Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267143 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2805 Dátum: 2008.04.04 11:49:09 »
Idézetet írta: "szirl"
Azért még egyszer idemásolom ezt a kis mondatot:
"az új Auris, amely minden várakozást felülmúlva, kevesebb mint egy év alatt 155 343 példányban kelt el, és a megújult Corolla Sedan 85 407 eladott darabbal (ez 56 százalékkal több, mint 2006-ban)."
Szóval nem kellene temetnei az AURIS-t egyelõre, jó, hogy nálunk kicsit kevesebb fogy, de a magyar piac amúgy is szûkül, meg oké, a német piac sem jött be, de alapvetõen azért hozza a kocsi, amit elvártak tõle.
Biztos, hogy van valami elgondolás a névváltoztatás mögött, és a Toyota nem épp egy sikertelen autógyár, úgyhogy nem kellene temetni egyelõre a tipust.


Én nem temetem :szemforgat: ... Én azért agyalok ezen ennyit, mert szívesebben olvasnék pozitív eredményekrõl :wink: ... Akkor csak tartanám a számat, és vigyorognék :D ... A márkát ugye szeretem, a típussal sincs bajom, tetszik is, meg is venném - pont ezért érdekel, hogy hogyan alakul a sorsa :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2806 Dátum: 2008.04.04 11:55:32 »
Idézetet írta: "hazard"
A növekvõ eladások MOST vannak. Ha elfogadjuk a  :toy:  kutatási eredményeit, miszerint "Európában a Corolla image-e öreges & nyárspolgári", akkor (bár "az "öreg-nyárspolgári" réteg így is évrõl évre többet vesz az autóból" - MOST) feltételezhetõ, hogy már nem sokáig fog ez a réteg évrõl-évre többet venni belõle, nem?


Miért feltételezhetõ? Ez a réteg évrõl évre nagyobb - az európai társadalmak öregszenek, egyre nagyobb az 50+ korosztály részaránya a legtöbb országban, fõleg Nyugaton (de egyébként nálunk is).

Ami a "növekvõ eladások"at illeti - ezek az adtok tulajdonképpen honnan vannak, amiket itt szirl is említ? Mik ezek, összeurópai adatok? Ha igen, akkor is azt mondom, hogy lehettek volna még jobbak is - megismételném, hogy csak a német piacon 10 ezer Aurissal kevesebb fogyott a vártnál. Ha ennek ellenére össz-európai viszonylatban pozitív a mérleg, az persze nagyon örvendetes.

De tényleg érdekelne, hogy ez a 150-valahány ezres eladási adat tulajdonképpen milyen piacokat foglal magában.

Amúgy, egy kissé szubjektív kérdés. Olyan nehéz elfogadni a feltételezést, hogy a Toyota marketingesei (is) hozhatnak hibás döntést  :kacsint: ?

Különösen annak tükrében kérdem ezt, hogy Európán kívül mindenhol máshol továbbra is Corollának hívják az Aurist.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2807 Dátum: 2008.04.04 12:46:10 »
Az adatokat a Toyota europe oldalról szedtem, www.toyota.eu - ott a new alatt visszamentem 2007 elejére meg 2008 elejére.
Igen, összeurópai eladások.

És igen, lehet, hogy a Yaris meg a Camry húzta fel, de akkor is, terv felett voltak és a tervet is alapozták valamire. Meg aztán a nyilatkozatban ott van, hogy az AURIS eladások 'above expectation' voltak.
Szóval nyugodtan belefér, hogy õk számoltak azzal rövidtávon, hogy az új név eleinte viszaesést okoz majd.

A német piac úgy néz ki, tényleg nem jött be valamiért, kíváncsi lennék, hogy akkor viszont melyik jött be olyan jól, hogy még a német visszaesést is ellensúlyozta.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2808 Dátum: 2008.04.04 12:49:28 »
Ezeket a piacokat foglalja magába:
Toyota’s 2007 European sales figures include all passenger and commercial vehicles in the 27 EU Member States and Albania, Andorra, Azerbaijan, Belarus, Bosnia & Herzegovina, Croatia, Faro Islands, Georgia, Gibraltar, Greenland, Iceland, Kazakhstan, Liechtenstein, Macedonia, Monaco, Norway, Russian Federation, Serbia & Montenegro, Switzerland, Tajikistan, Turkey, Turkmenistan, Ukraine and Uzbekistan.
(tehát a 27 EU tagállam és a többi felsorolva)

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2809 Dátum: 2008.04.04 12:56:13 »
Kicsit már off, de még utoljára:
szóval az orosz piac nõtt nagyon komolyan 55%-al 197ezer autóra, meg az ukrán piac 108%-al 13ezer autóra.
Ez persze minden Toyota autóra vonatkozik, nem csak AURIS-ra, de akkor is, itt lehet a növekedés kulcsa.
Egyébként az összeladások 15 piacon értek el rekordereményt.
Na ígérem, többet nem adatolok  :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2810 Dátum: 2008.04.04 13:39:16 »
Idézetet írta: "szirl"
Kicsit már off, de még utoljára:
szóval az orosz piac nõtt nagyon komolyan 55%-al 197ezer autóra, meg az ukrán piac 108%-al 13ezer autóra.
Ez persze minden Toyota autóra vonatkozik, nem csak AURIS-ra, de akkor is, itt lehet a növekedés kulcsa.
Egyébként az összeladások 15 piacon értek el rekordereményt.
Na ígérem, többet nem adatolok  :kacsint:


Ne viccelj, én a magam részérõl nagyon köszönöm ezeket az adatokat :) !

Mondjuk így, hogy az "european sales" alatt ott fut szinte az egész volt SZU is, már nagyon más a leányzó fekvése. Ebbõl az Auris eladásaira következtetéseket levonni gyakorlatilag nem lehet. Hogy a Toyota eladásai úgy általában fölfelé mennek, az OK (szerencsére). De tényleg kíváncsi lennék, hogy a valódi európai piacon (mert bocsásson meg a világ, de számomra ebbe Belorusszia & Co. nem tartoznak bele) hogyan néznek ki a mutatók. Mert azon belül a legnagyobb piac a német, és a német piacon, gyakorlatilag évtizedek óta elõször, tavaly kevesebb autót adtak el, mint egy évvel korábban - és ez gyakorlatilag kizárólag a Corolla :arrow: Auris váltás rovására írható (nemcsak a névváltozás miatt, hanem mert a szedán és a kombi törlésével is ezres nagyságrendben estek ki eladások).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2811 Dátum: 2008.04.04 14:30:12 »
Nehéz német adatokat találni, de van például egy ilyen.

http://www.kba.de/Stabsstelle/Presseservice/Pressemitteilungen/pressemitteilungen2007/Neuzulassungen/n_12_07.pdf

A második oldalt érdemes nézni, ott egy márkánkénti bontás, és ott is az össze eladást januártól decemberig.
Hát ahopgy elnézem, az egész német piac zuhant egy szépet. Így talán kicsit árnyaltabb a Toyota visszaesés is... pl. a VW jobban visszaesett

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2812 Dátum: 2008.04.04 15:31:53 »
Idézetet írta: "szirl"
Kicsit már off, de még utoljára:
szóval az orosz piac nõtt nagyon komolyan 55%-al 197ezer autóra, meg az ukrán piac 108%-al 13ezer autóra.
Ez persze minden Toyota autóra vonatkozik, nem csak AURIS-ra, de akkor is, itt lehet a növekedés kulcsa.
Egyébként az összeladások 15 piacon értek el rekordereményt.
Na ígérem, többet nem adatolok  :kacsint:


No igen, az ukrán piaccal kapcsolatban én azért elmondhatom, hogy elég szépen képben vagyok.  :kacsint:
Saját tapasztalatok alapján eddig 3 db Aurist láttam egész Kijevben kb 2 hónap alatt, a Corolla Sedan ennél már szebb arányt képvisel azért. A Camry, Rav4 és a Land Cruiser 2 változata (szigorúan persze benzines kivitelben  :szivecske: ) pedig olyan mindennapos jelenségnek számítanak az utakon, mint mondjuk itthon egy Opel Astra vagy egy Swift.  :nana:

De ez itt már OFF, szóval be is fejezem.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
AURIS - általános topik
« Válasz #2813 Dátum: 2008.04.04 18:03:32 »
Idézetet írta: "hazard"
Akik azért nem vették meg, mert nem Corolla, hanem Auris, azokat úgy hívják: sznobok.


Szerinted aki sznob az Corollat vagy Aurist vesz ?  :hmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2814 Dátum: 2008.04.04 18:32:57 »
Nem érted, vagy nem akarod érteni, hogy mit írtam.  :hmm:
Szerintem, ha vki AZÉRT nem veszi meg az Aurist, mert nem a Corolla felirat csillog a farán, AZ sznob!
hazard

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2815 Dátum: 2008.04.04 19:03:10 »
Idézetet írta: "hazard"

Szerintem, ha vki AZÉRT nem veszi meg az Aurist, mert nem a Corolla felirat csillog a farán, AZ sznob!


Szerintem meg a Földön nincs olyan ember aki azért nem vette/veszi meg.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2816 Dátum: 2008.04.04 19:44:34 »
Ne csak 1 mondatot ragadj ki, hanem összességében értelmezd a leírtakat.
Íme:

Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Palaczk"
És mi van azzal a tízezres nagyságrendû emberrel, aki nem vette meg az autót? Õk vajon miért döntöttek így? Ez egy érdekes kérdés, amivel ki más foglalkozzon, ha nem mi Toyota-rajongók, akiknek a Toyota több a "vettem-egy-autót-hogy-elvigyen-A-ból-B-be" típusú alapállásnál?


Akik azért nem vették meg, mert nem Corolla, hanem Auris, azokat úgy hívják: sznobok. Akik megvették azok pedig azért tették, mert szeretnék maguknak tudni mindazt, amit a HB Corolla (E12) megtestesített. Nézegettem 1-2 éves E12-ket, hogy esetleg kifoghatok egy kiváló példányt, de egyszerûen nem volt kínálat. Amit eladásra szántak, azzal mindig volt vmi bibi (kisebb/nagyobb mértékben megzúzott példányok voltak). Különben nem sokat szomorkodtam ezen, mert nekem unalmas volt a beltere, így kompromisszumra kényszerültem volna. A helyzetet az Auris megjelenése kiválóan megoldotta.

Idézetet írta: "Palaczk"
Kinek mi fontos, foglalkozzon azzal - nem muszáj beszállni az efféle agyalásba ;) ... Ami engem illet, szeretem törni a fejemet az összefüggéseken, és úgy tûnik, ezzel azért nem vagyok teljesen egyedül :)


Az összefüggések feltárása rendben van, de  szerintem ez is fontos: "Számít az vmelyik Auris-tulajnak, hogy nem egy Corollában ül, hanem egy Aurisban? Miért "kellene" visszakeresztelni az Aurist Corollára? Egy frászt!"


Egyébként szerintem sincs, de ha mégis...
hazard

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
AURIS - általános topik
« Válasz #2817 Dátum: 2008.04.04 20:33:04 »
Idézetet írta: "hazard"
Nem érted, vagy nem akarod érteni, hogy mit írtam.  :hmm:
Szerintem, ha vki AZÉRT nem veszi meg az Aurist, mert nem a Corolla felirat csillog a farán, AZ sznob!


Rosszul fogalmaztam. A celkozonseg szamara az Auris nev kb. annyit mond, mint a Ceed. Corollat legalabb ismerik, de semmifelekeppen sem a sznobok veszik. Mutassal mar nekem olyan emebert, aki sznobsagbol vesz Toyotat! Aki sznob az Lexust es Infinitit vesz.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2818 Dátum: 2008.04.04 20:51:24 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "hazard"
Akik azért nem vették meg, mert nem Corolla, hanem Auris, azokat úgy hívják: sznobok.
Szerinted aki sznob az Corollat vagy Aurist vesz ?  :hmm:


Bár nem tõlem kérdezted, de szerintem a sznobság nem pénztárca-függõ. Sznobok szvsz léteznek minden társadalmi kategóriában. Bár mondjuk ha valaki sznob, és van 4 milliója autóra, az talán valóban nem egy új kompaktot fog venni, hanem egy használt nagykocsit, persze abból is valami pedigréset.

Ettõl függetlenül, egy dolog biztos: általában Toyotát nem sznobok vesznek :) ... legalábbis Nyugaton biztosan nem. Nálunk talán már egy icipicit más a helyzet; azt hiszem, az átlag magyar autós gondolkodásban a Toyota ha nem is elit, de mindenképpen magasan pozicionált márkának számít. Vannak sajátosságai a magyar piacnak és az itt dívó gondolkodásmódnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2819 Dátum: 2008.04.04 21:16:26 »
OK fine!
Általánosságban véve igazad van (ehhez nem is fér kétség), de ha elolvasod és értelmezed ezt a mondatot
Idézetet írta: "hazard"
Szerintem, ha vki AZÉRT nem veszi meg az Aurist, mert nem a Corolla felirat csillog a farán, AZ sznob!

és nem gondolkodsz más márkában/típusban, csak azt figyeled amirõl írtam (Corolla és Auris) akkor talán elfogadod és nem kötsz tovább...
 :figyellek:

Ha mégis, akkor feladom....  :banging:
hazard