni a kereskedésben, hogy az milyen, az a kis táblácska, amit mutattak, az messze nem tûnt ilyen jó kis kéknek. Sebaj, a mostani szín is bejön nekem  :yawinkle:
Amúgy feketét is láttam ma, úgy néz ki, lassan mégiscsak lesz belõle az utakon  :toy:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2848 Dátum: 2008.04.09 09:33:29 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ma dobták be hozzám a Toyota Világa tavaszi számát, ebben azt írják, hogy Mo-n 2007-ben 2304 Aurist és 1761 Corollát értékesítettek.


Ez azt jelenti, hogy a Sedan az össz értékesítés 43%-át adta, ami 2x-ese a korábbi sedan aránynak.
Hmm...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2849 Dátum: 2008.04.09 09:44:12 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez azt jelenti, hogy a Sedan az össz értékesítés 43%-át adta, ami 2x-ese a korábbi sedan aránynak.
Hmm...

És a kombi mennyi volt? Mert az most ugye kiesett.