Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267142 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
AURIS - általános topik
« Válasz #2820 Dátum: 2008.04.04 22:41:22 »
Ertelek, valoszinuleg igazad van.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2821 Dátum: 2008.04.05 07:36:57 »
Köszönöm! :magasztal:
hazard

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
AURIS - általános topik
« Válasz #2822 Dátum: 2008.04.05 10:42:12 »
Valahol olvastam egy cikket (már nem emlékszem hol), hogy a  :toy: végsõ célja Európában, hogy az összes modelljének a nevét idõvel megváltoztatja, hogy mindegyik IS-re végzõdjön.
Marad a YarIS, AvensIS, és az AurIS. Az összes többi modell elõbb-utóbb névváltozáson fog átesni. (a cikk szerint)

Én akar is megvettem volna az Aurist, ha Corollának hívják. Nekem ez az elsõ Toyotám, és a  :toy: név volt a fontos számomra. Az, hogy új autó, új névvel nekem jól csengett. Bár biztos másképp ítéli meg az, akinek elsõ Toyotája az Auris, máshogy akinek már volt (van) Toyotája és másképpen, akinek Corollája van.

Szerintetek?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2823 Dátum: 2008.04.05 10:54:11 »
Remélem a felszereltségi csomagokat nem fogják "IS" végzõdésûekre lecserélni, és az Aquatis is csak egy véletlen folytán született meg, nem tudatosan.

Luna, Sol, ezeket már régóta a  :toy: -val azonosítja az ember.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
AURIS - általános topik
« Válasz #2824 Dátum: 2008.04.05 11:32:32 »
Off Opelnél meg arra törekednek általában (van kivétel még mindig), hogy a kocsik neve 5-6 betû legyen és A-ra végzõdjön (Corsa, Astra, Agila, Zafira, Antara).
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2825 Dátum: 2008.04.05 20:15:04 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Valahol olvastam egy cikket (már nem emlékszem hol), hogy a  :toy: végsõ célja Európában, hogy az összes modelljének a nevét idõvel megváltoztatja, hogy mindegyik IS-re végzõdjön.
Marad a YarIS, AvensIS, és az AurIS. Az összes többi modell elõbb-utóbb névváltozáson fog átesni. (a cikk szerint)

Én akar is megvettem volna az Aurist, ha Corollának hívják. Nekem ez az elsõ Toyotám, és a  :toy: név volt a fontos számomra. Az, hogy új autó, új névvel nekem jól csengett. Bár biztos másképp ítéli meg az, akinek elsõ Toyotája az Auris, máshogy akinek már volt (van) Toyotája és másképpen, akinek Corollája van.

Szerintetek?


Valszeg te vagy az az ember, akinél bejött a Toyota számítása (mármint hogy új autóhoz új név illik) :) ... És nyilván vannak még ilyenek jópáran, csak úgy tûnik, nem teljesen abban az arányban, amire a Toyota számított.

Ami az "IS" végû neveket illeti - hát ja, látható a törekvés. Bár szerintem nem fogják mindenre kiterjeszteni, elvégre pl. ott az Aygo, ami már bõven ebben az ISes korszakban született, és mégis más a neve. Nomeg a terepjárók... Mondjuk, ha tényleg elkövetik azt a gaztettet, hogy a Land Cruisert majdan átnevezik valami IS végzõdésû mûszóra, hát én tutira le.... magam :crazy:  :turelmetlen:  :rolleyes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2826 Dátum: 2008.04.05 20:18:34 »
Idézetet írta: "kleingy"
Off Opelnél meg arra törekednek általában (van kivétel még mindig), hogy a kocsik neve 5-6 betû legyen és A-ra végzõdjön (Corsa, Astra, Agila, Zafira, Antara).


Na igen. Általában törekszik rá egy gyártó, hogy valamiféle logika, közös vonás legyen ha nem is az összes típusa, de legalább a többségük nevében. Ha semmi ilyesmi nincs, az azért nem túl szerencsés dolog. Mondjuk, ez a mûszó-divat, ami úgy nagyjából az utóbbi húsz évben egyre jobban terjed, számomra eléggé irritáló :nemnem: ... Nem kérdés, hogy pl. a CARINA és az AVENSIS szavak közül melyik cseng szebben; és még sok példát lehetne mondani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2827 Dátum: 2008.04.05 20:27:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...ha tényleg elkövetik azt a gaztettet, hogy a Land Cruisert majdan átnevezik valami IS végzõdésû mûszóra, hát én tutira le.... magam :crazy:  :turelmetlen:  :rolleyes:


Land Cruisis :vag2:

Rav4  :arrow: Ravensis
 :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2828 Dátum: 2008.04.05 20:35:00 »
:shock: ... :mivan: ... :sir: ... :rohog:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2829 Dátum: 2008.04.05 20:40:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
:shock: ... :mivan: ... :sir: ... :rohog:


"...a többit lassan megszokod... :partyman:  :ordog:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2830 Dátum: 2008.04.06 21:16:55 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Remélem a felszereltségi csomagokat nem fogják "IS" végzõdésûekre lecserélni, és az Aquatis is csak egy véletlen folytán született meg, nem tudatosan.

Luna, Sol, ezeket már régóta a  :toy: -val azonosítja az ember.  :hmm:


Olyannyira véletlen, hogy tõlünk nyugatabbra Blue ugyanennek a felszereltségnek a neve....
Sõt még TMH honlap címében is  nyugati elnevezés alapján lelhetõ fel.. : http://www.toyota.hu/cars/new_cars/auris/auris_blue.aspx
 :ordog:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2831 Dátum: 2008.04.06 21:54:05 »
Akár hogyan is nézem, ez az Aquatis csomag qrvara megéri annak, aki 1.4-es (VVTi, D-4D) motorban gondolkodik, és Luna-t venne egyébként...
Az viszont bosszantó, hogy 410e az árdiffi az 1.4 VVTi és 1.6 dual VVTi között, onnan pedig már csak 80e az 1.4 D-4D... Más márkáknál az 1.4-1.6 között 80-100-160e diffi van... Oké, az 1.4  az nem "dual"... De akkor is.
hazard

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2832 Dátum: 2008.04.07 00:31:08 »
Ha jól néztem csak a regadó tekintetében 117e Ft különbség van az 1.4 - 1.6 közötti lépcsõfok esetében.

A nagyobb motorhoz pedig olcsóbb a Luna csomag felára a honlap szerint.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2833 Dátum: 2008.04.08 09:34:23 »
Tényleg elég sok a difi a két motor között.
Mondjuk azért azt nem árt figyelembe venni, hogy ez milyen 1.6-os.
Például a vw-nél meg a fordnál is van 1.6-os 100 lovas, meg egy kicsit felpiszkált 1.6-os 115 lovas.
Ez meg egy 124 lovas 1.6-os. Vagyis mondhatni egybõl két szintet ugrik, aki a nagyobb motort veszi. Más márkáknál meg csak 100 lovas 1.6-os van.
Amúgy meg mindig vannak akciók. Amikor én bementem venni Aurist, egybõl mondták, hogy most olyan van, hogy vagy x forintért plusz felszerelés vagy y (kicsit kevesebb) ft árengedmény van. Ez egyfajta eladási technika, kicsit magasabb a listaár, de egybõl engedménnyel indítanak, sok cégnél ez az üzletpolitka, így vesznek rá a magasabb szintû felszereltségre, vagy motorra.
Az aquatis tényleg nagyon jó felszereltség, csodálkozom is, hogy az 1.6-osba miért nem lehet kérni?

Amúgy megint olvastam az új lancerról tesztet, direkt odaírják, hogy átlagos autó, de a motor az mennyire jó, ez felhúzza az autó értékelését. Direkt oda van írva, hogy az ilyen motort díjazzák a magas értékeléssel. Egy 109 lovas 1.6-os, 11.6-os gyorsulással. Ehhez képest az 1.6os dual vvti 124 pacit meg 10.4-et tud, aztán a dicshimnusz mégis elmarad...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2834 Dátum: 2008.04.08 09:37:29 »
Egyébként megfigyeltem, hogy érdekes módon az Aurist nem tisztelik a többi autósok.
Sokkal jobban bevágnak ez elé a kocsi elé, mint a régi 4-es golfom elé, pedig az egy 75 pacis motorral bírt, ez meg 125 paci.
Arra gondolok, talán keverhetik az SX4-es Suzukival. Vagy nem tudom. Kifejezetten nagy erõs motorral rendelkezõ kocsikon kívül nem sokan bírnak erõsebb motorral, nem értem a tisztelet hiányát...